Προς το περιεχόμενο

"Καμπάνα" €150.000 στην ΓΓΠΣ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, αλλά για ποιον χτυπά η καμπάνα; Και τόσες αναβαθμίσεις που έκαναν και μας κόβανε χρόνο , γιατί γίνονταν; Και μήπως αυτή είναι η εξήγηση γιατί κάποια οικόπεδα σε Ε9 που είχαμε υποβάλλει ηλεκτρονικά, έγιναν  βραχονησίδες στο Αιγαίο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

150.000 ευρω !!!!!!!!!! σιγά τον τραχανά! :angry:

Το θέμα δεν είναι το πρόστιμο, το θέμα είναι τι γίνανε τα στοιχεία και τι παριστάνουμε εμείς που βγάζουμε τα μάτια μας να τα στείλουμε. Και σκέφτηκες αν έλθει ο πελάτης σου και σου πει ότι πήρε κάποιο μήνυμα από εταιρεία ή Τράπεζα ή δεν ξέρω από ποιόν πολιτευτή, για κάτι που μόνο εσύ, σαν λογιστής του, μπορείς να γνωρίζεις;  Τι θα του πεις; Ρώτα τον Θεοχάρη;;

Δεν απευθύνομαι μόνο σε σένα , συνάδελφε, γενικά μιλάω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι καμπάνα και βλακείες...ούτε με το ναό ολόκληρο δε σώζεται η κατάσταση...

Φτιάξτε το "Troiknet"...

Υπηρεσίες προς Ανέργους
Υπηρεσίες προς Άστεγους/Άπορους
Υπηρεσίες προς Αλλοδαπούς
Υπηρεσίες προς Εγκληματίες (φορολογία κομπίνας, φορολογία απάτης, φόρος ληστείας, φόρος ακίνητης τιμιότητας)
Υπηρεσίες προς πρώην πολιτικούς (Επίδομα φεσώματος δημοσίου Α99)
Υπηρεσίες προς νυν πολιτικούς (Ψυχικο-ιατροφαρμακευτική περίθαλψη)
Υπηρεσίες προς Φοροφυγάδες (δηλώστε τη διαφθορά με το μεγαλύτερο όφελος)
Υπηρεσίες προς Διεφθαρμένους (υπηρεσία γνωστοποίησης κομπίνας)
Υπηρεσίες προς Λαμόγια (υποβολή ετήσιας συγκεντρωτικής κατάστασης εξαπάτησης)
Υπηρεσίες προς Φυλακισμένους (φορολογία κελιού, τεκμήριο αστυφύλακα)
Επιδοτήσεις ΦΕΣΠΑ (Νέο πρόγραμμα στήριξης νέων κομπιναδώρων ηλικίας 22-34 ετών, Απασχόληση κομπιναδώρων πλησίον σύνταξης άνω των 65)

...διότι όταν η κοινωνία προχωρά...το σύστημα δε μπορεί να μένει πίσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα δεν είναι το πρόστιμο, το θέμα είναι τι γίνανε τα στοιχεία και τι παριστάνουμε εμείς που βγάζουμε τα μάτια μας να τα στείλουμε. Και σκέφτηκες αν έλθει ο πελάτης σου και σου πει ότι πήρε κάποιο μήνυμα από εταιρεία ή Τράπεζα ή δεν ξέρω από ποιόν πολιτευτή, για κάτι που μόνο εσύ, σαν λογιστής του, μπορείς να γνωρίζεις;  Τι θα του πεις; Ρώτα τον Θεοχάρη;;

Δεν απευθύνομαι μόνο σε σένα , συνάδελφε, γενικά μιλάω...

και εγώ συμφωνώ, για αυτό λέω ότι τα 150000 είναι πάρα πολύ λίγα. το πρόστιμο δεν πρέπει να είναι μόνο χρηματικό !!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι πιστεύω ότι το πρόστιμο πρέπει να το "φάει" ο επικεφαλής και όχι το δημόσιο ,

 

ίσως τότε να νιώσουν κάτι απο το τί σημαίνει έχω ευθύνες .

 

και μετά εμείς θα δείξουμε επιείκεια ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι πιστεύω ότι το πρόστιμο πρέπει να το "φάει" ο επικεφαλής και όχι το δημόσιο ,

 

ίσως τότε να νιώσουν κάτι απο το τί σημαίνει έχω ευθύνες .

 

και μετά εμείς θα δείξουμε επιείκεια ... 

Σωστός!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα δεν είναι το πρόστιμο, το θέμα είναι τι γίνανε τα στοιχεία και τι παριστάνουμε εμείς που βγάζουμε τα μάτια μας να τα στείλουμε. Και σκέφτηκες αν έλθει ο πελάτης σου και σου πει ότι πήρε κάποιο μήνυμα από εταιρεία ή Τράπεζα ή δεν ξέρω από ποιόν πολιτευτή, για κάτι που μόνο εσύ, σαν λογιστής του, μπορείς να γνωρίζεις;  Τι θα του πεις; Ρώτα τον Θεοχάρη;;

Δεν απευθύνομαι μόνο σε σένα , συνάδελφε, γενικά μιλάω...

 

Τα στοιχεία των φορολογουμένων διαρρέουν χρόνια τώρα...

 

Θυμάμαι γύρω στο 2005-2006 έρχονταν διαφημιστικά από ιδιωτικά ΚΤΕΟ για τα αυτοκίνητα της εταιρείας και στον φάκελλο εμφανίζονταν τα στοιχεία μας, όπως μόνο στο μητρώο της ΔΟΥ τα είχαν καταχωρίσει...

 

Για να μην αναφερθώ στις εταιρίες παροχής "οικονομικών πληροφοριών" οι οποίες με απόλυτη εχεμύθεια 

ενημερώνουν τους πελάτες τους ακόμη και για το ύψος δηλωθέντος εισοδήματος... των ελεγχόμενων.

 

Ξαφνικά ανακαλύψαμε την πυρίτιδα...

 

... και κάτι ακόμη: Πιο μεγάλα (αναλογικά) είναι τα πρόστιμα που πέφτουν σε καταστήματα για τη μουσική, παρά αυτό στη ΓΓΠΣ το οποίο

θα πληρωθεί από εμάς (μέσω των φόρων που εισπράττει το κράτος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέα,

 

το πρόστιμο, θα το πληρώσει η ΓΓΠΣ πού???? στην αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων???? ................. και αν δεν πληρωθεί θα βεβαιωθεί στην ΔΟΥ????????????????  :P  :P  :P  :D  :D  :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις με "πέταξε" σε άγνωστο φορολογούμενο, από Καρδίτσα, ενώ προσπαθούσα να μπώ με U.N. και Pswrd από πελάτη μου από Γαλάτσι-Αθήνα.

Τι γίνεται ρε παιδιά????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις με "πέταξε" σε άγνωστο φορολογούμενο, από Καρδίτσα, ενώ προσπαθούσα να μπώ με U.N. και Pswrd από πελάτη μου από Γαλάτσι-Αθήνα.

Τι γίνεται ρε παιδιά????

Εντάξει!!!! Πού το περίεργο????? Η ΓΓΠΣ φροντίζει να αυξήσεις τους πελάτες σου!!!  :P  :D  :D  :D  +1 ακόμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει!!!! Πού το περίεργο????? Η ΓΓΠΣ φροντίζει να αυξήσεις τους πελάτες σου!!!  :P  :D  :D  :D  +1 ακόμα....

Έχει υποβάλει ΔΦΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις με εβαλε σε σε ασχετο φορολογουμενο ενω εκανα αποσύνδεση απο το συστημα που μολις ειχα στειλει δηλωση πελατου μου.

Τι διαρροή στοιχείων συζητάμε απο την ΓΓΠΣ , με το ετσι θέλω σε κανει να παραβιάζεις προσωπικα δεδομένα του οποιου δήποτε.

Δηλαδη αν ήμουν κακόβουλη και ασχετη με το αντικείμενο , άνετα θα μπορουσα να συμπλήρώσω ότι εισόδημα ηθελα στην φορολογική δήλωση που με έβγαλε και να κάνω τον άνθρωπο να τρέχει και να μην προλαβαίνει 

Αν είναι δυνατόν να συμβαίνουν αυτά τα  αίσχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις με "πέταξε" σε άγνωστο φορολογούμενο, από Καρδίτσα, ενώ προσπαθούσα να μπώ με U.N. και Pswrd από πελάτη μου από Γαλάτσι-Αθήνα.

Τι γίνεται ρε παιδιά????

 

Έχουμε περίπτωση και την δώσαμε σε δικηγόρο. 

Παρά στο τέλος θα μας πάρουν, μερικούς μερικούς έπαε πέρα,  με τσι πέτρες μου φαίνεται... :huh:  :(  :D  

Υ.Γ. Και έναν ψάλτη από την Αθήνα...  ;)  :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν την ξέρουμε την υπόθεση . Αυτοί που γνωρίζουν μπορούν να διαφωτίσουν, νομίζω ότι ο ΓΓΠΣ (κος Τσαβδαρής μετά τις ΕΔΕ θα πεί κάποια πράγματα , αλλά αφού υπάρχει ΕΔΕ δεν μπορούν να πουν τίποτα ακόμα μέχρι να ολοκληρωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε περίπτωση και την δώσαμε σε δικηγόρο. 

Παρά στο τέλος θα μας πάρουν, μερικούς μερικούς έπαε πέρα,  με τσι πέτρες μου φαίνεται... :huh:  :(  :D  

Υ.Γ. Και έναν ψάλτη από την Αθήνα...  ;)  :D 

 

Θού κύριε φυλακή τω στόματί μου ! Τι Αθήνα μου τσαμπουνάς  :angry:  ; Στις Τζιτζιφιές σε λίγο θα υπάρχει σταθμός ελέγχου, διόδια κλπ . Αμα δε γράφει η ταυτότητα η το διαβατήριο "τόπος μόνιμης κατοικίας : Πειραιάς" , δε θα περνάει κουνούπι ! Κι ας έχει τον ιό του Νείλου ! Αντε γιατί παραγνωριστίκαμε με τους γκάγκαρους ! :D :D

Οπου νάναι , θα σκάσει και η ανεξαρτητοποίησή μας. Τι Βάσκοι και σαχλαμάρες ! Πειραιάς +λάκη μου! Το Λιμάνι είναι βαθύυυυυυυυυυυυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε περίπτωση και την δώσαμε σε δικηγόρο. 

Παρά στο τέλος θα μας πάρουν, μερικούς μερικούς έπαε πέρα,  με τσι πέτρες μου φαίνεται... :huh:  :(  :D  

Υ.Γ. Και έναν ψάλτη από την Αθήνα..;)  :D 

Αριστερό ή δεξιό , Κωστή ;;; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αριστερό ή δεξιό , Κωστή ;;; :)

 

Δεξιός... Δεξιός...  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θού κύριε φυλακή τω στόματί μου ! Τι Αθήνα μου τσαμπουνάς  :angry:  ; Στις Τζιτζιφιές σε λίγο θα υπάρχει σταθμός ελέγχου, διόδια κλπ . Αμα δε γράφει η ταυτότητα η το διαβατήριο "τόπος μόνιμης κατοικίας : Πειραιάς" , δε θα περνάει κουνούπι ! Κι ας έχει τον ιό του Νείλου ! Αντε γιατί παραγνωριστίκαμε με τους γκάγκαρους ! :D :D

Οπου νάναι , θα σκάσει και η ανεξαρτητοποίησή μας. Τι Βάσκοι και σαχλαμάρες ! Πειραιάς +λάκη μου! Το Λιμάνι είναι βαθύυυυυυυυυυυυ!!!

 

Λοιπόν μάγκα μου, χθες πήγα στο χωριό μου, το Φωτακάδο, (ναι αυτό με τους 30κατοίκους), και στον καφενέ, έπαιζε μπιλότα, ένας πανωμερίτης, που είχε λέει, είχε 50 χρόνια (ή 30; <_<  ),  καφενείο στις Τζιτζιφιές... (Μαραγκάκης στο επώνυμο).

 

Να δεις που εσύ νομίζεις ότι ο εχθρός είναι η Αθήνα, αλλά βλέπω να σας υποσκάπτει το Φωτακάδο τελικά. Εξάλλου από 30 άτομα να γίνουμε 31% είναι 3,33% αύξηση της .. μητρόπολης του Φωτακάδο σε μια μέρα, έστω και αν μετά τον 15αύγουστο τα ποσοστά μας θα πέσουν πάλι, μοιραία ...  :huh:  ^_^  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμενα το μεσημερι συνδεθηκε με Λαρισα, Αλεξανδρα , ανυπανδρη , εκδοση ταυτοτητας σε δημο της Αθηνας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμενα το μεσημερι συνδεθηκε με Λαρισα, Αλεξανδρα , ανυπανδρη , εκδοση ταυτοτητας σε δημο της Αθηνας....

 

Απίστευτο..

συμβαίνει σωρηδόν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι γίνεται απόψε... Στην προσωποποιημένη πληροφόρηση πήγα να μπω για πελάτη μου από Αίγιο και με έβγαλε Ρόδο σ' ένα φουκαρά με κάτι χρέη, μα κάτι χρέη... Από αυτά κατάλαβα ότι ήμουν σε άλλο φορολογούμενο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...