Προς το περιεχόμενο
  • 0

Πρόβλημα με εκτύπωση φορολογικής ενημερότητας


thagkol

Ερώτηση

Πάω να εκτυπώσω φορολογική ενημερότητα για πελάτη μέσω taxis, και μου βγάζει μήνυμα ότι δε γίνεται ηλεκτρονικά και πρέπει να απευθυνθώ στη ΔΟΥ. Το πρόβλημα είναι ότι ο άνθρωπος τη χρειάζεται πρωί πρωί τη Δευτέρα... 

 

Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει; Ο πελάτης είναι φορολογικά ενήμερος, δεν χρωστάει τίποτα εκτός από το ΦΑΠ 2011/2012 που η πρώτη δόση είναι 30/8, άρα μη ληξιπρόθεσμη.

 

Έχει υποβάλει δήλωση για οικον. 2013, στην οποία του ζητήθηκαν τα δικαιολογητικά (ελ. επαγγελματίας) και τα πήγε στη ΔΟΥ πριν 20 μέρες, τα παρέλαβαν κανονικά, όλα ΟΚ. Εκκαθαριστικό δεν έχει βγει ακόμα. Μπορεί να φταίει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Όχι, δεν φταίει αυτό. Η φορολογική ενημερότητα δεν χορηγείται ηλεκτρονικά εάν υπάρχουν οφειλές, ακόμη και μη ληξιπρόθεσμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πάω να εκτυπώσω φορολογική ενημερότητα για πελάτη μέσω taxis, και μου βγάζει μήνυμα ότι δε γίνεται ηλεκτρονικά και πρέπει να απευθυνθώ στη ΔΟΥ. Το πρόβλημα είναι ότι ο άνθρωπος τη χρειάζεται πρωί πρωί τη Δευτέρα... 

 

Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει; Ο πελάτης είναι φορολογικά ενήμερος, δεν χρωστάει τίποτα εκτός από το ΦΑΠ 2011/2012 που η πρώτη δόση είναι 30/8, άρα μη ληξιπρόθεσμη.

 

Έχει υποβάλει δήλωση για οικον. 2013, στην οποία του ζητήθηκαν τα δικαιολογητικά (ελ. επαγγελματίας) και τα πήγε στη ΔΟΥ πριν 20 μέρες, τα παρέλαβαν κανονικά, όλα ΟΚ. Εκκαθαριστικό δεν έχει βγει ακόμα. Μπορεί να φταίει αυτό;

Kαλό απόγευμα. Είχα ακριβώς ίδια περίπτωση, απευθύνθηκα στη ΔΟΥ  και το πρόβλημα είναι το ΦΑΠ. Μέχρι να εξοφληθεί όλο δεν δίνεται ενημερότητα μέσω gsis ασχέτως άν όλα είναι μη ληξιπρόθεσμα. Και σε ερώησή μου - δηλαδή μόλις βεβαιωθεί και ο φόρος οικ. 2013 τί θα γίνει - η απάντηση ήταν - κάθε μήνα στη ΔΟΥ για ενημερότητα- Δηλαδή απ'ότι κατάλαβα κάθε μήνα θα συνωστιζόμαστε για ενημερότητες και ποιός ξέρει και τί άλλο θα σκεφτούνε.  Κοινωνία της πληροφορικής.... 2013

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
 
logo_el.png
logo_ggps.gif
 
 

 

 
 
 

 

Προσωρινά μη διαθέσιμη/ο υπηρεσίας/εγγράφου

 


 

 

H υπηρεσία ή το έγγραφο που ζητήσατε δεν είναι διαθέσιμη/ο προσωρινά.
 



Τhe service or the document you requested is not currently available.
 

To ίδιο μήνυμα εδώ και 2 μέρες. 
 
Τι θα γίνει πότε επιτέλους θα πάρουμε φορολογική ενημερότητα ? :angry:  
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πάντως κι εγώ  που επιχείρησα κάποια στιγμή να εκτυπώσω φορολογική ενημερότητα χωρίς να υπάρχει κάποια οφειλή πάλι το ίδιο μήνυμα μου έβγαζε και αναγκάστηκα να πάω στην εφορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

 
logo_el.png
logo_ggps.gif
 
 

 

 
 
 

 

Προσωρινά μη διαθέσιμη/ο υπηρεσίας/εγγράφου

 

 

 

H υπηρεσία ή το έγγραφο που ζητήσατε δεν είναι διαθέσιμη/ο προσωρινά.

 

Τhe service or the document you requested is not currently available.

 

To ίδιο μήνυμα εδώ και 2 μέρες. 
 
Τι θα γίνει πότε επιτέλους θα πάρουμε φορολογική ενημερότητα ? :angry:  

 

Ακόμη βγάζει το ίδιο !!!!

 

Τελικά ξέρεις κανείς τι γίνεται ?

 

Από που μπορούμε να βγάλουμε ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ενημερώτητα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Υπάρχει καμία επίσημη ενημέρωση για το ότι εδώ και κανένα

2μηνο δεν λειτουργεί η εφαρμογή για την έκδοση φορολογικής ενημερότητας ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έτυχε χθες να είμαι σε εφορία για άλλο θέμα και άκουσα έναν άλλο φορολογούμενο που ρώτησε τον υπάλληλο για αυτό το θέμα και του είπε ο υπάλληλος ότι δεν βγαίνουν ηλεκτρονικά οι φορολογικές ενημερότητες για κανέναν γιατί το έχουν μπλοκάρει και γίνετε μόνο από τις ΔΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εχει προσπαθήσει κάνεις συνάδελφος, τις τελευταίες ημέρες, να βγαλει φορολογική ενημερότητα μεσω ΤΑΧΙSNET για πελατη του νομικό πρόσωπο ?  

Εγώ που το προσπάθησα με τους κωδικούς του νομικού προσώπου μου βγάζει μήνυμα  Ως νομικό πρόσωπο θα πρέπει να ορίσετε εκπρόσωπο ή λογιστή, ο οποίος θα υποβάλλει τη δήλωσή σας.

 

Στις εξουσιοδοτήσεις όμως δεν έχει καποια εξουσιοδότηση σε λογιστη  γιά εκδοση φορολογικής ενημεροτητας προκειμένου να με εξουσιοδοτήσω.

 

Οταν μπαίνω στο ΤAXISNET με τους δικούς μου κώδικούς στην εκδοση φορολογικής ενημερότητας με ρωτάει για ποιον πελατη μου θελω να εκδώσω αλλα η λιστα ειναι κενη και δεν πορω να επιλέξω.

 

Εχει ιδέα κανεις σας πως μπορω να παρω ενημερότητα για νομικο προσωπο?????  υπάρχει κατι που μου διαφευγει????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Θα πρέπει να κάνεις αυτό που σου λέει: θα πρέπει να ορίσετε εκπρόσωπο ή λογιστή, ο οποίος θα υποβάλλει τη δήλωσή σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε τηλεφωνική επικοινωνία με το taxisnet ,μου είπαν χθες ότι πλέον τις φορολογικές ενημερότητες των νομικών προσώπων ΔΕΝ μπορούν να τις βγάλουν οι λογιστές .

Θα πρέπει να οριστεί εκπρόσωπος ο νόμιμος εκπρόσωπος του νομικού προσώπου (στη σελίδα των εξουσιοδοτήσεων κάτω κάτω) και αυτός στη συνέχεια με τους προσωπικούς του κωδικούς να βγάλει ενημερότητα

 

Προσοχη ! Όταν θα μπείτε με τους κωδικούς του εκπροσώπου και ζητήσετε ενημερότητα , σας βγάζει στην ατομική ενημερότητα - εκεί θα πρέπει να πατήσετε ακύρωση , και θα σας βγάλει σε σελίδα που θα μπορείτε να κάνετε επιλογή ρόλου κάτω αριστερά....θα επιλεξετε το νομικό πρόσωπο και μετά θα ζητήσετε την ενημερότητα του..

Αυτό δεν είναι taxisnet ...αυτό είναι η ταλαιπωρία η ίδια ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΟΛ 1274/2013

 

Άρθρο 7
Ποσοστό παρακράτησης επί αποδεικτικού ενημερότητας


1. Όταν εκδίδεται αποδεικτικό ενημερότητας για είσπραξη χρημάτων ή μεταβίβαση ακινήτου ή σύσταση εμπράγματου δικαιώματος επ’ αυτού εξ επαχθούς αιτίας και ο φορολογούμενος έχει οφειλές που έχουν υπαχθεί σε ρύθμιση, πέραν της προϋπόθεσης ενημερότητας του οφειλέτη σε ρύθμιση τμηματικής καταβολής, τίθεται υποχρεωτικά και όρος παρακράτησης μέρους της εισπραττόμενης απαίτησης, ο οποίος αναγράφεται επί του αποδεικτικού. Όρος παρακράτησης δεν τίθεται, εάν το αποδεικτικό χορηγείται λόγω προσκόμισης εγγυητικής επιστολής, κατά τα οριζόμενα στην παράγραφο 4 του άρθρου 3 της παρούσας.

2. Το ποσοστό της παρακράτησης ορίζεται από τον Προϊστάμενο της αρμόδιας για την επιδίωξη της είσπραξης των οφειλών υπηρεσίας εντός των ακόλουθων κατά περίπτωση ορίων:

α. τριάντα (30%) έως πενήντα (50%) τοις εκατό του εισπραττόμενου ποσού, όταν αιτία χορήγησης του αποδεικτικού είναι η είσπραξη χρημάτων. Εάν, εντούτοις, έχει καταβληθεί μέσω της ρύθμισης συνολικό ποσό μικρότερο του τριάντα τοις εκατό (30%) της ρυθμισμένης οφειλής παρακρατείται ποσοστό εβδομήντα (70%) έως εκατό (100%) τοις εκατό!!!!!!!!!!!!!!!.

β. εβδομήντα (70%) έως εκατό (100%) τοις εκατό, όταν αιτία χορήγησης είναι η μεταβίβαση ακινήτου ή η σύσταση εμπράγματου δικαιώματος επ’ αυτού.

3. Ειδικά στην περίπτωση που το αποδεικτικό ενημερότητας χορηγείται για τη μεταβίβαση ακινήτου ή τη σύσταση εμπράγματου δικαιώματος επ’ αυτού από επαχθή αιτία και δεν εξοφλούνται πλήρως οι ληξιπρόθεσμες οφειλές, ορίζεται ποσοστό παρακράτησης επί του τιμήματος, το οποίο υπολογίζεται επί της πραγματικής αξίας του ακινήτου, όχι όμως σε αξία μικρότερη από την αντικειμενική.

4. Το συνολικό ποσό της παρακράτησης δεν μπορεί να υπερβαίνει το σύνολο των ληξιπροθέσμων οφειλών του φορολογούμενου, για τις οποίες εκδίδεται το αποδεικτικό ενημερότητας. Οι βεβαιωμένες ληξιπρόθεσμες οφειλές οι οποίες βρίσκονται σε αναστολή είσπραξης δύναται να παρακρατηθούν, μόνο εάν ζητηθεί από τον οφειλέτη.

5. Για ληξιπρόθεσμες ρυθμισμένες οφειλές βεβαιωμένες σε περισσότερες από μία υπηρεσίες εκδίδεται από αυτήν στην οποία έχει κατατεθεί η αίτηση, ένα αποδεικτικό για όλες συνολικά τις οφειλές, εφόσον συντρέχουν και οι λοιπές προϋποθέσεις χορήγησης, κατόπιν συνεννοήσεως των αρμόδιων για την επιδίωξη της είσπραξης υπηρεσιών.

 

σχόλιο

με τις παλιές διατάξεις μέχρι 31/12/2013 όσοι ήταν σε καθεστώς ρύθμισης έπαιρναν φορ.ενημερότητα για ένα μήνα χωρίς παρακράτηση τώρα πλέον δεν μπορούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Θα πρέπει να κάνεις αυτό που σου λέει: θα πρέπει να ορίσετε εκπρόσωπο ή λογιστή, ο οποίος θα υποβάλλει τη δήλωσή σας.

ορισα λογιστη τον εαυτο μου (ειμαι λογιστρια στην επιχειρηση)  αλλα η ενημερότητα που μου εβγαλε γραφει ..." Η ΠΑΡΟΥΣΑ ΧΟΡΗΓΕΙΤΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΙΤΟΥΝΤΑ" δηλ. εμενα τον λογιστη και γραφει τα στοιχεια μου στην συνέχεια.

Την ενημεροτητα θελει να την χρησιμοποιησει ο εκπροσωπος της εταιρείας ...εγω τι να την κανω?????

Ακολούθησα την συμβουλη του kikiD και δηλωσα και το ΑΦΜ του νομιμου εκπροσωπου στις εξουσιοδοτησεις και αυριο θα του πω να μπει με τους δικούς του κωδικούς να την βγαλει αυτος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Προς ενημέρωση όλων των συναδέλφων για τις επιχειρήσεις με μη ληξιπρόθεσμες οφειλές, φορολογική ενημερότητα μόνο από Δ.Ο.Υ. υποδοχής των εταιριών (όχι Α-Β-Γ) μέχρι να φτιάξει το σύστημα του TAXISNET και αφού το φτιάξουν η διαδικασία θα προβλέπει εξουσιοδότηση της Εταιρίας στον νόμιμο εκπρόσωπο και αίτηση μετά του νόμιμου εκπρόσωπου με τους κωδικούς του και με επιλογή ρόλου.Σε τηλεφωνική επικοινωνία με ΔΟΥ ΘΗΒΩΝ κάτι είπε ο υπάλληλος ότι θα χρησιμοποιούμε και τους κλειδάριθμους τους.Κουράγιο συνάδελφοι και καλό ΣΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ορισα λογιστη τον εαυτο μου (ειμαι λογιστρια στην επιχειρηση)  αλλα η ενημερότητα που μου εβγαλε γραφει ..." Η ΠΑΡΟΥΣΑ ΧΟΡΗΓΕΙΤΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΙΤΟΥΝΤΑ" δηλ. εμενα τον λογιστη και γραφει τα στοιχεια μου στην συνέχεια.

Την ενημεροτητα θελει να την χρησιμοποιησει ο εκπροσωπος της εταιρείας ...εγω τι να την κανω?????

Ακολούθησα την συμβουλη του kikiD και δηλωσα και το ΑΦΜ του νομιμου εκπροσωπου στις εξουσιοδοτησεις και αυριο θα του πω να μπει με τους δικούς του κωδικούς να την βγαλει αυτος

Καλησπέρα AGGELA, ποια εξουσιοδότηση επέλεξες ώστε να υποβάλλεις την αίτηση???

Ευχαριστώ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα AGGELA, ποια εξουσιοδότηση επέλεξες ώστε να υποβάλλεις την αίτηση???

Ευχαριστώ,

Με τους δικους μου κωδικους και εφοσον πρωτα με ειχε εξουσιοδοτησει το νομικο προσωπο ,απο την επιλογη εκδοση πιστοποιητικων με επιλογη ρολου "ως εκπροσωπος νομικου προσωπου" ομως η ενημεροτητα που εκδιδει αναφερει οτι μπορει να χρησιμοποιηθει μονο απο εμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

H υποβληθείσα δήλωση παρακρατούμενου φόρου Φεβ 2014 με καταληκτική προθεσμίας πληρωμής 30.04.2014 που δεν έχει αποδοθεί ακόμη, δημιουργεί κώλυμμα για την έκδοση Φ.Ε.;;; Δεν βρίσκω άλλη πιθανή αιτία ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε πελάτη μου δε του έβγαζε ενημερότητα.

 

Πήγα στην εφορία και μου είπαν ότι πια ελέγχουν την τελευταία πενταετία.

 

Ο συγκεκριμένος δεν είχε υποβάλει δήλωση το 2009(δεν ήταν υπόχρεος) και αυτό "χτυπούσε".

 

Προς ενημέρωσή σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

H υποβληθείσα δήλωση παρακρατούμενου φόρου Φεβ 2014 με καταληκτική προθεσμίας πληρωμής 30.04.2014 που δεν έχει αποδοθεί ακόμη, δημιουργεί κώλυμμα για την έκδοση Φ.Ε.;;; Δεν βρίσκω άλλη πιθανή αιτία ...

Το τσέκαρα ... Αυτό είναι, για 1,50 ευρώ παρακαλώ ... Το εμφανίζει στις "Οφειλές εκτός ρύθμισσης". Ωραία ...

Οπότε άμεση πληρωμή άπαντων των φόρων, το αγαπημένο κράτος έχει "σοβαρευτεί" ... :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε πελάτη μου δε του έβγαζε ενημερότητα.

 

Πήγα στην εφορία και μου είπαν ότι πια ελέγχουν την τελευταία πενταετία.

 

Ο συγκεκριμένος δεν είχε υποβάλει δήλωση το 2009(δεν ήταν υπόχρεος) και αυτό "χτυπούσε".

 

Προς ενημέρωσή σας...

Mία από τα ίδια 1.30 ώρα για μια φορολογική άσε που με το νέο νομοσχέδιο είναι 2μηνο.Και προς ενημέρωσή σας θα σας δώσουν  ένα χαρτί να πάτε στο εισόδημα για έλεγχο για να μην τρέχετε πάλι μετά από 2 μήνες βγάλτε το να το έχετε φωτοτυπία και να το έχετε μαζί σας την επόμενη φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Mία από τα ίδια 1.30 ώρα για μια φορολογική άσε που με το νέο νομοσχέδιο είναι 2μηνο.Και προς ενημέρωσή σας θα σας δώσουν  ένα χαρτί να πάτε στο εισόδημα για έλεγχο για να μην τρέχετε πάλι μετά από 2 μήνες βγάλτε το να το έχετε φωτοτυπία και να το έχετε μαζί σας την επόμενη φορά.

Τι ακριβώς εννοείς; Θα μας δώσουν χαρτί από το μητρώο για να το πάμε στο εισόδημα;

 

Σε πελάτη μου δε του έβγαζε ενημερότητα.

 

Πήγα στην εφορία και μου είπαν ότι πια ελέγχουν την τελευταία πενταετία.

 

Ο συγκεκριμένος δεν είχε υποβάλει δήλωση το 2009(δεν ήταν υπόχρεος) και αυτό "χτυπούσε".

 

Προς ενημέρωσή σας...

Μου έτυχε μάλλον αυτή η περίπτωση, υπερήλικας συνταξιούχος υπέβαλλε πρώτη φορά πέρσι δήλωση και τώρα πήγα να βγάλω φορολογική ενημερότητα από το taxisnet και δεν μου την εκδίδει. Λες να υπάρξει πρόβλημα στην εφορία;

Εν τω μεταξύ πήγα στο Γ.Ε.Φ που ως τώρα μου έχει φανεί πολύ χρήσιμο αλλά δεν βγάζει φορολογική ενημερότητα, δεν μπορούσε τουλάχιστον να παραλαμβάνει την αίτηση και να του στέλνουν την ενημερότητα από την εφορία. Για τα ΚΕΠ δεν μιλώ που στις ανακοινώσεις έχουν βγάλει ότι εκδίδουν ενημερότητες αλλά τελικά δεν τους έχουν ενεργοποιήσει το σύστημα ακόμα...

Τέλος πήγα να βγάλω και εγώ ενημερότητα στον εαυτό μου για να δω τι γίνεται αλλά ούτε εμένα μου εκδίδει. Το έψαξα και λίγο, λες να χρωστάω και να μην το ...ξέρω; Σε ερώτημα στο taxis μου απάντησαν τα κάτωθι:

 

"Αξιότιμε κύριε,

 
Σας ενημερώνουμε ότι η υπηρεσία εκτύπωσης φορολογικής ενημερότητας εξυπηρετεί μεγάλη πλειοψηφία φορολογουμένων. Σε κάποιες περιπτώσεις απαιτούνται έλεγχοι όπου το σύστημα δεν έχει προλάβει να ολοκληρώσει με αποτέλεσμα να μπορείτε να λάβετε προς το παρόν φορολογική ενημερότητα μόνο από την αρμόδια Εφορία.
ΠΟΛ 1274/27.12.2013(Αποδεικτικό Ενημερότητας άρθρου 12 Ν. 4174/2013 ΦΕΚ 170Α)
 
Πάντα στη διάθεσή σας
Κέντρο Εξυπηρέτησης Ηλεκτρονικά Συναλλασσομένων 
Γ.Γ.Δ.Ε. Υπουργείου Οικονομικών"
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε περίπτωση που έχετε οφειλή στην εφορία, ακόμη και αν αυτή δεν είναι ληξιπρόθεσμη, το σύστημα δεν βγάζει ενημερότητα. Πρέπει να πάτε εφορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στην ΦΑΕ Αθηνών τώρα τελευταία για να βγάλεις φορολογική ενημερότητα έβγαλαν καινούργια απαίτηση. Αφού γυρνάς τα διάφορα τμήματα, αν δεν έχει η εταιρεία ακίνητα πρέπει να φέρει υπεύθυνη δήλωση (εννοείται με θεωρημένο το γνήσιο) του νομίμου εκπροσώπου που να βεβαιώνει το παραπάνω. Δεν αρκεί ότι δεν έχει υποβάλει ποτέ Ε9 ούτε δηλώσεις ΕΤΑκ ή ΦΑΠ. Ευτυχώς που καταπολεμάμε την γραφειοκρατία.  Εγώ πιστεύω ότι μόλις κόβουν ένα πλοκάμι της γραφειοκρατίας αυτοί εφευρίσκουν δύο καινούργια για να έχουν να ασχολούνται με κάτι. Στο τέλος θα βεβαιώνουμε και ότι υπάρχουμε και δεν πεθάναμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στο τέλος θα βεβαιώνουμε και ότι υπάρχουμε και δεν πεθάναμε. 

 

Το είπες σαν αστείο αλλά αν δεις το θέμα που άνοιξα: http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=96202&hl=    αυτό ακριβώς μου έχει τύχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...