Προς το περιεχόμενο

Τακτοποίηση ταμειακής διαφορας - ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΣ ΧΕΙΡΙΣΜΟΣ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω ενα Ν.Π.Δ.Δ. το 38 αναλυετε σε (38.00 = 0,00 

                                                          38.03 = 15.624,03) στο εμπορικο (απλογραφικό προγραμμα)

 

στη γενικη λογιστική το 38 αναλυετε σε (38.00 = 6.985,82

                                                               38.03 = 15.624,03) .

τη διαφορα του 38.00 μπορω να τη βαλω σε αλλα κωδικο και να διερευνηθει κ να διορθωθει στην επομενη χρηση.?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Το πρόβλημα είναι διαχειριστικό , πρώτα πρέπει να βρείτε γιατί υπάρχει η διαφορά και έπειτα να γίνει εγγραφή . Αν υπάτχουν ελεγκτές θα πρέπει κατά την γνώμη μου να το αναφέρουν στην έκθεσή τους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Το πρόβλημα είναι διαχειριστικό , πρώτα πρέπει να βρείτε γιατί υπάρχει η διαφορά και έπειτα να γίνει εγγραφή . Αν υπάτχουν ελεγκτές θα πρέπει κατά την γνώμη μου να το αναφέρουν στην έκθεσή τους .

ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ. ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΘΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΟΜΩΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ. ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΘΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΟΜΩΣ?

 

Ποια διαφορά?

Το "φυσικό" ταμείο του ΝΠΔΔ είναι μηδενικό ?

Δεν υπάρχει ούτε 1 ευρώ ?

Θα κάνετε εγγραφή στη λογιστική με αυτά που "λέει" το εμπορικό ?

 

 

 

Ξαναδιαβάστε λίγο αυτά που σας έγραψε ο συνάδελφος:

 

 Το πρόβλημα είναι διαχειριστικό , πρώτα πρέπει να βρείτε γιατί υπάρχει η διαφορά και έπειτα να γίνει εγγραφή . Αν υπάρχουν ελεγκτές θα πρέπει κατά την γνώμη μου να το αναφέρουν στην έκθεσή τους .

 

Καλημέρα σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΤΑΜΕΙΟ ΕΙΝΑΙ 0,00 ΤΟΥ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟ. ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΕ ΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΤΑΜΕΙΟ Κ ΤΟΥ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑ ΤΟ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΛΕΓΧΟ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΧΡΗΣΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα Ν.Π.Δ.Δ. το 38 αναλυετε σε (38.00 = 0,00 

                                                          38.03 = 15.624,03) στο εμπορικο (απλογραφικό προγραμμα)

 

στη γενικη λογιστική το 38 αναλυετε σε (38.00 = 6.985,82

                                                               38.03 = 15.624,03) .

τη διαφορα του 38.00 μπορω να τη βαλω σε αλλα κωδικο και να διερευνηθει κ να διορθωθει στην επομενη χρηση.?

 

 

ΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΤΑΜΕΙΟ ΕΙΝΑΙ 0,00 ΤΟΥ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟ. ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΕ ΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΤΑΜΕΙΟ Κ ΤΟΥ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑ ΤΟ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΛΕΓΧΟ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΧΡΗΣΗ.

 

Μπερδεύτηκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ 38.00 = 0,00 ( ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΠΟ ΤΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΤΟ ΠΟΣΟ 6985,82) ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είδες μήπως η κίνηση που μηδένισε το ταμείο στο εμπορικό, δεν ήρθε, με τη γέφυρα, στη λογιστική?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είδες μήπως η κίνηση που μηδένισε το ταμείο στο εμπορικό, δεν ήρθε, με τη γέφυρα, στη λογιστική?

 

Δημήτρη,

 

τα λεφτά κάνανε φτερά...

 

Δεν είναι θέμα γέφυρας... αλλά φυσικού ταμείου... ΜΗΔΕΝ από ΜΗΔΕΝ ίσον ΜΗΔΕΝ...

 

και αυτό "πρέπει" να φανεί και στη λογιστική... Το γιατί το γνωρίζει -ίσως- ο ταμίας... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...