Προς το περιεχόμενο
  • 0

δωρο χριστουγενων και πασχα που κατατεθηκε κατευθειαν στην τραπεζα αλλα δεν συμπεριληθηκε στην βεβαιωση αποδοχων


periklis87

Ερώτηση

συναδελφοι καλημερα.

 πελατης μου αλλοδαπος εργαζεται ως εργατης (οικοδομος) . ο εργοδοτης των πληρωνει συμφωνα με τα ενσημα που του βαζει καθε μηνα στο ικα.... στο τελος του χρονου του δινει βεβαιωση αποδοχων. ολα καλα ως εδω. ειρθε καναμε την δηλωση συμφωνα με την βεβαιωση αποδοχων του και ολα καλα.

 μετα απο 4-5 μερες ξαναηρθε και μου λεει οτι δεν βαλαμε το δωρο που τους βαζει ο εργοδοτης στην τραπεζα.....

 

περσι ειχε παρει βεβαιωση απο το ικα και το ειχε βαλει εξτρα απο την βεβαιωση αποδοχων... φετος ομως το ικα δεν του δινει βεβαιωση....

 

μηπως καποιος καταλαβε τι εννοει???

 

 

επισης μου ειπε οτι οι αλλοι συναδελφοι του το εβαλαν το ποσο αυτο στην δηλωση χωρισ να εχουν βεβαιωση για φορολογικη χρηση αλλα συμφωνα με το βιβλιαριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

 Είναι το δωρόσημο που παίρνουν οι εργατοτεχνίτες οικοδόμοι από το ΙΚΑ. Αυτό το εισπράττουν είτε με πίστωση του τραπεζικού τους λογαριασμού , είτε αυτοπροσόπως από το τοπικό υποκατάστημα του ΙΚΑ  (ανάλογα ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

το δωροσημο πως το καταχωρουμε στην δηλωση οταν του εχει κατατεθει στην τραπεζα ? ποιος του δινει την βεβαιωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...