Προς το περιεχόμενο
  • 0

Πληρωμές δόσεων και ρυθμίσεις.... στον λογιστή σας!


DimitrisD

Ερώτηση

Η εφορία σε όσους πάνε να πληρώσουν δόσεις,ρυθμίσεις κτλ τους στέλνει στον λογιστή τους για να βγάλει αυτός χαρτί και να πάνε στην τράπεζα μετά για πληρωμή!

 

Δηλαδή κάθε μήνα τώρα θα περιμένουμε μαζικά να έρχονται συνταξιούχοι/μισθωτοί/επιχειρηματίες για να τους βγάζουμε ταυτότητες πληρωμής;

 

Θα γίνετε πανικός κάθε μήνα!!! Έλεος πια,και αυτό στις πλάτες μας θα πέσει;

 

Τουλάχιστον ας τους χρεώνουμε κάτι για την όλη διαδικασία,αλλιώς θα βάζουμε και από την τσέπη μας για έξοδα χαρτιού&εκτύπωσης για να μην πω για τον κόπο μας και την δουλειά μας. Έστω αυτά τα 5 λεπτά που θα μας πάρει ΚΟΠΟΣ και ΕΡΓΑΣΙΑ είναι και αυτά.

 

 

Πείτε μου τις απόψεις σας συνάδερφοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ΧΡΕΩΣΗ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΧΡΕΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΩΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΧΡΕΩΝΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ.(ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΑΝΙ , ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΟΘΟΝΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΚΙ ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ.

 

Ο ΤΖΑΜΠΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΨΩΦΙΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=91774&p=571563

 

Το έχω ξαναναφέρει αλλά δεν είδα αντιδράσεις.

Το χειρότερο είναι ότι έρχονται και αγανακτισμένοι που περίμεναν μία ώρα στην ουρά και δεν τους ενημέρωσα πριν να πάνε και ταλαιπωρηθούν , γιατί άλλωστε ποια είναι η δουλειά μας?

Μπορεί να είναι μία καλή ευκαιρία για τα μικρά λογιστήρια για να δουλέψουν αλλά μέχρι τώρα ούτε ένας έκανε τον κόπο να ρωτήσει πόσο κοστίζει η δουλειά που του έκανα.

Μιλάω μόνο για την εκτύπωση των οφειλών τους διότι ακόμη δεν βρήκα τον χρόνο να ασχοληθώ με τις ρυθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΧΡΕΩΣΗ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΧΡΕΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΩΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΧΡΕΩΝΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ.(ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΑΝΙ , ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΟΘΟΝΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΚΙ ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ.

 

Ο ΤΖΑΜΠΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΨΩΦΙΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ

 

ΕΓΩ ΧΡΕΩΝΩ ΗΔΗ ΚΙ ΑΣ ΤΟΥΣ ΧΑΣΩ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΕΣ

 

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕ ΛΙΓΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΩΡΑΡΙΟ ΠΑΡΑ ΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΕΧΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ.

ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΜΑ ΠΙΑ ΑΛΛΑ ΕΠΙΒΙΩΣΗ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΑΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΙ ΑΣ ΜΑΣ ΠΟΥΝΕ ΚΑΚΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ.(ΤΟ ΧΟΥΜΕ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΓΩ ΧΡΕΩΝΩ ΗΔΗ ΚΙ ΑΣ ΤΟΥΣ ΧΑΣΩ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΕΣ

 

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕ ΛΙΓΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΩΡΑΡΙΟ ΠΑΡΑ ΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΕΧΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ.

ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΜΑ ΠΙΑ ΑΛΛΑ ΕΠΙΒΙΩΣΗ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΑΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΙ ΑΣ ΜΑΣ ΠΟΥΝΕ ΚΑΚΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ.(ΤΟ ΧΟΥΜΕ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ)

 

Έτσι απο περιέργεια,

τι χρεώνεις συνάδελφε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μα ακριβώς εκεί είναι το πρόβλημα, όχι ότι μας βάζουν παραπάνω εργασίες, αλλά το ότι περιμένουν να τις κάνουμε ΤΣΑΜΠΑ. Η μόνη λύση πιστεύω είναι να βγει ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ελάχιστων τιμών για ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΜΑΣ, από τους συλλόγους και να μας υποχρεώσουν να τους τοιχοκολλήσουμε σε εμφανές σημείο!

 

Έτσι όπως πάνε τα πράγματα θα βάζουμε και από την τσέπη μας σε λίγο...

 

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=91774&p=571563

 

Το έχω ξαναναφέρει αλλά δεν είδα αντιδράσεις.

Οι περισσότεροι δεν το έχουν πάρει χαμπάρι ακόμα, σε λίγο καιρό που θα τους έρχονται μαζικά οι συνταξιούχοι/μισθωτοί για εκτυπώσεις,τότε θα καταλάβουν ότι κάτι "τρέχει"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

όλα καλά συνάδελφοι, χρεώστε τον κόπο σας , μόνο μην το λέτε δυνατά γιατί θα σας ακούσει κανά ΣΔΟΕ και τότε θάχουμε κακό ξεμπέρδεμα όλοι μας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μα ακριβώς εκεί είναι το πρόβλημα, όχι ότι μας βάζουν παραπάνω εργασίες, αλλά το ότι περιμένουν να τις κάνουμε ΤΣΑΜΠΑ. Η μόνη λύση πιστεύω είναι να βγει ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ελάχιστων τιμών για ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΜΑΣ, από τους συλλόγους και να μας υποχρεώσουν να τους τοιχοκολλήσουμε σε εμφανές σημείο!

 

Έτσι όπως πάνε τα πράγματα θα βάζουμε και από την τσέπη μας σε λίγο...

 

 

Οι περισσότεροι δεν το έχουν πάρει χαμπάρι ακόμα, σε λίγο καιρό που θα τους έρχονται μαζικά οι συνταξιούχοι/μισθωτοί για εκτυπώσεις,τότε θα καταλάβουν ότι κάτι "τρέχει"

Αγαπητοί συνάδελφοι, είτε χρεώνουμε , είτε όχι, είτε εισπράττουμε είτε όχι, αύριο που θα μας έλθει ο έλεγχος , θα ρωτήσει μεταξύ άλλων : Αποδείξεις για τα τέλη κυκλοφορίας, για τις ταυτότητες πληρωμής, για τις βεβαιώσεις αποδοχών και συντάξεων που κατεβάσατε από το taxis, IKA, TEBE, για τις δόσεις των πληρωμών και ακόμα για τις μεταβολές, διακοπές , ενάρξεις, ΓΕΜΗ και ότι άλλο τους κατέβει. Συνεπώς να τα πληρώνουν όσα κάνουμε και με απόδειξη, για να καταλάβουν ότι το κράτος απουσιάζει και περιμένει απλά να εισπράξει τους φόρους, για τους οποίους οι πελάτες μας, να είστε σίγουροι , θα μας κατηγορήσουν για συνεταίρους...

Και δεν χρειάζεται να τα διαβάζει εδώ το ΣΔΟΕ. Πέρυσι πήραμε μια πρώτη γεύση για όλα αυτά, στο νησί μας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Βρε παιδια γνωρίζει κανεις εφόσον γίνει αίτηση ρύθμισης ηλεκτρονικά, η πληρωμή της 1ης δόσης / κατάθεση ΥΔ γίνεται στην ΔΟΥ? ή βγαίνει ταυτότητα πληρωμής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γνωρίζει κανένας συνάδελφος εαν έχουν δυνατότητα και την πρόθεση να κάνουν έλεγχο από ποιά ΙΡ φεύγουν οι δηλώσεις φορ. εισοδήματος και όχι μόνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Όλα είναι πιθανά και όλα δυνατά ... ;)

Και όπως όλα μπορεί να συμβούν, μπορεί και τίποτα ...

 

Μαρίαααααααααααααα

Καλησπέρααααααα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Όλα είναι πιθανά και όλα δυνατά ... ;)

Και όπως όλα μπορεί να συμβούν, μπορεί και τίποτα ...

 

Μαρίαααααααααααααα

Καλησπέρααααααα :)

 

Καλησπέρα Μπάμπη  :)  :wub:

Καλό μήνα (είπαμε ??? :blink: δεν είπαμε ... :huh:  ε, το λέμε τώρα: Καλόοοοο Μήναααααα !!!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΕΛΑΤΗΣ ΜΟΥ ΠΗΓΕ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΜΑΣ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΡΥΘΜΙΣΗ ΔΙΟΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ (ΜΗ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ ΔΗΛΩΣΗΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑΣ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ ΟΠΟΥ ΚΑΤΑΤΕΘΗΚΕ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ Δ.Φ.Ε. ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΛΗΞΗΠΡΟΘΕΣΜΟ ΧΡΕΟΣ)

ΓΙΑ ΚΑΚΗ ΤΥΧΗ ΤΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΜΟΥ ΜΕ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΑΝΟΙΚΤΟ. Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΟΥ ΕΛΕΓΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΛΟΓΙΣΤΗ ΕΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ (ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ)

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΗΜΕΡΕΣ ΠΗΓΑ Η ΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΑΥΤΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΠΩ ΕΝΑ ΧΕΡΑΚΙ (ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ Ο ΙΔΙΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ) ΑΛΛΑ ΕΛΕΙΠΕ ΚΑΙ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΚΥΡΙΑ. ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΕΙ.

ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΙΑ...........................ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΟΠΟΥ ΜΑΣ ΕΒΑΛΑΝ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΜΑΣ ΤΗΝ ΛΕΝΕ ΚΙΟΛΑΣ.

ΚΑΙ ΒΡΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΔΗΜΗΤΡΗ_Ζ ΤΙ ΧΡΕΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟ? ΠΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ( ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ) ΕΙΣΠΡΑΤΤΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γνωρίζει κανένας συνάδελφος εαν έχουν δυνατότητα και την πρόθεση να κάνουν έλεγχο από ποιά ΙΡ φεύγουν οι δηλώσεις φορ. εισοδήματος και όχι μόνο?

Αθήνα 7 Ιουνίου 2013

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Με το νέο Γενικό Γραμματέα Πληροφοριακών Συστημάτων κο Χαράλαμπο Τσαβδάρη, συναντήθηκε σήμερα το πρωί, το νέο Προεδρείο της Ε.Φ.Ε.Ε.Α. (Πρόεδρος Δ.Σ. Δημήτρης

Τσαμόπουλος, Γενικός Γραμματέας Γιώργος Χριστόπουλος, Ταμίας Αθανασία Μαργέλλου και ο πρώην Πρόεδρος Νίκος Αυλωνίτης). Στη συνάντηση, όπου παρέστη και ο Γενικός Διευθυντής κος Παναγιώτης Λαζαρίδης, μεταξύ των θεμάτων, που συμπεριέλαβε η ατζέντα της συζήτησης, ……………………………………..

Σημαντική είδηση για τον κλάδο είναι το γεγονός ότι ο κος Τσαβδάρης αποδέχθηκε δύο προτάσεις της Ε.Φ.Ε.Ε.Α. και δεσμεύθηκε για την υλοποίησή τους :

- Την προσωπική ενημέρωση του Λ/Φ μετά το πέρας των δηλώσεων, με αποστολή στο e-mailτου, κατάστασης με τις υποβληθείσες δηλώσεις που θα καλείται να επιβεβαιώσει.. Το συγκεκριμένο επίμαχο ζήτημα απασχολεί από πέρυσι τον κλάδο για τη διασφάλιση από φαινόμενα υποκλοπής και υποβολής δηλώσεων από τρίτους.

- Τη διασφάλιση της αυθεντικότητας των συναλλαγών του Λ/Φ με τη Γ.Γ.Π.Σ. (λόγω της μεγάλης καθυστέρησης υλοποίησης της ψηφιακής υπογραφής που έχει νομοθετηθεί με το Ν.3842/2010, άρθρο 17) με χρήση αποκλειστικού κωδικού πρόσβασης στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Γνωρίζει κανένας συνάδελφος εαν έχουν δυνατότητα και την πρόθεση να κάνουν έλεγχο από ποιά ΙΡ φεύγουν οι δηλώσεις φορ. εισοδήματος και όχι μόνο?

ip ?

και αν εχεις ασυρματο δικτυο τοτε  ολη γειτονεια στελνει απο εσενα :( :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΕΛΑΤΗΣ ΜΟΥ ΠΗΓΕ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΜΑΣ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΡΥΘΜΙΣΗ ΔΙΟΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ (ΜΗ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ ΔΗΛΩΣΗΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑΣ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ ΟΠΟΥ ΚΑΤΑΤΕΘΗΚΕ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ Δ.Φ.Ε. ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΛΗΞΗΠΡΟΘΕΣΜΟ ΧΡΕΟΣ)

ΓΙΑ ΚΑΚΗ ΤΥΧΗ ΤΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΜΟΥ ΜΕ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΑΝΟΙΚΤΟ. Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΟΥ ΕΛΕΓΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΛΟΓΙΣΤΗ ΕΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ (ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ)

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΗΜΕΡΕΣ ΠΗΓΑ Η ΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΑΥΤΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΠΩ ΕΝΑ ΧΕΡΑΚΙ (ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ Ο ΙΔΙΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ) ΑΛΛΑ ΕΛΕΙΠΕ ΚΑΙ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΚΥΡΙΑ. ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΕΙ.

ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΙΑ...........................ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΟΠΟΥ ΜΑΣ ΕΒΑΛΑΝ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΜΑΣ ΤΗΝ ΛΕΝΕ ΚΙΟΛΑΣ.

ΚΑΙ ΒΡΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΔΗΜΗΤΡΗ_Ζ ΤΙ ΧΡΕΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟ? ΠΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ( ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ) ΕΙΣΠΡΑΤΤΩ.

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ,

 

ΦΙΛΕ EYANIKOS

ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΧΡΕΩΝΩ ΚΑΘΕ ΜΙΚΡΟΠΑΡΟΧΗ ΜΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΟΒΟΝΤΑΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΑΠΥ ΘΕΩΡΗΜΕΝΗ. ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΧΡΕΩΝΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΠΑΡΕΧΩ (ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΝΙΑΙΟΣ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΛΟΓΟΥΣ).

 

ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟ ΕΛΑΧΙΣΤΩΝ ΑΜΟΙΒΩΝ ΠΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΕΝΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ, ΝΑ ΤΟΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΤΕ ΕΚΔΙΔΟΤΑΝ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΦΑΤΣΑ ΚΑΡΤΑ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΣΕ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΖΑΝ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΕΩΣ ΚΑΙ 70% ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ. ΑΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΜΕΙΣ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΑΣ ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΑΡΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ.

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟ ΕΛΑΧΙΣΤΩΝ ΑΜΟΙΒΩΝ, Η ΑΜΟΙΒΗ ΜΟΥ ΚΑΘΟΡΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΠΟΥ ΠΑΡΕΧΩ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΓΙ ΑΥΤΗ.

 

ΠΕΡΥΣΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΟΧΗ ΕΜΑΘΑ ΑΠΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΟΤΙ ΤΟ ΣΔΟΕ ΤΟΝ ΕΣΚΙΣΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΑΠΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΩΝ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΦΕ ΣΥΓΓΕΝΙΚΩΝ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΩΝ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑΝ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ. ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΕΦΕΡΑΝ ΤΑ ΠΟΣΑ ΤΩΝ ΑΠΥ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΧΑΝ ΕΚΔΟΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΤΙΜΟΛΟΓΟΥΣΕ 2 ΕΥΡΩ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ.

 

ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΙ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑ,

 

ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΕΝΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΛΕΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΕΜΠΟΡΙΑΣ Ή ΠΑΡ.ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΣΕ ΕΜΦΑΝΕΣ ΣΗΜΕΙΟ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟ ΛΙΑΝΙΚΩΝ ΠΩΛΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ.

 

ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ?

 

ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΕ ΕΜΦΑΝΕΣ ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ "Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΑΝ ΔΕ ΛΑΒΕΙ ΤΟ ....... ΚΛΠ ΚΛΠ"

 

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΓΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ,

 

ΦΙΛΕ EYANIKOS

ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΧΡΕΩΝΩ ΚΑΘΕ ΜΙΚΡΟΠΑΡΟΧΗ ΜΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΟΒΟΝΤΑΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΑΠΥ ΘΕΩΡΗΜΕΝΗ. ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΧΡΕΩΝΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΠΑΡΕΧΩ (ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΝΙΑΙΟΣ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΛΟΓΟΥΣ).

 

ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟ ΕΛΑΧΙΣΤΩΝ ΑΜΟΙΒΩΝ ΠΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΕΝΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ, ΝΑ ΤΟΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΤΕ ΕΚΔΙΔΟΤΑΝ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΦΑΤΣΑ ΚΑΡΤΑ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΣΕ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΖΑΝ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΕΩΣ ΚΑΙ 70% ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ. ΑΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΜΕΙΣ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΑΣ ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΑΡΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ.

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟ ΕΛΑΧΙΣΤΩΝ ΑΜΟΙΒΩΝ, Η ΑΜΟΙΒΗ ΜΟΥ ΚΑΘΟΡΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΠΟΥ ΠΑΡΕΧΩ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΓΙ ΑΥΤΗ.

 

ΠΕΡΥΣΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΟΧΗ ΕΜΑΘΑ ΑΠΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΟΤΙ ΤΟ ΣΔΟΕ ΤΟΝ ΕΣΚΙΣΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΑΠΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΩΝ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΦΕ ΣΥΓΓΕΝΙΚΩΝ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΩΝ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑΝ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ. ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΕΦΕΡΑΝ ΤΑ ΠΟΣΑ ΤΩΝ ΑΠΥ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΧΑΝ ΕΚΔΟΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΤΙΜΟΛΟΓΟΥΣΕ 2 ΕΥΡΩ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ.

 

ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΙ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑ,

 

ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΕΝΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΛΕΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΕΜΠΟΡΙΑΣ Ή ΠΑΡ.ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΣΕ ΕΜΦΑΝΕΣ ΣΗΜΕΙΟ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟ ΛΙΑΝΙΚΩΝ ΠΩΛΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ.

 

ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ?

 

ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΕ ΕΜΦΑΝΕΣ ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ "Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΑΝ ΔΕ ΛΑΒΕΙ ΤΟ ....... ΚΛΠ ΚΛΠ"

 

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΓΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ.

για το πελατης δεν ειναι υποχρεωμενος.... πρεπει υποχρεωτικα να το εχουμε ..

οσον αφορα τιμοκαταλογο αστα...μακαρι να υπηρχε εδω που τα λεμε ...

 

καλημερα σε ολους εκτος απο τις ταυτοτητες πληρωμης ,εχει μπει κανενας στην διαδικασια να κανει αιτηση για τις 48 η τις 100 δοσεις που μας τους στελνουν τωρα πια απο τις εφοριες ?η καποιο link με οδηγιες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ,

 

ΦΙΛΕ EYANIKOS

ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΧΡΕΩΝΩ ΚΑΘΕ ΜΙΚΡΟΠΑΡΟΧΗ ΜΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΟΒΟΝΤΑΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΑΠΥ ΘΕΩΡΗΜΕΝΗ. ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΧΡΕΩΝΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΠΑΡΕΧΩ (ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΝΙΑΙΟΣ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΛΟΓΟΥΣ).

 

ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟ ΕΛΑΧΙΣΤΩΝ ΑΜΟΙΒΩΝ ΠΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΕΝΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ, ΝΑ ΤΟΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΤΕ ΕΚΔΙΔΟΤΑΝ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΦΑΤΣΑ ΚΑΡΤΑ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΣΕ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΖΑΝ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΕΩΣ ΚΑΙ 70% ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ. ΑΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΜΕΙΣ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΑΣ ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΑΡΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ.

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟ ΕΛΑΧΙΣΤΩΝ ΑΜΟΙΒΩΝ, Η ΑΜΟΙΒΗ ΜΟΥ ΚΑΘΟΡΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΠΟΥ ΠΑΡΕΧΩ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΓΙ ΑΥΤΗ.

 

ΠΕΡΥΣΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΟΧΗ ΕΜΑΘΑ ΑΠΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΟΤΙ ΤΟ ΣΔΟΕ ΤΟΝ ΕΣΚΙΣΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΑΠΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΩΝ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΦΕ ΣΥΓΓΕΝΙΚΩΝ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΩΝ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑΝ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ. ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΕΦΕΡΑΝ ΤΑ ΠΟΣΑ ΤΩΝ ΑΠΥ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΧΑΝ ΕΚΔΟΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΤΙΜΟΛΟΓΟΥΣΕ 2 ΕΥΡΩ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ.

 

ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΙ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑ,

 

ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΕΝΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΛΕΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΕΜΠΟΡΙΑΣ Ή ΠΑΡ.ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΣΕ ΕΜΦΑΝΕΣ ΣΗΜΕΙΟ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟ ΛΙΑΝΙΚΩΝ ΠΩΛΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ.

 

ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ?  έτσι τουλάχιστον λέει η διάταξη  http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/16091

 

ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΕ ΕΜΦΑΝΕΣ ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ "Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΑΝ ΔΕ ΛΑΒΕΙ ΤΟ ....... ΚΛΠ ΚΛΠ"

 

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΓΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

για το πελατης δεν ειναι υποχρεωμενος πρεπει υποχρεωτικα να το εχουμε ..

οσον αφορα τιμοκαταλογο αστα...μακαρι να υπηρχε εδω που τα λεμε ...

 

καλημερα σε ολους εκτος απο τις ταυτοτητες πληρωμης ,εχει μπει κανενας στην διαδικασια να κανει αιτηση για τις 48 η τις 100 δοσεις που μας τους στελνουν τωρα πια απο τις εφοριες ?η καποιο link με οδηγιες ?

 ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ "εκτος απο τις ταυτοτητες πληρωμης" ?

 

ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΘΕΤΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΜΑΣ ΑΥΤΗ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ "εκτος απο τις ταυτοτητες πληρωμης" ?

 

ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΘΕΤΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΜΑΣ ΑΥΤΗ?

ENNOEITAI OTI EINAI..

EΓΩ ΡΩΤΑΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΡΥΘΜΙΣΗ ΜΕ ΤΙΣ 48 Η ΚΑΙ 100 ΔΟΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ Ο ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΣ ΕΚΑΝΕ ΑΙΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΑΝ ΕΧΙΕ ΜΠΕΙΟ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ..ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΖΗΤΑΩ ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...