Jump to content
Sign in to follow this  
DAS

ΕΚΤΗ ΦΑΣΗ: Στην επιείκεια του κυρίου Θεοχάρη, θα απαντήσουμε με ομαδικές αγωγές κατα του Δημοσίου

Recommended Posts

άσχετο αλλά (της τελευταίας στιγμής) 

πως λέμε ο Θεός να βάλει το χέρι του 

να το πούμε αλλιώς 

ο Στουρνάρας να (θα ?) βάλει το χέρι του 

άσχετο αλλά (της τελευταίας στιγμής) 

πως λέμε ο Θεός να βάλει το χέρι του 

να το πούμε αλλιώς 

ο Στουρνάρας να (θα ?) βάλει το χέρι του 

Λες Γιάννη ???

Καλημέρα Γιάννη

Δεν νομίζω ότι δήλωσα κάπου ότι αδιαφορώ να δώ τους αρμόδιους. Βέβαια δεν καταλαβαίνω σε ποιούς αρμόδιους αναφέρεσαι...

Με λίγα λόγια Γιάννη, η δική μου κάρτα δε αναφέρει τίποτα άλλο εκτός από την επαγγελματική μου ιδιότητα, και δεν αλλάζω ιδέες ανάλογα με το που φυσάει ο άνεμος κάθε φορά. Είμαι επαγγελματίας λογίστρια και όχι συνδικαλίστρια.

Και επειδή θέλεις να γίνω σαφής θα γίνω. Αυτοί που γλύφουν σήμερα το forum που μας φιλοξενεί, είναι οι ίδιοι που το κατηγορούσαν δημόσια και λοιδορούσαν κάποια μέλη του.

Ειρήνη γεια σου,σε γενικές γραμμές δεν λέμε τίποτα το διαφορετικό,γιατί και εμένα η κάρτα μου το ίδιο γράφει,

απλά τα βλέπουμε απο διαφορετικές πλευρές.

Το θέμα είναι αυτή η διαφορετικότητα να συνυπάρχει και εκφράζεται απο έναν ενιαίο φορέα,τουλάχιστον προς

τα έξω,μέσα ας σφαχτούμε λέμε......,αυτό είναι και η πραγματική δημοκρατία ,που στο τέλος η πλειοψηφία να

αναγνωρίζεται απο όλους και όχι ο διαφωνών να παίρνει το βαλιτσάκι του και να πάει δίπλα.

Η διαφωνία μας είναι μάλλον ότι εγώ αμφισβητώ ότι υπάρχει δημοκρατία.

Η προώθηση συγκεκριμένων προσώπων, δεν είναι δημοκρατία.

Κάποτε και εγώ ούσα αφελής, πίστεψα ότι είχα εκλεγεί για αυτό που είμουνα.

Μου πήρε χρόνια να καταλάβω ότι είμουνα ένα δέμα.

Όταν το κατάλαβα έφυγα. Αχυράνθρωπος δεν θα γίνω για κανένα.

Και για να κλείσουμε εδώ το θέμα, πίστευα ότι υπήρχε ενιαίος φορέας. Η Π.Ο.Φ.Ε.Ε...

ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΣΤΟ TWITTER ΧΘΕΣ 12.30 ΤΟ ΒΡΑΔΥ:

@htheoharis με συγχωρείτε μαθαίνουμε αποψε στις 10 οτι πρεπει να πληρώσουμε αύριο ΦΑΠ 2011,12 χωρις να έχετε στείλει εκκαθαριστικα;

@Evaki1234 Όχι βέβαια. Ο ΦΑΠ 2011 έχει έρθει εδώ και 1-2 εβδομάδες ο ΦΑΠ 2012 ήρθε τις τελευταίες μέρες. Ειδοποιήσαμε και με ΔΤ και email

@htheoharis @Evaki1234 Μια 80χρονη απο το Παπαρη Αρκαδιας μου είπε πως το email είχε πάει στα spam και δεν ενημερώθηκε.Τι να κανει τώρα;

1. @kirklog Ενημερώνει τ Bayesian filtering για ν μειώσει τις πιθανότητες false positive.Περνάει από τα γραφεία για ειδική παράταση @Evaki1234

12:20 AM - 30 Aug 13 from Greece · Details
  2. @htheoharis @kirklog @Evaki1234 Πρόταση. Σκεφτείτε από του χρόνου τα push notifications μέσω εφαρμογής κινητού. Κινητά έχουν όλοι.

3. @htheoharis @kirklog @Evaki1234 >> Κόστος : μικρότερο της εκτύπωσης και αποστολής εκκαθαριστικών . Αποστολή σε miliseconds.

Η διαφωνία μας είναι μάλλον ότι εγώ αμφισβητώ ότι υπάρχει δημοκρατία.

Η προώθηση συγκεκριμένων προσώπων, δεν είναι δημοκρατία.

Κάποτε και εγώ ούσα αφελής, πίστεψα ότι είχα εκλεγεί για αυτό που είμουνα.

Μου πήρε χρόνια να καταλάβω ότι είμουνα ένα δέμα.

Όταν το κατάλαβα έφυγα. Αχυράνθρωπος δεν θα γίνω για κανένα.

Και για να κλείσουμε εδώ το θέμα, πίστευα ότι υπήρχε ενιαίος φορέας. Η Π.Ο.Φ.Ε.Ε...

Τον ενιαίο φορέα τον κάνουμε εμείς και δεν υπάρχει ως εξ ουρανού,πέλος πάντων

για να το κλείσουμε όπως είπες ,καλό θανε να είμαστε όλοι μαζ'ι με τις αντιθέσεις μας

και τις διαφωνίες μας ,παρά να κάνουμε και άλλες ΠΟΦΕΕ ,επειδή αυτή δεν μας αρέσει,

εγώ πιστεύω οτι πρέπει και έχουμε υποχρέωση να την κάνουμε να  αρέσει σε όλους.

Καλημέρα Ειρήνη.

ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΣΤΟ TWITTER ΧΘΕΣ 12.30 ΤΟ ΒΡΑΔΥ:

@htheoharis με συγχωρείτε μαθαίνουμε αποψε στις 10 οτι πρεπει να πληρώσουμε αύριο ΦΑΠ 2011,12 χωρις να έχετε στείλει εκκαθαριστικα;

@Evaki1234 Όχι βέβαια. Ο ΦΑΠ 2011 έχει έρθει εδώ και 1-2 εβδομάδες ο ΦΑΠ 2012 ήρθε τις τελευταίες μέρες. Ειδοποιήσαμε και με ΔΤ και email

@htheoharis @Evaki1234 Μια 80χρονη απο το Παπαρη Αρκαδιας μου είπε πως το email είχε πάει στα spam και δεν ενημερώθηκε.Τι να κανει τώρα;

1. @kirklog Ενημερώνει τ Bayesian filtering για ν μειώσει τις πιθανότητες false positive.Περνάει από τα γραφεία για ειδική παράταση @Evaki1234

12:20 AM - 30 Aug 13 from Greece · Details
  2. @htheoharis @kirklog @Evaki1234 Πρόταση. Σκεφτείτε από του χρόνου τα push notifications μέσω εφαρμογής κινητού. Κινητά έχουν όλοι.

3. @htheoharis @kirklog @Evaki1234 >> Κόστος : μικρότερο της εκτύπωσης και αποστολής εκκαθαριστικών . Αποστολή σε miliseconds.

τι λενε ?  :wacko:  :angry:  :angry:

εγω ψαχνω τα ΦΑΠ 11 ΚΑΙ 12 απο το πρωι και δεν τα βρισκω ...

μηπως η 80 χρονη στο Παπαρη , μιας και καταλαβαινει ολα τα παραπανω μπορει να μου πει που να τα βρω?.....

εγω ψαχνω τα ΦΑΠ 11 ΚΑΙ 12 απο το πρωι και δεν τα βρισκω ...

μηπως η 80 χρονη στο Παπαρη , μιας και καταλαβαινει ολα τα παραπανω μπορει να μου πει που να τα βρω?.....

Η ογδοντάχρονη είναι σίγουρα απο το Πάπαρη ????

Που είναι ρε παιδιά το ...Πάπαρη;;; Η πετάνε παπάρες στον κ. Γενικό και δεν το κατάλαβε;;;

Ο Πάπαρης ή το Πάπαρι είναι χωριό του δήμου Τρίπολης της πρώην επαρχίας Μαντινείας του νομού Αρκαδίας. Συνορεύει βόρεια με το χωριό Αθήναιο, νότια με το Αναύριτο και Αγριακόνα, ανατολικά με το Κουτρουμπούχι και το Μανιάτη και δυτικά με το χωριό Μαρμαριά.

Στις αρχές Απριλίου οι Τούρκοι βγήκαν από την Τριπολιτσά με πολύ στρατό και διάλυαν τους Έλληνες. Όλοι οι καπεταναίοι πρότειναν στον Κολοκοτρώνη να φύγουν προς το Λιοντάρι κι από εκεί προς την Μεσσηνία. Ο Κολοκοτρώνης δε δέχτηκε και έμεινε μόνος του, γιατί πίστευε, πως ο αγώνας έπρεπε να γίνει στην καρδιά του Μοριά , πως έπρεπε να παρθεί η Τρίπολη , πράγμα που θα εσήμαινε την επιτυχία της Επαναστάσεως. Δεν είχε ο αείμνηστος Γέρος του Μοριά άλλον τρόπο για να δείξει , ότι τα πράγματα επέβαλαν να γίνει ο αγώνας στα μέρη αυτά.Επήγε στην Πιάνα "γίναμε εννέα" λέγει "και με τ΄άλογό μου δέκα, ήμουν και χωρίς ντουφέκι. Σε τρεις μέρες έμασα 300 νομάτους κι΄έρριξα το ορδί μου στην Πιάνα". Όμως μια επίθεση Τουρκική με 4000 διάλυσε το στρατόπεδο της Πιάνας. Δεινή η κατάσταση. Ο Κολοκοτρώνης, ο Κανέλλος Δελληγιάννης, και Κ.Δημητρακόπουλος αυθημερόν από την Πιάνα βρέθηκαν στο χωριό του Δήμου Βαλτεστίου Πάπαρι, όπου ήλθαν κατά πρόσκληση του Κολοκοτρώνη οι καπεταναίοι και οπλαρχηγοί Μαυρομιχαλαίοι, Μουρτζίνος, Παπαφλέσσας, Αναγνωσταράς κ.λ.π. που είχαν το στρατόπεδο τους η Μαρμαριά. Ο Νικηταράς, που τις μέρες εκείνες κατά διαταγή του Κολοκοτρώνης βρίσκετο στη περιοχή του Φραγκόβρυσου, κτύπησε τους Τούρκους , σκότωσε αρκετούς, τους πήρε τα ζωντανά τους κι΄ανάγκασε τους άλλους να τραβηχτούν προς την Τρίπολη. Στο Πάπαρι ήλθαν την ημέρα εκείνη και τα παιδιά του Κολοκοτρώνη ο Πάνος και ο Ιωάννης, ο αργότερα Γενναίος.   

Ο Πάπαρης ή το Πάπαρι είναι χωριό του δήμου Τρίπολης της πρώην επαρχίας Μαντινείας του νομού Αρκαδίας. Συνορεύει βόρεια με το χωριό Αθήναιο, νότια με το Αναύριτο και Αγριακόνα, ανατολικά με το Κουτρουμπούχι και το Μανιάτη και δυτικά με το χωριό Μαρμαριά.

Στις αρχές Απριλίου οι Τούρκοι βγήκαν από την Τριπολιτσά με πολύ στρατό και διάλυαν τους Έλληνες. Όλοι οι καπεταναίοι πρότειναν στον Κολοκοτρώνη να φύγουν προς το Λιοντάρι κι από εκεί προς την Μεσσηνία. Ο Κολοκοτρώνης δε δέχτηκε και έμεινε μόνος του, γιατί πίστευε, πως ο αγώνας έπρεπε να γίνει στην καρδιά του Μοριά , πως έπρεπε να παρθεί η Τρίπολη , πράγμα που θα εσήμαινε την επιτυχία της Επαναστάσεως. Δεν είχε ο αείμνηστος Γέρος του Μοριά άλλον τρόπο για να δείξει , ότι τα πράγματα επέβαλαν να γίνει ο αγώνας στα μέρη αυτά.Επήγε στην Πιάνα "γίναμε εννέα" λέγει "και με τ΄άλογό μου δέκα, ήμουν και χωρίς ντουφέκι. Σε τρεις μέρες έμασα 300 νομάτους κι΄έρριξα το ορδί μου στην Πιάνα". Όμως μια επίθεση Τουρκική με 4000 διάλυσε το στρατόπεδο της Πιάνας. Δεινή η κατάσταση. Ο Κολοκοτρώνης, ο Κανέλλος Δελληγιάννης, και Κ.Δημητρακόπουλος αυθημερόν από την Πιάνα βρέθηκαν στο χωριό του Δήμου Βαλτεστίου Πάπαρι, όπου ήλθαν κατά πρόσκληση του Κολοκοτρώνη οι καπεταναίοι και οπλαρχηγοί Μαυρομιχαλαίοι, Μουρτζίνος, Παπαφλέσσας, Αναγνωσταράς κ.λ.π. που είχαν το στρατόπεδο τους η Μαρμαριά. Ο Νικηταράς, που τις μέρες εκείνες κατά διαταγή του Κολοκοτρώνης βρίσκετο στη περιοχή του Φραγκόβρυσου, κτύπησε τους Τούρκους , σκότωσε αρκετούς, τους πήρε τα ζωντανά τους κι΄ανάγκασε τους άλλους να τραβηχτούν προς την Τρίπολη. Στο Πάπαρι ήλθαν την ημέρα εκείνη και τα παιδιά του Κολοκοτρώνη ο Πάνος και ο Ιωάννης, ο αργότερα Γενναίος.   

Κίμωνα σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Ομολογώ ότι νόμιζα πως είναι πλάκα...

οι 80χρονες το παιζουν στα δαχτυλα το internet