Προς το περιεχόμενο

ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΚΩΔΙΚΩΝ - ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΗΦΘΕΙ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΣ - ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eδω και 3 χρονια κανει καποιος ηλεκτρονικα τη δηλωση .δεν εχει παρει ακομα κλειδαριθμο.σημερα που πηγα να του κανω τη δηλωση , βγαΙνει μηνυμα οτι ο λογαριασμος εχει απενεργοποιηθει. δεν υπαρχει περιπτωση λαθους στους κωδικους ουτε εχει παρει κλειδαριθμο για να χρειαζεται ενεργοποιηση. το κακο ειναι οτι ληγει τη δευτερα 8 το πρωι, και το taxis ανοιγει  μιση ωρα πριν, κι αν σηκωσουν βεβαια τα τηλεφωνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 months later...

Εκανα σε φορολογούμενο (χωρίς κωδικούς) το Ε1 με το δικό μου ΑΦΜ - εκκαθαριστικό κλπ 

 

Εν τω μεταξύ τον κάλεσε ο Κύριος προς τα επάνω.....  :(

 

Τώρα πως θα μπω να δω τι χρωστάει. Επίσης, πως θα του κάνω ρυθμιση? ΟΕΟ....

Η γυνάικα έχει κωδικούς(μαγαζί) αλλά βγάζει μόνο τα δικά της. 

 

Το έχει αντιμετωπίσει άλλος??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...

καλημέρα..

 

έγινε αίτηση για κλειδάριθμο..

 

πήραμε τον κλειδάριθμο και χάθηκαν οι κωδικοί..

 

ενεργοποίηση χωρίς κωδικούς δε γίνεται, επανεγγραφή  δε γίνεται γιατί αναφέρει πως " δε βρέθηκε αίτηση με τα στοιχεία" , αρχική εγγραφή δε δέχεται καθώς αναφέρει " υπάρχει ήδη αίτηση για τον συγκεκριμένο ΑΦΜ, στη ΔΟΥ πήγαμε δεν μπορεί να κάνει ακύρωση της αρχικής αίτησης..

 

 

καμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 στη ΔΟΥ πήγαμε δεν μπορεί να κάνει ακύρωση της αρχικής αίτησης..

 

 

Αν δεν μπορούν να κάνουν ακύρωση (περίεργο αυτό) απλά παίρνεις τον κλειδάριθμο, τον πετάς, κάνεις αίτηση και παίρνεις άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν μπορούν να κάνουν ακύρωση (περίεργο αυτό) απλά παίρνεις τον κλειδάριθμο, τον πετάς, κάνεις αίτηση και παίρνεις άλλο.

εξήγησα παραπάνω ότι δεν είναι τόσο απλό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα..

 

έγινε αίτηση για κλειδάριθμο..

 

πήραμε τον κλειδάριθμο και χάθηκαν οι κωδικοί..

 

ενεργοποίηση χωρίς κωδικούς δε γίνεται, επανεγγραφή  δε γίνεται γιατί αναφέρει πως " δε βρέθηκε αίτηση με τα στοιχεία" , αρχική εγγραφή δε δέχεται καθώς αναφέρει " υπάρχει ήδη αίτηση για τον συγκεκριμένο ΑΦΜ, στη ΔΟΥ πήγαμε δεν μπορεί να κάνει ακύρωση της αρχικής αίτησης..

 

 

καμιά ιδέα?

ΠΑΟΚ είμαστε δε μασάμε.

 

Ομολογουμένως η ΔΟΥ να μη μπορεί ν' ακυρώσει, μου φαίνεται και μένα λίγο κάπως, αλλά στην Ελλάδα είμαστε. Δε κάνεις και μια κλήση στο 15515;!!! Ίσως αυτοί βοηθήσουν!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξήγησα παραπάνω ότι δεν είναι τόσο απλό..

Είναι εξαιρετικά απλό, "γεία σας θέλω τον κλειδάριθμό μου", "ορίστε πάρτε τον", πας παραδίπλα, κάνεις αίτηση, "γειά σας θέλω τον κλειδάριθμό μου", τελείωσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα

δείτε εδώ : 

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=79362&p=387832

 

* Την δυνατότητα της επανεγγραφής την χρησιμοποιούμε όταν:

o Είμαι Παλαιός χρήστης (χρήστης πριν τις 06/12/2010) και δεν θυμάμαι τον κωδικό (password).
o Είμαι Νέος/Παλαιός Χρήστης που έχω ενεργοποιήσει τον λογαριασμό μου στο Νέο TAXISnet και έχασα κωδικό (password) και κλειδάριθμο.


ΠΡΟΣΟΧΗ: Αν εκκρεμεί στη Δ.Ο.Υ. ως "μη επεξεργασμένη" αίτηση Αρχικής εγγραφής ή Επανεγγραφής δεν μπορείτε να υποβάλλετε νέα αίτηση Επανεγγραφής.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι εξαιρετικά απλό, "γεία σας θέλω τον κλειδάριθμό μου", "ορίστε πάρτε τον", πας παραδίπλα, κάνεις αίτηση, "γειά σας θέλω τον κλειδάριθμό μου", τελείωσες.

 

ευχαριστώ αλλά δεν νομίζω ότι είναι τέτοια περίπτωση..

 

καλημέρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι εξαιρετικά απλό, "γεία σας θέλω τον κλειδάριθμό μου", "ορίστε πάρτε τον", πας παραδίπλα, κάνεις αίτηση, "γειά σας θέλω τον κλειδάριθμό μου", τελείωσες.

το χιούμορ σου χρειάζεται δουλειά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΟΚ είμαστε δε μασάμε.

 

Ομολογουμένως η ΔΟΥ να μη μπορεί ν' ακυρώσει, μου φαίνεται και μένα λίγο κάπως, αλλά στην Ελλάδα είμαστε. Δε κάνεις και μια κλήση στο 15515;!!! Ίσως αυτοί βοηθήσουν!!!!

ΠΑΟΚ να σαι και μη φοβάσαι αδερφέ..

 

μίλησα με το ταχις..όντως έχει θέμα..

θα το δουν οι τεχνικοί και θα με τηλεφωνήσουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το χιούμορ σου χρειάζεται δουλειά..

Δεν κάνω χιούμορ, λύση σου δίνω που έχει δουλέψει εκατοντάδες φορές. Κάτσε και χάσε κι άλλο χρόνο αν θες, δικό σου πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάνω χιούμορ, λύση σου δίνω που έχει δουλέψει εκατοντάδες φορές. Κάτσε και χάσε κι άλλο χρόνο αν θες, δικό σου πρόβλημα.

 

το "γεια σας θέλω τον κλειδάριθμό μου και τα παραδίπλα" πως θα το πεις από την στιγμή που δεν εμφανίζεται αίτηση στο σύστημα και δεν σε αφήνει να κάνεις καινούργια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το "γεια σας θέλω τον κλειδάριθμό μου και τα παραδίπλα" πως θα το πεις από την στιγμή που δεν εμφανίζεται αίτηση στο σύστημα και δεν σε αφήνει να κάνεις καινούργια?

Αν δεν υπήρχε αίτηση στο σύστημα, θα σε άφηνε να κάνεις εγγραφή.

Υπάρχει αίτηση στο σύστημα, γι'αυτό δε σε αφήνει να κάνεις καινούργια. Άρα παίρνεις τον κλειδάριθμο κανονικά.

 

Αφού τον πάρεις δεν θα υπάρχει αίτηση και θα κάνεις εγγραφή/επανεγγραφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν υπήρχε αίτηση στο σύστημα, θα σε άφηνε να κάνεις εγγραφή.

Υπάρχει αίτηση στο σύστημα, γι'αυτό δε σε αφήνει να κάνεις καινούργια. Άρα παίρνεις τον κλειδάριθμο κανονικά.

 

Αφού τον πάρεις δεν θα υπάρχει αίτηση και θα κάνεις εγγραφή/επανεγγραφή.

αφού τον πήρε..τον κλειδάριθμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν υπήρχε αίτηση στο σύστημα, θα σε άφηνε να κάνεις εγγραφή.

Υπάρχει αίτηση στο σύστημα, γι'αυτό δε σε αφήνει να κάνεις καινούργια. Άρα παίρνεις τον κλειδάριθμο κανονικά.

 

Αφού τον πάρεις δεν θα υπάρχει αίτηση και θα κάνεις εγγραφή/επανεγγραφή.

Δεν είναι το πρόβλημά του ο κλειδάριθμος, τον έχει πάρει.Τους κωδικούς έχουν χάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού τον πήρε..τον κλειδάριθμο..

 

 

Δεν είναι το πρόβλημά του ο κλειδάριθμος, τον έχει πάρει.Τους κωδικούς έχουν χάσει.

 

 

Κανονικά, αν έχεις πάρει τον κλειδάριθμο, και χωρίς να κάνεις ενεργοποίηση, μπορείς να κάνεις εγγραφή/επανεγγραφή.

Για να μη σε αφήνει να κάνεις εγγραφή/επανεγγραφή, φαίνεται για κάποιο λόγο ακόμα αίτηση στο σύστημα (λάθος χειρισμός από το μητρώο, κόλλημα του taxis, αίτηση που έγινε από άλλον/κατα λάθος κλπ)

Άρα και στο μητρώο θα δουν μέσα ενεργή αίτηση, και λογικά θα δώσουν κλειδάριθμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά, αν έχεις πάρει τον κλειδάριθμο, και χωρίς να κάνεις ενεργοποίηση, μπορείς να κάνεις εγγραφή/επανεγγραφή.

Για να μη σε αφήνει να κάνεις εγγραφή/επανεγγραφή, φαίνεται για κάποιο λόγο ακόμα αίτηση στο σύστημα (λάθος χειρισμός από το μητρώο, κόλλημα του taxis, αίτηση που έγινε από άλλον/κατα λάθος κλπ)

Άρα και στο μητρώο θα δουν μέσα ενεργή αίτηση, και λογικά θα δώσουν κλειδάριθμο.

άστο αδερφέ..δε βγάζει πουθενά..

 

σ ευχαριστώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Την επιλογή ......

 

-ΞΕΧΑΣΑ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΜΟΥ ..... την δοκίμασες????//?

 

απο τις ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ

ναι..

 

αυτό όμως δουλεύει μόνο όταν έχεις κάνει ενεργοποίηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι..

 

αυτό όμως δουλεύει μόνο όταν έχεις κάνει ενεργοποίηση..

 

αυτο κανεις που σου ειπαν

 

ζητας των κλειδαριθμο, αφου παρεις κλειδαριθμο, φτιαχνεις νεους κωδικούς και ζητας παλι κλειδαριθμο αλλιώς δεν γινεται τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο κανεις που σου ειπαν  θα με τρελάνετε σήμερα..

 

ζητας των κλειδαριθμο ζήτησα, αφου παρεις κλειδαριθμο πήρα, φτιαχνεις νεους κωδικούς πως αφού έχει χαθεί το username?  και ζητας παλι κλειδαριθμο πως αφού δε δέχεται νέα αίτηση?αλλιώς δεν γινεται τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αυτο κανεις που σου ειπαν  θα με τρελάνετε σήμερα..

 

ζητας των κλειδαριθμο ζήτησα, αφου παρεις κλειδαριθμο πήρα, φτιαχνεις νεους κωδικούς πως αφού έχει χαθεί το username?  και ζητας παλι κλειδαριθμο πως αφού δε δέχεται νέα αίτηση?αλλιώς δεν γινεται τπτ

 

 

επαναγραφη κανεις στο ΤΑΧΙΣ, με νεο username

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...