Προς το περιεχόμενο

Ταχυδρομικη υποβολη τροποποιητικής δήλωσης φορολογίας εισοδήματος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σύμφωνα με την ΠΟΛ/1114/23.5.2013, οι τροποποιητικές δηλώσεις υποβάλλονται χειρόγραφα στις αρμόδιες ΔΟΥ.  Δε διευκρινίζει, όμως, αν αυτές πρέπει να υποβληθούν υποχρεωτικά με τη φυσική παρουσία μας στις ΔΟΥ, ή αν παρέχεται η δυνατότητα να υποβληθούν και ταχυδρομικά με συστημένη επιστολή. Μπορεί κάποιος/α να βοηθήσει επ'αυτου ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Μετα από επικοινωνία που είχα με ΔΟΥ Κορωπιου, μου είπαν ότι ΝΑΙ μπορώ να στείλω τροποιποιητική με Ταχυδρομικά με συστημένη επιστολή. Άντε βγάλε άκρη τώρα!

Τελικά έχω μπερδευτεί. Μπορούμε ή δε μπορούμε να στείλουμε τροποποιητική  Ταχυδρομικά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άπο την ΔΟΥ ΑΡΤΑΣ μου είπαν πως μπορώ να τη στείλω με το ταχυδρομείο με τηλέφωνο επικοινωνίας μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Medousa, ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία. Ενισχύει αυτά που είπαν και σε μένα, ότι γίνεται  να σταλεί ταχυδρομικώς, αρκεί να έχω πλήρη στοιχεία και τηλέφωνο επικοινωνίας.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα από επικοινωνία που είχα με ΔΟΥ Κορωπιου, μου είπαν ότι ΝΑΙ μπορώ να στείλω τροποιποιητική με Ταχυδρομικά με συστημένη επιστολή. Άντε βγάλε άκρη τώρα!

Τελικά έχω μπερδευτεί. Μπορούμε ή δε μπορούμε να στείλουμε τροποποιητική Ταχυδρομικά ?

Το Κορωπιστάν είναι χωριό και κάνει ότι θέλει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας!!

Οταν υποβάλλεις τροποποιητική δήλωση γράφεις στο εντυπο μονο τα πεδία που θέλεις να τροποιήσεις ή όλη την δήλωση την φτιάχνεις εκ νέου???

και μπορουμε να στείλουμε τροποποιητική δήλωση με συστημένη επιστολή?

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας!!

Οταν υποβάλλεις τροποποιητική δήλωση γράφεις στο εντυπο μονο τα πεδία που θέλεις να τροποιήσεις ή όλη την δήλωση την φτιάχνεις εκ νέου???

και μπορουμε να στείλουμε τροποποιητική δήλωση με συστημένη επιστολή?

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...