Προς το περιεχόμενο
  • 0

αιτηση ρυθμισης με απαλλαγη των προσαυξησεων


dodos

Ερώτηση

ε μας εφταναν οσα ειχαμε αυτο το καιρο ,θα κανουμε και τις δοσεις των οφειλων που μεχρι τωρα εκαναν οι τοπικες δου.

πελατης μου πηγε στην δδου για ρυθμιση και μου τον εστειλαν πισω να του τις τακτοποιησω εγω.

πρωτη φορα μπηκα στην εφαρμογη ,και θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος ρε παιδια :

εκει που λεει

 

μηνιαο καθαρο εισοδημα ...

παγιες μηνιαιαες υποχρεωσεις ....

αναμενομενο εισοδημα ....

τι συμπληρωνετε ?με βαση την φορολογικη δηλωση που υποβληθηκε φετος (εισοδηματα του 2012) η με βαση τα πραγματικα εισοδηματα και υποχρεωσεις που τρεχουν τωρα?

 

ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΤΗΝ ΦΟΡΜΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Θα ήθελα και εγώ να μάθω αν κάποιος έχει συμπληρώσει τη φόρμα........... Μπήκα σήμερα για πρώτη φορά και δεν ξέρω τί να κάνω...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Θα ήθελα και εγώ να μάθω αν κάποιος έχει συμπληρώσει τη φόρμα........... Μπήκα σήμερα για πρώτη φορά και δεν ξέρω τί να κάνω...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια

ουτε εγω προσωπικα ξερω καποιον που να εχει συμπληρωσει την φορμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

βασικα τα ποσα μηνιαιων εσοδων και των εξοδων που δηλωνεις ...

 

εκει εκανα καποιες δοκιμες, και πανω κατω το προσαρμοσα στα πραγματικα και σε αυτα που με βολεψαν 

αν θελουν ας κανουν ελεγχο

η ρυθμιση πρεπει να βολευει αυτους που θα πληρωνουν , οχι αυτους που την σχεδιαζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αυτό που με προβληματίζει είναι τί θα βάλω στις πάγιες μηνιαίες υποχρεώσεις. Εκτός από δάνεια και ενοίκια μπαίνουν και οι λογαριασμοί ρεύματος, τηλεφωνίας, νερού;

Στο μηνιαίο καθαρό εισόδημα θα βάλω το πόσο που παίρνει από τον ΟΑΕΔ (πρόκειται για άνεργο) σωστά;

Στο αναμενόμενο εισόδημα τί θα βάλω;

Ευχαριστώ για την βοήθεια σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

θα βάλεις ότι έσοδα και ότι έξοδα έχει το μήνα
στο αναμενόμενο 0,00 (εκτός αν ξέρει τους αριθμούς του τζοκερ ή του λόττο ή περιμένει θεία απο το Σικάγο να "αποδημήσει")

και όπως είπε η Χρύσα πιο πάνω.....η ρύθμιση πρέπει να βολεύει αυτούς που την πληρώνουν και όχι αυτούς που την σχεδιαζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Kαλημερα.Να ρωτησω και εγω κατι.Μπορει καποιος απο τα στοιχεια οφειλης να βγαλει ταυτοτητα οφελης οπου αναφερει οτι σε τραπεζα ή σε ελτα μπορεις να καταθεσεις το ποσο που θελεις και εχει τους τρεις αριθμους (κωδικους)που μπορεις να πληρωσεις,ετσι να μειωθει το ποσο σιγα σιγα με οσα χρηματα μπορει ο καθενας καθε φορα .Πρεπει να γινει αιτηση ρυθμισης υποχρεωτικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

θα βάλεις ότι έσοδα και ότι έξοδα έχει το μήνα

στο αναμενόμενο 0,00 (εκτός αν ξέρει τους αριθμούς του τζοκερ ή του λόττο ή περιμένει θεία απο το Σικάγο να "αποδημήσει")

και όπως είπε η Χρύσα πιο πάνω.....η ρύθμιση πρέπει να βολεύει αυτούς που την πληρώνουν και όχι αυτούς που την σχεδιαζουν

σε ευχαριστω ..

να σε ρωτησω σε φυσικο προσωπο με οφειλη 1250 απο φορολογια εισοδηματος και 460 απο τελος επιτηδευματος (εχει κανει διακοπη απο το 2012..

αιτηση κανω για καθε ποσο ξεχωριστα ?

κανω πρωτα ρ1 αιτηση για απαλλαγη προσαυξησεων και μετα ρ2 για παγια ρυθμιση ?

δεν το εχω ξανακανει ποτε και το ποσο ειναι συνολικα σχετικα μικρο ,και θελει να πληρωνει 150 ευρω περιπου το μηνα ...

AΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟ Ρ1 ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΦΕΙΛΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ ,ΚΑΙ ΤΟ Ρ2 ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΦΕΙΛΗ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΑΚΤΗ ΟΦΕΙΛΗ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

σε ευχαριστω ..

να σε ρωτησω σε φυσικο προσωπο με οφειλη 1250 απο φορολογια εισοδηματος και 460 απο τελος επιτηδευματος (εχει κανει διακοπη απο το 2012..

αιτηση κανω για καθε ποσο ξεχωριστα ?

κανω πρωτα ρ1 αιτηση για απαλλαγη προσαυξησεων και μετα ρ2 για παγια ρυθμιση ?

δεν το εχω ξανακανει ποτε και το ποσο ειναι συνολικα σχετικα μικρο ,και θελει να πληρωνει 150 ευρω περιπου το μηνα ...

AΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟ Ρ1 ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΦΕΙΛΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ ,ΚΑΙ ΤΟ Ρ2 ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΦΕΙΛΗ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΑΚΤΗ ΟΦΕΙΛΗ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

σε ευχαριστω ..

να σε ρωτησω σε φυσικο προσωπο με οφειλη 1250 απο φορολογια εισοδηματος και 460 απο τελος επιτηδευματος (εχει κανει διακοπη απο το 2012..

αιτηση κανω για καθε ποσο ξεχωριστα ?

κανω πρωτα ρ1 αιτηση για απαλλαγη προσαυξησεων και μετα ρ2 για παγια ρυθμιση ?

δεν το εχω ξανακανει ποτε και το ποσο ειναι συνολικα σχετικα μικρο ,και θελει να πληρωνει 150 ευρω περιπου το μηνα ...

AΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟ Ρ1 ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΦΕΙΛΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ ,ΚΑΙ ΤΟ Ρ2 ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΦΕΙΛΗ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΑΚΤΗ ΟΦΕΙΛΗ?

 

παρακαλω αν εχει τυχει σε καποιον κατι παρομοιο ας μου απαντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

σε ευχαριστω ..

να σε ρωτησω σε φυσικο προσωπο με οφειλη 1250 απο φορολογια εισοδηματος και 460 απο τελος επιτηδευματος (εχει κανει διακοπη απο το 2012..

αιτηση κανω για καθε ποσο ξεχωριστα ?

κανω πρωτα ρ1 αιτηση για απαλλαγη προσαυξησεων και μετα ρ2 για παγια ρυθμιση ?

δεν το εχω ξανακανει ποτε και το ποσο ειναι συνολικα σχετικα μικρο ,και θελει να πληρωνει 150 ευρω περιπου το μηνα ...

AΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟ Ρ1 ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΦΕΙΛΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ ,ΚΑΙ ΤΟ Ρ2 ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΦΕΙΛΗ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΑΚΤΗ ΟΦΕΙΛΗ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

 

σε ευχαριστω ..

να σε ρωτησω σε φυσικο προσωπο με οφειλη 1250 απο φορολογια εισοδηματος και 460 απο τελος επιτηδευματος (εχει κανει διακοπη απο το 2012..

αιτηση κανω για καθε ποσο ξεχωριστα ?

κανω πρωτα ρ1 αιτηση για απαλλαγη προσαυξησεων και μετα ρ2 για παγια ρυθμιση ?

δεν το εχω ξανακανει ποτε και το ποσο ειναι συνολικα σχετικα μικρο ,και θελει να πληρωνει 150 ευρω περιπου το μηνα ...

AΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟ Ρ1 ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΦΕΙΛΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ ,ΚΑΙ ΤΟ Ρ2 ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΦΕΙΛΗ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΑΚΤΗ ΟΦΕΙΛΗ?

 

 

ENTAΞEI THN EKANA THN AITΗΣΗ..

ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΣΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΕΙ Η ΠΡΩΤΗ ΔΟΣΗ :

 

1.ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΩΤΑ Η ΑΙΤΗΣΗ ΔΕΚΤΗ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΞΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΠΛΗΡΩΜΗ?

ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΓΡΑΦΕΙ ΑΝΕΠΙΚΥΡΩΤΗ..

 

2. Η ΠΛΗΡΩΜΗ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΡΓΑΛΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ?

 

3. ΤΟΤΕ ΤΙ ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΙΒΑΝΚ ΠΟΥ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

παντως στην ΔΟΥ Κοζανης μας είπαν οτι δεν λειτουργει το "αυτόματο τραβηγμα" της δόσης από τον λογαριασμό που δηλώνεις, οπότε πρέπει να πληρωθεί στην τράπεζα με αυτή τη ταυτότητα πληρωμης. και νομιζω ότι επειδη μέχρι να πληρωθει η πρώτη δόση που βγάζει δεν "ισχύει" η ρύθμιση, γιαυτο και την χαρακτηρίζει ανεπικυρωτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

παντως στην ΔΟΥ Κοζανης μας είπαν οτι δεν λειτουργει το "αυτόματο τραβηγμα" της δόσης από τον λογαριασμό που δηλώνεις, οπότε πρέπει να πληρωθεί στην τράπεζα με αυτή τη ταυτότητα πληρωμης. και νομιζω ότι επειδη μέχρι να πληρωθει η πρώτη δόση που βγάζει δεν "ισχύει" η ρύθμιση, γιαυτο και την χαρακτηρίζει ανεπικυρωτη

EYXAΡΙΣΤΩ .ΑΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΟΣΕΙΣ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πού στο καλό τη βγάζει αυτή την ταυτότητα πληρωμής

και εγώ δεν τη βλέπω?

στο τελος της  αιτησης ,την ειδες?ΜΕ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΡΥΘΜΙΣΗΣ ?

ΑΣ ΜΑΣ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ.

ΕΓΩ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΣΕ 3 ΜΕΡΕΣ Η ΠΡΩΤΗ ΔΟΣΗ 30/09 Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΤΕΛΟΣ ΜΗΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΡΥΘΜΙΖΟΜΕΝΗΣ ΟΦΕΙΛΗΣ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Aν προσεξατε ζηταει λογαριασμο τραπεζας και δινετε με την αιτηση παγια εντολη να εξοφλειται η δοση απο την τραπεζα καθε μηνα

ΠΡΟΣΟΧΗ-ΠΡΟΣΟΧΗ

ΔΟΥ που δεν εχουν μπει στο νεο taxis παμε με την αιτηση και την πληρωμη για επικυρωση αλλιως δεν ισχυει γιατι το συστημα δεν την βλεπει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Aν προσεξατε ζηταει λογαριασμο τραπεζας και δινετε με την αιτηση παγια εντολη να εξοφλειται η δοση απο την τραπεζα καθε μηνα

ΠΡΟΣΟΧΗ-ΠΡΟΣΟΧΗ

ΔΟΥ που δεν εχουν μπει στο νεο taxis παμε με την αιτηση και την πληρωμη για επικυρωση αλλιως δεν ισχυει γιατι το συστημα δεν την βλεπει

δηλαδη θα κανει καταθεση το ποσο της δοσης στον λογαριασμο που εδωσε?

τοτε γιατι βγαζει ταυτοτητα ρυθμιζομενης οφειλης ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Aν προσεξατε ζηταει λογαριασμο τραπεζας και δινετε με την αιτηση παγια εντολη να εξοφλειται η δοση απο την τραπεζα καθε μηνα

ΠΡΟΣΟΧΗ-ΠΡΟΣΟΧΗ

ΔΟΥ που δεν εχουν μπει στο νεο taxis παμε με την αιτηση και την πληρωμη για επικυρωση αλλιως δεν ισχυει γιατι το συστημα δεν την βλεπει

λοιπον επικοινωνισα με ταχις μολις τωρα .ο αριθμος  λογαριασμου που δινουμε ειναι πληροφοριακος και δεν εχει καμμια σχεση με την πληρωμη.

αυτη θα γινετε καθε μηνα με την ιδια ταυτοτητα οφειλης που βγαζει στην τελευταια γραμμη της αιτησης .

ουτε εντολη πληρωμης ουτε τιποτα .απλα πραματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

λοιπον επικοινωνισα με ταχις μολις τωρα .ο αριθμος  λογαριασμου που δινουμε ειναι πληροφοριακος και δεν εχει καμμια σχεση με την πληρωμη.

αυτη θα γινετε καθε μηνα με την ιδια ταυτοτητα οφειλης που βγαζει στην τελευταια γραμμη της αιτησης .

ουτε εντολη πληρωμης ουτε τιποτα .απλα πραματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

λοιπον επικοινωνισα με ταχις μολις τωρα .ο αριθμος  λογαριασμου που δινουμε ειναι πληροφοριακος και δεν εχει καμμια σχεση με την πληρωμη.

αυτη θα γινετε καθε μηνα με την ιδια ταυτοτητα οφειλης που βγαζει στην τελευταια γραμμη της αιτησης .

ουτε εντολη πληρωμης ουτε τιποτα .απλα πραματα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ο.Κ !!!

 

Το είδαμε...

 

Μπράβο !!!

 

Ζήτω !!!

 

Εύγε !!!

 

 

Υπάρχει κάτι άλλο ???

 

:blink:  :huh:

 

Καληνύχτα Θοδωρή... ξεκουράσου τώρα αγόρι μου...  :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...