Προς το περιεχόμενο

Τρόικα: Να πτωχεύσουν όσοι δεν ρυθμίσουν τις οφειλές τους εντός διμήνου!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ειδαμε και αυτο!!! << αν δεν εχεις να ρυθμησης << κλειστο>>τοπε λεει η ....Τροϊκα!!!  :D  δηλαδη σε λιγο, επειδη  τα 3/4 της Ελλαδος ,ΔΕΝ ΕΧΕΙ ,δεν θα υπαρχει και καμμια επιχειρηση.και εσεις οι της Κυβερνησης που τα ακουτε και λετε< yes ser> δεν σκεφτεστε, οτι  αυτα που αναλωνεστε και νομοθετειτε συνεχεια  εν μια νυχτι, διοτι ειστε υπαληλλοι της Τροϊκας και θελετε να τους δειξετε την...αφοσιωση σας ,μην τυχον και πεσετε απο την καρεκλα σας, οπως,ΦΠΑ,ΦΟΡΟΥΣ,ΧΑΡΑΤΣΙΑ  ΣΕ ΜΙΣΘΟΥΣ ΣΕ  ,ΣΠΙΤΙΑ, ΣΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΣΕ ΧΩΡΑΦΙΑ, ΣΕ ΒΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΗΜΕΡΕΣΙΩΣ....ΑΥΞΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΑΝΤΩΝ ,και απο την αλλη,συρικνωση των ΠΡΟΘΕΜΙΩΝ και αυξηση  των ποινων και των προστιμων   για την μη  εισπραξη τους,, μην τυχον ...και αργησουν ή δεν σας  πληρωσουν.... :D και σας κανουνε <ντα>,λες και θα παρετε και τιποτα  απο ολα αυτα....μην πω...τι θα παρετε...,.μονο οι νυχτερινες πραξεις νομοθετικου περιεχομενου θα σας μεινουν!!!ουτε τα νυχτερινα δεν θα σας πληρωσουν οι εργοδοτες σας!!!!!  απο που θα τα παρετε βρε ανεγκεφαλοι ,αφου ολοι θα κλεισουν?απο την Τροϊκα? ή απο την Μερκελ ? αυτοι θα παρουν και εμας, με εσας μαζι!!! φυλακες βρε εχετε να χωρεσουν ολοι?αλλα θα μου πεις...μηπωςθα σκασετε και για αυτο?...ευκολες λυσεις, εχετε παντα στο τσεπακι!!!εσας σας εχω ικανους  να καταργησετε τα σχολεια και τα Νοσοκομεια και να τα κανετε φυλακες και αυτα!!!

Και διερωταμαι .αφου το πρωτο που δεν παει καλα , ειναι το δικο σας μπουρ........μαγαζο γιατι δεν κανετε την αρχη Κυριε Σαμαρα  και Κυριε Μπουχεσσα να το κλεισετε μηπως... και σωθει καποιο απο τα υπολοιπα?

Αααα πιστευω να εχετε διαβασει ,οτι  οι Γερμανοι στο τελος τους τους αφοσιωμενους αυλοκολακες  , οσο τους χρειαζονταν τους συντηρουσαν και στο τελος που τους  ηταν αχρηστοι ,τους εκαναν σαπουνι !!!!! :angry:

 

Παλι δεν με βλεπω... καλα...σημεραααα.... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχετε καταλάβει ακόμα ότι η χώρα σιγά σιγά καταλαμβάνεται από τους τραπεζίτες;

Τι άλλο πρέπει να υποστείτε για να πάψετε να ψηφίζετε την ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ;

Πόσο μαζοχισμός πια;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΕ Η ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΡΑΠΕΖΙΤΕΣ! ΚΑΙ ΦΤΥΝΟΥΝ ΤΗΝ ΒΟΥΛΗ ΚΑΤΑΜΟΥΤΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΤΟΥΣ!!!!

 

http://olympia.gr/2013/07/12/%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%BA%CE%BB%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%BF%CE%B9-%CF%84%CF%81%CE%AC%CF%80%CE%B5%CE%B6%CE%B5%CF%82-%CE%AD%CF%83%CF%84%CE%B5%CE%B9%CE%BB%CE%B1%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%B7-%CE%B2%CE%BF%CF%85/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχετε καταλάβει ακόμα ότι η χώρα σιγά σιγά καταλαμβάνεται από τους τραπεζίτες;

Τι άλλο πρέπει να υποστείτε για να πάψετε να ψηφίζετε την ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ;

Πόσο μαζοχισμός πια;;;

ΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΚΑΙ ΟΦΕΙΛΕΣ

ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΔΗΛΑΔΗ......?????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΚΑΙ ΟΦΕΙΛΕΣ

ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΔΗΛΑΔΗ......?????????

 

Μα εκεί οδηγούμαστε. Δεν ξέρω τι θα γίνει τότε. Θα εξαρτηθεί από το βαθμό αφοσίωσης των εδώ δοσιλόγων και συνεργατών των κατακτητών. Θα φανεί πόσο αδίστακτοι είναι οι Μπουμπούκοι και οι Κυριάκοι και πόσο πιστοί είναι στους τραπεζίτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχετε καταλάβει ακόμα ότι η χώρα σιγά σιγά καταλαμβάνεται από τους τραπεζίτες;

Τι άλλο πρέπει να υποστείτε για να πάψετε να ψηφίζετε την ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ;

Πόσο μαζοχισμός πια;;;

 

Μήπως ξέχασες και τα υπόλοιπα κόμματα της Βουλής;

 

Όλοι τους έχουν μερίδιο στην ευθύνη, είτε επειδή τα έκαναν ΣΚΑΤΑ από κοινού όταν κυβέρνησαν (ΝΔ-ΠΑΣΟΚ), είτε επειδή έκαναν αντιπολίτευση στον αυτόματο πιλότο (τα υπόλοιπα, ΚΚΕ, ΣΥΝ (ή όπως θέλει να λέγεται τώρα, προ ή μετά συνεδρίου ή διασπάσεως σε ΔΗΜΑΡ-ΣΥΡΙΖΑ) και η Χ.Α.), δηλαδή "Λέμε για να λέμε, αρκεί να παίρνουμε την βουλευτική αποζημίωση, να κάνουμε και μεις καμιά μπίζνα... μέχρι να κλείσουμε για καλοκαίρι και μετά ξεκινά πάλι το "σχολικό έτος""....

 

Μαζοχιστές δεν είμαστε... ΜΑΛΑΚΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ, που περιμένουν να ανοίξουν το στόμα τους και να πέσουν τα φιλέτα από τον ουρανό... τουλάχιστον έτσι μας έμαθε σαν κράτος η ΠΑΣΟΚάρα το '81 και όταν έβγαινε η ΝΔούλα, έδινε τα ρέστα της για να διορίσει κανένα δικό της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως -ειλικρινά- δεν μπορώ να καταλάβω την απάθεια που έχει ο κόσμος.

Έρχονται πελάτες για να πάρουν δηλώσεις, τους λέω το ποσό που θα πληρώσουν και απαντούν "Ααα, πάλι καλά φέτος ειναι λιγότερα από πέρυσι. Έ, τι να κάνουμε αφού πρέπει να τα πληρώσουμε!!"

 

Δηλαδή τόοοοση αναισθησία δεν την καταλαβαίνω. Μάλλον τελικά μας ψεκάζουν και πολύ μάλιστα.

 

Γι αυτό δεν πιστεύω πλέον σε μαζικές αντιδράσεις.

 

Το μόνο που σκέφτομαι βλέποντας αυτή την κατάσταση, είναι ότι θα τρίζουν τα κόκκαλα των Αρχαίων Ελλήνων.............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί μερικοί κατηγορείτε τις τράπεζες.

Όταν σας δάνειζαν ήταν καλά, και τώρα που πρέπει να τα επιστρέψετε φταίνε οι κακές τράπεζες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως -ειλικρινά- δεν μπορώ να καταλάβω την απάθεια που έχει ο κόσμος.

Έρχονται πελάτες για να πάρουν δηλώσεις, τους λέω το ποσό που θα πληρώσουν και απαντούν "Ααα, πάλι καλά φέτος ειναι λιγότερα από πέρυσι. Έ, τι να κάνουμε αφού πρέπει να τα πληρώσουμε!!"

 

Δηλαδή τόοοοση αναισθησία δεν την καταλαβαίνω. Μάλλον τελικά μας ψεκάζουν και πολύ μάλιστα.

 

Γι αυτό δεν πιστεύω πλέον σε μαζικές αντιδράσεις.

 

Το μόνο που σκέφτομαι βλέποντας αυτή την κατάσταση, είναι ότι θα τρίζουν τα κόκκαλα των Αρχαίων Ελλήνων.............

 

Τι να τους πρωτοεξηγήσεις, που δεν έμαθαν να διαβάζουν το εκκαθαριστικό τους εδώ και δεκαετίες;

 

Οτι τους έχουν ΗΔΗ παρακρατήσει φόρους και πρέπει να αθροίσουν τους παρακρατηθέντες και το ποσό της εκκαθάρισης, προκειμένου να δουν αν α) ο συνολικός φόρος του έτους, σαν ποσό, είναι μικρότερος ή μεγαλύτερος από τον αντίστοιχο περσινό, β) να κάνουν σύγκριση μεταξύ των φορολογητέων ποσών μεταξύ των 2 ετών (για να δουν και τις μειώσεις εισοδήματός τους) και γ) να συγκρίνουν τα ποσοστά του φόρου επί του εισοδήματός τους ανά έτος, για να δούν την επιβάρυνσή τους;

 

Και να το θυμηθείτε οτι του χρόνου, που θα τους βγεί μικρότερος φόρος, γιατί δεν θα έχουν Δώρα-Επιδόματα αδείας, θα πούν πάλι "Ευχαριστώ Αφέντη μου"...

 

Η Μ@λακία εργόχειρο, να κάνουν τα προικία τους...

 

Βέβαια, το μόνο που ξέρουν να κάνουν (οι εξυπνούληδες) είναι να πετάνε ένα ερώτημα "Πόσο φόρο θα πληρώσω του χρόνου;"...

 

Οπότε τους απαντάς "Στον Μπαρμπα-Αυτία και το συνάφι του το ΣΚ"...

 

Και αυτοί έχουν δικαίωμα ψήφου και αποφάσεως για τις μελλοντικές γενιές... ενώ δεν ξέρουν στην κυριολεξία, να δέσουν το βρακί τους.

 

Σαν ένα βλακέντιο, που άκουσα στο λεωφορείο χθές να λέει οτι έπρεπε η συγκυβέρνηση ΝΔουλας-ΠΑΣΟΚαρας να είχε γίνει χρόνια πριν για να φτιάξουν τα πράγματα...

 

 

Υ.Γ. Φτιάξτε κανένα emoticon με άνθρωπάκι που βαρά το κεφάλι του στον τοίχο... Θα είναι πολύ δημοφιλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί μερικοί κατηγορείτε τις τράπεζες.

Όταν σας δάνειζαν ήταν καλά, και τώρα που πρέπει να τα επιστρέψετε φταίνε οι κακές τράπεζες;

Γιατι τσαμπα με δανεισαν?  μαγαζι  ειναι που πουλαει χρημα  οπως πουλας , π.χ εσυ και εγω  μυαλο! η διαφορα ειναι,οτι  εγω  εκανα το απαραιτητο <κουρεμα> τι κουρεμα δηλαδη...με την ψιλη με κουρεψαν!!! χωρις να λαβω υποψιν ποσα   <Χ> εχω βαλει.υπερ πιστεως.....αστα τωρα αυτα γιατι πονανε....αυτοι που θα συμβαλλουν στην κριση? πουθενα? οχι μονο δεν συμβαλλουν αλλα τα δικα τους τα ελλειματα-μακακιες  τα πληρωσαμε με την ανακεφαλαιοποιηση τους, ΕΣΥ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!! .δεν ειδες στην Κυπρο? τους τα πηραν <ωμα> μεσα απο την τσεπη!!! Οι νταβαντζηδες μας η Τροϊκα λενε  οτι οποιος δεν εχει να πτωχευση το ιδιο ακριβως θα πω εγω και για τις Τραπεζες !! ΑΝ δεν εχουν, ή  οποια εχει προβλημα, ΝΑ ΚΛΕΙΣΗ!!!!καμμια να μην μεινει !! τι με νοιαζει εμενα ? μπας  και δεν  εχω  που να βαλω τα...λεφτα μου?! :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί μερικοί κατηγορείτε τις τράπεζες.

Όταν σας δάνειζαν ήταν καλά, και τώρα που πρέπει να τα επιστρέψετε φταίνε οι κακές τράπεζες;

 

Δεν θέλω να με παρεξηγήσεις και να το πάρεις προσωπικά, αλλά διαβάζοντας κάτι τέτοια, πάντα μου έρχεται στο μυαλό το εξής:

 

"Opinions are like assholes. Everybody's got one."

 

Σου προτείνω επίσης να δεις την ταινία "L' amico di famiglia" (είναι η ιστορία ενος τοκογλύφου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί μερικοί κατηγορείτε τις τράπεζες.

Όταν σας δάνειζαν ήταν καλά, και τώρα που πρέπει να τα επιστρέψετε φταίνε οι κακές τράπεζες;

 

Θεωρητικά, η λύση στο οικονομικό πρόβλημα της Ελλάδας

(προσέξτε της Ελλάδας, όχι το δικό μου, που επέλεξα να δουλεύω μερόνυχτα, χωρίς ανάσα,

όοοοοολα μου τα χρόνια, και προτίμησα λαμβάνοντας υπ'όψιν τα οικονομικά δεδομένα συγκεκριμένης

χρονικής στιγμής, καθώς και την προοπτική αύξησής τους, να δανειοδοτηθώ - δεν αναφέρομαι σε καταναλωτικά

ή σε επιπόλαιες υπερχρεώσεις πιστωτικών καρτών, αλλά σε στεγαστικά ή επιχειρησιακά δάνεια - για να βελτιώσω τις συνθήκες της ζωής μου, και να δημιουργήσω για το παιδί μου, ενώ ταυτόχρονα είχα και την μέγιστη ατυχία - λυπάμαι που το λέω - να γεννηθώ και να χτίσω την ζωή μου σ'αυτή τη χώρα - που δυστυχώς για όλους μας - λεηλατείται από ανίκανους διαχειριστές / προδότες) θα ήταν - λόγω euro - η "εσωτερική υποτίμηση". 

 

Ο.Κ !

 

Θέλοντας και μη το δεχθήκαμε - εμμέσως μας το επέβαλαν - αφού δεν υπήρχε??? εναλλακτική.

 

 

Οι Τράπεζες γιατί δεν συμμετέχουν σ'αυτή ??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί μερικοί κατηγορείτε τις τράπεζες.

Όταν σας δάνειζαν ήταν καλά, και τώρα που πρέπει να τα επιστρέψετε φταίνε οι κακές τράπεζες;

Κατ΄αρχήν σου έπριζαν τα συκώτια με τηλέφωνα,διαφημίσεις κτλ να πάρεις δάνειο διακοπών,εορτών κτλ. Ε!!!! άνθρωποι είμαστε. Έδιναν χρήμα ( άραγε ήταν οργανωμένο; για μένα ΝΑΙ ) . Άντε λέγαμε , μπορεί να ζοριστούμε λίγο άλλα κάποια στιγμή θα αποπληρώσουμε. Που να φανταστούμε ότι το εισόδημα θα συρρικνωθεί τόσο στα επόμενα χρόνια . Βέβαια όλοι είχαμε τις υποψίες μας , αλλά δεν το δεχόμαστε ότι θα μπορούσε να συμβεί. Έτσι φτάσαμε στο <<συμβάν>> .Ε!!! πες κι εσύ ποιός έχει περισσότερη ευθύνη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικά, η λύση στο οικονομικό πρόβλημα της Ελλάδας

(προσέξτε της Ελλάδας, όχι το δικό μου, που επέλεξα να δουλεύω μερόνυχτα, χωρίς ανάσα,

όοοοοολα μου τα χρόνια, και προτίμησα λαμβάνοντας υπ'όψιν τα οικονομικά δεδομένα συγκεκριμένης

χρονικής στιγμής, καθώς και την προοπτική αύξησής τους, να δανειοδοτηθώ - δεν αναφέρομαι σε καταναλωτικά

ή σε επιπόλαιες υπερχρεώσεις πιστωτικών καρτών, αλλά σε στεγαστικά ή επιχειρησιακά δάνεια - για να βελτιώσω τις συνθήκες της ζωής μου, και να δημιουργήσω για το παιδί μου, ενώ ταυτόχρονα είχα και την μέγιστη ατυχία - λυπάμαι που το λέω - να γεννηθώ και να χτίσω την ζωή μου σ'αυτή τη χώρα - που δυστυχώς για όλους μας - λεηλατείται από ανίκανους διαχειριστές / προδότες) θα ήταν - λόγω euro - η "εσωτερική υποτίμηση". 

 

Ο.Κ !

 

Θέλοντας και μη το δεχθήκαμε - εμμέσως μας το επέβαλαν - αφού δεν υπήρχε??? εναλλακτική.

 

 

Οι Τράπεζες γιατί δεν συμμετέχουν σ'αυτή ??? 

 

Για τους ίδιους λόγους για τους οποίους δεν προσαρμόζουν τις αντικειμενικές αξίες των ακινήτων στις εμπορικές/τρέχουσες/πραγματικές αξίες...

 

Για φαντάσου ένα δάνειο για ακίνητο αξίας πρό κρίσης 200.000 ευρώ, με δάνειο στο 90% της αξίας του συμβολαίου (180.000 ευρω), το ίδιο ακίνητο τώρα να έχει αξία εμπορική 90.000 ευρώ... Αν "πέσει" και η "αντικειμενική" στην εμπορική και εξισωθούν, ποιό δικαστήριο δεν θα δικαιώσει τον δανειολήπτη, ο οποίος μπορεί να έχει ήδη αποπληρώσει ένα μεγάλο ποσό, όταν θα αιτηθεί το κούρεμα του δανείου του, γιατί δεν αξίζει το ακίνητο όσα άξιζε κατά το έτος αγοράς....

 

Μετά να βλέπαμε τους ισολογισμούς των τραπεζών και αν θα γινόταν ανακεφαλαιοποίηση με τα "ψίχουλα"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δυστυχώς έχω πιάσει ταβάνι για τα σημερινά likes

 

Νίκο,

 

LIKE x 1.000.000.000

 

Καλησπέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς έχω πιάσει ταβάνι για τα σημερινά likes

 

Νίκο,

 

LIKE x 1.000.000.000

 

Καλησπέρα

:)  :wub:  Καλη-εσπερα Μαρια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...