Προς το περιεχόμενο

Εμφάνιση στο Ε2 ακινήτου μισθωμένο σε αλλοδαπό


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα

και καλή εβδομάδα. Γνωρίζει κάποιος πως δηλώνεται στο Ε2 ακίνητο μισθωμένο σε αλλοδαπό (χωρίς ΑΦΜ).Εψαξα και δεν βρήκα κάτι σχετικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι κ αλλιως αν δε βαλεις αφμ το δεχεται το συστημα

Είναι σίγουρο αυτό συνάδελφε? το έχεις αντιμετωπίσει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρυσι είχα 3 Ε2 με ενοικιαστή αλλοδαπό και δεν είχα βάλει ΑΦΜ (αφού δεν υπήρχε) και δεν υπήρχε πρόβλημα. Απλώς, καλού–κακού, στα στοιχεία του ενοικιαστή έβαλα σε παρένθεση και τη χώρα του για κάθε ενδεχόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρυσι είχα 3 Ε2 με ενοικιαστή αλλοδαπό και δεν είχα βάλει ΑΦΜ (αφού δεν υπήρχε) και δεν υπήρχε πρόβλημα. Απλώς, καλού–κακού, στα στοιχεία του ενοικιαστή έβαλα σε παρένθεση και τη χώρα του για κάθε ενδεχόμενο.

Εννοείται ότι θα γράψω και την χώρα και το αριθμ. διαβατηρίου. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι απο περιεργεια...γιατι .....δεν εχει ΑΦΜ ο νοικαρης?και ο ιδιοκτητης πως εκανε μισθωτηριο, χωρις ΑΦΜ? να καλυψη ποιο, τι ? αφου ΑΝ ειναι παρανομος(ο μονος λογος να μην εχει ΑΦΜ) απαγορευεται να το νοικιαση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι απο περιεργεια...γιατι .....δεν εχει ΑΦΜ ο νοικαρης?και ο ιδιοκτητης πως εκανε μισθωτηριο, χωρις ΑΦΜ? να καλυψη ποιο, τι ? αφου ΑΝ ειναι παρανομος(ο μονος λογος να μην εχει ΑΦΜ) απαγορευεται να το νοικιαση?

Συνάδελφε είναι μία εξοχική κατοικία για λίγο διάστημα. Μισθωτήριο μου είπε ότι έχει κάνει και το πήρε η εφορία μα αριθμ.διαβατηρίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφε είναι μία εξοχική κατοικία για λίγο διάστημα. Μισθωτήριο μου είπε ότι έχει κάνει και το πήρε η εφορία μα αριθμ.διαβατηρίου.

Προσοχή όμως γιατί είναι πολλές οι κατοικίες αυτές και θα αρχίσουν σε λίγο  να ψάχνουν κυρίως μέσα από site που έχουν βίλες προς ενοικίαση το καλοκαίρι σε νησιά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφε είναι μία εξοχική κατοικία για λίγο διάστημα. Μισθωτήριο μου είπε ότι έχει κάνει και το πήρε η εφορία μα αριθμ.διαβατηρίου.

Τελικα...ηταν παρανομος? και αν ναι ,τι το ηθελε και αυτος το .....μισθωτηριο δεν καταλαβα.  παντως χωρις ΑΦΜ ,δεν βλεπω να στο παιρνει.

Και κατι αλλο επ ευκαιρια ,ξερει κανεις , τα μισθωτηρια τελικα κατατιθενται ηλεκτρονικα?ή και ηλεκτρονικα?διοτι τον Ιανουαριο  ειπαν ,οτι απο τον Φεβρουαριο θα στελνονται με αυτο τον τροπο αλλα, απο εκει και επειτα ,δεν παρακολουθησα το θεμα. θα πεις ναταν το μονο....που ειπαν και δεν εγινε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 months later...

Καλημέρα  Κάποιος νοικιάζει ένα κατάστημα σε Βουλγάρικη εταιρεια με αφμ Βουλγαρίας Το συμφωνητικό έχει κατατεθεί στην εφορία κανινικά με αυτόν τον αφμ Οταν πάω να στειλω το Ε2 ομως δεν μπορώ γιατί μου βγάζει μήνυμα λάθος  ΑΦΜ Μήπως έτυχε σε κάποιον και βρήκε λύση ??.......... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα  Κάποιος νοικιάζει ένα κατάστημα σε Βουλγάρικη εταιρεια με αφμ Βουλγαρίας Το συμφωνητικό έχει κατατεθεί στην εφορία κανινικά με αυτόν τον αφμ Οταν πάω να στειλω το Ε2 ομως δεν μπορώ γιατί μου βγάζει μήνυμα λάθος  ΑΦΜ Μήπως έτυχε σε κάποιον και βρήκε λύση ??.......... 

Μπορεί να μισθώσει ακίνητο πρόσωπο χωρίς ελληνικό ΑΦΜ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...