Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΦΥΣΙΚΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ ΒΑΣΗ ΑΦΜ ΣΥΖΥΓΟΥ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμείς δηλαδή που φτάσαμε σε σημείο να μαλώσουμε και με πελάτη για αυτό

θα πρέπει τώρα να κάνουμε κωλοτούμπα... ή αλλιώς μας έβγαλε και μ@λ@κες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλακίας το ανάγνωσμα συνέχεια !!!!

(Για να μην σας μείνει καμιά αμφιβολία περί μη κατανόησης του ερωτήματος ή εκ παραδρομής απάντησης και τα συναφή).

 

  1. @htheoharis Σε ζευγάρι όπου στον υποχρεο(σύζυγος ) το αφμ του λήγει σε 1 και της συζύγου σε 9 με πιο αφμ υποβάλλεται η δήλωση;

     
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φέτος είναι μια διαφορετική περίπτωση. Στο παρελθόν από το οικον.έτος 2006 μέχρι και το οικ. έτος  2012 ουδέποτε το taxisnet κλείδωσε ανάλογα με το τελευταίο ψηφίο του ΑΦΜ  ή εάν ήταν μισθωτός, αγρότης ή ελεύθερος επαγγελματίας μέχρι και την τελευταία ημέρα δεχόταν όλες της δηλώσεις .

 

Το τι θα γίνει φέτος οικ 2013 δεν το ξέρει για να απαντήσει κανείς .

 

Δημήτρης Αργυράκης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  1. @htheoharis για τα Ε1 που λήγουν 22/07 θα δοθεί παράταση κ Γενικέ ή να πάρουμε τα ράντσα στα γραφεία μας ?

     

  2. @tripodilalos ράντζα :(

     Hide conversation

     

     

    ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ!!!!!!!! :blink:  :angry:  <_<  ΘΑΥΜΑΣΤΕ!!!!!!!!!!!

     

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όταν η μαλακία γίνεται εθνικό σπορ!!!!

 

  1. @htheoharis το αφμ μου ληγει σε νουμερο 2 και ΤΗΣ συζυγου μου σε 0.ποια ειναι η καταληκτικη ημερομηνια υποβολης δηλωσης???

     
  2. @htheoharis Σε ίδια ερώτηση παλιότερα απαντήσατε ότι πάει σύμφωνα με τον υπόχρεο. Θέλετε να μας δώσετε μια σαφή απάντηση;

     
  3. @f_konstantina τελικά άλλαξε την τελευταία στιγμή. Εγινε σύμφωνα με τον φορολογούμενο

     
  4. @htheoharis Με τον φορολογούμενο που λήγει στο μεγαλύτερο ΑΦΜ εννοείτε; Για έγγαμους εννοούμε πάντα

     
  5. @f_konstantina ναι

     

    4:49 PM - 18 Jul 13

     

     

 

παρατασούλα κ Χάρη;; εγώ πάντως έτσι την κόβω :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν προκύπτει ξεκάθαρα από το νόμο .

 

Είναι λίγο αυθαίρετη ερμηνεία, αλλά θυμηθείτε τι έγινε με τα ασφάλιστρα .

 

Άλλωστε και αυτή η ερμηνεία που είχαν δώσει τότε :

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/6984

δεν ήταν ξεκάθαρη.

 

Βούληση να υπάρχει και από ερμηνείες ξέρουμε...

Αναμένουμε τις επίσημες ανακοινώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω ότι προσθέτουμε τους λήγοντες από τα δύο ΑΦΜ και το σύνολο το στρογγυλοποιούμε στην επόμενη δεκάδα..

οπότε όλοι προς το παρόν λήγουν 30/08 και περιμένουμε την επόμενη μαλακία..

 

Σωστόοοος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ισχύει με βάσει το μεγαλύτερο ΑΦΜ τότε πάμε χαλαρά 30/8 που λέει και ο Θανάσης, θεωρώ αδύνατο να βάλουν φίλτρ που να κλειδώνει ανάλογα με το μεγαλύτερο ΑΦΜ ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον είμαι απο τους άτυχους.

Και το δικό μου και της γυναίκας μου το ΑΦΜ λήγει σε 4. Το κερατο μου.

Μόνο μια παράταση με σώζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ισχύει με βάσει το μεγαλύτερο ΑΦΜ τότε πάμε χαλαρά 30/8 που λέει και ο Θανάσης, θεωρώ αδύνατο να βάλουν φίλτρ που να κλειδώνει ανάλογα με το μεγαλύτερο ΑΦΜ ....

 ΘΑ ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΝ τα αφμ που λήγουν και θα μας πουν να μπαίνουμε με τον κλειδάριθμο της συζύγου !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ΘΑ ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΝ τα αφμ που λήγουν και θα μας πουν να μπαίνουμε με τον κλειδάριθμο της συζύγου !

 

 

Εσύ πρέπει να βλέπεις πολλά θρίλερ, παραδέξου το... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gogo_lago @gogo_lago 20h

@htheoharis το αφμ μου ληγει σε νουμερο 2 και ΤΗΣ συζυγου μου σε 0.ποια ειναι η καταληκτικη ημερομηνια υποβολης δηλωσης???

  1. @htheoharis Σε ίδια ερώτηση παλιότερα απαντήσατε ότι πάει σύμφωνα με τον υπόχρεο. Θέλετε να μας δώσετε μια σαφή απάντηση;

  2. @htheoharis Harry Theoharis @htheoharis 12 Jul @larmaras Του υπόχρεου μετράει. Το 1 δυστυχώς 10:17 AM - 12 Jul 13 από Ελλάς · Details

  3. @f_konstantina τελικά άλλαξε την τελευταία στιγμή. Εγινε σύμφωνα με τον φορολογούμενο

  4. @htheoharis Με τον φορολογούμενο που λήγει στο μεγαλύτερο ΑΦΜ εννοείτε; Για έγγαμους εννοούμε πάντα

  5. @htheoharis @f_konstantina που ειναι γραμμενο αυτο?υπαρχει σχετικη αποφαση?καλημερα σας.

  6. @jioannou77 @f_konstantina ναι στην απόφαση παράτασης

ΠΟΛ 1154/2013

...

1. Η προθεσμία υποβολής των ετήσιων δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος για τους υπόχρεους του άρθρου 62 του ΚΦΕ, που γίνεται υποχρεωτικά με τη χρήση της ηλεκτρονικής μεθόδου επικοινωνίας μέσω διαδικτύου και λήγει στις 30 Ιουνίου 2013, παρατείνεται ανάλογα με το τελευταίο ψηφίο του αριθμού φορολογικού μητρώου του φορολογουμένου ως εξής:

...

 

; ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ΘΑ ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΝ τα αφμ που λήγουν και θα μας πουν να μπαίνουμε με τον κλειδάριθμο της συζύγου !

 Είναι σχεδόν βέβαιο ότι δεν θα κλείνουν τα ΑΦΜ κ όλα θα πάνε κατ αρχήν εως 30-8-2013 . Όποιος πιστεύει το αντίθετο ας επιλέξει τι θα κάνει , ο φόβος όμως είναι ότι χειρότερο μπλοκάρει το μυαλό .

 Και ίσως είναι καλύτερο να σταματήσει το αστείο με τον Θεοχάρη , όταν Λογιστές κάνουν τέτοιες ερωτήσεις δεν υπάρχει περίπτωση να πάρουν τον κλάδο μας στα σοβαρά ΠΟΤΕ . Σκεφτείτε ένας δικηγόρος να έκανε ερωτήσεις στο τουιτ του Προέδρου του Αρείου Πάγου  για την προθεσμία κατάθεσης δικογράφου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήστο συμφωνώ απόλυτα με την πρώτη παράγραφο

 

νομίζω όμως , ότι εάν είχε τουιτ ο Πρόεδρος του Αρείου Πάγου , αυτά που γράφουν οι συνάδελφοι θα φάνταζαν σαν εργασίες αστροφυσικής σε σχέση με αυτά που θα ρωτάγανε οι δικηγόροι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα απότι ξέρω δεν έχουμε εδώ και μήνα Πρόεδρο Αρείου Παγου...

αν οριστεί να τον ψάξω στο twit..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...