Προς το περιεχόμενο

Τέταρτη ΦΑΣΗ: Αποχή 16/7-22/7 μαζί με την Ομοσπονδία και 37 Συλλόγους της Χώρας...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 920
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

αφου συλλογικα δεν γινετε τιποτα .... καποιος πιο πανω εγραψε ,το ειχα γραψει κ εγω πριν καιρο ...ισως να γινοταν κινησεις ακομη και μεμονομενα ... 

 

αφου οι συλλογοι δε κινουνται ας κινηθουν τα μελη και τα μη μελη .... και ισως παρουν μπρος και οι συλλογοι ! 

 

ΠΧ

 

θα ηθελα ο ανυπαρκτος τοπικος συλλογος μου να υπογραφει το εξωδικο και με το δικο μου ονομα ως μελος αλλα δεν.... 

 

η εστω και ατομικα θα ηθελα να το υπογραψω που προφανως δε γινεται . 

 

 

 

Ισως θα μπορουσαμε να συντασαμε μια εξωδικη διαμαρτυρια την οποια θα μπορουσαμε να στελναμε στον Υπουργο ο καθενας ατομικα .

 

να αναφερουμε ολα τα γεγονοτα οτι αποποοιουμαστε της ευθυνης και γενικως να ειναι στο υφος του εξωδικου των χανιων 

 

ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΤΟΜΙΚΑ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύεις ότι αν δουν κόσμο, θα καταλάβουν? Ο κόσμος είναι το πρόβλημά τους, αν τον εξοντώσουν, θα σταματήσουν...

 

Με τέτοια επιχειρήματα..... ΝΑΙ... Αμπσολούτλυ, που είπε και ο Τούρκογλου..

 

A300%20OUTLANDERArtificialParts.jpg

 

Έλα και αρχίζει η κυνηγετική περίοδος στις 20/08... Μετά την λήξη του 7-8 :D :D

 

150 ευρώ για άδεια κυνηγιού σε όλη την Ελλάδα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα να κανω μια απλη ερωτηση σε ολους σας !Εχει κανεις απο εμας προγραμματισει διακοπες για την οικογενεια  του ? Αισχος κυριοι ! Αυγουστος και εχουν βαλει τους Ελληνες να κανουν δηλωσεις και απειλωντας μας κιολας ποτε για το ενα ποτε για το αλλο !!

Απειλουν τους πολιτες ,ολους ομως !!!Δεν θα πας διακοπες (αν μπορεις) γιατι πρεπει να κανεις την δηλωση σου !!!!! Μεσα στο Αυγουστο γιατι ετσι θελω εγω !

Περναει δυσκολες στιγμες η χωρα ρε!!!! δεν καταλαβαινεις τι σου λεμε !!! Η τρωικα εδωσε διαταγη, κανενας Ελληνας δεν θα παει διακοπες γιατι πρωτα θα κανει την δηλωση εισοδηματος

Τοσα χρονια που τις καναμε ολοι μας,μεχρι τον Μαιο,και ολοι εμεις οι Λογιστες τα καταφερναμε μια χαρα δεν λεει τιποτα σε αυτους τους καραγκιοζηδες !!!!!

Την λεξει ευθηνη δεν την ξερουν !!!! Πανε να κανουν ανω κατω εναν ολοκληρο κλαδο για τις δικες τους μ@λ@κ@ες .

Υπαρχουν οργανωμενα λογιστικα γραφεια που ακομα και αυτα δεν μπορουν να ανταπεξερθουν  στις υποχρεωσεις τους.Το οτι η πλειονοτητα των Λογιστικων Συλλογων εχει εκφραση την απογνωση μας ,δεν λεει σε αυτους τιποτα ?

Δωστε μας ρε νουμερα μια ξεκαθαρη και λογικη παραταση,γιατι αν το πατε ετσι οι περισσοτεροι απο εμας στο τελος ,θα πανε σε ψυχιατρους .Οπως και να εχει εμεις θα σας κανουμε τις δηλωσεις !! Γιατι μας εκβιαζετε ??Πες 31 Αυγουστου ολα ! Νομιζεις οτι δεν θα τις κανουμε ??

Αφηστε μας να βγαλουμε ΙΚΑ ΒΙΒΛΙΑ ΦΠΑ κλπ,Θα μου ερθει το ΣΔΟΕ και θα μου λεει φερε τα βιβλια.Το ικα δεν πρεπει να βγει ,να το πεις στον πελατη,να το πληρωσεις κλπ.Τα πιστωτικα δεν πρεπει μεχρι τελος του μηνα να υποβληθουν ??

Τα φορτωσατε ολα σε μας μαζι με τα κοστολογια και μας πηδατε με αυτο τον τροπο !!!

 

ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ ΡΕ !!! ΓΙΑΤΙ ?ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΥΘΥΝΗ !!!!!!! ΕΣΕΙΣ ΟΧΙ !!!! ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΕΡΘΕΙ ΠΛΕΟΝ !!

ΟΥΤΕ ΤΑΚΤΙΚΗ ΕΧΕΤΕ !! ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑΚΤΙΚΗ ! ΕΙΝΑΙ ΕΚΒΙΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΙΣΧΡΟΣ !!!

 

Γιαννης Κυκλαδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα να κανω μια απλη ερωτηση σε ολους σας !Εχει κανεις απο εμας προγραμματισει διακοπες για την οικογενεια  του ? Αισχος κυριοι ! Αυγουστος και εχουν βαλει τους Ελληνες να κανουν δηλωσεις και απειλωντας μας κιολας ποτε για το ενα ποτε για το αλλο !!

Απειλουν τους πολιτες ,ολους ομως !!!Δεν θα πας διακοπες (αν μπορεις) γιατι πρεπει να κανεις την δηλωση σου !!!!! Μεσα στο Αυγουστο γιατι ετσι θελω εγω !

Περναει δυσκολες στιγμες η χωρα ρε!!!! δεν καταλαβαινεις τι σου λεμε !!! Η τρωικα εδωσε διαταγη, κανενας Ελληνας δεν θα παει διακοπες γιατι πρωτα θα κανει την δηλωση εισοδηματος

Τοσα χρονια που τις καναμε ολοι μας,μεχρι τον Μαιο,και ολοι εμεις οι Λογιστες τα καταφερναμε μια χαρα δεν λεει τιποτα σε αυτους τους καραγκιοζηδες !!!!!

Την λεξει ευθηνη δεν την ξερουν !!!! Πανε να κανουν ανω κατω εναν ολοκληρο κλαδο για τις δικες τους μ@λ@κ@ες .

Υπαρχουν οργανωμενα λογιστικα γραφεια που ακομα και αυτα δεν μπορουν να ανταπεξερθουν  στις υποχρεωσεις τους.Το οτι η πλειονοτητα των Λογιστικων Συλλογων εχει εκφραση την απογνωση μας ,δεν λεει σε αυτους τιποτα ?

Δωστε μας ρε νουμερα μια ξεκαθαρη και λογικη παραταση,γιατι αν το πατε ετσι οι περισσοτεροι απο εμας στο τελος ,θα πανε σε ψυχιατρους .Οπως και να εχει εμεις θα σας κανουμε τις δηλωσεις !! Γιατι μας εκβιαζετε ??Πες 31 Αυγουστου ολα ! Νομιζεις οτι δεν θα τις κανουμε ??

Αφηστε μας να βγαλουμε ΙΚΑ ΒΙΒΛΙΑ ΦΠΑ κλπ,Θα μου ερθει το ΣΔΟΕ και θα μου λεει φερε τα βιβλια.Το ικα δεν πρεπει να βγει ,να το πεις στον πελατη,να το πληρωσεις κλπ.Τα πιστωτικα δεν πρεπει μεχρι τελος του μηνα να υποβληθουν ??

Τα φορτωσατε ολα σε μας μαζι με τα κοστολογια και μας πηδατε με αυτο τον τροπο !!!

 

ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ ΡΕ !!! ΓΙΑΤΙ ?ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΥΘΥΝΗ !!!!!!! ΕΣΕΙΣ ΟΧΙ !!!! ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΕΡΘΕΙ ΠΛΕΟΝ !!

ΟΥΤΕ ΤΑΚΤΙΚΗ ΕΧΕΤΕ !! ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑΚΤΙΚΗ ! ΕΙΝΑΙ ΕΚΒΙΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΙΣΧΡΟΣ !!!

 

Γιαννης Κυκλαδες

Αυτή η χώρα έχει ουσιαστικό πρόβλημα στο "μηχανισμό" της, και δε μπορεί πλέον να πάει μπροστά, όχι έτσι κι όχι τώρα. Κι αυτό επειδή η χώρα αυτή έχει μαζέψει τόσες πολλές διαφορετικές κουλτούρες και νοοτροπίες που είναι αδύνατον να συμβαδίσουν και να συνεργαστούν στο οτιδήποτε. Εκτός των προβλημάτων που είχε, εξουσιοδότησε "εξωτερικούς" φορείς να την κυβερνάνε, άνθρωποι που πιθανόν να μη βίωσαν ούτε στο μηδαμινό την Ελληνική φτώχεια, έρχονται να πιέσουν βλέποντας μόνο τα δάνεια τους, και το περίεργο είναι πως εμείς τους εξουσιοδοτήσαμε για κάτι τέτοιο. Διαφωνία στη διαφωνία. Δεν μπορούν να φορολογήσουν, να νομοθετήσουν, και να φορολογηθούν δίκαια όλοι αυτοί οι διαφορετικοί άνθρωποι. (βλέπε το ίδιο το δημόσιο πως διαφωνεί και αντιφάσκει μεταξύ του μέσα από τις ίδιες του τις υπηρεσίες, τη στιγμή που θα έπρεπε να έχει την ίδια γενική κατεύθυνση).

Το θεμέλιο της γενιάς αυτής ήταν "τα συμφέροντα" κι επένδυσε τα τελευταία χρόνια στην ανάπτυξη των αντικρουόμενων συμφερόντων της, στο βόλεμα διαφορετικών ανθρώπων. Αυτό πρακτικά σήμαινε πως η κοινωνία πολλαπλασιαζόταν δια της διαιρέσεως, χωρίς να φαίνεται εκ πρώτης άποψης, και πρακτικά κάποια στιγμή, θα ξέσπαγε ένας "εμφύλιος πόλεμος συμφερόντων", διότι θα είχαμε καλομάθει να διεκδικούμε αυτό που δε μας ανήκει όπως επίσης και να μη δίνουμε αυτό που μας ανήκει, κι έτσι κάποια στιγμή ήταν θέμα πραγματικό και χρόνου να φανούν οι πιέσεις αυτές.

Τώρα, σήμερα...δεν υπάρχει ουσιαστική κυβέρνηση που να μπορεί να παρακινήσει τους πολίτες της μαζί της, γιατί η ίδια η κυβέρνηση είναι διχασμένη. Είναι τραυματισμένη από προηγούμενα πολιτικά παιχνίδια, δεν έχει αντοχές και δεν έχει όραμα. Υποτίθεται πως θα μας συνεπάρει, πως θα αποκτήσει μια νέα σχέση ειλικρίνειας κι επιστοσύνης πριν ή μετά από κάθε εκλογική αναμέτρηση...συντάσσοντας φορολογικές δηλώσεις, διαβάζω το πεδίο, δωρεές για την απόσβεση του δημόσιου χρέους, πραγματικά περνάνε τόσα πολλά από το μυαλό μου, αλλά κυριαρχεί η σκέψη...δε γνωρίζω την κυβέρνηση που ζητιανεύει δωρεές. Κι άνθρωποι που τελικά δώρισαν στο παρελθόν, είναι βέβαιοι πως τα χρήματά τους δεν τσεπώθηκαν σε εξωχικά αλλά και σε μικροέξοδα κίνησης πολιτικών προσώπων? Δε ξέρω...δεν έχει νόημα να προσπαθούμε να ονειρευόμαστε ταξίδια με το 1000άρι αμάξι που έχουμε, δε ξέρω αν το αυτοκινητάκι μας σηκώνει μετατροπές, αν αξίζει να το φτιάξεις προκειμένου να ταξιδέψεις εκεί που θα πας, μήπως όταν το φτιάξεις δε θα έχεις άλλα φράγκα, όρεξη και ημέρες για να ταξιδέψεις? Δε ξέρω αν είναι καιρός να αγοράσουμε καινούργια κυβέρνηση...τουλάχιστον θα ξέρουμε τι αγοράζουμε. Δε ξέρω αν έχουμε πατώσει, για να ξεκινήσουμε να ανεβαίνουμε...αλλά ελπίζω πως η "κρίση" είναι το "σχολείο" που δεν πήγαμε ποτέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα ακούω Βιδου στο Ρ/Σ του Σκάι και διαβάζει μηνύματα των ακροατών που λένε έλεος πια με τις παρατάσεις και τους λογιστές , δεν κάνουν το σταυρό τους που τέτοια εποχή έχουν και δουλειά , και για το πως οι Ελληνες είμαστε της τελευτάιας στιγμής κλπ.

Τώρα λέει για το καλοκαίρι και τις όμορφες στιγμές τους...

 

ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΜΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΦΕ ΤΣΙΜΟΥΔΙΑ ...

ΤΟ ΖΗΣΑΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΕΔΡΙΚΑ ΔΙΑΤΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΣΑΛΑΠΑΤΟΥΝ ΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ ΠΡΟΣ ΟΦΕΛΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΟΣ...

 

Ζούμε και εμείς την αποτελεσματικότατη και χιλιοδοκιμασμένη πρακτική του διαίρει και βασίλευε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα ακούω Βιδου στο Ρ/Σ του Σκάι και διαβάζει μηνύματα των ακροατών που λένε έλεος πια με τις παρατάσεις και τους λογιστές , δεν κάνουν το σταυρό τους που τέτοια εποχή έχουν και δουλειά , και για το πως οι Ελληνες είμαστε της τελευτάιας στιγμής κλπ.

Τώρα λέει για το καλοκαίρι και τις όμορφες στιγμές τους...

 

ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΜΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΦΕ ΤΣΙΜΟΥΔΙΑ ...

ΤΟ ΖΗΣΑΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΕΔΡΙΚΑ ΔΙΑΤΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΣΑΛΑΠΑΤΟΥΝ ΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ ΠΡΟΣ ΟΦΕΛΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΟΣ...

 

Ζούμε και εμείς την αποτελεσματικότατη και χιλιοδοκιμασμένη πρακτική του διαίρει και βασίλευε...

 

Μηπως ολοι αυτοι αν πληρωναν κανενα διακοσαρι για μια απλη δηλωση, θα μιλουσαν αλλιως? Εξαλλου πολλοι λενε οτι μπορουν και μονοι τους .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως ολοι αυτοι αν πληρωναν κανενα διακοσαρι για μια απλη δηλωση, θα μιλουσαν αλλιως? Εξαλλου πολλοι λενε οτι μπορουν και μονοι τους .....

ΑΝ ΔΕΝ ΗΡΘΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΘΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΣΥΛΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΑ , ΝΑ ΟΡΙΣΟΥΜΕ ΑΜΟΙΒΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΟΤΕ ΠΟΤΕ;;;

ΕΝΑ ΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΟΡΓΑΝΟ ΜΕ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΥΝΑΜΗ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΑ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΦΥΣΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΟΛΟΥΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΟΝΟ , ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ακόμη ψάχνω να βρώ ποιος είναι ο ρόλλος των συλλόγων των λογιστών καθώς και του οεε.Αυτό που βρήκα είναι ότι υπαρχουν για το θεαθήναι και για να ικανοποιούν κάποιοι τις αρχηγικές φιλοφοξίες τους.,.

Οι κινητοποιήσεις δεν γίνονται μέσα απο τα γραφεία αλλα στους δρόμους.Κάλεσαν κανέναν να κατέβει στο δρόμο και αρνήθηκε? 

Συνάδελφε Δημήτρη (αν δεν κάνω λάθος) γράφεις, όχι μόνο εσύ αλλά και πολλοί άλλοι,  για αρχηγικές φιλοδοξίες κάποιων που ηγούνται σε συλλόγους και για το θεαθήναι. Θέλω να πιστεύω ότι δεν εννοείς συλλήβδην όλους τους συλλόγους με τους χαρακτηρισμούς αυτούς, γιατί κάνεις μεγάλο λάθος. Πολλοί τοπικοί σύλλογοι, ιδίως της περιφέρειας, κάνουν πολλά που δεν δημοσιοποιούνται είτε γιατί δεν θέλουν οι σύλλογοι , είτε γιατί δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Και επειδή μπορώ να αναφερθώ στην δική μου περιφέρεια να σου θυμίσω ότι πέρυσι το φθινόπωρο όλοι οι σύλλογοι των Κυκλάδων συμμετείχαμε στην κατάληψη των Δ.Ο.Υ. και πετύχαμε την διατήρησή των , για να αποφευχθεί η ταλαιπωρία των πολιτών από το πήγαινε- έλα στην Σύρο και στην Νάξο. Ο δικός μας σύλλογος πρωτοστατεί σε κινητοποιήσεις για θέματα υγείας (όπως το Κέντρο Υγείας) και άλλα γενικότερου ενδιαφέροντος. Διοργανώσαμε ενημερωτικά σεμινάρια μέσα σε δυό μήνες πριν την έναρξη των δηλώσεων σε θέματα Φορολογίας, ΚΦΑΣ και Εργατικά με κορυφαίους εισηγητές, χωρίς να το διατυμπανίζουμε και προσπαθούμε να κρατάμε σαν Δ.Σ. ενήμερους , το σύνολο των συναδέλφων πάνω σε θέματα που αφορούν τον κλάδο μας. Αύριο έχουμε διαδικτυακή συνάντηση όλοι οι σύλλογοι των Κυκλάδων για να αποφασίσουμε τι θα κάνουμε. Και όχι, δεν διοργανώνουμε μπαλ-μασκέ και φιλανθρωπικές αγορές για συλλογή χρημάτων. Η ετήσια συνδρομή είναι 20 ευρώ και αυτοί είναι οι πόροι μας. Τα υπόλοιπα εκ της τσέπης μας. Και όχι, κανείς από τα Δ.Σ. του Συλλόγου μας δεν υπήρξε ούτε καν υποψήφιος δημοτικός σύμβουλος, για να ισχυρισθείς εσύ και αρκετοί άλλοι ανένταχτοι ότι το κάνουμε για προσωπική προβολή. Τα παραδείγματα των συλλόγων Χανίων , ΕΦΕΑΠ (πρωτίστως) και των άλλων συλλόγων, λίγων ασφαλώς, που κινηθήκαμε και με ένδικα μέσα κατά της κατάφωρης παραβίασης από την πολιτεία των νόμων που αυτή θέσπισε, δείχνει ότι κάτι κινείται εκτός Ομοσπονδίας, από την οποία περιμένουμε πιο πολλές ενέργειες και όχι την σιωπή μετά από όσα έγιναν και λέχθηκαν αυτές τις μέρες.

  Μη γενικεύεις λοιπόν φίλε μου, τις κατηγορίες σου και μη βάζεις στο ίδιο καλάθι ανόμοια πράγματα , απαξιώνοντας τους συλλόγους, αντί να συμμετέχεις σε αυτούς και αν δεν υπάρχουν, να τους φτιάχνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τόσα πράγματα που μας ζητάνε κάθε τόσο να κάνουμε ,μίλησε κανένας?

στο τέλος θα μας πούνε βράκας κατεβάσατε και ελαφρώς κάμψατε.

και εμείς θα πούμε γαμ. με πασά μου να αγιάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι πρεπει να διαγραφει το θεμα , εληξε η τεταρτη φαση! μπορουμε να παμε στην πεμπτη , να ακολουθησουμε αυτο που λεει στη σημερινη της ανακοινωση η ομοσπονδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον ενδιαφέρεται:

Έσπασα πάλι το εμπάργκο όπλων, φαρμάκων και τροφίμων στον Βύρωνα με μια μηδενικού εισοδήματος.

Έχει φτάσει στην 26η χιλιάδα ήτοι ~40% του επίσης κατά προσέγγιση αναμενομένου.

1000/ανά ημέρα είναι προς το παρόν αλλά πιστεύω θα υπάρξουν έντονες αυξητικές τάσεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως έκλεισε η Τέταρτη Φάση, αλλά δε κατέω ίντα τίτλο να βάλω στην Πέμπτη... <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσε κατά την ταπεινή μου άποψη, ο τίτλος ενός νέου θέματος να είναι κάπως έτσι:

 

"Όλοι μαζί μπορούμε να ............" και να συμπληρώνει ο καθένας μας ότι θέλει.

Ότι του αρέσει.

Ότι νοιώθει ρε αδερφέ.

Όπως αισθάνεται ...

 

Ενδεικτικά θα μπορούσε να συμπληρωθεί με :

 

"να στείλουμε δηλώσεις το διάστημα της αποχής"

"να βολευτούμε πίσω από την προσπάθεια των άλλων"

"να κοροϊδέψουμε τους άλλους"

"να βρίσουμε τους άλλους"

"να επικρίνουμε τους άλλους"

"να κατηγορήσουμε τους άλλους"

"να ρίξουμε τις ευθύνες στους άλλους"

"να βγάλουμε την ουρά μας απ' έξω"

"να αφήσουμε τους άλλους να συμμετάσχουν για μας"

"να πούμε, δεν μας ενδιαφέρει για τίποτα"

"να πούμε, να πα να γ... η ομοσπονδία"

"να πούμε, να πα να γ... οι σύλλογοι"

"να πούμε, να πα να γ... όλοι" (οι άλλοι ...)

 

" να αφήσουμε να μας πηδάνε κι άλλο. Μας αρέσει ρε γαμώτο. Κάντε μας κι άλλα. Μας αρέσει ... "

 

ή εν πάση περιπτώσει, ότι άλλο τραβάει η ψυχή του καθενός ...

 

Θα είχε ενδιαφέρον νομίζω. Ή μήπως ... όχι ;

 

Καλημέρα Κώστα.

Καλημέρα συνάδελφοι.

 

Όλοι μαζί μπορούμε ...

 

Καλή δύναμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου συλλογικα δεν γινετε τιποτα .... καποιος πιο πανω εγραψε ,το ειχα γραψει κ εγω πριν καιρο ...ισως να γινοταν κινησεις ακομη και μεμονομενα ... 

 

αφου οι συλλογοι δε κινουνται ας κινηθουν τα μελη και τα μη μελη .... και ισως παρουν μπρος και οι συλλογοι ! 

 

ΠΧ

 

θα ηθελα ο ανυπαρκτος τοπικος συλλογος μου να υπογραφει το εξωδικο και με το δικο μου ονομα ως μελος αλλα δεν.... 

 

η εστω και ατομικα θα ηθελα να το υπογραψω που προφανως δε γινεται . 

 

 

 

Ισως θα μπορουσαμε να συντασαμε μια εξωδικη διαμαρτυρια την οποια θα μπορουσαμε να στελναμε στον Υπουργο ο καθενας ατομικα .

 

να αναφερουμε ολα τα γεγονοτα οτι αποποοιουμαστε της ευθυνης και γενικως να ειναι στο υφος του εξωδικου των χανιων 

 

ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΤΟΜΙΚΑ 

ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΩΝ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΧΑΜΕΝΟΙ

Η ΠΟΦΕ ΕΛΕΓΧΕΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΜΕΡΟΣ ΤΩΝ ΣΥΛΛΟΓΩΝ

ΟΙ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΑΕΕ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ

 

ΓΙΩΡΓΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Πέμπτη φάση εδώ: 

 

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=92347

 

Προτείνω να κλείσουμε το θέμα της Τέταρτης φάση εδώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το κλείσουμε με το εξώδικο, αναφέροντας ποιοί σύλλογοι συνυπογράφουν Κώστα.

Θα πρέπει κάποια στιγμή να μετρηθούμε, ποιοί έχουν τα κότσια να προχωρήσουν χωρίς φόβο και πάθος, υπερασπιζόμενοι την αλήθεια και όχι τα κομματικά τους η άλλα συμφέροντα.

Δεν το λέω αλλιώς μην με παρεξηγήσουν οι άντρες της παρέας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαρέθηκα πραγματικά ... στο χωριό μου λένε ... ο κόσμος καίγεται και η γριά χτενίζεται ... :D   

Στο δικό μου λένε το ίδιο με μια μικρή παραλλαγή........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δικό μου λένε το ίδιο με μια μικρή παραλλαγή........

Μια ερώτηση μόνο αγαπητή συναδέλφισα, γιατί δεν πρέπει να υπάρχουν παρερμηνείες και παρεξηγήσεις : Η παρατήρηση του anodos και η δική σου σε τι ακριβώς αναφέρονταν; Γιατί νομίζω ότι άλλα εννοεί ο συνάδελφος και άλλα εσύ, επειδή ακολούθησαν δικό μου κείμενο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...