Προς το περιεχόμενο

Τέταρτη ΦΑΣΗ: Αποχή 16/7-22/7 μαζί με την Ομοσπονδία και 37 Συλλόγους της Χώρας...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 920
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

κυριε θεοχαρη δεν ειναι μονο το taxis.........δε στελνω δηλωσεις απλα μαζεύω τα δικαιολογητικά

 Εκτύπωση Βεβαίωσης Συντάξεων για Φορολογική Χρήση

Υπήρξε πρόβλημα με την εφαρμογή. Παρακαλούμε προσπαθήστε ξανά αργότερα
 

Υπήρξε πρόβλημα με την εφαρμογή. Παρακαλούμε προσπαθήστε ξανά αργότερα

 
 
 AMKA    AΦΜ    Επώνυμο    Kωδικός Κοινότητας    Όνομα    Κοινότητα    Πατρώνυμο    Πόλη    Μητρώνυμο    Τ.Κ.    Α.Δ.Τ.   Διεύθυνση    Α.M OΓΑ   ΠΟΣΟ  €
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

να διωξω τις τυψεις ή να τα παρω μ αυτο που εκανα?

 

Να ηρεμήσεις προτείνω! Αρκετή πίεση και ζόρι τραβάμε, δε θα βάλουμε και τις τύψεις κεχαγιά στο κεφάλι μας!

Παρά το ότι δεν έχω στείλει καμία, δεν αισθάνομαι καλύτερα από σένα, για άλλους λόγους που αφορούν στη δουλειά φυσικά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφος σήμερα στον κ.Αυτιά όταν ερωτήθηκε αν τρέχει το σύστημα είπε ότι χθες που έστελνε μαι δήλωση χρειάστηκε να μπει 2-3 φορές ..... Αυτά ...

 

Αναρωτιέμαι αν κάνουμε καλά και δε στέλνουμε , θεωρώ ότι τώρα οι περισσότεροι βρήκαν δικαιολογία και ξεκίνησαν να στέλνουν , αναφέρομαι σε αυτούς που έκαναν αποχή αλλά τώρα δεν άντεξαν .....

 

Βέβαια είτε ξεκινήσω να στέλνω είτε όχι πάλι δεν προλαβαίνω για τον απλό λόγο ότι τους έχω ανα επίθετο στην αρχειοθέτηση για αποστολή που κάνουμε και όχι ανα αφμ και δεν κάθομαι να δω ποίος λήγει και ποιός όχι ...... Χώρια ότι ΄στέλνοντας ΦΠΑ και ΦΜΥ (προσωρινές και οριστικές) ενισχύω καλύτερα το έργο του ΓΓΔΕ από το να στέλνω δηλώσεις που ΔΕΝ θα εκκαθαρισθούν ........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφος σήμερα στον κ.Αυτιά όταν ερωτήθηκε αν τρέχει το σύστημα είπε ότι χθες που έστελνε μαι δήλωση χρειάστηκε να μπει 2-3 φορές ..... Αυτά ...

 

Αναρωτιέμαι αν κάνουμε καλά και δε στέλνουμε , θεωρώ ότι τώρα οι περισσότεροι βρήκαν δικαιολογία και ξεκίνησαν να στέλνουν , αναφέρομαι σε αυτούς που έκαναν αποχή αλλά τώρα δεν άντεξαν .....

 

Βέβαια είτε ξεκινήσω να στέλνω είτε όχι πάλι δεν προλαβαίνω για τον απλό λόγο ότι τους έχω ανα επίθετο στην αρχειοθέτηση για αποστολή που κάνουμε και όχι ανα αφμ και δεν κάθομαι να δω ποίος λήγει και ποιός όχι ...... Χώρια ότι ΄στέλνοντας ΦΠΑ και ΦΜΥ (προσωρινές και οριστικές) ενισχύω καλύτερα το έργο του ΓΓΔΕ από το να στέλνω δηλώσεις που ΔΕΝ θα εκκαθαρισθούν ........

Καλό κουράγιο, απ' ότι διαβάζω κανείς μας (εκτός ολίγων εξαιρέσεων) δεν προλαβαίνει......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


@ApostStavridis Δεν χρειάζεται να με πείσεις.Βλέπω τα προβλήματα και θα τα αντιμετωπίσουμε όλα.Η υποβολή γίνεται με γρήγορους ρυθμούς πάντως


 


 


Απάντηση προ 2 λεπτών......


 


 


Την καλημέρα μου και καλή δύναμη!


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  1. postolis Stavridis @ApostStavridis 11λ

  2. @htheoharis Δηλαδή μόνο εμείς απέχουμε ??? :) Το γνωρίζω ότι θα αντιμετωπιστούν τα προβλήματα(λογικό), προσπαθώ να ελαφρύνω το κλίμα .... :)

 

 

 

@ApostStavridis Η αποχή δεν είναι λύση. Πλησιάσαμε τις 100.000 υποβολές χθες. Συνεχίστε παρακαλώ για το καλό όλων μας

 

 

μπράβο ρε παίδες.. συνεχίστε, άντε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,

μαλακίες ξεμαλακίες μπορούμε να φτάσουμε τις 150.000 υποβολές σήμερα κι ας είναι Σάββατο!

 

Και να τις ξεπεράσουμε κιόλας ...

 

Να τους δείξουμε ότι και την περίοδο αποχής, μπορούμε να σπάσουμε το φράγμα αντοχής του συστήματος!

 

Γι' αυτό :

 

ΔΥΝΑΜΙΚΑ  ΠΑΙΔΙΑ,

 

ΜΗ ΣΤΑΜΑΤΑΤΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ

 

(την υποβολή Ε1 λέω, θα πέσει έξω ο προγραμματισμός του κράτους...)

 

Καλημέρα Μαρίααααα :(

 

Υ.Γ.

Μη με ρωτήσεις σε παρακαλώ προς τι, η θλιμμένη φατσούλα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα είναι η ευκαιρία που το υπουργείο ζητάει απο το ΟΕΕ πρόταση για τον κώδικα δεοντολογίας

να πατήσουμε πόδι ,να μην μπορούν ελεγκτικές και τράπεζες και άλλες εταιρικές μορφές με χασάπηδες κλπ,

να μας πάρουν το ψωμί,όσο μας έμεινε.

Επίσης καιρός είναι να καταλάβουν όλοι και όσοι -οσες κάνουν θεωρεία περί ΠΟΦΕΕ περί ΟΕΕ,τι έκαναν

η τι κάνουν για να έχουμε μιά ενιαία φωνή παντού?με τα παραμάγαζια που έφτιαξαν και κονομάνε και τα

φυλάνε σαν κόρη οφθαλμού,δεν γίνεται δουλειά,αν δεν βρέξεις κώλο δεν τρώς ψάρι.Ο κόσμος ξυπνάει όμως

και οταν η γάτα στριμωχθει στην γωνία πηδάει και σε τρώει.

Κωστή από Κρήτη μεριά και μάλιστα Χανιά,πιστεύω οτι έχεις τα προσόντα να τους μαζέψεις όλους,στο να κάνουν

αυτό που πρέπει ,ειδικά τώρα, και όποιος δεν θέλει να μαζευτεί,να τον ονομάσεις απο εδώ και όπου αλλού μπορείς ,

για να μάθει ο κλάδος ποιούς εξυπηρετεί αυτή η κατάσταση,να φορέσει μυτερά παπούτσια για γερές κλωτσιές,

για να κολυμπάμε πλέον σε καθαρά νερά και οχι στα θολά που μας επέβαλαν κάποιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o

post-624-0-82232500-1374308330.jpg

 

Σίγουρα παραλία που συχνάζουν λογιστές είναι αυτή συνάδελφε.

Δεν μπορεί ...

Λογιστές θα πηγαίνουν μόνο εκεί ...

Και κάποιος θα έχει ξεχάσει την πετσέτα του από πέρυσι ...

 

Καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παραπάνω τγουιτ είναι προς εμένα .......

 

Η δική μου απάντηση .....

 

Σαν άνθρωπος που τιμώ το λόγο μου δεν μπορώ κάνω πίσω με όποιο κόστος.Όπως έγραψα προέχουν ΦΠΑ,ΦΜΥ και άλλα που φέρνουν έσοδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα είναι η ευκαιρία που το υπουργείο ζητάει απο το ΟΕΕ πρόταση για τον κώδικα δεοντολογίας

να πατήσουμε πόδι ,να μην μπορούν ελεγκτικές και τράπεζες και άλλες εταιρικές μορφές με χασάπηδες κλπ,

να μας πάρουν το ψωμί,όσο μας έμεινε.

Επίσης καιρός είναι να καταλάβουν όλοι και όσοι -οσες κάνουν θεωρεία περί ΠΟΦΕΕ περί ΟΕΕ,τι έκαναν

η τι κάνουν για να έχουμε μιά ενιαία φωνή παντού?με τα παραμάγαζια που έφτιαξαν και κονομάνε και τα

φυλάνε σαν κόρη οφθαλμού,δεν γίνεται δουλειά,αν δεν βρέξεις κώλο δεν τρώς ψάρι.Ο κόσμος ξυπνάει όμως

και οταν η γάτα στριμωχθει στην γωνία πηδάει και σε τρώει.

Κωστή από Κρήτη μεριά και μάλιστα Χανιά,πιστεύω οτι έχεις τα προσόντα να τους μαζέψεις όλους,στο να κάνουν

αυτό που πρέπει ,ειδικά τώρα, και όποιος δεν θέλει να μαζευτεί,να τον ονομάσεις απο εδώ και όπου αλλού μπορείς ,

για να μάθει ο κλάδος ποιούς εξυπηρετεί αυτή η κατάσταση,να φορέσει μυτερά παπούτσια για γερές κλωτσιές,

για να κολυμπάμε πλέον σε καθαρά νερά και οχι στα θολά που μας επέβαλαν κάποιοι.

 

Πως θα γίνουν αυτά που λες βρε Γιάννη ;

Μήπως αν φτάσουμε τις 200.000 υποβολές σήμερα ;

Κι ας μην τις αντέχει το σύστημα.

Εμείς μπορούμε ...

Καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,

μαλακίες ξεμαλακίες μπορούμε να φτάσουμε τις 150.000 υποβολές σήμερα κι ας είναι Σάββατο!

 

Και να τις ξεπεράσουμε κιόλας ...

 

Να τους δείξουμε ότι και την περίοδο αποχής, μπορούμε να σπάσουμε το φράγμα αντοχής του συστήματος!

 

Γι' αυτό :

 

 

Καλημέρα Μαρίααααα :(

 

Υ.Γ.

Μη με ρωτήσεις σε παρακαλώ προς τι, η θλιμμένη φατσούλα ...

 

Καλημέρα Μπάμπη,

 

Δεν θα σε ρωτήσω... όπως ίσως είδες, εγώ προτίμησα να μη βάλω, άλλωστε η διαθέσιμη ( :() δεν με καλύπτει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παραπάνω τγουιτ είναι προς εμένα .......

 

Η δική μου απάντηση .....

 

Σαν άνθρωπος που τιμώ το λόγο μου δεν μπορώ κάνω πίσω με όποιο κόστος.Όπως έγραψα προέχουν ΦΠΑ,ΦΜΥ και άλλα που φέρνουν έσοδα

την είδα και την απάντησή σου Απόστολε

 

υ.γ. δεν ήξερα ότι ήσουν εσύ..

 

καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

  1. postolis Stavridis @ApostStavridis 11λ
  2. @htheoharis Δηλαδή μόνο εμείς απέχουμε ??? :) Το γνωρίζω ότι θα αντιμετωπιστούν τα προβλήματα(λογικό), προσπαθώ να ελαφρύνω το κλίμα .... :)
 

 

 

@ApostStavridis Η αποχή δεν είναι λύση. Πλησιάσαμε τις 100.000 υποβολές χθες. Συνεχίστε παρακαλώ για το καλό όλων μας

 

 

μπράβο ρε παίδες.. συνεχίστε, άντε..

 

Χαρούλη, ακριβώς επειδή ειναι ΚΑΙ για το δικό σου καλό, ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΤΗΝ ΑΠΟΧΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@ApostStavridis Η αποχή δεν είναι λύση. Πλησιάσαμε τις 100.000 υποβολές χθες. Συνεχίστε παρακαλώ για το καλό όλων μας

 

Για το καλό μου ρε γαμώτο ...

 

 

Ώσπου δεν άντεξε στο τέλος το μυαλό μου ...

πήρε ανάποδες στροφές ...

για το καλό μου ...

 

Για να γλιτώσω το κελί, να πω το ποίημα ...

 

Κι έχω κρυμμένο το σουγιά, για το καλό μου ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το καλό μου ρε γαμώτο ...

 

 

Ώσπου δεν άντεξε στο τέλος το μυαλό μου ...

πήρε ανάποδες στροφές ...

για το καλό μου ...

 

Για να γλιτώσω το κελί, να πω το ποίημα ...

 

Κι έχω κρυμμένο το σουγιά, για το καλό μου ...

 

Ναι, καλά... όταν έλεγα εγώ για μαχαίρια, εσείς μου λέγατε να τα βάλω μέσα στη θήκη τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώρες, ώρες έχω την αίσθηση ότι είμαστε μόνο μερικοί, αθεράπευτα ρομαντικοί του taxheaven, που απέχουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε παιδια , τα ραντζα ειπε ο μικρος ειναι για το γραφειο....

 

οχι που μου τα πηγατε στις παραλιες...

και η πετσετα για τον ιδρωτα, οχι του προσωπου σας, αλλα αυτου που ακουμπαει στην  καρεκλα ατελειωτες ωρες !!!!

 

αντε καλα μου !!!!!

 

να φτασουμε τις 200.000 σημερα και ο Χαρουλης μας ετοιμαζει δωρακι για του χρονου.

 

αξεσουαρ για το ποδι, με αλυσιδα και σιδερενια μπαλα...

 

:angry:  :angry:  :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...