Προς το περιεχόμενο

Τέταρτη ΦΑΣΗ: Αποχή 16/7-22/7 μαζί με την Ομοσπονδία και 37 Συλλόγους της Χώρας...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεκινώ να διαβάζω κι αισθάνομαι να ταυτίζομαι ......

Οι λέξεις σε μια σειρά ξεδιπλώνουν την απλή λογική και σκιαγραφούν την κατάσταση......

Νομίζω πως σε λίγες αράδες έχουμε περιγράψει την πραγματικότητα....

Αφού ξέρουμε το πρόβλημα μένει μόνο να γράψουμε τη λύση.

Και η λύση είναι η κατάργηση των γεννουσιουργών αιτίων......

Θά 'λεγε κανείς πως έχουμε το φάρμακο έτοιμο στη γυάλα......

 

Και ξαφνικά η γυάλα σπάει και γυρνάμε στην αρχική διαπίστωση.......

 

 

 

 

 

Δε θα βελτιωθεί ποτέ γιατί μόνο τα συμπτώματα διαπιστώσαμε αλλά όχι τις αιτίες που τα προκαλούν. Επιθέματα για τα εγκαύματα ζητούμε αλλά τη φωτιά που μας καίει δεν θα τη σβήσουμε.

Γιατί ζητάμε λύση από αυτόν που την συντηρεί........

 

 

 

 

Κι αυτός που τη συντηρεί δεν θα τη σβήσει ποτέ γιατί γνωρίζει καλά πως έχει λόγο ύπαρξης μόνο όσο η φωτιά καίει.........

 

Όποιος ζεί κουβαλώντας ξύλα στη φωτιά δεν πρόκειται ποτέ να της ρίξει νερό........

 

Γι αυτό η παρούσα κυβέρνηση δεν είναι σε θέση να λύσει το πρόβλημα.

 

Η δουλειά που ανέλαβε είναι συγκεκριμένη. Αυτή τη δουλειά μπορεί να την κάνει εξαντλώντας όλα τα αποθέματα των δυνάμεών της με περίσσιο θάρρος και ανεξάντλητο πείσμα.

Η δουλειά της δεν είναι η εξυπηρέτηση αλλά η διάλυση της κοινωνίας....

 

Το ερώτημα είναι...... πότε η κοινωνία θα αντιληφθεί ποιός κουβαλά τα ξύλα στη φωτιά που καίει κάτω από το σώμα της;

ΑΥΤΟ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 920
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Ραγιάδες , κότες , λιπόψυχοι και βολεμένοι.

 

Αυτή είναι η εικόνα της πλειονότητας του κλάδου.

 

 

Τουλάχιστον υπάρχουν και κάποιοι λίγοι μαχητές , που κρατάνε την ελπίδα ζωντανή.

 

ΜΠΡΑΒΟ σε αυτούς τους λίγους !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ραγιάδες , κότες , λιπόψυχοι και βολεμένοι.

 

Αυτή είναι η εικόνα της πλειονότητας του κλάδου.

 

 

Τουλάχιστον υπάρχουν και κάποιοι λίγοι μαχητές , που κρατάνε την ελπίδα ζωντανή.

 

ΜΠΡΑΒΟ σε αυτούς τους λίγους !!!

 

Αυτό δεν αφορά μόνο των κλάδο μας οπότε τι το ψάχνεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ βλεπω οτι μασ εχουν παρει και τα σωβρακα και δεν κανουμε κατι , δυστυχως η μονη σοβαρη λυση ειναι του κ σταυρουλακη αλλα η ποφεε δεν βοηθαει για να μην χασουν καρεκλες . Δεν ξερω αν μπορουμε και εμεις σαν λογιστες να υπογραψουμε αυτο που θα στειλει ο κ σταυρουλακης, ισως ετσι να ειναι καλυτερα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Συγγνώμη βρε παιδιά γιατί θα τρελλαθώ, θεωρητικά πάμε στις υπόλοιπες ημερομηνίες βάσει αυτών που έχουν ανακοινωθεί με μόνη 'δικλίδα' ασφαλείας τα ΑΦΜ των συζύγων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ

Νίκης 5-7

10180 Αθήνα

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

Tηλ.: 210-3332553/4

Fax: 210-3332559

e-mail: [email protected]

Τρίτη, 23 Ιουλίου 2013

Δελτίο Τύπου

Το Υπουργείο Οικονομικών ανακοινώνει ότι το σύστημα TAXISnet, χθες 22/07/2013, ανταποκρίθηκε στο πολύ μεγάλο φορτίο δηλώσεων, όπως φαίνεται και στο επισυναπτόμενο στατιστικό διάγραμμα.

Η ΓΓΠΣ λαμβάνει όλα τα μέτρα, ώστε να μπορέσει να καλύψει τις αυξημένες ανάγκες και καλεί τους φορολογούμενους και τους λογιστές να συμβάλουν στην προσπάθεια αυτή και να σπεύσουν να υποβάλουν έγκαιρα τις φορολογικές δηλώσεις και να μην περιμένουν την λήξη των προθεσμιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ βλεπω οτι μασ εχουν παρει και τα σωβρακα και δεν κανουμε κατι , δυστυχως η μονη σοβαρη λυση ειναι του κ σταυρουλακη αλλα η ποφεε δεν βοηθαει για να μην χασουν καρεκλες . Δεν ξερω αν μπορουμε και εμεις σαν λογιστες να υπογραψουμε αυτο που θα στειλει ο κ σταυρουλακης, ισως ετσι να ειναι καλυτερα .

 

 

Συνάδελφε οι καρέκλες της ΠΟΦΕΕ δεν είναι χορηγία ούτε της κυβέρνησης ούτε της τρόικας.

 

Αν πραγματικά οι ελεύθεροι επαγγελματίες λογιστές φοροτέχνες θέλετε να κάτσουν άλλοι σ΄αυτές τις καρέκλες δεν έχετε παρά να συμμετέχετε στις δαδικασίες παραχώρησής τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι γίνεται???

3.971.205 φορολογικές δηλώσεις!!!!!!!!!!!

Είναι δυνατόν??

Διαβάστε το άρθρο

 

 

http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=249683&catID=11

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον κωλώσαμε στην αποχή η σφαλιάρα θα πηγαίνει σύννεφο.

 

Απλά επειδή η Διοίκηση της Ομοσπονδίας τα έχει συμφωνήσει με τον Θεοχάρη, (από πολύ πιο πριν), δεν θα μείνει σχεδόν κανένας λογιστής με πρόστιμο. Αν προσέξετε και το Logo της Ομοσπονδίας μας είναι  "κανένας λογιστής με πρόστιμο" 

 

Θα πηγαίνουμε βέβαια "κωλοφερέτζα", με το κεφάλι κάτω, με ανοιχτά τα φώτα στα γραφεία μέχρι τα μεσάνυχτα,  αλλά θα υποβληθούν όλες οι δηλώσεις εμπρόθεσμα εκτός τις τελευταίες 5.000 δηλώσεις του συστήματος (πρέπει να τιμωρηθεί το 1% των φορολογουμένων) κάπου εκεί στον Σεπτέμβρη. 

 

Για μένα όλα αυτά είναι εντελώς ξεκάθαρα. 

περα απο την οποια ταλαιπωρια , εγω θα ηθελα να εκφρασω ενα παραπονο σε εσας κυριε σταυρουλακη . θεωρω οτι πρεπει να το απευθυνω σε εσας γιατι ειστε ο μονος που ενδιαφερεται και μας ενημερωνει απο την πλευρα της ποφεε.

μπορει οσοι συνταχθηκαμε με την αποφαση της ομοσπονδιας να ημασταν λιγοι και στο τελος να μας θεωρησουν και μ@λ@κες αλλα εγω προσωπικα μια πραξη περιμενα απο την ομοσπονδια.

ηθελα σημερα το πρωι που θα ανοιγα τον υπολογιστη να εβλεπα μια ανακοινωση της ποφεε για τα συμπερασματα της κινητοποιησης και εναν καλο λογο για τους συναδελφους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν αφορά μόνο των κλάδο μας οπότε τι το ψάχνεις ?

 

Το ψάχνω γιατί ΔΕΝ πάει άλλο.

 

Νιώθω ότι μου κλέβουν την αξιοπρέπεια μου.

 

/

 

Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά ακόμη και ώς μεμονωμένη κίνηση (γιατί θεωρώ σίγουρο ότι θα υπάρξει ομαδική οργανωμένη κίνηση) , να κατέβω αύριο στη Βουλή και να ζητήσω ακρόαση από τον πρόεδρο της Βουλής , αλλά και από τις γραμματείες των κομμάτων της αντιπολίτευσης.

 

Μπορεί να είναι λάθος η κίνηση που σκέφτομαι ... αλλά ΔΕΝ μπορώ άλλο ... θέλω να κάνω κάτι.

Δέν μου αρκεί μόνο να γράφω με το πληκτρολόγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ,

 

Αυτό μου ήρθε ενημερωτικο στο email μου. Ισχύει?

 

Θα τηρηθούν οι υπόλοιπες προθεσμίες υποβολής φορολογικών δηλώσεων, ξεκαθάρισε σήμερα ο Γενικός Γραμματέας Εσόδων Χάρης Θεοχάρης.

Όπως εξήγησε, στην τηλεόραση του ΣΚΑΪ, η παράταση δόθηκε λόγω των προβλημάτων στο Taxis, ενώ εκτίμησε ότι για την υποβολή δηλώσεων των υπόλοιπων αριθμών ΑΦΜ δε θα υπάρχει πρόβλημα, καθώς δεν θα συμπίπτουν με άλλη υποβολή. Προειδοποίησε πως όποιος υποβάλλει τη φορολογική του δήλωση, εκτός ημερομηνίας είναι εκπρόθεσμος και έχει πρόστιμο.

Υπενθυμίζεται ότι χθες, Δευτέρα, το υπουργείο Οικονομικών παρέτεινε την προθεσμία για την υποβολή φορολογικών δηλώσεων για όσους έχουν Αριθμό Φορολογικού Μητρώου που λήγει σε 1 και 2 μέχρι την Παρασκευή 26 Ιουλίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι γίνεται???

3.971.205 φορολογικές δηλώσεις!!!!!!!!!!!

Είναι δυνατόν??

Διαβάστε το άρθρο

 

 

http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=249683&catID=1

Ναι... μέσα σε 4 μέρες υποβλήθηκαν όσες δεν είχαν υποβληθεί μέσα σε δύο μήνες γιατί σπεύσαμε όλοι μετά την παρότρυνση - προσταγή - κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο, του κυρίου γενικού....

Απορώ με την υπομονή μας τελικά!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ  ΝΑ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΚΑΙ  ΕΝΑ Ε9 ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2012....ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΔΩΡΑΚΙ ΓΙΑ ΤΑ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περα απο την οποια ταλαιπωρια , εγω θα ηθελα να εκφρασω ενα παραπονο σε εσας κυριε σταυρουλακη . θεωρω οτι πρεπει να το απευθυνω σε εσας γιατι ειστε ο μονος που ενδιαφερεται και μας ενημερωνει απο την πλευρα της ποφεε.

μπορει οσοι συνταχθηκαμε με την αποφαση της ομοσπονδιας να ημασταν λιγοι και στο τελος να μας θεωρησουν και μ@λ@κες αλλα εγω προσωπικα μια πραξη περιμενα απο την ομοσπονδια.

ηθελα σημερα το πρωι που θα ανοιγα τον υπολογιστη να εβλεπα μια ανακοινωση της ποφεε για τα συμπερασματα της κινητοποιησης και εναν καλο λογο για τους συναδελφους .

ava01.gif ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ | Ιουλίου 23, 2013 12:10 μ.μ. | Reply
Σταύρο,

με μπερδεύεις ίσως με τον Σταυρουλάκη Κωστα (από Ηράκλειο και όχι από Χανιά) που είναι μέλος του Δ/Σ της ΠΟΦΕΕ. 

Εγώ απλά είμαι πρόεδρος του συλλόγου των Χανίων. Δεν είμαι μέσα στο ΔΣ της ΠΟΦΕΕ να ξέρω και να ενημερώνω. Οτι μαθαίνεις από μένα είναι απλά από το ενδιαφέοον μου (ως πρόεδρος συλλόγου) να ξέρω τι γίνεται και το οποίο το μεταφέρω και εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ  ΝΑ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΚΑΙ  ΕΝΑ Ε9 ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2012....ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΔΩΡΑΚΙ ΓΙΑ ΤΑ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΑ...

O ναι ναι έκανα μόλις ένα !! η γυναίκα είχε 1 διαγραφή και δεν είχε τπτ άλλο στο όνομά της οπότε και ξεμπέρδεψα εύκολα ! και ο άντρας της ήθελε (αν είναι δυνατόν  ) να φτιάξει την ημ/νια κατασκευής του σπιτιού του ! και ναι τα δωράκια ήρθαν με κόκκινο χρώμα ! ήθελε αρ. παροχής ρεύματος σε όλα τα ακίνητα , και ΟΙΚΌΠΕΔΑ καθώς και σε ένα αγροτεμάχιο που είχε μέσα ένα σπίτι να του πω αν είναι σπίτι ή αποθήκη ή κατι ακόμα που είχε !! για τον αριθμό του κτηματολογίου τον βγάζει με κίτρινο χρώμα οπότε δεν το έβαλα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθές το gsis ήταν "κάτω" λόγω τεχνικών εργασιών από ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ εταιρία τεχνικής υποστήριξης! Οι τεχνικοί έσπευσαν μετά από κλήση των πανικόβλητων υπαλλήλων του gsis. Μετά το πέρας των εργασιών, οι ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΙ ( επαναλαμβάνω ) τεχνικοί, τους δήλωσαν πως για μπορέσει το site ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙ το φόρτο και να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις τους, ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ η ενίσχυση των γραμμών internet και ο ΣΩΣΤΟΣ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΤΩΝ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ οι οποίες ειναι φτιαγμένες στο "πόδι".

 

Και κατά τ' άλλα χθες έστειλαν τη μάνα και τον πατέρα τους και το ταξις στάθηκε παλικάρι! Ρε αι στον αγύριστο ΑΓΥΡΤΕΣ! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι γίνεται???

3.971.205 φορολογικές δηλώσεις!!!!!!!!!!!

Είναι δυνατόν??

Διαβάστε το άρθρο

 

 

http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=249683&catID=11

Ακούστε τι έγινε, μπλέχτηκε το στατιστικό σύστημα υποβολής των γερμανικών δηλώσεων με το δικό μας...αυτό είναι όλο,

Σε λίγο θα ανακοινωθεί ότι το μέτρο της προσυμπληρωμένης φορολογικής δήλωσης λειτούργησε άριστα για άλλη μια χρονιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ava01.gif ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ | Ιουλίου 23, 2013 12:10 μ.μ. | Reply
Σταύρο,

με μπερδεύεις ίσως με τον Σταυρουλάκη Κωστα (από Ηράκλειο και όχι από Χανιά) που είναι μέλος του Δ/Σ της ΠΟΦΕΕ. 

Εγώ απλά είμαι πρόεδρος του συλλόγου των Χανίων. Δεν είμαι μέσα στο ΔΣ της ΠΟΦΕΕ να ξέρω και να ενημερώνω. Οτι μαθαίνεις από μένα είναι απλά από το ενδιαφέοον μου (ως πρόεδρος συλλόγου) να ξέρω τι γίνεται και το οποίο το μεταφέρω και εδώ.

 

πραγματι , αυτη την εντυπωση ειχα! συγγνωμη για το λαθος. παντως μου γκρεμισες εναν κοσμο που ειχα φτιαξει στο μυαλο μου , επρεπε να με αφησεις να ζω στην αγνοια μου . τωρα συνειδητοποιω οτι ολον αυτο τον καιρο κανενας απο την ποφεε δεν εκανε τον κοπο να ασχοληθει με τους κοινους θνητους λογιστες!

υ.γ. για να μη δημιουργουνται εντυπωσεις , τα μελη του δ.ς. της ποφεε οταν χρειαζεται δινουν  πληροφοριες και απο τα προσωπικα τους τηλεφωνα( οταν δεν ηξερε το θεμα η γραμματεια )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι γίνεται???

3.971.205 φορολογικές δηλώσεις!!!!!!!!!!!

Είναι δυνατόν??

Διαβάστε το άρθρο

 

 

http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=249683&catID=11

 

Εγω βλεπω απο την ανακοινωση του taxisnet οτι 3.983.132 ειναι το αθροισμα των Ε1, Ε2 και Ε3 αν ΣΥΝΑΘΡΟΙΣΤΟΥΝ!!!

Τα Ε1 ειναι 2.590.786, δηλαδη 43,18% με βαση το συνολο των 6.000.000 δηλωσεων που αναμενονται φετος.

 

Παντως, αν για λογους εντυπωσεων θελουν να δειχνουν υψηλα νουμερα δηλωσεων, μπορουν να υπολογισουν και τα Α21 και τις καταστασεις φορολογικης αναμορφωσης ξεχωριστα και οποιαδηποτε αλλη παπαριά μπορουν να σκαρφιστουν.

 

Επομενως, συναδελφοι εχουμε πολυ δρομο μπροστα μας.

Καλο Σεπτεμβρη θα τελειωσουμε!!!

Προτεινω διαλειμμα για μπανακια και ας αφιερωσουμε λιγο περισσοτερο χρονο στις οικογενειες μας, γιατι ο χειμωνας προβλεπεται δυσκολος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αποχή αυτή ήταν ένα crashtest για τον κλάδο μας που αρχικά φαινόταν να πηγαίνει καλά ...αργότερα στην πορεία πολλά ειπώθηκαν  πολλοί φοβήθηκαν πάρα πολλοί αμφέβαλλαν και κάποιοι κρατήσαμε με όποιο κόστος ...κάποιοι εκ του ασφαλούς κάποιοι με μεγάλο ρίσκο ΑΦΜ 1-2  διακινδυνεύσαμε  πολλά (αφμ μου 1  συζυγου 2...ξέρω θαπρεπε να έχουμε ξαναπαντρευτεί ανυπερθέτως!!! :) ).

 

Μπράβο φίλοι που αντέξαμε...η καταιγίδα όμως δεν πέρασε ούτε υπάρχει ελπίδα για...ουράνιο τόξο.

 

Ομως η κεντρική ιδέα για όλα εκτος απο ΚΒΣ είναι και... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφιερωμένο στους ριψάσπιδες συναδέλφους μας.

 

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=222614&catid=13

Πες μου τι κανεις πλακα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ακόμη ψάχνω να βρώ ποιος είναι ο ρόλλος των συλλόγων των λογιστών καθώς και του οεε.Αυτό που βρήκα είναι ότι υπαρχουν για το θεαθήναι και για να ικανοποιούν κάποιοι τις αρχηγικές φιλοφοξίες τους.,.

Οι κινητοποιήσεις δεν γίνονται μέσα απο τα γραφεία αλλα στους δρόμους.Κάλεσαν κανέναν να κατέβει στο δρόμο και αρνήθηκε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ακόμη ψάχνω να βρώ ποιος είναι ο ρόλλος των συλλόγων των λογιστών καθώς και του οεε.Αυτό που βρήκα είναι ότι υπαρχουν για το θεαθήναι και για να ικανοποιούν κάποιοι τις αρχηγικές φιλοφοξίες τους.,.

Οι κινητοποιήσεις δεν γίνονται μέσα απο τα γραφεία αλλα στους δρόμους.Κάλεσαν κανέναν να κατέβει στο δρόμο και αρνήθηκε? 

Βεβαίως και κάλεσαν υπάρχει σχετικο ιστορικό

http://www.pofee.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=253:-19102011&catid=10:2011-03-22-13-17-08&Itemid=61

 

Ζητούμε λοιπόν από τους Συναδέλφους ΟΛΗΣ της Ελλάδας να βγουν από τα Γραφεία τους , συμμετέχοντας με όλους τους άλλους κοινωνικούς εταίρους στις συγκεντρώσεις που θα πραγματοποιηθούν σε όλες τις μεγάλες πόλεις το πρωί της Τετάρτης 19/10/2011 . Ενημερωθείτε από τους τοπικούς Συλλόγους για τον τόπο και ώρα.

 

 

 

 

.Ξέρεις πόσοι ανταποκρίθηκαν για το κέντρο Αθήνας; Περίπου 8-9 μελη ΔΣ απο 2 ή 3 μόνο συλλόγους και  5 μή μέλη ελεύθεροι επαγγελματίες. Τι να λέμε τώρα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίως και κάλεσαν υπάρχει σχετικο ιστορικό

http://www.pofee.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=253:-19102011&catid=10:2011-03-22-13-17-08&Itemid=61

 

Ζητούμε λοιπόν από τους Συναδέλφους ΟΛΗΣ της Ελλάδας να βγουν από τα Γραφεία τους , συμμετέχοντας με όλους τους άλλους κοινωνικούς εταίρους στις συγκεντρώσεις που θα πραγματοποιηθούν σε όλες τις μεγάλες πόλεις το πρωί της Τετάρτης 19/10/2011 . Ενημερωθείτε από τους τοπικούς Συλλόγους για τον τόπο και ώρα.

 

 

 

 

.Ξέρεις πόσοι ανταποκρίθηκαν για το κέντρο Αθήνας; Περίπου 8-9 μελη ΔΣ απο 2 ή 3 μόνο συλλόγους και  5 μή μέλη ελεύθεροι επαγγελματίες. Τι να λέμε τώρα!!!

 

Ξέρεις ποια θα μπορούσε να ήταν η δική μας κινητοποίηση και μόνο η δική μας?

Παραλληλα με την αποχή αποκλεισμο καθημερινά των κατά τόπους  ΔΟΥ,του ΥΟ και της ΓΓΠΣ απο τα μέλη των συλλόγων όλης της χώρας αλλα και απο μη μέλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...