Προς το περιεχόμενο

Τέταρτη ΦΑΣΗ: Αποχή 16/7-22/7 μαζί με την Ομοσπονδία και 37 Συλλόγους της Χώρας...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 920
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

.....Δεν είναι θέμα κλάδου....είναι θέμα λαού, φυλής, ράτσας ..... έτσι είμαστε .......

 

Είχαμε την ευκαιρία στις διπλές εκλογές να τους στείλουμε σπίτι τους, αλλά τους ψηφίσαμε για να μας σώσουν....... αυτοί που μας έκλεψαν και μας κοροιδεψαν.....και μας έφεραν ως εδώ.

 

Εγώ συνεχίζω την αποχή έστω και μόνος μου....

Πες τα χρυσόστομε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί εκεί στο taxis που είναι πολύ τσαμπουκάδες για να το κλείνουν όποτε γουστάρουν δεν βάζουν τα νούμερα να φαίνονται σε όλους.

 

Να ξέρουμε και πόσες έχουμε στείλει αλλά να τα βάλουν live όχι όποτε θέλουν να λένε ότι θέλουν.

Αν είναι πολύ μάγκες ας τα βάλουν να φαίνονται πόσες δηλώσεις στέλνονται ανά ώρα να δούμε πόσα απίδια βάζει ο σάκος.

 

Ποια χρονιά ίσχυσαν τα νούμερα με την λήξη να μας πουν

 

Τώρα το θυμήθηκαν να εφαρμόσουν ένα μέτρο που προέρχεται από πολύ παλιά

εντελώς γραφειοκρατικό τι σχέση έχει αυτό με την ηλεκτρονική υποβολή ??

Και μετά περιμένεις ανάπτυξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω Χρύσα, θα στείλω δηλώσεις εισοδήματος την τρίτη μάλλον.

Τα προηγούμενα χρόνια υπήρχαν στιγμές που παρακαλούσα για παράταση. 

Τώρα να πάνε να πηδηχτούνε, δεν με απασχολεί.

 

Γρηγορη, δεν ειμαι απο αυτους που δεν προλαβαινουν. 

Ασχετως που παντα εκμεταλλευομαι την παραταση και αφηνω ο,τι μπορω για αργοτερα, θελω να παψει αυτη η κοροιδια μια και καλη.

Αφου καποιοι επιμενουν , μαζι κι εγω και απο Τριτη βλεπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιστολή – ψήφισμα προς τον Υπ. Οικονομικών από την Ολομέλεια των Προέδρων των Ενώσεων της Π.Ο.Φ.Ε.Ε.

 

Το διαβασατε?????????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιστολή – ψήφισμα προς τον Υπ. Οικονομικών από την Ολομέλεια των Προέδρων των Ενώσεων της Π.Ο.Φ.Ε.Ε.

 
Το διαβασατε?????????????????

 

 

Εννοείτε την ελαφρώς τροποποιημένη άποψη της ομάδας του Taxheaven ;

Ναι τη διαβάσαμε ...

 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/14490

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, και απόψε ο υπουργός και ο γενικός γραμματέας δε θα κοιμηθούν σκεπτόμενοι την επιστολή....

 

Αποχής συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

263316_516465045088122_272315923_n.jpg

 

εγώ συνεχίζω..

Και γω συνεχίζω και όπου βγει.Θέλω να πιστεύω όμως ότι κάποιος εχέφρων θα βρεθεί στο Υπουργείο και αφου διαβάσει

την επιστολή-ψήφισμα της ΠΟΦΕΕ να καταλάβει ότι είναι αδύνατη η αποστολή των δηλώσεων στις προθεσμίες αυτές.

Ειδα και τα νούμερα των αποστολών ΦΔ ανά ημέρα.ΝΤΡΟΠΗ.ΑΗΔΙΑ.ΕΜΕΤΟΣ για το συνάφι μας.Μας γ....και λέμε ευχαριστώ.

Χρόνια σ αυτό το επάγγελμα,πάντα ζήλευα τους δικηγόρους και άλλους επαγγελματίες.Εμείς είμαστε βαθειά νυχτωμένοι.

Και δυστυχώς θα εξακολουθήσουμε να είμαστε.

Θερμά συγχαρητήρια στον Κώστα Σταυρουλάκη και όλο το σύλλογο Χανίων.Εδωσαν τον αγώνα τον καλό.

Συγχαρητήρια (αυτή τη φορά) και στην ΠΟΦΕΕ,άσχετα με το αποτέλεσμα της αποχής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να ταξιδεύει ο  +λάκης,

 

Και ρωτάω εγω τώρα ,

 

για όσες δηλώσεις βγαίνουν εκπρόθεσμες σύμφωνα με την ΠΑΡΑΝΟΜΗ προθεσμία που έχει θέσει το υο

 

εμείς δεν μπορούμε να απαντάμε με μηνυσεις και αγωγές ?????

 

Είναι παράνομο το ΥΟ και θα συνεχίσουμε να το παρακαλάμε ???????

 

Δεν μπορούμε να οργανωσουμε μια ομάδα η οποία θα συγκεντρωσει όλες τις ,,,, "εκπρόθεσμες" δηλώσεις

και να τους αλλάξουμε τα φώτα????

 

Δεν μπορεί να γίνει αυτό μέσω της ΠΟΦΕΕ ?????

 

Γ@μω το κερατο μου γ@μώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρηγορη, δεν ειμαι απο αυτους που δεν προλαβαινουν. 

Ασχετως που παντα εκμεταλλευομαι την παραταση και αφηνω ο,τι μπορω για αργοτερα, θελω να παψει αυτη η κοροιδια μια και καλη.

Αφου καποιοι επιμενουν , μαζι κι εγω και απο Τριτη βλεπουμε.

 

KAI ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΝ....

ΟΜΩΣ ΤΩΡΑΕΙΜΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑΛΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ(να ειναι καλα το ιphone)

ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ.....

ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ......

 

ΑΥΤΗ Η ΗΡΕΜΙΑ ΤΗΣ ΘΑΛΛΑΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.....

 

Γ@ΜΗΣ@ ΕΓΩ ΘΕΟΧΑΡΗ & ΤΑΧΙΝΕΤ.....Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ & ΟΙ ΧΑΡΕΣ ΠΟΛΥ ΛΙΓΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ

ΣΤΕΡΗΘΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΣΧΕΤΑ ΕΑΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΑ.......

 

ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το σεις και με το σας δε βγαίνει...πρέπει να γίνουμε πιο πιεστικοί.

Απόψή μου, αν μέχρι αύριο το μεσημέρι δεν έχουμε αποτελέσματα τότε οι κατά τόπους συλλόγοι σε συνεννόηση με την ΠΟΦΕΕ να καλέσουν τα μέλη τους και να κλείσουμε τις ΔΟΥ αφού πρώτα κλείσουμε τα γραφεία μας !!!!!

Αλλιώς δεν καταλαβαίνουν, τουλάχιστον έτσι θα ακουστούμε περισσότερο και θα την ακούσουν και αυτοί με τη σειρά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KAI ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΝ....

ΟΜΩΣ ΤΩΡΑΕΙΜΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑΛΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ(να ειναι καλα το ιphone)

ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ.....

ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ......

 

ΑΥΤΗ Η ΗΡΕΜΙΑ ΤΗΣ ΘΑΛΛΑΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.....

 

Γ@ΜΗΣ@ ΕΓΩ ΘΕΟΧΑΡΗ & ΤΑΧΙΝΕΤ.....Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ & ΟΙ ΧΑΡΕΣ ΠΟΛΥ ΛΙΓΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ

ΣΤΕΡΗΘΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΣΧΕΤΑ ΕΑΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΑ.......

 

ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ........

Τα λεφτά είναι γλυκά όταν είσαι σε θέση να τα χρησιμοποιήσεις για να ζήσεις. Αν αυτό δεν είναι εφικτό δε χρειάζονται.

Καλά να περάσετε με την οικογένεια KERMEN :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείτε την ελαφρώς τροποποιημένη άποψη της ομάδας του Taxheaven ;

Ναι τη διαβάσαμε ...

 

 

Δεν είναι κακό

 

Ίσως μάλιστα και να είναι

 

Τρομερά αισιόδοξο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το σεις και με το σας δε βγαίνει...πρέπει να γίνουμε πιο πιεστικοί.

Απόψή μου, αν μέχρι αύριο το μεσημέρι δεν έχουμε αποτελέσματα τότε οι κατά τόπους συλλόγοι σε συνεννόηση με την ΠΟΦΕΕ να καλέσουν τα μέλη τους και να κλείσουμε τις ΔΟΥ αφού πρώτα κλείσουμε τα γραφεία μας !!!!!

Αλλιώς δεν καταλαβαίνουν, τουλάχιστον έτσι θα ακουστούμε περισσότερο και θα την ακούσουν και αυτοί με τη σειρά τους. 

Πατρίδα θα την δώσει την παράταση αλλά όχι αύριο.Τη δευτέρα το μεσημέρι θα την ανακοινώσει.Και ποια θα είναι η παράταση?

30 Αυγούστου ανεξαρτήτως αφμ.Είναι ορντινάτσα των παρτσινέβελων της τρόικας,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΤΗΣ ΘΗΒΑΣ ΑΠΕΧΟΥΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΑΠΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΦΕ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ  ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΛΟΓΟΔΟΤΗΣΟΥΝ ΚΑΠΟΤΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενα και θεαματικη συμμετοχη, ομως αυτα τα νουμερα με απογοητευσαν πληρως.

 

Απο τη στιγμη που τα ακουσα δεν ξερω πως να συνεχισω.

 

Θα περιμενω και την αποφαση της ΠΟΦΕΕ

ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ

ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΟΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΕΙΜΑΣΤΕ 10 ΛΟΓΙΣΤΕΣ. ΣΗΜΕΡΑ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ. ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΟΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΤΟ 50-60% ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ. ΠΩΣ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟΣΤΕΛΟΝΤΑΙ ΤΟΣΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ? ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ? ΜΗΠΩΣ ΜΕΤΡΑΝΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΕΣ ΟΠΟΥ ΕΝΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το σεις και με το σας δε βγαίνει...πρέπει να γίνουμε πιο πιεστικοί.

Απόψή μου, αν μέχρι αύριο το μεσημέρι δεν έχουμε αποτελέσματα τότε οι κατά τόπους συλλόγοι σε συνεννόηση με την ΠΟΦΕΕ να καλέσουν τα μέλη τους και να κλείσουμε τις ΔΟΥ αφού πρώτα κλείσουμε τα γραφεία μας !!!!!

Αλλιώς δεν καταλαβαίνουν, τουλάχιστον έτσι θα ακουστούμε περισσότερο και θα την ακούσουν και αυτοί με τη σειρά τους.

 

Και να κάνουμε και καμμία "επίσκεψη" στους "συναδέλφους" μας!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεπιπτόντως .Τελικά η ιστορία πάντα είναι επαναλαμβανόμενη.Δε ξέρω γιατί , αλλά όλη η ιστορία μου θυμίζει τη ταινία Braveheart. Oι κακοί Αγγλοι (Υπουργείο Οικονομικών,Θεοχάρης κ.λ.π.) οι αμόρφωτοι Σκοτσέζοι που δεν εμπιστεύονται κανένα,μετά τις συμφωνίες που έχουν γίνει κατά καιρούς (πλειοψηφία λογιστών,όχι πρός το αμόρφωτοι) η ηγεσία τους (να μην αναφέρω ποιούς θεωρώ ηγεσία,για Συλλόγους , ΠΟΦΕΕ κ.τ.λ.) και μας λείπει ο William Wallace και η παρέα του.Επίσης ο άρχοντας που ακούγοντας το πατέρα του (Παλιά πουτ@@@@να του κλάδου ) κάνει πίσω και μετανοιώνει στο τέλος........Και στο τέλος (το ανατριχιαστικό) FREEEEEEEEEEEEEDOM!!!!!!!!!!Μάλλον ο λογιστικός κλάδος τείνει πρός τους άρχοντες που κατόπιν της παραχωρήσεως κάποιων εκταρίων δεχόντουσαν , ότι τη πρώτη νύχτα του γάμου ο Άγγλος άρχοντας είχε "δικαιώματα" επί της νύφης.......Για να έχουμε εκτάρια....Εδώ μάλλον κολλάει ο τίτλος του βιβλίου "Τι ψυχή θα παραδώσεις ,μωρή" 'η το "Καλά εσύ έφυγες νωρίς"!!

Ετσι μούρθε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...