Προς το περιεχόμενο

Τέταρτη ΦΑΣΗ: Αποχή 16/7-22/7 μαζί με την Ομοσπονδία και 37 Συλλόγους της Χώρας...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως έχουμε κάποια εικόνα για το πως πάει ως τώρα ο αγώνας μας? Υπάρχει συμμετοχή (δηλαδη μη συμμετοχή στην κατάθεση δηλώσεων.....)? Λειτουργήσαμε μαζικά ή κρυφτήκαμε πίσω απο τα πληκτρολόγια και την μιζέρια μας???

Καλή δύναμη σε ολους

Ποιος αγώνας μας ρε συνάδελφε; Ετσι ειναι οι αγώνες; Αγώνας είναι να μπούμε καμιά εικοσαριά άτομα στη ΓΓΠΣ και να μη μείνει μέσα ούτε πρίζα. Τότε να δεις αποτελέσματα. Το taxis θα δέχεται δηλώσεις μέχρι 31/12. Άπλες θα είμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 920
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Δεν ξέρω εσείς τι λέτε, εγώ ξέρω ότι πριν μισή ώρα,

πήγε λογίστρια (με γραφείο) σε σπίτι κυρίου,

να πάρει τα χαρτιά του να του κάνει την δήλωση. 

 

Αυτά.....................

 

Δηλαδή έκανε ..."βίζιτα"!!!.Ντροπή της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sarakinos,πήρα την απάντηση σου στον tvrxs.Οντως δεν μας καλυπτει και το ρίσκο δικό μας.Και μην περιμένεις νέα ενημέρωση από τον Πρόεδρο.Ποιόν Πρόεδρο,ποιό Δ.Σ.,ποιά ΠΟΦΕΕ,που εξαφανίστηκαν όλοι τους?

Θα έχεις ενημερωθεί, συνάδελφε , για την ανακοίνωση της ΠΟΦΕΕ στην κεντρική σελίδα του site :http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/14473

 

Την βρίσκω αρκετά καλή, αν και διαφωνώ κάθετα στο σημείο της αναφοράς στους υπάλληλους της τρόϊκα. Δεν είμαστε υπόδουλοι πια. Η κατοχή από τις γερμανοϊταλικές δυνάμεις και αργότερα από τις αγγλικές παρεμβάσεις (Τσώρτσιλ., Σκόμπυ) έχει σταματήσει πολλά χρόνια πριν. Η διαμαρτυρία πρέπει να γίνει αποκλειστικά στον αρμόδιο υπουργό και στον διορισμένο με σύμβαση κ. Γενικό Γραμματέα Εσόδων και δερβέναγα της οικονομικής πολιτικής . Αυτός αν νομίζει ότι είμαστε υποτελείς , να παρακαλέσει την τρόϊκα να ευαρεστηθεί να μας δώσει  την παράταση, όχι εμείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η αποστολή των δηλώσεων σε αυτό το διάστημα της αποχής είναι ελάχιστη έως μηδαμινή 

πιστεύω οτι θα σφίξουν λίγο οι κώλ..,όπου και αν βρίσκονται ,μιλάω και για αυτούς που είναι εκτός ΠΟΦΕΕ

και δεν φάνηκαν πουθενά σε αυτή την ενέργεια που θα έπρεπε να ήταν κοινή απο όλους ,οπου και αν ανήκουν.

Αλλά ρε ΠΟΦΕΕ ας γίνει και λίγη διαφήμιση της όλης προσπάθειας,αφού λεφτά υπάρχουν η αν δεν υπάρχουν

ας ανοίξει ένας λογαριασμός να βάλουμε όλοι απο 10 ευρώ η όσα χρειαστούν ,να κάνουμε γνωστή την προσπάθειά

μας. Έτσι θα γίνει και συσπείρωση του κλάδου και θα πετύχουμε πολλά περισσότερα.

Φίλε Γιάννη, να σου θυμίσω ότι είμαστε και άλλοι εκτός ΠΟΦΕΕ που προσπαθούμε να κάνουμε κάτι , χωρίς τυμπανοκρουσίες. Ο Κωστής από τα Χανιά και η Ειρήνη μπορούν να σε ενημερώσουν σχετικά. Υπάρχουμε, έστω και λίγοι. Ελπίζουμε ότι θα μας ακολουθήσουν και άλλοι και μη ξεχνάς ότι οι αποφάσεις της ΠΟΦΕΕ αυτή την φορά πάρθηκαν από την πίεση της βάσης, και όταν λέω βάση , εννοώ όλους μας εντός και εκτός Ομοσπονδίας. 

Και για ποια διαφήμιση μιλάς, όταν ο συνάδελφος Μουζάκης προσπάθησε να μιλήσει σε κανάλι για την αποχή, τον διέκοψαν με την παρεμβολή ενός άσχετου και δεν τον άφησαν να ολοκληρώσει, ενώ αργότερα τα μεγάλα κανάλια  αναμετέδιδαν τις ανακοινώσεις του Θεοχάρη για εκατομμύρια υποβληθείσες δηλώσεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή έκανε ..."βίζιτα"!!!.Ντροπή της.

Το γεγονός ότι ο άνθρωπος-πελάτης της να είχε προβλήματα υγείας και δεν μπορούσε 

να μετακινηθεί το αποκλείεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κανένα ΜΜΕ δεν έχω δεί κάτι για τη δική μας κινητοποίηση.Αντίθετα βλέπω το Θεοχάρη να αλωνίζει τα κανάλια,να εξωραίζει τη κατάσταση στο taxis και να λέει με ύφος χιλίων καρδιναλίων ότι ούτε καν σκέφτονται την παράταση για τις δηλώσεις,

Η δική μας κινητοποίηση γίνεται με άκρα μυστικότητα και το γνωρίζουμε μόνο εμείς που μπαίνουμε στο taxheaven. και κανένας άλλος.Κρατάμε καλά κρυμένο το μυστικό μας, :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κανένα ΜΜΕ δεν έχω δεί κάτι για τη δική μας κινητοποίηση.Αντίθετα βλέπω το Θεοχάρη να αλωνίζει τα κανάλια,να εξωραίζει τη κατάσταση στο taxis και να λέει με ύφος χιλίων καρδιναλίων ότι ούτε καν σκέφτονται την παράταση για τις δηλώσεις,

Η δική μας κινητοποίηση γίνεται με άκρα μυστικότητα και το γνωρίζουμε μόνο εμείς που μπαίνουμε στο taxheaven. και κανένας άλλος.Κρατάμε καλά κρυμένο το μυστικό μας, :D

 

Και όμως απο χθές το βράδυ σε όλα τα δελτία ειδήσεων παίζει το πρόβλημα της υποβολής δηλώσεων και΄τα αιτήματα των φοροτεχνών και αν δε κάνω λάθος στο δελτίο του Μέγκα(!!!! ναι το είδα) παίχτηκε και η αποχή μας (οι φοροτέχνες καλούν τα μέλη της να μη στέλνουν δηλώσεις έως 22/7) και στον ΣΚΑΙ το ίδιο .... Άρα στο τομέα αυτό νομίζω πάμε σχετικά καλά . Όσοι μιλάμε και σε τοπικά ΜΜΕ πιστεύω το έχουμε αναδείξει γιατί σημασία έχει και στις τοπικές κοινωνίες να υπάρξει ενημέρωση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Γιάννη, να σου θυμίσω ότι είμαστε και άλλοι εκτός ΠΟΦΕΕ που προσπαθούμε να κάνουμε κάτι , χωρίς τυμπανοκρουσίες. Ο Κωστής από τα Χανιά και η Ειρήνη μπορούν να σε ενημερώσουν σχετικά. Υπάρχουμε, έστω και λίγοι. Ελπίζουμε ότι θα μας ακολουθήσουν και άλλοι και μη ξεχνάς ότι οι αποφάσεις της ΠΟΦΕΕ αυτή την φορά πάρθηκαν από την πίεση της βάσης, και όταν λέω βάση , εννοώ όλους μας εντός και εκτός Ομοσπονδίας. 

Και για ποια διαφήμιση μιλάς, όταν ο συνάδελφος Μουζάκης προσπάθησε να μιλήσει σε κανάλι για την αποχή, τον διέκοψαν με την παρεμβολή ενός άσχετου και δεν τον άφησαν να ολοκληρώσει, ενώ αργότερα τα μεγάλα κανάλια  αναμετέδιδαν τις ανακοινώσεις του Θεοχάρη για εκατομμύρια υποβληθείσες δηλώσεις....

Γιάννη καλημέρα ,εγώ μίλησα για αυτούς που δεν φάνηκαν πουθενά σε αυτή την προσπάθεια και όχι για όλους που είναι εκτός ΠΟΦΕΕ,αλλά υπάρχουν

κια πολλοί που είναι και με τον χωροφύλαξ και με τον αστυφύλαξ,τέλος πάντων,ο αγώνας είναι ιερός γιατί πρόκειται για την υγεία μας κια το ψωμί μας.

Αλλά παρ ότι δεν άφησαν να πεί αυτά που έπρεπε ο Αντώνης Μουζάκης και επειδή τα κονέ υπάρχουν ας κάνουμε κάτι να φανεί ο αγώνας μας,γιατί

στο τέλος εμείς και εμείς θα το ξέρουμε.Εγώ σε όσους το ανέφερα και μάλιστα συναδέλφους ελάχιστοι και κανένας πολίτης δεν ήξερε τίποτα και

εξ άλλου απο που να το ξέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΑΚΟΥΣΑ ΣΕ ΔΥΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΑ ΤΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΑΝΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΑΠΟΧΗ ΑΛΛΑ & ΤΗΝ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΟΤΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/14473

 

Επιτέλους κάτι κινήται...Ούτε εμείς οι ίδιοι, δεν γνωρίζουμε την Δύναμή μας στο νέο περιβάλλον που έχει διαμορφωθεί...ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΕΝΩΜΕΝΟΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα 

Σήμερα το πρωί στις 9,15 στον ΣΚΑΙ Πρώτη Γραμμή έγινε αρκετά καλή και εκτενής  αναφορά στα προβλήματα των λογιστών φοροτεχνικών στην υποβολή των δηλώσεων, στα προβλήματα λειτουργίας του taxis και στις προθεσμίες και οι δημοσιογράφοι φάνηκαν να τα βρίσκουν λογικά τα αιτήματα μας.

Ακούστηκε εν ολίγοις μια θετική φωνή υπέρ μας από ένα ενημερωτικό κανάλι. 

Μέχρι και με βρυκόλακες μας παρομοίασαν λόγω των ωρών εργασίας μας.

 

Από εχθές παντός βλέπω πολλές αναφορές στα ΜΜΕ και ιντερνετ και το θεωρώ ένα πολύ καλό λιθαράκι στον αγώνα μας.

 

Άντε και καλή μας μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Mη δυνατή εύρεση υπηρεσίας/εγγράφου

 

 

Ο εξυπηρετητής της Γ.Γ.Π.Σ. δεν μπόρεσε να βρει την υπηρεσία ή το έγγραφο που ζητήσατε.

Αν πληκτρολογήσατε τη διεύθυνση, παρακαλούμε ελέγξτε την ορθότητά της.


The server of the GSIS web site could not find the service or the document you requested.

If you typed the address, please verify its correctness.

 

 

Τώρα, Θεοχάαααααααααρηηηηηηηηη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Mη δυνατή εύρεση υπηρεσίας/εγγράφου

 

 

Ο εξυπηρετητής της Γ.Γ.Π.Σ. δεν μπόρεσε να βρει την υπηρεσία ή το έγγραφο που ζητήσατε.

Αν πληκτρολογήσατε τη διεύθυνση, παρακαλούμε ελέγξτε την ορθότητά της.

The server of the GSIS web site could not find the service or the document you requested.

If you typed the address, please verify its correctness.

 

 

Τώρα, Θεοχάαααααααααρηηηηηηηηη...

 

και νόμιζα ότι είχε πρόβλημα το δικό μου δίκτυο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανακοίνωση Γ.Γ.Π.Σ. για την εφαρμογή δήλωσης Ε9

[17.07.2013]

 

Σας ενημερώνουμε ότι η εφαρμογή «Υποβολή Δηλώσεων Στοιχείων Ακινήτων (Ε9)» θα τεθεί εκτός λειτουργίας την Τετάρτη 17/07/2013 μετά τις 10:00 π.μ., λόγω προετοιμασίας για την έναρξη υποβολής δήλωσης Ε9 έτους 2013.

 

 

 

Δε μας λενε καλυτερα ποιες μερες θα δουλευει το συστημα;;; ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΛΙΓΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήταν πράγματι συγκλονιστικό την Πέμπτη να ήταν πλήθος συναδέλφων στη συγκέντρωση , δυστυχως εμείς ειναι δύσκολο να ανέβουμε Αθήνα έτσι δεν μπορούμε να προτείνουμε-υποδείξουμε σε συναδέλφους να πάνε , παρόλα αυτά δείτε το ως παράκληση , όσοι μπορείτε πηγέντα να δείξουμε επιτέλους οτι σεβόμαστε τον ευατό μας και το επάγγελμα μας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΑΚΟΥΣΑ ΣΕ ΔΥΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΑ ΤΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΑΝΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΑΠΟΧΗ ΑΛΛΑ & ΤΗΝ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΟΤΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ......

Ναι, όντως έγινε αναφορά, το άκουσα και γω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελένη δεν θα κάνω ούτε αποστολή ούτε αποθήκευση των 35 δηλώσεων που λήγουν στο 1-2 μπορεί να έχω γκρινιάξει πολλές φορές για τα συλλογικά μας όργανα αλλά αυτή την φορά θα κάνω ότι αποφασίσουν γιατί αισθάνομαι ότι με δουλεύουν άσχημα από το υπουργείο και από το taxis. Έχω στείλει τα παιδιά μου στο εξοχικό με την γιαγιά και έχω να τα δω τρεις μήνες κάθομαι στο γραφείο απαγορευτικά ωράρια για την υγεία μου και την ποιότητα ζωής μου. Δεν μπορώ να ανταποκριθώ στις δίκαιες απαιτήσεις των συνεργατών μου για άδεια. Και έχω την αίσθηση οτι ακόμη και αν αγχωθούμε και τρέξουμε πάλι δεν θα τα προλάβουμε όλα. Όσο για τα πρόστιμα την  απάντηση σου την έδωσε άλλος συνάδελφος.  

Κ γω ειμαι αυτης της αποψης,δεν αποθηκέυω-δεν κάνω αποστολή...

 

Ξαναγράφω όμως οτι στην ανακοίνωση της ΠΟΦΕΕ υπάρχουν κενα...

 

Καταλητική ημερομηνία του 1-2 το υπουργειο ορίζει την 22/7 ,ετσι?Πως εμεις θα στειλουμε όλες τις προσωρινές αποθηκευμένες δηλώσεις στις 22 για να μην έχουμε προβλημα με τα προστιμα των εκπρόθεσμων?Με αυτό τον τρόπο δεν σπάμε την όποια πρόσπάθεια?Τι αντικτυπο θα έχει όλο αυτό?Συνεχίζω να λέω οτι δεν νιωθω καμια προστασία απο την ΠΟΦΕΕ....νομίζω οτι ολο αυτό θα γινει απο καποιους ευσυνειδητους λογιστες, μεμονωμενα όμως...αυτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσεις που γραφετε γαι τα μυνηματα απο την ΓΓΠΣ πως τα βγαζετε?Στελνοντας φορολογικες δηλωσεις η απο αλλες εφαρμογες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσεις που γραφετε γαι τα μυνηματα απο την ΓΓΠΣ πως τα βγαζετε?Στελνοντας φορολογικες δηλωσεις η απο αλλες εφαρμογες?

Προσπαθώντας να πάρουμε περσινά αντίγραφα συνάδελφε, μην τρωγόμαστε μεταξύ μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ava01.gif BAS | Ιουλίου 17, 2013 11:01 π.μ. | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ,
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΜΕ ΤΟ ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΦΕΕ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙ "ΑΓΩΝΕΣ" ΚΑΝΕΙ ΑΥΡΙΟ την Πέμπτη 18/7 και ώρα 11.00 π.μ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ "ειρηνική συγκέντρωση του Δ.Σ. της Π.Ο.Φ.Ε.Ε. και των Προέδρων των Ενώσεων Μελών και Μη Μελών στο πεζοδρόμιο απέναντι από την είσοδο του Υπουργείου Οικονομικών όπου στεγάζεται η αντιπροσωπεία της Τρόικας και ο Γενικός Γραμματέας" ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΝ ΚΑΤΩ ΤΑ ΜΟΛΥΒΙΑ - ΣΤΥΛΟ - ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΑ-* ΠΟΝΤΙΚΙΑ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΔΙΕΚΔΙΚΩΝΤΑΣ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ ?????
ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΜΗ ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ ΜΗΠΩΣ ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ????
Προσυπογράφω !!!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...