Προς το περιεχόμενο
  • 0

υποβολη ε7 μεσω ταχις χωρις υποβολη αρχειου ?


dodos

Ερώτηση

μπηκα στην εφαρμογη του ταξις για το ε7 και συμπληρωσα τα στοιχεια ,θελω να ρωτησω :

 

1.εκει που λεει αριθμος τι βαζω την ταυτοτητα πληρωμης ?

Η Toν αριθμο της καταθεσης στην τραπεζα ?

 

2.oταν παταω υποβολη μου βγαζει επιλεξτε το αρχειο που θα υποβαλετε ?

δεν γινετε να τα υποβαλλω χωρις αρχειο αφου τα εχω συμπληρωσει?

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Τώρα πλάκα κάνεις ή μας δουλεύεις;

 

Πρώτη φορά στέλνεις Ε7;

 

Τόσα χρόνια το σύστημα είναι το ΙΔΙΟ, να υποβάλλεις συγκεντρωτικά στοιχεία και να μην στείλεις στοιχεία εργαζομένων, έρχεται σε αντίθεση με την ίδια την φιλοσοφία του εντύπου (εσωτερικό φύλλο). Πως θα γίνει διασταύρωση του τι δηλώνει ο εργαζόμενος με ότι δηλώνει ο εργοδότης;;;;;

 

Στον αριθμό από πέρσι, βάζαμε είτε τον αριθμό του διπλοτύπου της ΔΟΥ είτε τον αριθμό της ταυτότητας πληρωμής (τον μεσαίο) και φυσικά την ημερομηνία.

 

Διάβασε τις οδηγίες της ΓΓΠΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

9. Υπέβαλα ηλεκτρονικά την προσωρινή δήλωση Φ.Μ.Υ και δεν έχω αριθμό διπλοτύπου. Πώς θα συμπληρώσω την οριστική δήλωση Φ.Μ.Υ.;

Στο πεδίο του αριθμού και της χρονολογίας διπλοτύπου , θα συμπληρώσετε τον (8ψήφιο) αριθμό καταχώρησης taxisnet και την ημερομηνία υποβολής της προσωρινής δήλωσης στο taxisnet, όπως εμφανίζονται από το σύστημα (Αποθηκευμένες Δηλώσεις). Ειδικά για φέτος (για την υποβολή της οριστικής δήλωσης ΦΜΥ οικονομικού έτους 2012) κατά την καταχώρηση του αρ.διπλοτύπου προσωρινής δήλωσης ΦΜΥ θα γίνεται δεκτός από το σύστημα είτε ο 8-ψήφιος αριθμός καταχώρησης taxisnet είτε ο 11-ψήφιος αριθμός της ταυτότητας πληρωμής της εν λόγω προσωρινής δήλωσης ΦΜΥ.

 

Για το οικ.2013, αναγράφεται ο 8ψήφιος αριθμός καταχώρησης και η ημερομηνία της απόδειξης πληρωμής της προσωρινής στο taxisnet.

Αυτό φαίνεται από τις οδηγίες της ΓΓΠΣ. Δεν έχει πέσει στην αντίληψή μου να δίνεται η δυνατότητα για επιλογή αριθμού όπως πέρυσι.

Επίσης από την ΠΟΛ.1144/13:

...

5. Στις περιπτώσεις ηλεκτρονικής υποβολής των προσωρινών δηλώσεων απόδοσης φόρου μισθωτών υπηρεσιών μέσω Taxisnet, στο πίνακα Ανάλυση των ποσών φόρου που αποδόθηκαν κατά μήνα ή δίμηνο της οριστικής δήλωσης Φ.Μ.Υ., ως στοιχεία πληρωμής αναγράφονται ο αριθμός και η χρονολογία της απόδειξης πληρωμής .

...

Καλημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για το οικ.2013, αναγράφεται ο 8ψήφιος αριθμός καταχώρησης taxisnet και η ημερομηνία υποβολής της προσωρινής.

Αυτό φαίνεται από τις οδηγίες της ΓΓΠΣ. Δεν έχει πέσει στην αντίληψή μου να δίνεται η δυνατότητα για επιλογή αριθμού όπως πέρυσι.

Καλημέρα.

να υποθεσω οτι σε περιπτωση τροποποιητικης βαζουμε τον αριθμο της τελευταιας τροποποιητικης ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

να υποθεσω οτι σε περιπτωση τροποποιητικης βαζουμε τον αριθμο της τελευταιας τροποποιητικης ?

 

Εγώ υποθέτω την αρχική. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ υποθέτω την αρχική. :)

ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΠΛΑΚΑ?

ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΑΜΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩ ?

ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΙ ΟΝΟΜΑ ΘΑ ΔΩΘΕΙ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΠΛΑΚΑ?

ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΑΜΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩ ?

ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΙ ΟΝΟΜΑ ΘΑ ΔΩΘΕΙ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ?

ΑΠΑΝΤΑΩ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ :

1.NAI MOY KANEIΣ ΠΛΑΚΑ ΒΑΖΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΗΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗΣ

2.ΤΟ ΑΜΚΑ  ΤΩΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΣΥΝΑΨΩ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ

3.ΕΔΩΣΑ ΣΑΝ ΟΝΟΜΑ ΑΡΧΕΙΟΥ ΤΟ ΑΦΜ ΤΟΥ ΕΡΓΟΔΟΤΗ

ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΣΤΕΙΛΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΠΛΑΚΑ?

ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΑΜΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩ ?

ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΙ ΟΝΟΜΑ ΘΑ ΔΩΘΕΙ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ?

 

Να σας κάνω πλάκα ;

Δεν έχω κανέναν λόγο.

Εγώ θα έβαζα την αρχική. Εσείς αφού θέλετε, βάλτε την τροποποιητική.

Δε νομίζω ότι υπάρχουν οδηγίες γι' αυτήν την περίπτωση. Αν ναι, θα ήθελα να τις δω. Έτσι, ο καθένας μπορεί να θεωρήσει οτιδήποτε και να πράξει κατά το δοκούν ...

Ξανά καλημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εγω εβαλα 11 ψηφιο και το δεχτηκε κανονικα

 

Τάσο, νομίζω ότι και να βάλεις το παίρνει. Δεν πιστεύω ότι κάνει έλεγχο online. Όμως η ΠΟΛ αναφέρει συγκεκριμένα τι αναγράφεται.

Καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πέρυσι έπαιρνε οτι να'ναί, φένεται το αφήσαν έτσι και για φέτος...

Κανονικά θα έπρεπε να συμπληρώνει μόνο του τις προσωρινές δηλώσεις που έχουν υποβληθεί ηλεκτρονικά και να κάνει και διασταύρωση.

Αλλα βλέπετε δεν προλάβαν τα παιδιά να το τελειοποιήσουν προκειμένου να είναι μέσα στις προθεσμίες(!!!)...

 

Ολα, μα όλα, στο πόδι και μισές δουλειές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημερα, 

οταν παω να στειλω το ε7 μου το δεχεται κανονικα, αλλα παρατηρω οτι εκει στο αρχειο γραφει οτι δεν εχει επιλεγει αρχειο.

ειναι λαθος του taxis η εγω κανω κατιλαθος?????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημερα, 

οταν παω να στειλω το ε7 μου το δεχεται κανονικα, αλλα παρατηρω οτι εκει στο αρχειο γραφει οτι δεν εχει επιλεγει αρχειο.

ειναι λαθος του taxis η εγω κανω κατιλαθος?????????

Πριν λίγο μίλησα με taxisnet μου είπαν ότι είναι δικό τους θέμα και μάλλον θα δοθεί νέα παράταση.Μία οριστική που είχα στείλει χωρίς να το προσέξω μου απάντησαν ότι αν υπήρχε πρόβλημα θα έβγαζα σφάλμα και δεν θα μπορούσα να υποβάλλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ευχαριστω, γιατι εκανα μια δοκιμη και εβαλα αλλο ετος και το αναγνωρισε ως λαθος, αρα ειναι δικο τους λαθος.

καλο μας κουραγιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ρε παιδια στο αρχειο που δημιουργουμε το εκανα αποθηκευση με ονομα αρχειου το αφμ του εργοδοτη. μετα μπαινω στο ε7 ανεβαζω το αρχειο που αποθηκευσα και μετα οταν παταω την πρωτη φορα υποβολη το αρχειο εξαφανιζεται. επειδη ξαφνιαζομαι κανω επιστροφη και παλι δεν βλεπω το αρχειο ενω το ειχα ανεβασει. εσεις πως το αποθηκευσατε-ανεβασατε-στειλατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ρε παιδια στο αρχειο που δημιουργουμε το εκανα αποθηκευση με ονομα αρχειου το αφμ του εργοδοτη. μετα μπαινω στο ε7 ανεβαζω το αρχειο που αποθηκευσα και μετα οταν παταω την πρωτη φορα υποβολη το αρχειο εξαφανιζεται. επειδη ξαφνιαζομαι κανω επιστροφη και παλι δεν βλεπω το αρχειο ενω το ειχα ανεβασει. εσεις πως το αποθηκευσατε-ανεβασατε-στειλατε?

Kαλό απόγευμα. εγώ το αποθήκευσα στα έγγραφά μου. με την αναζήτηση το βρήκα , ( το φέρνει ) και πατάω υποβολή και φεύγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έτσι. Και όταν πατάς υποβολή αφού το έχεις φορτώσει εξαφανίζεται αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα.

Το αρχείο έχει ήδη φορτωθεί.

Αν δεν είχε, θα έβγαζε μήνυμα λάθους.

Καλησπέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Kαλό απόγευμα. εγώ το αποθήκευσα στα έγγραφά μου. με την αναζήτηση το βρήκα , ( το φέρνει ) και πατάω υποβολή και φεύγει.

πρεπει να ειναι αποθηκευμενο στον c:/ ? εγω το εχω επιφανεια εργασιας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έτσι. Και όταν πατάς υποβολή αφού το έχεις φορτώσει εξαφανίζεται αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα.

Το αρχείο έχει ήδη φορτωθεί.

Αν δεν είχε, θα έβγαζε μήνυμα λάθους.

Καλησπέρα

μηνυμα λαθους δεν εβγαλε. ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλο μεσημέρι ,

 

Σε ένα δίμηνο έχω μόνο ακαθάριστες αποδοχές και ο ποσά φόρου.Αυτό το δίμηνο ανγράφω μηδενικό στις γραμμές η όχι.Το αναγράφω αλλά δεν περνάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλο μεσημέρι ,

 

Σε ένα δίμηνο έχω μόνο ακαθάριστες αποδοχές και ο ποσά φόρου.Αυτό το δίμηνο ανγράφω μηδενικό στις γραμμές η όχι.Το αναγράφω αλλά δεν περνάει.

 

Θα προσθέσεις τις αποδοχές στο προηγούμενο ή επόμενο δίμηνο στο οποίο έχεις παρακράτηση φόρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα παιδιά!!!

Στην δικιά μου περίπτωση τα ποσά φόρου και ειδικής εισφοράς αλληλεγγύς είναι μηδέν!!!

Δηλαδή δεν παρακρατήθηκαν και προφανώς δεν αποδόθηκαν γιατί πολύ απλά δεν προέκυπταν!!!

Ακαθάριστες αποδοχές υπάρχουν μέσα στο 2012 αλλά δεν προκύπτουν παρακρατήσεις!!!Πρόγραμμα 5μηνης εργασίας!

Πρέπει να υποβάλω Ε7?

Γιατί σε προσπάθεια υποβολής,μου γράφει ότι πρέπει να βάλω τιμές στα πεδία φόρου και ειδικής εισφοράς!!!

Αφού είναι μηδέν τι να βάλω?

Στην περίπτωση μου πρέπει να υποβάλω Ε7?

Ευχαριστώ όποιον αφιερώσει χρόνο και μου απαντήσει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Βάζω μηδέν,το θέμα είναι ότι δεν το παίρνει το σύστημα!!!Λέει ότι πρέπει να μπούν τιμές στα πεδία αυτά!!Βάζω 0,00 και δεν το παίρνει!!!

Η εφαρμογή λέγεται οριστική δήλωση Φ.Μ.Υ Ε7!!!Εγώ δεν έχω Φ.Μ.Υ!!!

Τι να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...