Προς το περιεχόμενο

ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ Ε1 ΜΕΣΩ ΤΑXISNET


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα συνάδελφοι, σχετικά με τις συμπληρωματικές δηλώσεις 2013. Η προσωπική μου εμπειρία φέτος περισσότερο απο κάθε άλλη χρονιά και λόγω των αυξημένων απαιτήσεων σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια σε πληροφορίες, με οδηγεί πολλές φορές στην ανάγκη για συμπληρωματική δήλωση. Θα ήθελα αν σας απασχολεί το ζήτημα, να συσπειρωθούμε και να απαιτήσουμε να ανοίξει η συμπληρωματική δήλωση, καθώς η διαδικάσία υποβολής χειρόγραφης συμπληρωματικής είναι χρονοβόρα, και η εκκαθάριση δε γίνεται άμεσα. Οι διορθωτικές δηλώσεις, ας παραμείνουν στη χειρόγραφη υποβολή για να περνούν απο έλεγχο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας κινηθούμε, τουλάχιστον μέσα απο μια συζητηση, Να το απαιτήσουμε κιόλας, δε φτάνει να το επιθυμούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε να δεχτώ ότι πρέπει να πάμε τη συμπληρωματική στην ΔΟΥ. το ότι πρέπει να την πάμε στην ΔΟΥ που υπεβλήθη η αρχική πως το παλεύουμε????

στη δική μου περίπτωση η αρχική ΔΟΥ υπεβλήθη στον Πειραιά και ο πελάτης -πλέον-μόνιμος κάτοικος Βόλου!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την λογικη του να κανουμε συμπληρωματικη η' τροποποιητικη μεσω εφοριας δεν μπορω να την καταλαβω

 

δεν ειναι ετοιμο το συστημα για κατι τετοιο??    η'   υπαρχει νομικο η' πρακτικο θεμα?

 

αντε μην twittarω τωρα στο γραμματεα και γινει συσκεψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε το παλευουμε, πολλες τετοιες περιπτωσεις, και ουτε καν η εφορια δε μπορει να αντεξει τον ογκο των συμπληρωματικων. Φετος πελάτης μου έλαβε εκκαθαριστικο για συμπληρωματικη του οικ 2011. που ειχε υποβαλλει περισυ και ψαχνοταν. Νομιζε οτι ηταν το φετινο, (οπου παρεπιμπτοντως, ειχε υποβαλλει δηλωση 02/06 και ακομα δεν εχει εκκαθαριστει) γιατι η εκκαθαριση της συμπληρωματικης ειχε γινει 28/06/2013..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την λογικη του να κανουμε συμπληρωματικη η' τροποποιητικη μεσω εφοριας δεν μπορω να την καταλαβω

 

δεν ειναι ετοιμο το συστημα για κατι τετοιο??    η'   υπαρχει νομικο η' πρακτικο θεμα?

 

αντε μην twittarω τωρα στο γραμματεα και γινει συσκεψη

να twitarreis να γινει συσκεψη! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το πρωι 8 η ώρα ήρθα τώρα για να υποβάλλω συμπληρωματικές και τροποιητικές και θανάτου δηλώσεις. Αει συχτήρη πια . Η ζωή μας έγινε κόλαση. Αφού συνάδελφοι αυτοί δεν πιστεύουν τον ίδιο τους τον εαυτό τότε γιατί να ανοίξουν να στέλνουμε εμείς τις τροποποιητικές.............Δίνοντας συμπληρωματική ή τροποποιητική για προηγούμενα έτη , αν έχουν υποβληθή ηλεκτρονικά σου ζητάνε την αρχική. Δεν υπάρχει περίπτωση να βάλουν και τις τροποποιητικές.........το υπογράφω.Φέτος οι ΔΟΥ με το σύστημάτους να προσκομίζουμε τις δηλώσεις για έλεγχο για επιστροφές απο 100 ευρώ θα ξεχειλίσουν με το χαρτομάνι.Και απαντάω στον συνάδελφο etho στην ερώτησή του αν είναι πρακτικό ή νομικό , μάλλον και τα δύο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ. Και επίσης δυνατότητα αλλαγών στο Ε9 του 2011 και 2012 έως το τέλος Σεπτέμβρη.

 

Τώρααααααααααα λέμεεεεεεεεεε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε το παλευουμε, πολλες τετοιες περιπτωσεις, και ουτε καν η εφορια δε μπορει να αντεξει τον ογκο των συμπληρωματικων. Φετος πελάτης μου έλαβε εκκαθαριστικο για συμπληρωματικη του οικ 2011. που ειχε υποβαλλει περισυ και ψαχνοταν. Νομιζε οτι ηταν το φετινο, (οπου παρεπιμπτοντως, ειχε υποβαλλει δηλωση 02/06 και ακομα δεν εχει εκκαθαριστει) γιατι η εκκαθαριση της συμπληρωματικης ειχε γινει 28/06/2013..

Κι εγώ δεν το παλεύω με τίποτα ... θέλω διακοπές τώρα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο με κινήσεις από τους συλλόγους μας και τα επιμελητήρια νομίζω μπορεί να γίνει κάτι. Μακάρι όμως, γιατί τα περιθώρια στενεύουν.Υπομονή σε όλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι,ταχυδρομικώς δεν μπορούμε να στείλουμε τις συμπληρωματικές,τις τροποποιητικές και

των αποβιωσάντων;;

 

Πρέπει υποχρεωτικά να στηνόμαστε τρεις ώρες στην ουρά,διότι δεν υπάρχουν και υπάλληλοι,και να

ανεχόμαστε και όλα τα κόμπλεξ του κάθε βαρεμένου;;.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι,ταχυδρομικώς δεν μπορούμε να στείλουμε τις συμπληρωματικές,τις τροποποιητικές και

των αποβιωσάντων;;

 

Πρέπει υποχρεωτικά να στηνόμαστε τρεις ώρες στην ουρά,διότι δεν υπάρχουν και υπάλληλοι,και να

ανεχόμαστε και όλα τα κόμπλεξ του κάθε βαρεμένου;;.

Γιατί να μην μπορείς δε βλέπω το λόγο ... χειρόγραφες δεν είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...