Προς το περιεχόμενο

εκτυπωτής λογιστικού γραφείου -έχετε κάποιον να προτείνετε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα συναγωνιστές.μπαίνω στο θέμα της ερώτησής μου γρήγορα.ο καημένος εκτυπωτής που έχω στο γραφείο παρέδωσε πνέυμα.το κόστος επιδιόρθωσης είναι μεγάλο και τα αναλώσιμα του (τόνερ) ακριβά.έτσι ψάχνω έναν εκτυπωτή που θα σηκώσει το βαρος του γραφείου όμως ψάχνω να βρώ κάποιον που τα τόνερ του να μη κοστίζουν μια περιουσία.στο ίντερνετ βρίσκω άπειρους και χρόνος για ψάξιμο δεν υπάρχει.μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον που έχετε εσείς και είστε ικανοποιημένοι από την δουλειά του και από κόστος εκτύπωσης/αναλώσιμα κτλ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εάν έχεις χώρο κ χρειάζεσαι πολλές σελίδες (ελπίζω ναι γιατί σημαίνει θα έχεις ήδη κ πολύ δουλίτσα) θα σου πρότεινα να βρεις ένα μεταχειρισμένο φωτοτυπικό σε καλή κατάσταση........ και με α3 (για τις δηλώσεις φωτοτυπίες) και να τον συνδέσεις ως εκτυπωτή

 

έτσι είχα πάρει εγώ πριν 3-4 χρόνια ένα μηχάνημα από κάποιον στο περιστέρι, και με  1 μελάνι μου έχει βγάλει πάνω από 40.000 αντίγραφα  και συνεχίζει....

 

για παράδειγμα, 

http://www.dgl.gr/mixanes-grafeiou.html?page=shop.browse&category_id=8

 

αλλά βρες και μόνο σου από αγγελίες, ειδικά τέτοια εποχή που κλείνουν πολλές επιχειρήσεις θα βρεις κάποια ευκαιρία.

 

Το είχα πάρει 600€ (με αυτόματο τροφοδότη σελίδων, Α3 κλπ),  και πίστεψε είναι από τα χρήματα που πραγματικά κάνεις απόσβεση. Αλλιώς δουλεύουμε να ταΐζουμε τις εταιρείες μελανιών….

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα έναν οποιονδήποτε HP με αυτόματο duplex.

 

Έχω εμπειρία από 2 τέτοιους (ένα πολυμηχάνημα και έναν σκέτο εκτυπωτή). Εκτυπώνουν όλη μέρα και έχουν τα πιο φθηνά συμβατά αναλώσιμα, τα οποία βρίσκεις παντού.

 

πχ.

http://www.skroutz.gr/s/1760505/HP-LaserJet-Pro-400-Printer-M401dw.html

 

με τόνερ που κοστίζει περίπου 33 ευρώ οι 7000 σελίδες.

http://www.skroutz.gr/c/926/compatible-toner-symvata.html?from=catspan&keyphrase=cf280x

 

 

όσο πιο ακριβό το μηχάνημα τόσο πιο φθηνό το τόνερ, αυτό παίζει γενικά.

πχ στο δικό μου πολυμηχάνημα το τόνερ έχει 18 ευρώ για 7.000 σελίδες (συμβατό τόνερ φυσικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα με τις απαιτήσεις...υπάρχει και η λύση του leasing

αν σε ενδιαφέρει ευχαριστως να σου δωσω πληροφορίες σε pm (για να μην θεωρηθεί διαφήμιση)
δεν παίρνω ποσοστά δεν ειμαι μέτοχος απλά είμαι απολυτα ευχαριστημένη με την συγκεκριμένη εταιρία και τις υπηρεσίες της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...