Προς το περιεχόμενο

ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΦΜΥ ΕΤΟΥΣ 2013 .


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΕ TAXIS

 

ΑΝΕΒΑΖΩ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ ΣΕ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

(ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΕΝΩ ΕΠΙΛΕΓΩ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ Η ΕΝΔΕΙΞΗ ΓΡΑΦΕΙ ΔΕΝ ΕΠΙΛΕΧΤΗΚΕ ΑΡΧΕΙΟ)

ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΧΟΥΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΑΝΕΒΗΚΕ ΠΟΤΕ

 

ΕΙΔΑ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΠΟΣΤ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΩΣ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ TAXIS

 

ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΙΑ ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΕ TAXIS

 

ΑΝΕΒΑΖΩ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ ΣΕ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

(ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΕΝΩ ΕΠΙΛΕΓΩ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ Η ΕΝΔΕΙΞΗ ΓΡΑΦΕΙ ΔΕΝ ΕΠΙΛΕΧΤΗΚΕ ΑΡΧΕΙΟ)

ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΧΟΥΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΑΝΕΒΗΚΕ ΠΟΤΕ

 

ΕΙΔΑ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΠΟΣΤ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΩΣ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ TAXIS

 

ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΙΑ ????

Πατάς αποστολή, αν φύγει σημαίνει οτι το έχει πάρει, γιατί χωρις αρχείο δεν φεύγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

editOR, on 18 Jul 2013 - 09:51 AM, said:snapback.png

170 χαρακτήρες/γραμμή είχε το αρχείο της προηγούμενης έκδοσης, το φετεινό έχει μήκος γραμμής 120 χαρακτήρες.

Αν υποβάλλεις οικονομικού 13 τότε το άνοιγαν με λάθος πρόγραμμα, αν υποβάλλεις προηγούμενου έτους το έφτιαξες με λάθος πρόγραμμα.

ΥΠΟΒΑΛΛΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ 2102

 

ΑΡΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΛΑΘΟΣ????

 

ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ SITE H ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ, ΦΩΝΑΞΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ (ΤΡΕΙΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ) ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΑΠΟΦΑΝΘΗΚΑΝ ΤΟ ΙΔΙΟ. 

ΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΡΟΥΜΕ?

 

K H ΣΥΝΕΧΕΙΑ

 

ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΟΙ ΤΗΣ ΔΟΥ. ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑΝ.

ΘΑ ΠΕΤΑΞΩ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΜΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ?????

ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΛΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΣΤΟ ΤΑΧΙS NA MAΣ ΠΟΥΝΕ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ

 

 

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΤΗΛΕΦΩΝΩ ΚΑΙ  ΣΤΟ 15515 ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΣΕ ΓΡΑΜΜΗ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

editOR, on 18 Jul 2013 - 09:51 AM, said:snapback.png

ΥΠΟΒΑΛΛΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ 2102

 

ΑΡΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΛΑΘΟΣ????

 

ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ SITE H ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ, ΦΩΝΑΞΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ (ΤΡΕΙΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ) ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΑΠΟΦΑΝΘΗΚΑΝ ΤΟ ΙΔΙΟ. 

ΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΡΟΥΜΕ?

 

K H ΣΥΝΕΧΕΙΑ

 

ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΟΙ ΤΗΣ ΔΟΥ. ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑΝ.

ΘΑ ΠΕΤΑΞΩ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΜΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ?????

ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΛΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΣΤΟ ΤΑΧΙS NA MAΣ ΠΟΥΝΕ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ

 

 

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΤΗΛΕΦΩΝΩ ΚΑΙ  ΣΤΟ 15515 ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΣΕ ΓΡΑΜΜΗ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ

 

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι η γραμμογράφηση του αρχείου έχει αλλάξει, άρα με το ίδιο πρόγραμμα που είχαν πάντα αποκλείεται να ανοίξει. Όλα τα καινούργια (ΠΟΛ, προγράμματα κλπ) υπάρχουν στο gsis.gr στις υπηρεσίες για επιχειρήσεις.

Προφανώς εκεί δεν έχει το software που χρησιμοποιούν οι ΔΟΥ. Θα έλεγα αντί να περιμένεις να πείς στη ΔΟΥ ότι σου είπαν στο taxis να τους παρουν να τους ενημερώσουν, έτσι κι αλλιώς εσένα τι να σου πει το taxis - να σου στείλει το πρόγραμμα να τους το εγκαταστήσεις χλωμό :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ! 

 

αυτο θα κάνω.

 

Ισως δεν εχουν ενημερωσει οι της ΔΟΥ για τα προγραμματα τους.

 

Και παλι σε ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ΥΠΟΒΑΛΛΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ 2102

 

ΑΡΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΛΑΘΟΣ????

 

 

 

 

 

Μην αγχώνεσαι

 

Έχεις άλλα 90 χρόνια στη διάθεσή σου για να το υποβάλεις

 

Μέχρι τότε , ίσως , το έχουν αλλάξει και στη ΔΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας

 

πελάτης μου υπέβαλε στην εφορία τα ΦΜΥ του 2012 σε έλεγχο για να του βεβαιώσουν τα ποσά και να προχωρήσει σε ρύθμιση των οφειλών του. Ο έλεγχος ολοκληρώθηκε , του βεβαιώθηκαν τα ποσά αλλά ο ίδιος δεν έχει πάει ακόμη για να κάνει ρύθμιση παρά το γεγονός ότι του το έχω πει άπειρες φορές εδώ και μήνες. Οριστική ΦΜΥ μπορώ να στείλω? Υποθέτω πως δεν γίνεται αλλά είπα να ρωτήσω μήπως έχει τύχει σε κάποιον παρόμοια περίπτωση...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα όταν έχουμε ανεισπρακτες αποδοχές στις τακτικές τι βάζουμε το σύνολο των αποδοχών η αυτών που έχει πάρει και στην πρώτη σελίδα ανάλυση ποσών κ φόρων τι βάζουμε ότι έχουν πάρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω παρόμοιο πρόβλημα , εταιρεία συγχωνεύτηκε με το νόμο  2166/1993, το ταχισνετ δεν με αφήνει , και η δου δεν παραλαμβανει, πέρνω τηλέφωνο στο ταχισνετ και μου λενε να μιλήσει η δου με τους τεχνικούς να λυθεί , τιποτα μέχρι τώρα , έχει κανείς παρόμοια περιπτωση ??η πολ 1144 / 2013 δεν αναφέρει τιποτα για συγχωνευσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δες στο παρακάτω link:

 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/14532

Μάλλον το βγαλανε για μένα , τους είχα κάνει ερώτημα μεσω του λογαριασμού , άλλα έχει στείλει η απορροφώσα , και το εγχειρίδιο χρήσης του Φεβρουάρίου , αναφέρει ότι η απορροφούμενη στέλνει μόνη της ???, θα τους επισυνάψω ένα word kai θα το στείλω μέσω της επικοινωνίας και ας έρθουν να μου πούν ότι εν υπέβαλα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι μπορει καποιος να ενημερωσει για την παράταση της Οριστικής ΦΜΥ 2013????Μέχρι ποτε είναι τελικα και αν έχει βγει Πολ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από τις προθεσμίες που δίνει το taxis

Η καταληκτική ημερομηνία εμπρόθεσμης υποβολής για Οριστική Δήλωση ΦΜΥ περιόδου 01/01/2012-31/12/2012 είναι η 29/07/2013.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...