Προς το περιεχόμενο

ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΦΜΥ ΕΤΟΥΣ 2013 .


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ούτε εκτύπωση δεν κάνει το προγραμματάκι τους.....

 

Παίρνω αρχείο από την νέα έκδοση 7.02 του manpower.

 

Ευτυχώς το παραγόμενο αρχείο ανοίγει με το προγραμμα της γγπσ.

Προσθέτω γραμμές με μη μισθωτούς και τα εισοδήματα της  περ. στ΄του αρθρ.45 (αυτοκίνητα) και δεν μπορώ να πάρω μια εκτύπωση τελική

 

:(:angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ έχω κάνει την διόρθσωση με το σημειωματάριο για τους φόρυος αλλά μολις πάω να το στείλω μου εμφανίζει γραμμή 3: ο φόρος που αναλογεί πρέπει να είναι όσος και στην φόρμα. Τι να κάνω;;

Ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω ΑΦΜ σε καποιους αλλοδαπους,που ηρθαν τους προσελαβα,μιλαω για το 2012 και εφυγαν.Ειχαν ερθει πρωτη φορα στην Ελλαδα για εργασια και εφυγαν την επομενη μερα.

Τι κανω με την οριστικη ΦΜΥ  σχετικα με τον ΑΦΜ τους ?

 

Γιαννη

Καποια απαντηση ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Αντιμετωπίζει κανένας άλλος πρόβλημα κατά την αποστολή Ε7 μετά το μεσημέρι;Βγάζει το κλασικό μήνυμα ''Σας ζητάμε συγγνώμη...'' κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Αντιμετωπίζει κανένας άλλος πρόβλημα κατά την αποστολή Ε7 μετά το μεσημέρι;Βγάζει το κλασικό μήνυμα ''Σας ζητάμε συγγνώμη...'' κτλ

 

"κλασικό" ???  :huh:

 

Προκατειλημμένο σας βρίσκω :angry: 

 

Καλησπέρα σας :)  ;)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Αντιμετωπίζει κανένας άλλος πρόβλημα κατά την αποστολή Ε7 μετά το μεσημέρι;Βγάζει το κλασικό μήνυμα ''Σας ζητάμε συγγνώμη...'' κτλ

Ναι και σε μένα το ίδιο βγάζει…εγώ πάντως δεν τους συγχωρώ μας έχουν βγάλει την ψυχή :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμάμαι τις ημερομηνίες βρε παιδιά. <_<

Μήπως είναι μέρα που του αλλάζουν πάλι λάδια, φίλτρα ... :P:D

 

Όχι Μπάμπη ΔΕΝ είναι:

 

Διακοπή λειτουργίας ορισμένων ηλεκτρονικών υπηρεσιών της Γ.Γ.Π.Σ. (πλην των υποβολών των δηλώσεων Ε1, Ε2, Ε3, Ε9 και ΦΠΑ) κατά τις ημερομηνίες 1, 2, 4, 9, 11, 17, 23 Ιουλίου και 22, 27 Αυγούστου του 2013, από ώρα 16:00 έως 21:00.

 

Ναι και σε μένα το ίδιο βγάζει…εγώ πάντως δεν τους συγχωρώ μας έχουν βγάλει την ψυχή :wacko:

 

Βρε, βρε, βρε !!! 

 

Καλώς το κορίτσι μας...  :)  :wub:

 

Καλά εεεεε!!! Τρόμαξα τώρα... μπρρρρρρ !!!  :D  :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποια απαντηση ???

 

Δεν εχω ΑΦΜ σε καποιους αλλοδαπους,που ηρθαν τους προσελαβα,μιλαω για το 2012 και εφυγαν.Ειχαν ερθει πρωτη φορα στην Ελλαδα για εργασια και εφυγαν την επομενη μερα.

Τι κανω με την οριστικη ΦΜΥ  σχετικα με τον ΑΦΜ τους ?

 

Γιαννης

 

Μοίρασε τα ποσά (αφού είναι μικρά), σε άλλους με χαμηλό εισόδημα και βγάλε νέες βεβαιώσεις αποδοχων, (αν δεν έχουν κάνει ακόμη δήλωση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΡΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,

 

ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΤΟ TAXIS

 

ANEBAZΩ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗΣ ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΗΝΥΜΑ ¨"ΔΕΝ ΕΠΙΛΕΧΘΗΚΕ ΑΡΧΕΙΟ¨"

 

ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΣΩΣΤΑ ;

 

ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ...

 

ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟ ΣΩΖΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΣΕ ΜΟΡΦΗ :   ΑΦΜ.jar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΡΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,

 

ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΤΟ TAXIS

 

ANEBAZΩ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗΣ ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΗΝΥΜΑ ¨"ΔΕΝ ΕΠΙΛΕΧΘΗΚΕ ΑΡΧΕΙΟ¨"

 

ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΣΩΣΤΑ ;

 

ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ...

 

ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟ ΣΩΖΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΣΕ ΜΟΡΦΗ :   ΑΦΜ.jar

Υπομονή σε επικοινωνία με το Taxis μου είπαν ότι είναι τεχνικό το θέμα και να περιμένω από αύριο Δευτέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα συναδελφοι

στα πρωτα 5 διμηνα ειχα κανονικα παρακρατηση φορου ενω στο 6ο δεν ειχα παρακρατηση και ετσι δεν εκανα προσωρινη δηλωση ΦΜΥ. Τωρα που παω να εισαγω στον πινακα με 0 παρακρατηση δεν το δεχεται..τι κανω? δεν εισαγω καθολου στοιχεια για το 6ο διμηνο?

 

Σας ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα συναδελφοι

στα πρωτα 5 διμηνα ειχα κανονικα παρακρατηση φορου ενω στο 6ο δεν ειχα παρακρατηση και ετσι δεν εκανα προσωρινη δηλωση ΦΜΥ. Τωρα που παω να εισαγω στον πινακα με 0 παρακρατηση δεν το δεχεται..τι κανω? δεν εισαγω καθολου στοιχεια για το 6ο διμηνο?

 

Σας ευχα

ΚΑΘΟΛΟΥ 6ο. ΠΡΟΣΘΕΤΕΙΣ ΤΙΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΤΟΥ 6ο ΣΤΟ 5ο ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΟΙ ΔΥΟ ΠΙΝΑΚΕΣ. ΜΟΝΟ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετιζω την παρεα. Εχω στειλει μερικα Ε7 αλλα οταν παω να τα εκτυπωσω δεν μου εχει την 2η σελιδα που αναγραφει τα στοιχεια του υπαλληλου, τις ακαθαριστες αποδοχες του κτλ. Εσας σας βγαζει την δευτερη σελιδα? Ευχαριστω προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.............

 

ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟ ΣΩΖΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΣΕ ΜΟΡΦΗ :   ΑΦΜ.jar

 

Να το σώσεις με ότι όνομα θες αλλά χωρίς extention

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μοίρασε τα ποσά (αφού είναι μικρά), σε άλλους με χαμηλό εισόδημα και βγάλε νέες βεβαιώσεις αποδοχων, (αν δεν έχουν κάνει ακόμη δήλωση).

Το προβλημα ειναι οτι σε αυτο δεν με βοηθαει το προγραμμα μου.Αυτο που θα κανω ειναι να τους μεταφερω προσωρινα σε αλλη εταιρεια DEMO,να τους διαγραψω απο την κανονικη εταιρεια και να τους ξαναεπαναφερω για το ΙΚΑ.θα εχει διαφορα η δηλωση αλλα δεν μπορω να κανω κατι αλλο φανταζομαι.

Σε ερωτηση που εκανα στην ΓΓΠΣ μου ειπαν οτι ειναι θεμα τεχνικο και πρεπει να ρωτησω στην εφορια .Πιασε το αυγο και κουρεφτω !!!!

 

Γιαννης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σασ να κανω μια ερωτηση αν καποιοσ δεν εχει αποδωσει φμυ καθ ολη τη διαρκεια του ετουσ δεν μπορουμε να στειλουμε ε7?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα!

Μήπως μπορει κάποιος να βοηθήσει?

Εχω το εξης θέμα.

Πηγα στην ΔΟΥ να υποβάλω τροποποιητικη ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΦΜΥ. Απο την Δευτέρα προσπαθώ.

Όταν διαλέγουν το αρχείο απο την δισκέτα που τους έδωσα βγάζει το εξης μήνυμα ΤΟ ΜΗΚΟΣ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 170 ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ.

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ? ΟΙ ΕΦΟΡΙΑΚΟΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΠΑΡΕ ΠΙΣΩΤΗΝ ΔΙΣΚΕΤΑ ΔΕΝ ΤΟ ΨΑΧΝΟΥΝ ΑΛΛΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα!

Μήπως μπορει κάποιος να βοηθήσει?

Εχω το εξης θέμα.

Πηγα στην ΔΟΥ να υποβάλω τροποποιητικη ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΦΜΥ. Απο την Δευτέρα προσπαθώ.

Όταν διαλέγουν το αρχείο απο την δισκέτα που τους έδωσα βγάζει το εξης μήνυμα ΤΟ ΜΗΚΟΣ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 170 ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ.

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ? ΟΙ ΕΦΟΡΙΑΚΟΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΠΑΡΕ ΠΙΣΩΤΗΝ ΔΙΣΚΕΤΑ ΔΕΝ ΤΟ ΨΑΧΝΟΥΝ ΑΛΛΟ.

 

170 χαρακτήρες/γραμμή είχε το αρχείο της προηγούμενης έκδοσης, το φετεινό έχει μήκος γραμμής 120 χαρακτήρες.

Αν υποβάλλεις οικονομικού 13 τότε το άνοιγαν με λάθος πρόγραμμα, αν υποβάλλεις προηγούμενου έτους το έφτιαξες με λάθος πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

170 χαρακτήρες/γραμμή είχε το αρχείο της προηγούμενης έκδοσης, το φετεινό έχει μήκος γραμμής 120 χαρακτήρες.

Αν υποβάλλεις οικονομικού 13 τότε το άνοιγαν με λάθος πρόγραμμα, αν υποβάλλεις προηγούμενου έτους το έφτιαξες με λάθος πρόγραμμα.

ΥΠΟΒΑΛΛΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ 2102

 

ΑΡΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΛΑΘΟΣ????

 

ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ SITE H ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ, ΦΩΝΑΞΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ (ΤΡΕΙΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ) ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΑΠΟΦΑΝΘΗΚΑΝ ΤΟ ΙΔΙΟ. 

ΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΡΟΥΜΕ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΟΙ ΤΗΣ ΔΟΥ. ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑΝ.

ΘΑ ΠΕΤΑΞΩ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΜΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ?????

ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΛΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΣΤΟ ΤΑΧΙS NA MAΣ ΠΟΥΝΕ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...