Προς το περιεχόμενο

ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΦΜΥ ΕΤΟΥΣ 2013 .


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για δώστε μυαλό γιατί κόλλησα. 

Επιχείρηση που υπέβαλε προσωρινές τα τρία πρώτα δίμηνα.

Στη συνέχεια μείωσε το προσωπικό κράτησε ένα άτομο με υποαπασχόληση και δεν υποβλήθηκαν προσωρινές.

Πως στο διάολο θα συμφωνήσουν οι ακαθάριστες;

5. Πώς θα υποβάλω Οριστική ΦΜΥ όταν έχω και περίπτωση για την οποία δεν οφειλόταν φόρος σε κάποια περίοδο και συνεπώς δεν όφειλα να υποβάλλω για την περίοδο αυτή Προσωρινή ΦΜΥ ;

 

Στην περίπτωση αυτή θα πρέπει να προσθέσω τις ακαθάριστες αποδοχές για τις οποίες δεν όφειλα να υποβάλλω Προσωρινή ΦΜΥ στην αντίστοιχη στήλη της αμέσως προηγούμενης ή επόμενης εγγραφής του Πίνακα «Ανάλυση των Ποσών Φόρου, Τελών Χαρτ. και Εισφοράς ΟΓΑ που αποδόθηκαν κατά Δίμηνο ή Μήνα», ώστε να συμφωνήσουν οι Συνολικές Ακαθάριστες Αποδοχές των δυο πινάκων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ !!!!

ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ ΤΗΝ ΦΟΡΜΑ , ΕΠΙΣΥΝΑΠΤΩ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ Κ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΜΗΝΥΜΑ ΓΙΑ 

ΓΡΑΜΜΗ 3 Κ 4 : ΛΑΘΟΣ ΣΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΚΕΝΩΝ (SPACES)...

ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟ Κ ΣΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΕΡΓΑΤΩΝ Κ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΩΝ ΒΑΖΩ ΜΗΔΕΝ Κ ΜΟΛΙΣ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙ 

ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ ΣΒΗΝΕΙ ΤΑ ΜΗΔΕΝΙΚΑ...

ΕΧΕΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ...

ΙΣΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΤΕ...

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

 

Μόνο εμένα δε μου διαβάζει το πρόγραμμα τα ελληνικά ή το έχει πάθει και κανείς άλλος;

 

Ούτε με τη νέα έκδοση τα διαβάζει και τα περνάω με το χέρι ένα-ένα.... *(&*&^$%$%& :angry:  :angry:  :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα

 

 εχω στην τελικη στρογγυλοποιηση μεταξυ αναλογουντα φορου και παρακρατηθεντα 5 λεπτα διαφορα ,εχω δωσει βεβαιωσεις αποδοχων

και το προγραμμα του υπουργειου δεν μου το παιρνει

το εχει αντιμετωπισει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εμένα τώρα δεεν μου στέλνει.μπαίνω στο ταξις και μολις πατήσω υποβολή βγαίνει 

 

Σας ζητάμε συγνώμη!
Δε μπορούμε να εμφανίσουμε την ιστοσελίδα που ζητήσατε (Κωδικός σφάλματος 500) Κάποιο πρόβλημα σχετικό με τη διεύθυνση (URL) ή τον εξυπηρετητή δικτύου εμποδίζει την εμφάνιση της ιστοσελίδας. Σας παρακαλούμε να προσπαθήσετε αργότερα. Σας ευχαριστούμε
<TAXISnet>   menuarr.gif Αρχική Σελίδα

 

 

γινεται και σε άλλους αυτο;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διακοπή λειτουργίας ορισμένων ηλεκτρονικών υπηρεσιών της Γ.Γ.Π.Σ. κατά τις ημερομηνίες 1, 2, 4, 9, 11, 16, 23 Ιουλίου και 22, 27 Αυγούστου του 2013, από ώρα 16:00 έως 21:00.

 

Είναι τόσο δύσκολο να καταλάβετε το παραπάνω μήνυμα ;

 

Το λέει ξεκάθαρα

 

Στις αναγραφόμενες ημερομηνίες δεν θα λειτουργούν ορισμένες ηλεκτρονικές υπηρεσίες για τις συγκεκριμένες ώρες !!!!!

 

 

 

 

Τις υπόλοιπες ημέρες & ώρες δεν θα λειτουργεί καμία υπηρεσία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ... ΕΧΩ ΑΜΟΙΒΕΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΜΗΝΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΦΟΡΟ... ΜΟΛΙΣ ΠΑΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΑ ΔΙΜΗΝΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΦΟΡΟ Π.Χ. ΕΧΩ ΣΤΟ Γ ΔΙΜΗΝΟ ΚΑΙ ΣΤΟ Ε ΔΙΜΗΝΟ ΜΟΛΙΣ ΤΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΟΥ ΤΑ ΑΒΖΕΙ Α ΔΙΜΗΝΟ ΚΑΙ Β ΣΤΟ ΕΝΤΥΠΟ.... ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΔΗΑΛΔΗ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ.. ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΕΟ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα

 

 εχω στην τελικη στρογγυλοποιηση μεταξυ αναλογουντα φορου και παρακρατηθεντα 5 λεπτα διαφορα ,εχω δωσει βεβαιωσεις αποδοχων

και το προγραμμα του υπουργειου δεν μου το παιρνει

το εχει αντιμετωπισει κανεις?

μπορει καποιος να με βοηθησει?

στα διμηνα ανα εργαζομενο μου εβγαιναν σωστα ,αλλα στο τελικο με τις στρογγυλοποιησεις μου βγαινει διαφορα μεταξυ αναλογουντα και παρακρατηθεντα 5 λεπτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρη ότι η αδυναμία υποβολής είναι λόγω της διαφοράς ;

Φόρο έχεις παρακρατήσει & στα 6 δίμηνα ;

Τι μήνυμα λάθους σου επιστρέφει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ... ΕΧΩ ΑΜΟΙΒΕΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΜΗΝΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΦΟΡΟ... ΜΟΛΙΣ ΠΑΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΑ ΔΙΜΗΝΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΦΟΡΟ Π.Χ. ΕΧΩ ΣΤΟ Γ ΔΙΜΗΝΟ ΚΑΙ ΣΤΟ Ε ΔΙΜΗΝΟ ΜΟΛΙΣ ΤΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΟΥ ΤΑ ΑΒΖΕΙ Α ΔΙΜΗΝΟ ΚΑΙ Β ΣΤΟ ΕΝΤΥΠΟ.... ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΔΗΑΛΔΗ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ.. ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΕΟ;;;

 

Στο παράδειγμα  που δίνεις

Στην πρώτη γραμμή του πιν.2 θα γράψεις τις ακαθάριστες αποδοχές των Α,Β & Γ διμήνων & το φόρο του Γ διμήνου και στη δεύτερη γραμμή τις ακαθάριστες αποδοχές των 3 επόμενων & το φόρου του Ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο παράδειγμα  που δίνεις

Στην πρώτη γραμμή του πιν.2 θα γράψεις τις ακαθάριστες αποδοχές των Α,Β & Γ διμήνων & το φόρο του Γ διμήνου και στη δεύτερη γραμμή τις ακαθάριστες αποδοχές των 3 επόμενων & το φόρου του Ε

ΕΤΣΙ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΠΑΤΗΣΩ ΥΠΟΒΟΛΗ ΣΤΗΝ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΤΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ Α ΔΙΜΗΝΟ Β ΔΙΜΗΝΟ... ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΣΩΣΤΑ ... ΣΤΗΝ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΣΕΙΡΑ.. ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Έχετε κατεβάσει την έκδοση 2.00. Μήπως φταίει αυτό ;

Αν όχι, μπορείτε από εδώ.

 

 

Συνάδελφοι δεν  μπορώ να ανεβάσω την εφαρμογή και οι οδηγίες δεν βοηθούν καθόλου. Ποιό αρχείο τρέχω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρη ότι η αδυναμία υποβολής είναι λόγω της διαφοράς ;

Φόρο έχεις παρακρατήσει & στα 6 δίμηνα ;

Τι μήνυμα λάθους σου επιστρέφει ;

εχω παρακρατησει και στα 6 διμηνα

 

 

μηνυμα λαθους

 

 ο παρακρατουμενος πρεπει να ειναι μειομενος  1,5% σε σχεση με τον αναλογουντα φορο

 

οντως ειναι μεγαλυτερος κατα 5 λεπτα

τι κανω διορθωνω τον αναλογουντα κατα την υποβολη της οριστικης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω κάποιος που θα δει την εκτύπωση

1000005340690000881220000445947000000000000000000000000000

θα καταλάβει ότι ο εργαζόμενος είχε ακαθάριστες αποδοχές 5.340,69 , κρατήσεις 881,22 και καθαρό 4.459,47

Με αυτό που γράφω παραπάνω θέλω να επισημάνω ότι αυτός που έκανε το πρόγραμμα ξέχασε να προσθέσει την εκτύπωση της κατάστασης εργαζομένων , όπως ξέχασε και τη δυνατότητα εισαγωγής δεδομένων από excel κλπ

 

 

Άργησαν να βγάλουν το πρόγραμμα αλλά άξιζε η αναμονή

 

Τελικά αυτά που γράφουμε τα διαβάζουν και στο taxis

 

Είδαν το χθεσινό μου post και έβγαλαν τη έκδοση 2 στην οποία πρόσθεσαν το όνομα του δημιουργού της εφαρμογής .

 

Πάντα τέτοια

 

Τώρα ξέρω. Η έκδοση 3 θα έχει και το τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

 

Τα έχω όλα έτοιμα συμφωνημένα και έχω φτιάξει και το αρχειάκι..

 

Με τα πολλά, και ενώ το αρχείο φαίνεται να το έχει πάρει, με το που πατάω "υποβολη" μου φορτώνει την επόμενη σελίδα (Η δήλωση είναι έτοιμη να αποσταλεί οριστικά) μου βγάζει Δεν έχει επιλεγεί κανένα αρχείο. 

 

Ξέρει κάποιος τί συμβαίνει ; Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

 

Τα έχω όλα έτοιμα συμφωνημένα και έχω φτιάξει και το αρχειάκι..

 

Με τα πολλά, και ενώ το αρχείο φαίνεται να το έχει πάρει, με το που πατάω "υποβολη" μου φορτώνει την επόμενη σελίδα (Η δήλωση είναι έτοιμη να αποσταλεί οριστικά) μου βγάζει Δεν έχει επιλεγεί κανένα αρχείο. 

 

Ξέρει κάποιος τί συμβαίνει ; Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Σε επικοινωνία που είχα σήμερα με τη γενική γραμματεία, για την ίδια ακριβώς περίπτωση, μου είπαν ότι το πρόβλημα είναι από αυτούς και μου ζήτησαν να τους αφήσω τα στοιχεία μου και ότι θα το προωθήσουν και θα μου τηλεφωνήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο σε εμενα βγαζει κατι χιλιαδες παραπανω στις αποδοχες οταν προσπαθω να κανω αρχειο για υποβολη???κανω κατι λαθος??ξερει καποιος??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΤΣΙ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΠΑΤΗΣΩ ΥΠΟΒΟΛΗ ΣΤΗΝ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΤΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ Α ΔΙΜΗΝΟ Β ΔΙΜΗΝΟ... ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΣΩΣΤΑ ... ΣΤΗΝ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΣΕΙΡΑ.. ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ;;;

το ιδιο προβλημα εχω και εγω,συμπληρωσα δ και ε διμηνο με φορους,υπεβαλα,και στην εκτυπωση  του taxis τα εμφανιζει σαν α και β διμηνο....

ισως διορθωθει οταν γινει η επεξεργασια γιατι για την ωρα δεν εχει παρει ακομα αριθμο η δηλωση... θα προσπαθησω να επικοινωνησω και με το taxis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΕΛΕΧΘΗΚΕ ΜΕ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ ΕΛΕΓΧΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ 2012.ΟΙ ΠΡΟΚΥΠΤΟΝΤΕΣ ΦΟΡΟΙ ΒΕΒΑΙΩΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΗΔΗ Η ΠΡΩΤΗ ΑΠΟ ΤΙΣ 6 ΔΟΣΕΙΣ.Η ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΜΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ? ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΣΤΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΔΙΜΗΝΑ ΤΙ ΘΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΠΟΣΑ ΤΩΝ ΦΟΡΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Καλημέρα

 

 8. Για κάποιες προσωρινές χρεωστικές δηλώσεις ΦΜΥ έχω κάνει ρύθμιση στη Δ.Ο.Υ . Πώς θα συμπληρώσω την οριστική δήλωση αφού δεν έχω αριθμό και χρονολογία διπλοτύπου;

Στα στοιχεία διπλοτύπου θα αναγράψετε τον αριθμό του φύλλου ελέγχου στη στήλη «Αριθμός» και την ημερομηνία του φύλλου ελέγχου στη στήλη «Χρονολογία»
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ... ΕΧΩ ΑΜΟΙΒΕΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΜΗΝΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΦΟΡΟ... ΜΟΛΙΣ ΠΑΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΑ ΔΙΜΗΝΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΦΟΡΟ Π.Χ. ΕΧΩ ΣΤΟ Γ ΔΙΜΗΝΟ ΚΑΙ ΣΤΟ Ε ΔΙΜΗΝΟ ΜΟΛΙΣ ΤΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΟΥ ΤΑ ΑΒΖΕΙ Α ΔΙΜΗΝΟ ΚΑΙ Β ΣΤΟ ΕΝΤΥΠΟ.... ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΔΗΑΛΔΗ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ.. ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΕΟ;;;

ΔΕΝ ΧΡΕΙΖΕΤΑΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΟ Β'ΠΙΝΑΚΑ.ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΔΟΣΕΙ ΦΟΡΟ.ΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ ΣΤΕΙΛΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ.ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΕΧΩ SINGULAR KAI OLA ΦΥΓΑΝΕ ΑΕΡΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...