Προς το περιεχόμενο

ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΦΜΥ ΕΤΟΥΣ 2013 .


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα βαλεις στη φόρμα της εφαρμογής τα σωστα ποσά φόρου που αναλογούν αφού τα υπολογίσεις για να τα πάρει η εφαρμογή. Στο αρχείο που θα αποθηκεύεις και πριν την υποβολή θα πας με το σημειωματάριο με edit και θα βάλεις αυτά που έχουν οι βεβαιώσεις που έχεις δώσει. Μετά θα το ανεβάσεις στη δήλωση.

Έκανα και εγώ αυτό αλλά μόλις πάω να την στείλω μου εμφανίζει ότι 1) Γραμμή 3: Ο φόρος που αναλογεί πρέπει να είναι όσο και στην φόρμα, ενώ δεν υπάρχει καμμία διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πως μπόρεσα να στείλω μηδενικές χωρίς πρόβλημα δεν έχω καταλάβει ... <_<

Το αποκλείω.....

100 φορές το προσπάθησα αλλα τίποτα. Μιλάω για περιπτώσεις όπου δεν υπήρξε παρακράτηση φόρου αρα ούτε προσωρινές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αποκλείω.....

100 φορές το προσπάθησα αλλα τίποτα. Μιλάω για περιπτώσεις όπου δεν υπήρξε παρακράτηση φόρου αρα ούτε προσωρινές.

 

Δεν ξέρω τι αποκλείετε. Το μόνο που ξέρω είναι ότι, μιλάμε για διαφορετικά πράγματα ... :)

Καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Εχει στείλει κανείς με υποβολή απο αρχείο??

Το σημείο "Εκδοση εντύπου"  δεν ανοίγει με αποτέλεσμα να μην μπορεί να υποβληθεί το επισ/νο αρχείο.

Κάνω κάτι λάθος?? Μήπως πρέπει να γίνει κάτι πρίν απο αυτό??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια..

στο πεδιο ημερομηνια καταβολης του φορου τι βαζουμε?

την ημερομηνια πληρωμης στην τραπεζα ή την ημερομηνια αποδοχης απο το taxisnet?  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:

 

ευχηθειτε μου καλη επιτυχια σκεφτομαι να τα ξεκινησω σημερα..  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:

 

σας ευχαριστω για την βοηθεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί καλοί μου συνάδελφοι δείχνετε ότι δεν διαβάζετε ή δεν ψάχνετε ;

Γιατί ρωτάτε πράγματα που μπορούν να εντοπιστούν εύκολα ;

Για πολλούς και σε πολλές περιπτώσεις, είναι εύκολο να απαντήσουν.

Άλλοι το κάνουν αλλά, οι περισσότεροι δεν το κάνουν.

 

Τελικά μια απορία ή πικρία δυστυχώς, μένει σε όλους ...

 

Φιλικά

Να είστε καλά.

Καλημέρα, καλή εβδομάδα.

 

Υ.Γ.

Δείτε την ΠΟΛ.1144/13

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί καλοί μου συνάδελφοι δείχνετε ότι δεν διαβάζετε ή δεν ψάχνετε ;

Γιατί ρωτάτε πράγματα που μπορούν να εντοπιστούν εύκολα ;

Για πολλούς και σε πολλές περιπτώσεις, είναι εύκολο να απαντήσουν.

Άλλοι το κάνουν αλλά, οι περισσότεροι δεν το κάνουν.

 

Τελικά μια απορία ή πικρία δυστυχώς, μένει σε όλους ...

 

Φιλικά

Να είστε καλά.

Καλημέρα, καλή εβδομάδα.

 

Υ.Γ.

Δείτε την ΠΟΛ.1144/13

Μήπως ανακάλυψες τίποτα σχετικά με την "Εκδοση εντύπου" που εμφανίζεται κατά την υποβολή με αρχείο??

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα την εχω διαβασει την πολ (Στις περιπτώσεις ηλεκτρονικής υποβολής των προσωρινών δηλώσεων απόδοσης ΦΜΥ μέσω TAXISnet, στον πίνακα Ανάλυση των ποσών φόρου που αποδόθηκαν κατά μήνα ή δίμηνο της οριστικής δήλωσης ΦΜΥ, ως στοιχεία πληρωμής αναγράφονται ο αριθμός και η χρονολογία της απόδειξης πληρωμής.) απλα ρωταω γιατι στην eurobank γραφει ταυτοτητα πληρωμης , ταυτοτητα πληρωμης 1 και ταυτοτητα πληρωμης 2 και δεν εχει κανενα αριθμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Εχει στείλει κανείς με υποβολή απο αρχείο??

Το σημείο "Εκδοση εντύπου"  δεν ανοίγει με αποτέλεσμα να μην μπορεί να υποβληθεί το επισ/νο αρχείο.

Κάνω κάτι λάθος?? Μήπως πρέπει να γίνει κάτι πρίν απο αυτό??

Έχω το ίδιο πρόβλημα.... Μήπως ξέρει κάποιος να μας απαντήσει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έστειλε κάποιος οριστική χωρίς να έχει φόρο? Εγώ και τώρα που προσπάθησα τα ίδια μου βγάζει.

ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΘΑ ΡΩΤΟΥΣΑ ΤΩΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ.ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΝΕΟΤΕΡΟ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΤΟ SITE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια επειδη ειναι η πρωτη φορα που στελνω οριστικη φμυ διαβασα τις οδηγιες κ λενε οτι πρεπει να κατεβασω ενααρχειο, το κατεβασα, το ετρεξα, ανοιξα την εφαρμογη στο ταξις για οριστικη φμυ κ βλεπω οτι μπορω να τη συμπληρωσω κ απο εκει. το ερωτημα μου ειναι μπορω να τη στειλω χωρις να επισυναψω το αρχειο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έστειλε κάποιος οριστική χωρίς να έχει φόρο? Εγώ και τώρα που προσπάθησα τα ίδια μου βγάζει.

Ούτε εγώ μπορώ να στείλω Οριστική ΦΜΥ χωρίς καθόλου φόρο στο 2012.Έχω κατεβάσει και την τελευταία αναβάθμιση του αρχείου αλλά και πάλι τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρθρο 6
Αποδεικτικό ηλεκτρονικής υποβολής και ταυτότητα πληρωμής του φόρου.
Μετά την οριστικοποίηση της υποβολής των οριστικών δηλώσεων Φ.Μ.Υ. που πραγματοποιείται με την συνυποβολή του ηλεκτρονικού αρχείου με τα στοιχεία των βεβαιώσεων αποδοχών των δικαιούχων, ως αποδεικτικό υποβολής θα εμφανίζονται και θα εκτυπώνονται:
Α. σε περίπτωση χρεωστικού υπολοίπου
1. Το οικονομικό έτος αναφοράς.
2. Ο μοναδικός αριθμός καταχώρησης TAXISnet.
3. Ο Α.Φ.Μ. δηλούντος.
4. Η ταυτότητα πληρωμής.
Οι υπόχρεοι που υποβάλλουν οριστική δήλωση και καταβάλλουν το φόρο με τη χρήση ηλεκτρονικής μεθόδου επικοινωνίας μέσω διαδικτύου, οφείλουν να δώσουν εντολή πληρωμής, μέχρι την καταληκτική ημερομηνία, σε τράπεζες που έχουν συμβληθεί με το Υπουργείο Οικονομικών για να παρέχουν την υπηρεσία αυτή. Το σύστημα μετά την οριστικοποίηση της υποβολής της δήλωσης παράγει το σημείωμα για πληρωμή του φόρου όπου περιέχεται η «Ταυτότητα Πληρωμής», στοιχείο απαραίτητο για να δοθεί η εντολή πληρωμής στην τράπεζα.
Β. σε περίπτωση μηδενικού υπολοίπου, η δήλωση οριστικοποιείται με την τελική υποβολή της.

 

 

 

εμενα βγαινει η οριστικη μηδενικη. διαβαζω την πολ κ δεν μπορω να βρω εκει που λεει αριθμος διπλοτυπου τι βαζουμε κ ημ/νια για να μου βγει 0. (εννοω οτι πληρωσα περσυ τα διμηνα αλλα υποβληθηκαν μεσω ιντερνετ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Αλλη μιά χαζή ερώτηση Τι όνομα πρέπει να δώσουμε στο αρχείο που δημιουργούμε με το πρόγραμμα της ΓΓΠΣ?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε γραφει πουθενα οτι πρεπει να δοθει καποιο συγκεκριμενο ονομα.

βάζω ένα όνομα συνάδελφε αλλά μετά δεν μου το δείχνει όταν το ανεβάζω στην εφαρμογή για αποστολή Γιαυτό ρωτάω μήπως θέλει κάτι συγκεκριμμένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...