Προς το περιεχόμενο

ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΦΜΥ ΕΤΟΥΣ 2013 .


Προτεινόμενες αναρτήσεις

να ρωτήσω κάτι έτσι για να μη νιωθω μονος μου μαλάκας;μόνο  για τις φμυ έχετε αγχος;φπα προλαβαίνεται;δηλώσεις προχωράνε;πίεση από πελατες να γίνονται όλα στην ώρα τους όπως παλιά δεν έχετε;πληρωμές πώς πάνε;εμένα δεν μου πάει τίποτα καλά.δουλεύω μέχρι 2-3 το βράδυ και στο τέλος νιώθω λες και δεν έχει φύγει καθόλου η δουλειά...

OΛΟΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΟΙΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΤΟ ΒΛΕΠΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΣΤΕΙΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ..ΓΙΟΥΠΙ............ ΞΕΡΕΤΕ ΟΜΩΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΤΙ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΒΛΕΠΩ;; ΕΧΩ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΤΟ Ε' ΔΙΜΗΝΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΜΟΙΒΕΣ ΚΑΙ ΦΟΡΟ, ΑΝ ΠΑΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΩ ΤΑ ΔΙΜΗΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΔΗΛΑΔΗ 5 ΔΙΜΗΝΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΥΠΟΒΑΛΛΩ ΜΟΥ ΑΔΗΝΕΙ ΚΕΝΟ ΤΟ ΣΤ ΔΙΜΗΝΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΣΤΝ ΟΥΣΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ... ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΚΑΝΕΝΟΣ;; ΤΙ ΝΑ ΑΚΝΩ;; ΝΑ ΒΑΖΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΜΗΝΑ ΜΕ ΜΗΔΕΝΙΚΟ ΤΟ Ε' ΔΙΜΗΝΟ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω κάτι έτσι για να μη νιωθω μονος μου μαλάκας;μόνο  για τις φμυ έχετε αγχος;φπα προλαβαίνεται;δηλώσεις προχωράνε;πίεση από πελατες να γίνονται όλα στην ώρα τους όπως παλιά δεν έχετε;πληρωμές πώς πάνε;εμένα δεν μου πάει τίποτα καλά.δουλεύω μέχρι 2-3 το βράδυ και στο τέλος νιώθω λες και δεν έχει φύγει καθόλου η δουλειά...

ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΑΛΛΑ ΣΚΟΡΠΙΟΙ... ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ.... ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΙ ΟΠΟΥ ΒΓΕΙ.... ΔΕΝ ΘΑ ΑΜΣ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΣΤΟ ΤΡΕΛΑΔΙΚΟ ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OΛΟΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΟΙΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΤΟ ΒΛΕΠΩ.

Ρε παιδιά κι εγώ φέτος δεν έχω αυτό το συναίσθημα ότι τελειώνω κάτι ολοκληρωτικά.Όλο και κάποια εκκρεμότητα υπάρχει και στην πιο απλή δήλωση.Άσε που δεν γίνονται και οι εκκαθαρίσεις φέτος και ούτως ή άλλως όλες οι δηλώσεις είναι ανολοκλήρωτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμπλήρωσα την φόρμα και επισύναψα και το αρχειάκι.το σταύρωσα και έφυγε...

Μια διευκρίνηση σε παρακαλώ. Η αρχική σου επιλογή ήταν υποβολή με φόρμα και αφού συμπλήρωσες μήνες κ.λ.π. στο κάτω μέρος έκανες την επισύναψη??  ή απο την αρχή έκανες υποβολή με αρχείο??

Ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έπρεπε κανονικά να μας πληρώνουν (για τον χρόνο μας) για την συμμετοχή μας σε δωρεάν σεμινάρια για να μάθουμε να χειριζόμαστε όλα αυτά τα μ@λ@κισμέν@ προγράμματα που βγάζουν οι κ@ρ@γκιόζηδες... και όχι να προσπαθούμε εμείς να βρούμε με ποιον τρόπο θα δουλέψουν τα ρημάδια τους.

 

Οοοοοοοοοοοοοχι, ΔΕΝ είμαι θυμωμένη......

 

@#$%^&*#@$%^&*!@#^& !!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ? ΑΦΟΥ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΑ ΤΙΣ ΑΚΑΘ.ΑΠΟΔ., ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ, ΦΟΡΟ ΑΝΑΛ.& ΠΑΡΑΚΑΡ. ΣΥΝ ΤΑ ΔΙΜΗΝΑ, ΕΠΙΣΥΝΑΨΑ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΚΑΙ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΦΜΥ!

ΠΗΓΑ ΝΑ ΕΚΤΥΠΩΣΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΗΝ 1Η ΣΕΛΙΔΑ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΑΡΧΕΙΑΚΙ ΠΟΥ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.

ΑΝ ΜΟΥ ΖΗΤΗΘΕΙ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ, ΤΟ ΕΚΤΥΠΩΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΧΕΙΑΚΙ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑ???????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΑΝ ΜΟΥ ΖΗΤΗΘΕΙ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ, ΤΟ ΕΚΤΥΠΩΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΧΕΙΑΚΙ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑ???????

 

Ναι

 

Βοήθησέ με όμως λίγο

 

Από ποια επιλογή του προγράμματος θα πάρεις την εκτύπωση αυτή ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμπλήρωσα την φόρμα και επισύναψα και το αρχειάκι.το σταύρωσα και έφυγε...

 

Το αρχειάκι τι μορφή είχε?

Εμένα δεν μου το επισυνάπτει.

Έχω προσπαθήσει να το αποθηκεύσω σε διάφορες μορφές (π.χ. με το ΑΦΜ της εταιρίας, στο τέλος .jar, WordPad, Σημειωματάριο) και δεν το επισυνάπτει με καμία μορφή.

Καμιά ιδέα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι

 

Βοήθησέ με όμως λίγο

 

Από ποια επιλογή του προγράμματος θα πάρεις την εκτύπωση αυτή ;

σου δινει επιλογες με ποιο προγραμμα θελεις να το εκτυπωσεις, οταν κανεις δεξί κλικ, οταν εισαι στο αρχειακι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια διευκρίνηση σε παρακαλώ. Η αρχική σου επιλογή ήταν υποβολή με φόρμα και αφού συμπλήρωσες μήνες κ.λ.π. στο κάτω μέρος έκανες την επισύναψη??  ή απο την αρχή έκανες υποβολή με αρχείο??

Ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

ΦΟΡΜΙΤΣΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΥΝΑΨΑ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ.ΕΤΣΙ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΕΤΣΙ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ.ΧΑΧΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου δινει επιλογες με ποιο προγραμμα θελεις να το εκτυπωσεις, οταν κανεις δεξί κλικ, οταν εισαι στο αρχειακι. 

 

Δε νομίζω κάποιος που θα δει την εκτύπωση

1000005340690000881220000445947000000000000000000000000000

θα καταλάβει ότι ο εργαζόμενος είχε ακαθάριστες αποδοχές 5.340,69 , κρατήσεις 881,22 και καθαρό 4.459,47

Με αυτό που γράφω παραπάνω θέλω να επισημάνω ότι αυτός που έκανε το πρόγραμμα ξέχασε να προσθέσει την εκτύπωση της κατάστασης εργαζομένων , όπως ξέχασε και τη δυνατότητα εισαγωγής δεδομένων από excel κλπ

 

 

Άργησαν να βγάλουν το πρόγραμμα αλλά άξιζε η αναμονή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΦΟΡΜΙΤΣΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΥΝΑΨΑ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ.ΕΤΣΙ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΕΤΣΙ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ.ΧΑΧΑ

Ευχαριστώ πολύ. Τώρα γιατί υπάρχει η υποβολή με αρχείο αυτό είναι άλλο ανέκδοτο.Πάντως έχω κάνει σχετική ερώτηση, άν απαντήσουν θα ενημερώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου δινει επιλογες με ποιο προγραμμα θελεις να το εκτυπωσεις, οταν κανεις δεξί κλικ, οταν εισαι στο αρχειακι. 

το άνοιξα με excell και είναι αλλού το ένα αλλού το άλλο.με word είχε κάτι κινέζικα. τελικά έκανα για αρχή ένα print screen και θα το ξαναπροσπαθήσω.

αλλά εσύ με ποιο πρόγραμμα το άνοιξες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έπρεπε κανονικά να μας πληρώνουν (για τον χρόνο μας) για την συμμετοχή μας σε δωρεάν σεμινάρια για να μάθουμε να χειριζόμαστε όλα αυτά τα μ@λ@κισμέν@ προγράμματα που βγάζουν οι κ@ρ@γκιόζηδες... και όχι να προσπαθούμε εμείς να βρούμε με ποιον τρόπο θα δουλέψουν τα ρημάδια τους.

 

Οοοοοοοοοοοοοχι, ΔΕΝ είμαι θυμωμένη......

 

@#$%^&*#@$%^&*!@#^& !!!!!!!!!!!!

 

Μαρίααααααααααααα,

 

αν κάποια στιγμή θυμώσεις πραγματικά, πες μου σε παρακαλώ, να φύγω από την γειτονιά μας ... ;):D

 

Καλησπέραααααααααααα :):wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρίααααααααααααα,

 

αν κάποια στιγμή θυμώσεις πραγματικά, πες μου σε παρακαλώ, να φύγω από την γειτονιά μας ... ;):D

 

Καλησπέραααααααααααα :):wub:

 

Μπάμπη,

 

1016682_10151705834758464_307927706_n.jp

 

Καλησπέρα  :)  :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα... μόλις ξαναψόφησε η εφαρμογή...

 

Ε βέβαια, τόσο πολύ που μας τον "εφαρμόζει", είπε να κάνει κανένα διάλειμμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σφάλμα 404 - Δεν βρέθηκε Από το RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol - HTTP/1.1 : 10.4.5 404 Δεν βρέθηκε

Ο διακομιστής δεν βρέθηκε κάτι που να ταιριάζει το Request-URI. Δεν παρέχεται καμία ένδειξη του κατά πόσον η κατάσταση είναι προσωρινή ή μόνιμη.

Εάν ο διακομιστής δεν επιθυμεί να κάνει αυτές τις πληροφορίες στη διάθεση του πελάτη, ο κωδικός κατάστασης 403 (Forbidden) μπορεί να χρησιμοποιηθεί αντ 'αυτού. Το 410 (Gone) κωδικός κατάστασης πρέπει να χρησιμοποιηθεί εάν ο διακομιστής ξέρει, μέσα από κάποια εσωτερικά ρυθμιζόμενο μηχανισμό, ότι ένα παλιό πόρων είναι μόνιμα διαθέσιμο και δεν έχει διεύθυνση προώθησης.

 

ΥΓ. εγω πάω για την μεσημεριανή μου σιέστα και ν.π.ν.γ.τ.σ  :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TAXISnet                                                                                                                                                                                       01/07/2013 

                                                                                                     Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

 

Αγαπητοί χρήστες των ηλεκτρονικών υπηρεσιών

 

 

Οι υπηρεσίες του TAXISnet για την ηλεκτρονική υποβολή των δηλώσεων Παρακρατούμενων Φόρων, Εισοδήματος Νομικών Προσώπων και Εντύπων Κ.Β.Σ. Οι υπηρεσίες εκτύπωσης Δηλώσεων Φόρου Εισοδήματος Φυσικών Προσώπων και Εκκαθαριστικών Σημειωμάτων καθώς και οι υπηρεσίες Ειδοποιήσεων Πληρωμής ή Επιστροφής Φόρου, Προσωποποιημένης Πληροφόρησης και έκδοσης Φορολογικής Ενημερότητας, δεν θα είναι διαθέσιμες από ώρα 16:00 έως 21:00, κατά τις ακόλουθες ημερομηνίες:

 

01/07/2013, 02/07/2013, 04/07/2013, 09/07/2013,

11/07/2013, 16/07/2013, 23/07/2013

και 22/08/2013, 27/08/2013

 

λόγω προγραμματισμένων εργασιών αναβάθμισης των συστημάτων.

 

 

Κάνουν συντήρηση λέμεεεεεεεεεεεεεε ... :P

Λάδια, φίλτρα, υγρά φρένων κλπ ...

Για να κρατιέται το εργαλείο σε φόρμα. :D

Και αναβάθμιση μοτέρ.

Θα του αλλάξουν κυλινδροπίστονα, για να πάρει και καμιά 40ριά άλογα παραπάνω.

Να πετάει λέμεεεεεεεεεεε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω κάτι έτσι για να μη νιωθω μονος μου μαλάκας;μόνο  για τις φμυ έχετε αγχος;φπα προλαβαίνεται;δηλώσεις προχωράνε;πίεση από πελατες να γίνονται όλα στην ώρα τους όπως παλιά δεν έχετε;πληρωμές πώς πάνε;εμένα δεν μου πάει τίποτα καλά.δουλεύω μέχρι 2-3 το βράδυ και στο τέλος νιώθω λες και δεν έχει φύγει καθόλου η δουλειά...

Αυτο ισχυει και εδω, ολα απο λιγο  αλλα κανενα ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΑ εντος προθεσμιων. ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ οι υποχρεωσεις και λιγες οι ...24 ωρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δώστε μυαλό γιατί κόλλησα. 

Επιχείρηση που υπέβαλε προσωρινές τα τρία πρώτα δίμηνα.

Στη συνέχεια μείωσε το προσωπικό κράτησε ένα άτομο με υποαπασχόληση και δεν υποβλήθηκαν προσωρινές.

Πως στο διάολο θα συμφωνήσουν οι ακαθάριστες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...