Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΣΥΜΒΑΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΟΡΙΖΜΕΝΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΥΠΟΒΑΛΛΕΤΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ?


VICKYG

Ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

AN EINAI MEIΜΕΝΗ Η ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΜΒΑΣΗ? ΚΑΙ ΠΟΥ ΚΑΤΑΤΙΘΕΤΑΙ?

οπωσδηποτε γινεται συμβαση μερικης απασχολησης. Μέχρι εχτές την σφράγιζε η επιθεωρηση απο σημερα εχω την εντυπωση οτι ειναι υποχρεωτικα ηλεκτρονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΣΤΕΛΝΟΝΤΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΟΙ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΜΕΡΙΚΗΣ ΑΠΟ 01/07/2013; ΟΔΗΓΙΕΣ ΔΕΝ ΘΑ  ΜΑΣ ΔΩΣΟΥΝ;;

ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΕΛΙΚΑ.... ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΛΥΝΕΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΕΝΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Χρειάζεται να έχουμε σκαναρισμένο το έντυπο με τις υπογραφες; Πρέπει να υποβάλλουμε και τροποποιητικο πίνακα ωρών εργασίας και αποδοχών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημερα.Εχω μια τροποποιηση ημερων εργασιας απο 15 μηνιαιαως εγιναν 10.Εστειλα την συμβαση (ε9) μερικης απασχολησης ηλεκτρονικα.Πρεπει να αλλαξω και τον πινακα προσωπικου ετσι?Και τι γινεται στην περιπτωση που ειναι κατατεθειμενος χειρογραφα και ζηταει πρωτοκολλο κτλ?Τα βαζω αλλα λεει οτι δεν εχει βρεθει (λογικο μιας κ ειναι χειρογραφος ο αρχικος πινακας)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημερα.Εχω μια τροποποιηση ημερων εργασιας απο 15 μηνιαιαως εγιναν 10.Εστειλα την συμβαση (ε9) μερικης απασχολησης ηλεκτρονικα.Πρεπει να αλλαξω και τον πινακα προσωπικου ετσι?Και τι γινεται στην περιπτωση που ειναι κατατεθειμενος χειρογραφα και ζηταει πρωτοκολλο κτλ?Τα βαζω αλλα λεει οτι δεν εχει βρεθει (λογικο μιας κ ειναι χειρογραφος ο αρχικος πινακας)..

Καλημέρα, το ξαναυποβάλεις ηλεκτρονικά σημειώνοντας ότι πρόκειται για επανυποβολή του αρχικού που κατατέθηκε χειρόγραφα. Έπειτα μπορείς να τον υποβάλεις τροποποιητικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχω ένα θέμα, το ότι κάποιες συμβάσεις ορισμένου χρόνου τις έχω βάλει να ισχύουν έως 30/09/2013, ενώ το μαγαζί κλείνει στις 25/08. Σε άλλες περιπτώσεις έφτιαχνα κατάσταση στην οποία οι εργαζόμενοι αποδεχόντουσαν την λήξη σύμβασης προγενέστερα από την ημερομηνία λήξης που είχαν υπογράψει και την πήγαινα στο ΣΕΠΕ. Στο ηλεκτρονικό σύστημα τι ισχύει; Πως να το διαχειριστώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχω ένα θέμα, το ότι κάποιες συμβάσεις ορισμένου χρόνου τις έχω βάλει να ισχύουν έως 30/09/2013, ενώ το μαγαζί κλείνει στις 25/08. Σε άλλες περιπτώσεις έφτιαχνα κατάσταση στην οποία οι εργαζόμενοι αποδεχόντουσαν την λήξη σύμβασης προγενέστερα από την ημερομηνία λήξης που είχαν υπογράψει και την πήγαινα στο ΣΕΠΕ. Στο ηλεκτρονικό σύστημα τι ισχύει; Πως να το διαχειριστώ;

 

Θεωρώ πως από τη στιγμή που δεν σου βγάζει κάποιο απαγορευτικό μήνυμα και μπορείς να στείλεις προγενέστερη ή πρόσκαιρα (έως 10 ημέρες) μεταγενέστερη λήξη, μπορείς να κάνεις νωρίτερα τη λήξη της σύμβασης.

Καλό είναι να υπάρχει τροποποιητική σύμβαση ορισμένου χρόνου όπου θα αποδέχεται και ο εργαζόμενος την μεταβολή της ημερομηνίας λήξεως της σύμβασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα!

 

Μπαίνω στο ΣΕΠΕ να στείλω ηλεκτρονικά μια σύμβαση μερικής απασχόλησης ορισμένου χρόνου και ανεβάζω κανονικά το αρχείο pdf της σύμβασης(με τις υπογραφές)

αλλά μου βγάζει μήνυμα ''Mη επιτρεπόμενος τύπος αρχείου. Επιλέξτε από αρχεία τύπου pdf''

 

Μα κι εγώ pdf ανεβάζω! Ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα!

 

Μπαίνω στο ΣΕΠΕ να στείλω ηλεκτρονικά μια σύμβαση μερικής απασχόλησης ορισμένου χρόνου και ανεβάζω κανονικά το αρχείο pdf της σύμβασης(με τις υπογραφές)

αλλά μου βγάζει μήνυμα ''Mη επιτρεπόμενος τύπος αρχείου. Επιλέξτε από αρχεία τύπου pdf''

 

Μα κι εγώ pdf ανεβάζω! Ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα και επειδή δεν μπόρεσα να το λύσω ούτε εγώ αλλά ούτε και ο τεχνικός μου πλέον πηγαίνω το έντυπο σε φωτοτυπείο και μου το σκανάρουν , το περνάω σε στικ και το στέλνω. Αυτό προσωρινά μέχρι να βρω λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μήπως το pdf είναι γραμμένο με κεφαλαία γιατί έτσι δεν το παίρνει

 

 

Ούτε με κεφαλαία το παίρνει ούτε με μικρά ,ούτε αγγλικά ούτε ελληνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχω το ίδιο πρόβλημα και επειδή δεν μπόρεσα να το λύσω ούτε εγώ αλλά ούτε και ο τεχνικός μου πλέον πηγαίνω το έντυπο σε φωτοτυπείο και μου το σκανάρουν , το περνάω σε στικ και το στέλνω. Αυτό προσωρινά μέχρι να βρω λύση.

 

Στο φωτοτυπείο έχουν σκάνερ που το δέχεται ενώ τα δικά μας όχι? Περίεργο...

Κι άμα το περάσεις στο στικ και μετά το ανεβάσεις στο ΣΕΠΕ το δέχεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Παίρνω τηλ στα τηλέφωνα τεχνικής υποστήριξης για ΣΕΠΕ και ΟΑΕΔ που έχουν δώσει και είναι συνεχώς κατειλημένα. :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στο φωτοτυπείο έχουν σκάνερ που το δέχεται ενώ τα δικά μας όχι? Περίεργο...

Κι άμα το περάσεις στο στικ και μετά το ανεβάσεις στο ΣΕΠΕ το δέχεται?

 

Μάλλον έχει κάποιο θέμα το δικό μου σκάνερ όπως και το δικό σου. Ναι το δέχεται. Αφού δέχεται το αρχείο σαν pdf . Το έχω ψάξει όσο δεν φαντάζεσαι είτε με αναβαθμίσεις , με ερωτήσεις στην εταιρεία από όπου το αγόρασα, ήρθε το είδε τεχνικός και μου είπε δεν μπορεί να καταλάβει γιατί συμβαίνει αυτό. Το ίδιο θέμα είχα και με την υποβολή των αρχείων στο ΓΕΜΗ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μάλλον έχει κάποιο θέμα το δικό μου σκάνερ όπως και το δικό σου. Ναι το δέχεται. Αφού δέχεται το αρχείο σαν pdf . Το έχω ψάξει όσο δεν φαντάζεσαι είτε με αναβαθμίσεις , με ερωτήσεις στην εταιρεία από όπου το αγόρασα, ήρθε το είδε τεχνικός και μου είπε δεν μπορεί να καταλάβει γιατί συμβαίνει αυτό. Το ίδιο θέμα είχα και με την υποβολή των αρχείων στο ΓΕΜΗ .

 

 

Μάλλον δηλαδή είναι θέμα σαρωτή.

 

Ευχαριστώ πολύ πάντως για την ιδέα που μου δώσατε.

Θα δοκιμάσω προσωρινά να το κανω σε φωτοτυπείο.

 

Το περίεργο πάντως είναι ότι ανεβάζω συνεχώς αρχεία pdf για άλλες περιπτώσεις χωρίς πρόβλημα. Μόνο στο ΣΕΠΕ μου το κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

δεν έχει να κάνει με το σαρωτή μη λέτε ό,τι να ναι!!

 

edit:

στα αρχεία μην βάζετε ποτέ κενο αλλά να προτιμάτε το "_" (κάτω παύλα) και ως κατάληξη με μικρά κι όχι κεφαλαία

επίσης προτείνω όταν κάνετε μετανομασία κάποιο αρχείο να το επιλέγετε (με 1 κλικ) και μετά F2 και μετά να γράφετε το όνομά του και πάντα με λατινικούς χαρακτήρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μάλλον δηλαδή είναι θέμα σαρωτή.

 

Ευχαριστώ πολύ πάντως για την ιδέα που μου δώσατε.

Θα δοκιμάσω προσωρινά να το κανω σε φωτοτυπείο.

 

Το περίεργο πάντως είναι ότι ανεβάζω συνεχώς αρχεία pdf για άλλες περιπτώσεις χωρίς πρόβλημα. Μόνο στο ΣΕΠΕ μου το κάνει.

Το ξέρω πως ακούγεται περίεργο αλλά κ εμένα μόνο με αυτές τις δύο υπηρεσίες μου το κάνει. Κατα τα άλλα δεν νομίζω πως κάνω κάτι λάθος διότι το χρησιμοποιώ συνέχεια εδώ και χρόνια και επαναλαμβάνω ότι το κοίταξε και τεχνικός οπότε η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά...

Συνάδελφε spirosvii εάν γνωρίζεις κάτι και μπορείς να μας βοηθήσεις θα ήμουν ευγνώμων ... Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

δεν έχει να κάνει με το σαρωτή μη λέτε ό,τι να ναι!!

 

edit:

στα αρχεία μην βάζετε ποτέ κενο αλλά να προτιμάτε το "_" (κάτω παύλα) και ως κατάληξη με μικρά κι όχι κεφαλαία

επίσης προτείνω όταν κάνετε μετανομασία κάποιο αρχείο να το επιλέγετε (με 1 κλικ) και μετά F2 και μετά να γράφετε το όνομά του και πάντα με λατινικούς χαρακτήρες.

Ποιος μίλησε για μετονομασία?  Την ημερομηνία σάρωσης του αρχείου αφήνω όπως το βγάζει το πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

δεν έχει να κάνει με το σαρωτή μη λέτε ό,τι να ναι!!

 

edit:

στα αρχεία μην βάζετε ποτέ κενο αλλά να προτιμάτε το "_" (κάτω παύλα) και ως κατάληξη με μικρά κι όχι κεφαλαία

επίσης προτείνω όταν κάνετε μετανομασία κάποιο αρχείο να το επιλέγετε (με 1 κλικ) και μετά F2 και μετά να γράφετε το όνομά του και πάντα με λατινικούς χαρακτήρες.

 

 

Συνάδελφε σ'ευχαριστώ πάρα πολύ που προσπαθείς να μας βοηθήσεις.

Όπως σου είπα και στο μνμ δεν έβαλα κενό πουθενά ούτε έγραψα την κατάληξη με κεφαλαία.

Πάτησα αποθήκευση ως και στο όνομα αρχείου έβαλα dokimi τίποτα άλλο.

Μόνο του μου τα εμφανίζει έτσι.

Όσο για την μετονομασία πάντα όπως το λες το κάνω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...