Προς το περιεχόμενο
  • 0

Πώς μπορώ να βρω τι ποσό ΕΕΤΗΔΕ οφείλει φορολογούμενος γνωρίζοντας μόνο το ΑΦΜ του?


HURRICANE33

Ερώτηση

Καλησπέρα.Κάτοικος εξωτερικού κληρονόμησε ένα ακίνητο.Το ακίνητο αυτό έχει απλήρωτο ΕΕΤΗΔΕ από έναν παλιό ενοικιαστή το οποίο, όπως ενημέρωσε η ΔΕΗ το έχει στείλει στη ΔΟΥ του ενοικιαστή.Ο ιδιοκτήτης θέλει να το πληρώσει, αλλά ο ενοικιαστής έχει πεθάνει και δεν ξέρει σε ποια ΔΟΥ ανήκε, ούτε το ύψος του ποσού, ούτε βέβαια είχε κωδικούς Τάξις.Γνωρίζει κάποιος συνάδελφος πως μπορεί να βρεθεί αυτό το ποσό?Που να ρωτήσω καθώς είμαι ο αντίκλητος?Αν πάω στο τμήμα εσόδων οποιασδήποτε ΔΟΥ θα βρει το χρέος μέσω ΑΦΜ και θα μπορώ να το πληρώσω?Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

εγω μεσω του αριθμου παροχης εβγαλα ακρη! με το αφμ δεν μπορεσα να κανω δουλεια!

Δηλαδή τι έκανες?Μπορείς να μου πεις λεπτομέρειες?Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

πηγα στο εισοδημα στην εφορια και ρωτησα για ενα πελατη μου, δεν ειχε πληρωσει καθολου το χαρατσι ειχα μονο το αφμ μαζι μου και μου ειπαν οτι θελουν τον αριθμο παροχης, χτυπησαν τον αριθμο στον υπολογιστη και μου ειπαν το ποσο. μου ειπαν οτι το ποσο θα πληρωθει εφαπαξ, οχι με δοσειςμ συμπληρωσα μια αιτηση και μου ζητησαν κ ενα λογαριασμο της δεη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εαν δεν πηγαινα αυτοβουλως μου ειπαν θα ενοχλουσαν τον ενοικιαστη 2 φορες μεχρι να βρουν τον ιδιοκτητη, ετσι εχεισ συνηθως η διαδικασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

πηγα στο εισοδημα στην εφορια και ρωτησα για ενα πελατη μου, δεν ειχε πληρωσει καθολου το χαρατσι ειχα μονο το αφμ μαζι μου και μου ειπαν οτι θελουν τον αριθμο παροχης, χτυπησαν τον αριθμο στον υπολογιστη και μου ειπαν το ποσο. μου ειπαν οτι το ποσο θα πληρωθει εφαπαξ, οχι με δοσειςμ συμπληρωσα μια αιτηση και μου ζητησαν κ ενα λογαριασμο της δεη.

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω σε ποια εφορία ανήκε ο ενοικιαστής.Μπορούν να βρουν μέσω ΑΦΜ την οφειλή σε οποιαδήποτε εφορία?ΤΟ γνωρίζεις αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Oχι, διοτι αρχικα ειχα παει σε λαθος εφορια κ δεν με εξυπηρετησαν. αφμ γνωριζεις;

πηγαινε στο μητρωο να σε παρεπεμψουν στη σωστη εφορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

πηγαινε στο μητρωο να σε παρεπεμψουν στη σωστη εφορια.

Από ό,τι ξέρεις στα μητρώα γίνεται ένας πανικός!Γνωρίζεις αν υπάρχει τρόπος να μάθω τη ΔΟΥ αλλιώς?Σε ευχαριστώ πάντως για όλες τις απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

γιατί δεν βγάζεις κλειδάριθμο, να  μπεις στην προσ/νη πληροφόρηση, να δεις την οφειλή, να εκτυπώσεις την ταυτότητα πληρωμής και να πας στην τράπεζα να τελειώνεις ... και με δόσεις...! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

γιατί δεν βγάζεις κλειδάριθμο, να  μπεις στην προσ/νη πληροφόρηση, να δεις την οφειλή, να εκτυπώσεις την ταυτότητα πληρωμής και να πας στην τράπεζα να τελειώνεις ... και με δόσεις...! :)

Δεν μπορώ να βγάλω κλειδάριθμο γιατί ο ενοικιαστής έχει πεθάνει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καποια παλια δηλωση δεν εχει; καποιο λογαριασμο δεκο; εαν εχει διπλωμα οδηγησης;

Τίποτα μιλάμε.Άσε, με έχει κουράσει το όλο ζήτημα!Το μόνο που ξέρω είναι ο ΑΦΜ και ότι η ΔΕΗ έχει στείλει το ΕΕΤΗΔΕ στη ΔΟΥ τη δική του.Τώρα σε ποια ΔΟΥ, ποιο ποσό, κανείς δεν ξέρει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν μπορώ να βγάλω κλειδάριθμο γιατί ο ενοικιαστής έχει πεθάνει!

Θεός σχωρέστον.

 

Δεν σου λέω για τον ενοικιαστή.

Λέω για τον ιδιοκτήτη. Εάν δεν έχει πληρωθεί το χαράτσι από τον ενοικιαστή, καταλογίζεται στο όνομα του ιδιοκτήτη και μπορεί να το δει στις οφειλές εκτός ρύθμισης από την προσ/νη πληροφόρηση.

 

Καλησπέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...