Jump to content
Sign in to follow this  
gus

Οι επίσημες ανακοινώσες του ΥΠΟΙΚ για τις παράτάσεις Φυσικών και νομικών προσώπων

Recommended Posts

Καλημέρα και από εμένα.

Διακοπές που θα πάτε????

Σε άλλον πλανήτη και δεν θα ξαναγυρίσουμε,

μπας και σωθούμε.

@lo_gran προσπαθώ να απαντώ σε όλα. Δεν προλαβαίνω πάντα. Επικεντρωθείτε στα 1 και 2 λήγουν τα. Πόσα έχετε;

Πρωινές απορίες του Θεοχάρη. Μάλλον δεν έχει ενημερωθεί για το πόσα άλλα πράγματα λήγουν τον Ιούλιο...

Επειδή δεν ξέρω από twitter μπορεί να μου πεί κάποιος που ξέρει, εάν ανοίξω λογαρισμό στο twitter θα πρέπει να με αποδεχτεί  ως φίλη ο Θεοχάρης όπως πχ στο facebook??????

ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΙΣΩ!!!!  :angry:

Επειδή δεν ξέρω από twitter μπορεί να μου πεί κάποιος που ξέρει, εάν ανοίξω λογαρισμό στο twitter θα πρέπει να με αποδεχτεί  ως φίλη ο Θεοχάρης όπως πχ στο facebook??????

Οχι, δε χρειαζεται να σ' αποδεχτει. Μπορεις ανετα ...

@htheoharis @lo_gran Αν έχετε μερίδιο ευθύνης για την απόφαση της παράτασης είσαστε άπλα εκτός πραγματικοτητας και ας μην μου απαντήσετε

και να φανταστείτε οτι έκανα λογαριασμό twitter μόνο για να τον ακολουθώ

Μην μπεις καν στον κοπο να κανεις λογαριασμο δεν θα καταλαβουν τιποτα

Tweets
  1.  
    1. Harry Theoharis@htheoharis 14ω

Παράταση: 8/7 για ΝΠ και αν δεν κάνω λάθος (δεν είδα την απόφαση του υπουργού) 1/9 για ΦΠ. ΔΕΝ θα δοθεί άλλη

Expand

1. Panagiotis@darko__77 14ω

@htheoharis θα ισχύσουν τα σπασμένα αφμ? να κοιτάξουμε δηλαδή να αλλάξουμε το πρόγραμμα μας για να φέρουμε τους πρώτους μπροστά

Απόκρυψη

9:29 PM - 26 Ιουν 13 · Details

@darko__77 Όχι. Όμως δεν θα υπάρξει παράταση. Αν σας έρθουν στο τέλος θα πρέπει να το διαχειριστείτε.

Expand

αυτο που βλεπω στο twitter τι σημαινει?εχασα κατι?

autoktonia-mpalkoni-660_1.png

* Λογιστής φοροτεχνικός Ιούλιος - Αύγουστος 2013

Καλημέρα καλή δύναμη ( ; ) ...

:D :D :D Γελάω απο νεύρα...

Tweets
  1.  

Παράταση: 8/7 για ΝΠ και αν δεν κάνω λάθος (δεν είδα την απόφαση του υπουργού) 1/9 για ΦΠ. ΔΕΝ θα δοθεί άλλη

Expand

1. Panagiotis@darko__77 14ω

@htheoharis θα ισχύσουν τα σπασμένα αφμ? να κοιτάξουμε δηλαδή να αλλάξουμε το πρόγραμμα μας για να φέρουμε τους πρώτους μπροστά

Απόκρυψη

9:29 PM - 26 Ιουν 13 · Details

@darko__77 Όχι. Όμως δεν θα υπάρξει παράταση. Αν σας έρθουν στο τέλος θα πρέπει να το διαχειριστείτε.

Expand

αυτο που βλεπω στο twitter τι σημαινει?εχασα κατι?

καλα αυτο δεν σημαινει οτι ολες οι δηλωσεις πανε μαζι η εγω δεν καταλαβαινω ποια?

Λοιπόν. Εγώ με καλή πρόθεση να δεχθώ τις ημερομηνίες του υπουργείου....

Ποιος μας εγγυάται πως το taxis θα δουλεύει κανονικά??????????

Ποιος???????????????????

Λοιπόν. Εγώ με καλή πρόθεση να δεχθώ τις ημερομηνίες του υπουργείου....

Ποιος μας εγγυάται πως το taxis θα δουλεύει κανονικά??????????

Ποιος???????????????????

Σιγά μήν δουλεύει :angry: :angry:

οταν αναφέρει

"Η προθεσμία ηλεκτρονικής υποβολής των ετήσιων δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος για τους υπόχρεους του άρθρου 62 του ΚΦΕ (φυσικά πρόσωπα),......"

εννοεί φαντάζομαι και ατομικες επιχειρησεις, ελευθέρια επαγγέλματα κλπ, οχι μόνο μισθωτούς και συνταξιούχους

μεχρι τωρα επικρατουσε η ωρολογια επιτηδευματιες/φυσικα προσωπα

αντε να βρεις το αρθρο 62 του ΚΦΕ με τις τροποποιησεις να δουμε αν περιλαμβανονται και οι ατομικες

και οσοι εχουν μονο απο ενοικια κλπ

αυτο με τις ημερομηνιες μ εχει κανει ρακος δεν μπορω να δουλεψω...

το 90 % των λογιστικών γραφείων  έχουν υποβάλλει εκτιμώ κοντά στο 30-40 % των δηλώσεων τους....  

Από που βγαίνει αυτό το νούμερο; Σχεδόν οι μισές δηλώσεις; Για αυτό ο κ. Γενικός λέει ότι δεν θα δοθεί άλλη παράταση; Μα δεν ζητάμε παράταση, τον χρόνο που ο νόμος γράφει ρητά, ζητάμε...

Και να ρωτήσω κάτι; Οσοι έχουν ΑΦΜ που λήγει μέσα στον Ιούλιο θα πληρώσουν 3 δόσεις, οι άλλοι θα πάνε Αύγουστο και θα πληρώσουν 2 δόσεις; Αντε να πεις στον πελάτη σου ότι ακολούθησες το ΑΦΜ και δεν του έκανες την δήλωση τον Ιούλιο. Μήπως εκεί αποσκοπεί η τμηματική κατά ΑΦΜ προθεσμία; Στείλτε σύντομα τις δηλώσεις, αλλιώς...

το 90 % των λογιστικών γραφείων  έχουν υποβάλλει εκτιμώ κοντά στο 30-40 % των δηλώσεων τους....  

Αν έχουν φύγει οι μισές δηλώσεις ενώ οι άλλοι νομοθετούν ακόμα ζήτω που καήκαμε.

αυτο με τις ημερομηνιες μ εχει κανει ρακος δεν μπορω να δουλεψω...

Eμένα ότι κ ν ακούσω σε σχέση με το επάγγελμα την τελευταία χρονιά με κάνει όλο και

πιο ράκος και πιο ράκος.

Τωρα εσύ, ή τσιράκι του Θεοχάρη είσαι ή δεν ξέρεις τι σου γίνεται !!!!!!

Συγνωμη ρε παιδιά τώρα αλλά υπάρχει κανένας-σοβαρά έτσι-που πιστεύει ότι δε θα πάνε όλα τα αφμ, τέλος αυγούστου?Εγω προσωπικά πιστεύω ότι θα πάνε καί παρακάτω...Τι περιμένετε να βγεί ο Θεοχάρης καί να πεί "αράξτε θα δοθεί κι άλλη παράταση"???

Νομικών προσώπων

Συμφωνώ

Ε τότε εγω είμαι πολυυυυυ πίσω.......

Εχω φτάσει αισίως στο 2%

Καλημέρα. Από πού προκύπτει αυτό το ποσοστό? Εγώ ούτε το 5% των δηλώσεων δεν έχω υποβάλλει. Μόνο εγώ έμεινα τόσο πίσω?

από τις 12 Μαίου εως σήμερα  2/7συμπληρώνονται 50 ημέρες υποβολής.Για 50 ημέρες ένα 30 % υπέθεσα ότι ειναι καλό ποσοστό :)  (δηλαδή  120 ημέρες θα χρειαστούμε για το υπόλοποι 70 %  !!! ) που σημαίνει 20 Οκτωβρίου !!! επειδή μου φάνηκε υπερβολικό να μας αφήσουν εως τότε έκανα αυτή την υπόθεση εργασίας .... :rolleyes:

Προσωπικά είμαι στο 10 %  ;)