Προς το περιεχόμενο

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 28 ΙΟΥΝΙΟΥ 2013 ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΙΣΚΕΥΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ SITE TOY TAXISNET ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΒΑΛΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΑΠΟ 09:00 ΕΩΣ 12:00


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 261
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλήμερα 

Απο οσο γνωρίζω δεν εχει βγει ΦΕΚ για τους τοκους καταθεσεων.Τι θα λεγατε να στειλουμε οσες περισσοτερες δηλωσεις εχουμε με τοκους χωρίς να συμπληρωσουμε το πεδιο?Αφου δεν υπαρχει ΦΕΚ δεν υπαρχουν κυρωσεις ουτε για εμας ουτε για τον πελατη.

Να τους δημιουργησουμε το μπάχαλο που μας πέταξαν μπαλακι. Σαν συνεχεία της σημερινής αποχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως έβαλες το προφίλ και το λογότυπο?

 

Δεξί κλικ επάνω στην εικόνα που ανέβασε η Χρύσα  την αποθηκεύεις και την αντιγράφεις στο προφίλ σου

Δεξί κλικ στο λογότυπο του Μπάμπη , ιδιότητες , αντιγράφεις τη διεύθυνση (url) και κάνεις επικόλληση σε εικόνα στην υπογραφή σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά εγώ έχω έρθει πρωι πρωι στο γραφείο και δεν εχω μπει καν μέσα στο taxis και παίρνω τηλ. και συναδέλφους να κάνουν και αυτοί το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου κανεις δε στελενει δηλωσεις ειναι ευκαιρια να μπω να στειλω εγω τωρα που δε θα κολλαει....:)πλακα κανω..μεχρι την τριτη αποχη μπας και ξυπνησουμε πρωτα εμεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σήμερα το είδα και εννοείτε ότι ειμαι μέσα κι εγώ, αν και θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον για όλη την Παρασκευή (Παρασκευή δεν έχουμε σήμερα??? :o ).

Βέβαια είναι κι αυτό μια αρχή παρότι πιστεύω ότι πολλοί θα είναι αυτοί που δεν θα το τηρήσουν αλλά ας έχουμε θετική σκέψη!! ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΝΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΛΛΑ ΕΩΣ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ 02/07  :wub:

 

Sorry παιδιά αλλά "πήδηξα" τις σελίδες 7-10!! :rolleyes: (ούτε το banner δεν πρόσεξα-είμαι και λίγο αρρωστούλα σήμερα)

Οκ, εννοείτε μέσα έως και την Τρίτη......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεξί κλικ επάνω στην εικόνα που ανέβασε η Χρύσα  την αποθηκεύεις και την αντιγράφεις στο προφίλ σου

Δεξί κλικ στο λογότυπο του Μπάμπη , ιδιότητες , αντιγράφεις τη διεύθυνση (url) και κάνεις επικόλληση σε εικόνα στην υπογραφή σου

σε ευχαριστώ πολύ.

την εικόνα της Χρύσας την κατάφερα, αλλά του Μπάμπη δεν...................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ενεργοποίηση HTML να μην είναι τσεκαρισμένο

Και κάνεις επικόληση το

"img=http://img560.imageshack.us/img560/3852/x4c.gif"

αλλά αλλάζεις τα "" με [ ]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πρωτοβάθμιο επίπεδο ίσως παίξει δεν είναι δα και τόσο δύσκολο να συντονιστούν κάποιοι τοπικοί σύλλογοι διαδικτυακά ... νομίζω καταλαβαινόμαστε ... τα πανελλήνια συνδικαλιστικά τελικά στα σκουπίδια αν κρίνω απ τα γραφόμενά σου ... 

 

Το αντίθετο φίλε μου. 

Προσπαθούμε να πιέσουμε την Ομοσπονδία να αλλάξει στρατηγική. 

Πάντα πρέπει να μπαίνει μπροστά. 

Απλά όταν κάτι δεν πάει καλά πρέπει να πιέζει η βάση. (ελπίζω βέβαια να έχουμε δίκιο) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε..παιδιά...ο καθένας απο μόνος του θα κάνει....απεργία.Έτσι κάνουν οι δικαστικοί,οι εφοριακοί,οι φαρμακοποιοί κτλ Πού είναι τα συνδικαλιστικά όργανά μας..

 

 

οκ Θα συμμετέχω

 

 

Είσαι απίστευτος !!!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
logotypo_logiston_banner3.jpg
Προς:

Υπουργείο Οικονομικών.

Γενική Γραμματεία Δημοσίων Εσόδων

Γενική Γραμματεία Πληροφοριακών Συστημάτων

Ομοσπονδία Λογιστών ΠΟΦΕΕ

Πρωτοβάθμιους Συλλόγους Ελλάδας 

Κοινοποίηση: 

Διαδικτυακή πύλη Tax heaven

 

 

ΣΥΜΒΟΛΙΚΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΛΟΓΙΣΤΩΝ

ΔΕΝ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΜΕ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΑΠΟ 28/6 – 2/7

 

 Συνάδελφοι,

 

Σε ένδειξη διαμαρτυρίας στην κατάσταση που βιώνει ο λογιστής καλούμε τους συναδέλφους, συμβολικά,  να μην υποβάλλουν, ούτε να αποθηκεύσουν καμία φορολογική δήλωση φυσικών προσώπων ηλεκτρονικά από σήμερα Παρασκευή 28/6 έως την Τρίτη 2/7.

 

Η κίνηση αυτή έχει τους εξής σκοπούς:

Α. Τον συμβολικό της σκοπό.

 

Β. Την στήριξη οποιασδήποτε προσπάθειας, σε οποιοδήποτε σημείο της Ελλάδας, η οποία ξεκινάει από την Βάση (σ.σ. συναδέλφους λογιστές) (όπως μια τέτοια έχει δημιουργηθεί στο διαδίκτυο:

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=91899&page=10

 

Γ. Να πιέσουμε τους εκπροσώπους μας για μια πιο δυναμική παρέμβαση και τέλος

 

Δ. Να προειδοποιήσουμε τους αρμόδιους των Υπουργείων να σταθμίζουν  την αξιοπρέπεια στην εργασία μας κατά την λήψη των αποφάσεων τους.  Διότι αν δεν το κάνουν τότε κινήσεις συμβολικού σκοπού όπως η σημερινή θα μετατραπούν σύντομα  σε μαζικές και δυναμικές κινητοποιήσεις. Το αδιέξοδο η σύγχυση  και η εξουθένωση  μας μόνο σε τέτοια αποτελέσματα θα επιφέρουν.

 

 

Καλούμε όλους τους συλλόγους να προβούν σε παρόμοιες πρωτοβουλίες.

Καλούμε την Ομοσπονδία να υποστηρίξει οποιαδήποτε κινητοποίηση της Βάσης.

Καλούμε τους υπεύθυνους του Υπουργείου όταν αποφασίζουν να σταθμίζουν την αξιοπρέπεια στην εργασία μας. 

 
 
Μ  ε     ε  κ  τ  ί  μ  η  σ  η
εκ του Συλλόγου Αδειούχων Λογιστών Φοροτεχνικών Ν. Χανίων
 
Ο Πρόεδρος Σταυρουλάκης Κωνσταντίνος,  

Ο Αντιπρόεδρος  Πατηνιωτάκης Ιωάννης , 

Ο Γραμματέας  Μπατάκης Διομήδης, 

Ο Ταμίας  Τσιριντουλάκης Ανδρέας,

 Το Μέλος Παπαδάκης Ιωάννης

Διεύθυνση:

Β. Κορνάρου 30 & Αποκορώνου
Χανιά, Κρήτη 731 00
Ελλάδα
Τηλέφωνα: 2821071581 - 2821051769

Fax: 2821052254 - 2821034670

 
 

 

 

 

Η επιστολή στάλθηκε από τον Σύλλογο μας στο Υπουργείο Οικονομικών, στην Γενική Γραμματεία Πληροφοριακών Συστημάτων, στην Γενική Γραμματεία Δημόσιων Εσόδων στην ΠοΦΕΕ και σε όλους τους Συλλόγους της ΠΟΦΕΕ (δεν είχαμε τα μειλ των άλλων συλλόγων) και στο Ταξχεβεν.

 

Αντεεε παιδιάαααααααα !!!

Μιλήστε με τους Συλλόγους σας να κάνουν το ίδιο. 

Πρέπει να τους πάρετε τηλέφωνο. 

 

Υ.Γ. Πήρε για στήριξη ο Σύλλογος Καρδίτσας και ο Σύλλογος Σάμου  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αφορμή την παρακάτω δημοσίευση του αγαπητού συναδέλφου και την θέση του συλλόγου των συναδέλφων στα Χανιά ...

 

Δεν εμφανίζεται σωστά το newsletter; Δείτε το στον  browser σας.
logotypo_logiston_banner3.jpg
Προς:
Υπουργείο Οικονομικών.
Γενική Γραμματεία Δημοσίων Εσόδων
Γενική Γραμματεία Πληροφοριακών Συστημάτων
Ομοσπονδία Λογιστών ΠΟΦΕΕ
Πρωτοβάθμιους Συλλόγους Ελλάδας 

Κοινοποίηση: 
Διαδικτυακή πύλη Tax heaven
 
 

ΣΥΜΒΟΛΙΚΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΛΟΓΙΣΤΩΝ
ΔΕΝ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΜΕ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΑΠΟ 28/6 – 2/7

 
 Συνάδελφοι,
 
Σε ένδειξη διαμαρτυρίας στην κατάσταση που βιώνει ο λογιστής καλούμε τους συναδέλφους, συμβολικά,  να μην υποβάλλουν, ούτε να αποθηκεύσουν καμία φορολογική δήλωση φυσικών προσώπων ηλεκτρονικά από σήμερα Παρασκευή 28/6 έως την Τρίτη 2/7.
 
Η κίνηση αυτή έχει τους εξής σκοπούς:
Α. Τον συμβολικό της σκοπό.
 
Β. Την στήριξη οποιασδήποτε προσπάθειας, σε οποιοδήποτε σημείο της Ελλάδας, η οποία ξεκινάει από την Βάση (σ.σ. συναδέλφους λογιστές) (όπως μια τέτοια έχει δημιουργηθεί στο διαδίκτυο:
http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=91899&page=10
 
Γ. Να πιέσουμε τους εκπροσώπους μας για μια πιο δυναμική παρέμβαση και τέλος
 
Δ. Να προειδοποιήσουμε τους αρμόδιους των Υπουργείων να σταθμίζουν  την αξιοπρέπεια στην εργασία μας κατά την λήψη των αποφάσεων τους.  Διότι αν δεν το κάνουν τότε κινήσεις συμβολικού σκοπού όπως η σημερινή θα μετατραπούν σύντομα  σε μαζικές και δυναμικές κινητοποιήσεις. Το αδιέξοδο η σύγχυση  και η εξουθένωση  μας μόνο σε τέτοια αποτελέσματα θα επιφέρουν.
 
 
Καλούμε όλους τους συλλόγους να προβούν σε παρόμοιες πρωτοβουλίες.
Καλούμε την Ομοσπονδία να υποστηρίξει οποιαδήποτε κινητοποίηση της Βάσης.
Καλούμε τους υπεύθυνους του Υπουργείου όταν αποφασίζουν να σταθμίζουν την αξιοπρέπεια στην εργασία μας. 

 

 



Μ  ε     ε  κ  τ  ί  μ  η  σ  η
εκ του Συλλόγου Αδειούχων Λογιστών Φοροτεχνικών Ν. Χανίων
 
Ο Πρόεδρος Σταυρουλάκης Κωνσταντίνος,  
Ο Αντιπρόεδρος  Πατηνιωτάκης Ιωάννης , 
Ο Γραμματέας  Μπατάκης Διομήδης, 
Ο Ταμίας  Τσιριντουλάκης Ανδρέας,
 Το Μέλος Παπαδάκης Ιωάννης


Διεύθυνση:

Β. Κορνάρου 30 & Αποκορώνου
Χανιά, Κρήτη 731 00
Ελλάδα


Τηλέφωνα: 2821071581 - 2821051769
Fax: 2821052254 - 2821034670

 

 

... έφτιαξα μια φωτογραφία (της υπογραφής μου), η οποία όπως θα έχετε δει, κάνει λόγο για αποχή έως και την Τρίτη υιοθετώντας και την πρόταση του συλλόγου, θέλοντας να δείξω και την δική μου συμμετοχή στην συμβολική κίνηση όπως αναγράφεται σ' αυτή και παρόλο που όπως γράφω στο παρακάτω μήνυμα, έχω εκφράσει αλλού, την διαφορετική μου άποψη.
 

Αν και έχω εκφράσει την διαφορετική άποψή μου για το πως θα προτιμούσα να γίνει αυτό ...

TaxisNIET σήμερα κι από εμάς.

Καλημέρα, καλή δύναμη.

 

Όμως ο Κίτσος, όπως μπορείτε να δείτε και παρακάτω αλλά και όπως μου έγραψε προσωπικά, θεωρεί ότι του "γάμησα την συζήτηση" ότι υπέβαλα εγώ μια διαφορετική θέση για αποχή από την δική του πρόταση.

Θα μπορούσα όπως λέει να την υποβάλω αργότερα.

Μετά τις 12.10 , μου γράφει.

Αφού "λήξει" η δικιά του ... και ότι του θυμίζει,

αντιγράφω από το προσωπικό μήνυμα που μου έστειλε:

 

"

δεν ειναι μονο για σενα

αλλα και για τους αλλους

μου θυμιζει πολιτικους που τρεχουν  να καπελωσουν καθε προσπαθεια μην και μεινουν εξω απο το προσκηνιο

"

απαντώντας του ότι, " δεν είχα, δεν έχω και δεν θα έχω ποτέ ανάγκη, από τέτοιου είδους λεζάντες ... "

 

 

Κίτσο, καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου.

Αφού είναι αποκλειστικότητά σου και σου την χαλάω, αποχωρώ.

Δεν συμμετέχω πλέον σ' αυτή.

Θα συμμετέχω όμως στην άλλη ...

 

Μάλλον αγαπητοί συνάδελφοι, δεν είναι μόνο στραβός ο γιαλός.

Μαζί με τον στραβό γιαλό κι εμείς στραβά αρμενίζουμε ...

 

Ο νοών, νοεί το ...

 

Καλή δύναμη σε όλες και όλους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ο στόχος είναι να υιοθετηθεί η πρωτοβουλία του Τζαβέλα από όσους περισσότερους γίνεται.

Μπορεί να αντιγραφεί και να υιοθετηθεί από χίλους; Ας γίνει.

Πιστεύω ότι αυτός είναι και ο στόχος του Τζαβέλα.

 

Μπάμπη ας αλλάξει από τις 12.30. Δεν υπάρχει πρόβλημα. 

 

Πρέπει να αποφεύγουμε διαφωνίες οι οποίες βέβαια είναι και φυσιολογικές. Και η γνώμη του Μπάμπη αλλά και του Τζεβέλα με την έννοια ότι ξεκίνησε μια πρόταση και απλά θέλει να τηρηθεί.

 

Εντάξει παιδιά ;;; !!!   :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω συμφωνήσει ήδη για όλη την Παρασκευή. Ακολουθώ προτροπή Αμαρτωλού και πάω μέχρι 2/7. και εννοείται σαββατοκύριακο καφέδες και ούζα παραλία. Το δικαιούμαι. Τρέχω από τη δημοσίευση του 3842/2010 και ακόμα δεν έχω σταματήσει. Αμαρτωλέ ξέρεις που βρίσκομαι. Θα σε περιμένω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ο στόχος είναι να υιοθετηθεί η πρωτοβουλία του Τζαβέλα από όσους περισσότερους γίνεται.

Μπορεί να αντιγραφεί και να υιοθετηθεί από χίλους; Ας γίνει.

Μπάμπη ας αλλάξει από τις 12.30. Δεν υπάρχει πρόβλημα. 

 

Πρέπει να αποφεύγουμε διαφωνίες οι οποίες βέβαια είναι και φυσιολογικές. Και η γνώμη του Μπάμπη αλλά και του Τζεβέλα με την έννοια ότι ξεκίνησε μια πρόταση και απλά θέλει να τηρηθεί.

 

Εντάξει παιδιά ;;; !!!   :) 

 

Κώστα, λέμε διαφορετικά πράγματα.

Αναγνώρισα και θέλησα να συμμετέχω, δηλώνοντάς το, στην πρωτοβουλία του Τζαβέλα.

Αναγνώρισα επίσης και το δικό σας κάλεσμα.

 

Δεν έκανα κανενός είδους πρόταση.

Δεν αντέγραψα κανέναν.

Δεν εξέφρασα άλλου είδους ενέργεια για πίεση και ούτε πρότεινα διαφορετικό διάστημα, από αυτό που προτρέπει ο σύλλογός σας αλλά και άλλοι συνάδελφοι πριν από εμένα (μιλάω για έως την Τρίτη).

Δεν είχα σκοπό να καπελώσω κανέναν.

 

Συμμετοχή και μόνο δήλωσα ...

 

Δεν θα επιτρέψω όμως σε κανέναν (και φυσικά δεν αναφέρομαι σ' εσένα) να μου πει πότε και πως θα αποχωρήσω ή πότε και πως θα συμμετέχω σε κάποια κίνηση.

 

Δεν έχω ανάγκη να μείνω στο "προσκήνιο" , αν και δεν καταλαβαίνω το ... πως ...

 

Άλλοι φαίνεται να έχουν ανάγκη από τέτοιου είδους "αναδείξεις" ... (και επίσης δεν αναφέρομαι σ' εσένα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...