Προς το περιεχόμενο

Παράταση στις δηλώσεις φυσικών προσώπων-Πότε έχουν σκοπό να την ανακοινώσουν?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να πιστεύω ότι σιωπηρά θα δέχονται δηλώσεις έως 6/9/2013. Αλλιώς θα υπάρξει σοβαρό πρόβλημα.Κανείς μας δεν προλαβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν νομίζω, ρίξε μια ματιά εδώ. Είναι σημερινό...Τι εννοεί ο ποιητής ;

 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/14919

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πιστεύω ότι σιωπηρά θα δέχονται δηλώσεις έως 6/9/2013. Αλλιώς θα υπάρξει σοβαρό πρόβλημα.Κανείς μας δεν προλαβαίνει.

 

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΩΠΗΡΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΓΛΙΤΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΤΕΛΙΚΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπεβαλα την πρωτη δηλωση ξεκινωντας απο την δικη μου.

 

Υ/Γ 26/08/2013

Είμαι περήφανος, για την έναρξη.,αλλά θέλει και ΦΣΚ αφού είναι η δική σου και ξεκίνησες τόσο νωρίς...

και εγώ απο την δική μου ξεκινάω πάντα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπεβαλα την πρωτη δηλωση ξεκινωντας απο την δικη μου.

 

Υ/Γ 26/08/2013

Ε και τι θες τωρα ? να σου πουμε μπραβο????

 

θα στο πω

ΜΠΡΑΒΟ καμαρι μου !!!! Αητε μου!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΞΕΜΕΙΝΑΝ , ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΖΑΛΙΣΕΙ ΜΕ ΤΑ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ. ΚΑΛΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ Μ*****ΚΕΣ. ΑΜ ΔΕ ΜΕ ΤΑ Ε9 ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΜΠΕΙΣ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ Η΄ ΝΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΕΙΣ ΝΕΟ ΣΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΕΚ, ΑΣΕ ΠΟΥ ΣΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΚΤΥΠΩΣΕΙΣ ΦΑΠ 2011+2012 ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΠΛΗΡΩΜΗΣ, ΤΕΛΙΚΑ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ " ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΗΡΕΤΕΣ" , ΜΗΠΩΣ ΑΡΓΗΣΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΧΑΜΠΑΡΙ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σηκωθήκαμε πρωί .......και γυρίσαμε το βράδυ

Όχι βράδυ ........μαύρα μεσάνυχτα

Άκρα του τάφου σιωπή από τα όργανα ….όλα

Βουβά ............και αμίλητα όλα τα συνδικαλιστικά όργανα

Εμείς από το πρωί μέχρι το βράδυ στέλνουμε

Και τελειωμό δεν έχουν

Θα έρθει όμως και η ώρα μας σιγά σιγά

Και η εκδίκηση είναι πάντα κρύα ακούτε όργανα ??

ή εκτός από βουβά είστε και κουφά

Τέλος η ποίηση ...............σε λίγο θα σημάνουν τα κανόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά είμαστε αχάριστοι ! Ο αγαπητός κ. Γενικός μας έδωσε την παράταση και εμείς γκρινιάζουμε :

Είπε ακόμη ότι το σύστημα θα είναι ανοιχτό για όλους μετά τις 30 του μήνα, αλλά οι δηλώσεις που θα εκκαθαρίζονται θα είναι εκπρόθεσμες.   Το τυρί και η φάκα!

Σε λίγο θα βγάλει την γνωστή ανακοίνωση η ΠΟΦΕΕ και όλα καλά... Δεν παλεύεται ο άνθρωπος, ούτε και οι εκπρόσωποί μας.

Και παράκληση , μη ζητάτε από τους συλλόγους να κάνουν κάτι. Εκαναν ήδη πολλά, αλλά κρεμάσθηκαν από την "ηγεσία" που δεν συμπαραστάθηκε σε κανένα αίτημα. Και μιλάω μετά λόγου γνώσης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ξυπνήσουμε μια μέρα, οι δηλώσεις όλες θαχουν φύγει,

κι εμείς,

δεν θα χουμε προετοιμάσει τον εαυτό μας για καλύτερες μέρες,

και  «τι θα κάνουμε τότε»;

 

Απαγορεύεται

η αισιοδοξία.

Δεν «συμφέρει»

η προσωπική

αντίσταση στη

μιζέρια, γιατί

έχουμε συνηθίσει

στην απαθή

καταστροφολογία

και στοχοποίηση,

που δεν απαιτεί

και πολλή…

δουλειά.

 

Και τώρα τι θα απογίνουμε χωρίς δηλώσεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EXOUME MΠΛΟΚΑΡΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ...ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ..ΠΟΛΥΣ ΧΡΟΝΟΣ ΓΙΑ ΝΑΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ ΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΚΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΣΕ ΚΥΝΗΓΑΕΙ ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΗΛΩΣΗ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ 2 ΩΡΕΣ ..  ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕΧΡΙ 30/09/ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕΧΡΙ 30/08 ,,

ΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΙΑ  ΔΕΝ  ΜΠΠΟΡΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΤΕΤΟΙΑ ΠΙΕΣΗ ...ΟΥΦΦΦΦΦ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πανω στον πανικο μας ξεχασουμε καμια δηλωση μετα το τελος των οποιοδηποτε παρατασεων, σιωπηρων η μη, δεν θα δεχονται τις αποδειξεις? Δηλαδη μηλαμε για προστιμο μεσου ορου 500 ευρω? Παει το παλιο το απλο 60ευρω?

 

Και κατι αλλο. Ιδεα μου ειναι οτι το Ε9 οριστικοποιειται χωρις προσοψεις παρα μονο με Δεη? Νομιζω οτι και το ΚΑΕΚ το βγαζει με κιτρινη ενδειξη. Ασε που αμα βαλεις και το ΑΤΑΚ του ακινητου το δεχεται.

 

Καλο κουραγιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ξυπνήσουμε μια μέρα, οι δηλώσεις όλες θαχουν φύγει,

κι εμείς,

δεν θα χουμε προετοιμάσει τον εαυτό μας για καλύτερες μέρες,

και  «τι θα κάνουμε τότε»;

 

Απαγορεύεται

η αισιοδοξία.

Δεν «συμφέρει»

η προσωπική

αντίσταση στη

μιζέρια, γιατί

έχουμε συνηθίσει

στην απαθή

καταστροφολογία

και στοχοποίηση,

που δεν απαιτεί

και πολλή…

δουλειά.

 

Και τώρα τι θα απογίνουμε χωρίς δηλώσεις ;

Καλή η παράφραση του Αλεξανδρινού, Νέε μου, αλλά μη ξεχνάς ότι οι δηλώσεις δεν τέλειωσαν, δεν βλέπω να τελειώνουν, όνειρο θερινής νυκτός είναι  και οι βάρβαροι δεν είναι οι δηλώσεις, αυτοί που μας εμπαίζουν είναι... Υπομονή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στον τρίτο χρόνο λειτουργίας του γραφείου και φέτος έριξα πρώτη φορά ξενύχτια, αν και ο όγκος των δηλώσεων που έχω δε φτάνει το δικό σας. Παρόλα αυτά για να τα καταφέρω αναγκάστηκα να κάνω κι εγώ κάποια τρελά ωράρια. 

 

Και επειδή: 

- όλο αυτό το διάστημα έφαγα τρελή κούραση και άγχος

- Το Σάββατο που μας πέρασε παντρεύτηκα

- Την Παρασκευή που μας έρχεται φεύγω ταξίδι 10 μέρες 

 

ΣΤΕΛΝΩ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΝΑΠΟΜΕΙΝΟΥΣΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΠΕΜΠΤΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΓΕΙΑ ΣΑΣ! ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ  :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Κλήνέρα και ακαλή δύναμη και απο μένα(κυρίως  ψυχική)!

Και άντε λέω εγώ τελειώνουμε(??????????)τις δηλώσεις μέχρι την Παρασκευή. Ε9 μέχρι 15/09 προλαβαίνετε όλοι και είμαι μόνο εγώ αγχωμένη??Δέν βλέπω να γίνεται μνεία επι του θεματος.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα δεν προλαβαινουμε και εχουμε να βγαζουμε και Τ.Ο.για ΦΑΠ και ΦΕ τα οποια βεβαιωθηκαν και δεν τα πηραν ακομα οι φορολογουμενοι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν προλαβαινουμε λεμε..... Το θελουνε ζωγραφιστο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύλλογος Λογιστών Ν. Αχαΐας - Αίτημα για παράταση δηλώσεων και Ε9

 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/14935

 

Έλα να αρχίσουν και οι υπόλοιποι , ο χρόνος τρέχει ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΞΕΜΕΙΝΑΝ , ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΖΑΛΙΣΕΙ ΜΕ ΤΑ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ. ΚΑΛΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ Μ*****ΚΕΣ. ΑΜ ΔΕ ΜΕ ΤΑ Ε9 ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΜΠΕΙΣ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ Η΄ ΝΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΕΙΣ ΝΕΟ ΣΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΕΚ, ΑΣΕ ΠΟΥ ΣΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΚΤΥΠΩΣΕΙΣ ΦΑΠ 2011+2012 ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΠΛΗΡΩΜΗΣ, ΤΕΛΙΚΑ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ " ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΗΡΕΤΕΣ" , ΜΗΠΩΣ ΑΡΓΗΣΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΧΑΜΠΑΡΙ

Ακριβώς. Και τ' ακούμε κιόλας οτι δεν ενημερώνουμε για τις δηλώσεις που εχουν εκκαθαριστεί στο taxis αλλα δεν έχουν φτάσει με το ταχυδρομείο. Μεγάλο μπάχαλο φέτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύλλογος Λογιστών Ν. Αχαΐας - Αίτημα για παράταση δηλώσεων και Ε9

 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/14935

 

Έλα να αρχίσουν και οι υπόλοιποι , ο χρόνος τρέχει ....

Εδώ τρέχουμε να προλάβουμε τις δηλώσεις...

Το ότι έχει σκάσει email της ΠΕΦΕ για σεμινάριο στις 11/9 λέει κάτι σε κανέναν??? ξέρουν κάτι που δεν ξέρουμε και παίζουν με τις αντοχές μας? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΤΟΣΟΣ ΚΟΠΟΣ ΤΟΣΟ ΞΕΝΥΧΤΙ ΚΑΙ ΑΓΧΟΣ,  ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΑΜΟΙΒΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ  ΣΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΦΕΤΟΣ , ΛΟΓΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΣΤΕΝΟΤΗΤΑΣ ΤΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ ΜΑΣ ΚΑΤΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ , ΝΑ ΠΑΝΕ ΧΑΜΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΤΕΘΟΥΜΕ ΩΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΔΥΝΑΤΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΟΥΝ ΤΙ ΣΗΜΕΝΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΓΕΙΣ ΕΡΓΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ "ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ " ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ .ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ  ΣΩΣΤΕΣ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΧΡΟΝΟ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΕΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ  ΜΕ ΠΡΟΧΕΙΡΟΤΗΤΑ, ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ Η ΠΡΟΧΕΙΡΟΤΗΤΑ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΞΗΓΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΚΛΑΔΟ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...