Jump to content

Παράταση στις δηλώσεις φυσικών προσώπων-Πότε έχουν σκοπό να την ανακοινώσουν?

Recommended Posts

• Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Εδώ κάπου πρέπει να τελειώσει αυτό . Είτε δοθεί είτε δεν δοθεί παράταση , πρέπει ο κάθε συνάδελφος  να σταματήσει να παίζει με τα όριά του. Η ανθρώπινη ζωή είναι υπεράνω προστίμων , κωδικών , δηλώσεων

Όπως όλοι γνωρίζουμε η υποβολή δηλώσεων εισοδήματος είναι μια μακρά διαδικασία. Ξεκινάει με έναν καινούργιο φορολογικό νόμο (κάθε χρόνο ώστε να τηρούμε τα έθιμα και τις παραδόσεις). Ακολουθείται από δ

Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι του χρόνου θα δηλώσω ότι 3 μήνες ήμουν φιλοξενούμενη στον εργοδότη. Πιο πολλές ώρες είμαι στο γραφείο παρά στο σπίτι μου ....

Posted Images

Ναι τιμή του είναι του ανθρώπου που κάθεται στο τουιτερ όλη μέρα και απαντάει του πέρνει λιγότερο χρόνο από το να βγει και να κάνει μια ξεκάθαρη δήλωση.

Πάντως θα συμφωνήσω με τους συναδέλφους παραπάνω ότι και για μένα θα είναι η τελευταία χρονιά που το περνάω αυτό, και φανταστείτε έχω σταματήσει να παραμβάνω δηλώσεις από πελάτες από 15/07 όσοι τις είχαν φέρει οκ από κει και μετά τους είπα ότι πλέον δεν κάνουμε δηλώσεις σε φυσικά πρόσωπα.

Υπομονή στείλτε ότι είναι και αν μπορέσουμε να ξεκουραστούμε λίγο και μετά ας σκεφτούμε σοβαρά πως θα δουλέψουμε και με τι δεσμέυσεις και απολαβές!

Εμένα είναι πάντως η 23η χρονιά που λέω ότι είναι η τελευταία που περνάω όλα αυτά που περνάω.

Και κάθε χρονιά το μόνο που κάνω, είναι να προσθέτω άλλη μια στο ... σύνολο ...

Μάλλον αυτό ο τροχός που κανονικά περιμένουμε να γυρίσει ... είναι κολλημένος ... για τα καλά ...

Κόλλησε ρε γμτ!

despair-situation3.jpeg

Πέστα ρε χρυσόστομε, αυτό με τον Θεοχάρη έχει καταντήσει γελοίο.

Ο άνθρωπος απαντάει σε κάθε παπαριά και τα ακούει και από πάνω.

Έπρεπε να μην απαντάει καθόλου, εκεί θα είχε τρομερή πλάκα.

Υ.Γ.

Μόνο αυτό δεν τον ρώτησαν ακόμη:

Έστειλα στην δήλωση μου με ΑΦΜ που λήγει σε 3 σήμερα στις 08:02 είναι εμπρόθεσμη ή εκπρόθεσμη?

νομίζεις 

και 

1. @htheoharis καλημέρα, υπεβληθη δηλωση σημερα στις 7:51 θεωρειται εμπροθεσμη;

2. @htheoharis δεν θεωρειται εμπροθεσμη μέχρι το άνοιγμα της επομενης εργάσιμης;

3. Κείμενο tweet
    Απάντηση σε @htheoharis @GioMil81

H εικόνα θα εμφανιστεί ως σύνδεσμος
  4. @htheoharis τι ώρα ανοίγει η υπηρεσία;

νομίζεις 

Σοβαρά μιλάς????????Τι κάνουμε τώρα???????

ΜΗΝ την στείλεις περίμενε  έχουν μείνει αρκετέςα πιέσουμε  τους συνδικαλιστες  για άρση του καταληκτικού αφμ έστω μετά τις 15 Αυγούστου ! την δόση την πήραν  !

Από δήλωση που ήθελα να υποβάλλω. Βγάζει φορο 638,13,

ενώ στο δικό μου πρόγραμμα 238,97

Τι κάνουμε τώρα?

δες ότι σου βάζει σίγουρα το 10 % των αποδείξεων και σου καταργεί το αφορολόγητο μήπως έχει γίνει κανένα άλλο λάθος ή τα στέλνεις μέσω προγράμματος ? 

Δεν έχει ποσό στο 049? (αποδείξεις?)

Ναι εχει

ΜΗΝ την στείλεις περίμενε  έχουν μείνει αρκετέςα πιέσουμε  τους συνδικαλιστες  για άρση του καταληκτικού αφμ έστω μετά τις 15 Αυγούστου ! την δόση την πήραν  !

Δεω θα τη στείλω, αλλά έχω και άλλες. Μα καλά όλοι οι άλλοι πρόλαβαν να τελειώσουν εκτός από μένα?

Μόνο αυτό δεν τον ρώτησαν ακόμη:

Έστειλα στην δήλωση μου με ΑΦΜ που λήγει σε 3 σήμερα στις 08:02 είναι εμπρόθεσμη ή εκπρόθεσμη?

Σε 3 δε μπορεί να είναι εκπρόθεσμη

Μόνο εμπρόθεσμη

Ή δεν θα μπορεί να υποβληθεί

Ναι εχει

Δεω θα τη στείλω, αλλά έχω και άλλες. Μα καλά όλοι οι άλλοι πρόλαβαν να τελειώσουν εκτός από μένα?

Eυαγγελία το κοιτάζω στην Ομοσπονδία. Περίμενε. Θα υποβάλλω και μια με 1 που έχω. 

Eυαγγελία το κοιτάζω στην Ομοσπονδία. Περίμενε. Θα υποβάλλω και μια με 1 που έχω. 

καλημερα, αντε βρε αρχηγε μας, για κοιταξε το να ξερουμε και μεις τι να κανουμε που μας μεινανε μερικες,, να τις στειλουμε ή να περιμενουμε

Ρε μην ψαρωνετε !!!

Τις παιρνει ολες κανονικοτατα !!!!

Για την κοπελα παραπανω που της βγαζει διαφορα, κατι δεν εχει βαλει σωστα στο προγραμμα της

Ποτε εβγαλε 400 ευρω προστιμο για εκπροθεσμη ????

Βγαινει μονο προσαυξηση στον φορο

Σκεφτειτε λιγο ψυχραιμα, μην πανικοβαλεστε.

Υποβάλλω στο 1,2 και δεν έχει πρόβλημα

Στο 3 έχει; Αλλος για διασταύρωση;  Περίεργη η διαφορά των 400 ακριβώς...