Προς το περιεχόμενο

Παράταση στις δηλώσεις φυσικών προσώπων-Πότε έχουν σκοπό να την ανακοινώσουν?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προειδοποιούμε: Λίαν επικίνδυνο το σύνδρομο ολοκληρωτικής εξάντλησης για όσους δεν πάνε διακοπές Τα συμπτώματα που θα πρέπει να σας προβληματίσουν Πηγή: www.lifo.gr

 

Σύμφωνα με εγκυρότατες επιστημονικές μελέτες οι εργαζόμενοι που δεν παίρνουν άδεια για μεγάλο χρονικό διάστημα κινδυνεύουν να εμφανίσουν το «Σύνδρομο ολοκληρωτικής εξάντλησης λόγω υπερβολικής εργασίας» (burnoutsyndrome). Τα συμπτώματα του συνδρόμου αυτού είναι υπερβολική κούραση, κατάθλιψη, έλλειψη ενδιαφέροντος και απουσία ενθουσιασμού, γαστρεντερικά προβλήματα, συχνές φιλονικίες και συγκρούσεις με άτομα του επαγγελματικού και οικογενειακού περιβάλλοντος, κρίσεις υπερφαγίας η αφαγίας, μείωση της σεξουαλικής διάθεσης, αύξηση του καπνίσματος και της κατανάλωσης αλκοολούχων ποτών. Είκοσι μέρες διακοπών μειώνουν κατά 30% τις πιθανότητες να κρυολογήσει κάποιος τον χειμώνα. Όλα τα στομαχικά προβλήματα υποχωρούν λόγω των διατροφικών αλλαγών, αλλά και χάρη στο μειωμένο άγχος. Η αναγκαστική κινητικότητα των διακοπών τονώνει το καρδιαγγειακό σύστημα και έτσι βελτιώνεται και η ψυχική διάθεση. Η ηρεμία και η φυσική ζωή βοηθούν ώστε να μειωθούν δραστικά η χοληστερίνη και πίεση. Ο καθαρός αέρας και η αλλαγή παραστάσεων τονώνουν την λειτουργία της μνήμης και βελτιώνουν τα αντανακλαστικά μας. Η αποχή από την εργασία ξεκουράζει τα εγκεφαλικά κύτταρα ενώ η χαλάρωση μειώνει δραματικά τα προβλήματα αϋπνίας. Πηγή: www.lifo.gr

συνεχεια.....http://www.lifo.gr/guests/paliaathina/40425

 

Α.... γι αυτό είμαι έτσι....?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μην το λέτε βρε παιδιά στα αγγλικά (burnoutsyndrome). Ας το λέμε στα  ελληνικά:  Μπουρνουτσινδρόμιση. :rolleyes:  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ ΒΑΣΗ ΑΡΘΡΟΥ 242 ΑΣΤΙΚΟΥ ΚΩΔΙΚΑ

KAI  AN O η Η  ΣΥΖΥΓΟΣ  ΕΧΕΙ ΑΛΛΟ ΑΡΙΘΜΟ  ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΩ  ΤΟΤΕ  ..????

 

ΠΟΤΕ ΡΕ Γ....Ο  ΘΑ ΥΠΟΒΑΛΛΩ ΤΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ....!!!!!!

 

ΓΙΑ ΔΥΝΑΤΟΥΣ ΛΥΤΕΣ.....!!!!

 

λοιπον ΜΑΛΛΟΝ  θα δωθει  παραταση για ολα τα ΑΦΜ σχετικα με αυτοελεγχο.... μεσα 9/13  τζογαρω....

 

φιλικα

Γιαν + 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α.... γι αυτό είμαι έτσι....?!

Οχι μόνο εσύ, αγαπητή μου. Πως να εξηγηθεί ότι οι τρελογιατροί δουλεύουν τόσο πολύ; Οταν στο νησί μας υπάρχει ακόμα και ειδική μονάδα, δεν θυμάμαι πως την λένε... ΚΨΜ (!) ή κάπως έτσι... :D  :D  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να στέλνουμε δηλώσεις για ΑΦΜ που λήγουν ή να περιμένουμε; 

 

ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΙ? ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΜΑΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ ανεξαρτήτως ΑΦΜ...

 

και εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ συνάδελφοι ανεξαρτήτως ΑΦΜ, και μάλιστα ενημερώνοντας ότι η τρομοκρατική τριανδρία του Υπουργείου Οικονομικών είναι επικίνδυνη για την υγεία μας.  

Αν έχουν τα κότσια να βγούν και να πουν στον κόσμο την αλήθεια. Την ωμή αλήθεια και να αφήσουν στην άκρη τις σαχλαμάρες για πρόστιμα σε καθυστερημένες δηλώσεις φορολογίας εισοδήματος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στέλνω ανεξαρτήτως ΑΦΜ και ημερομηνία υποβολής.

Θαρρώ πως όλοι το ίδιο κάνουμε...Τουλάχιστον μέχρι την 30/8, μετά έχει ο Θεο-Χάρης.. :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τώρα, στέλνω μόνο 1,2,3,4.

Αφού οι άλλες δεν έχουν λήξει ακόμη, γιατί να τις στείλω ; :P:) 

Καλησπέραααααααααααα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη θα ρωτήσω κάτι άσχετο... Υπάρχει περίπτωση να ΜΗΝ δεχθεί η Δ.Ο.Υ τροποποιητικό(άρα χειρόγραφο) Ε9/2012 και μάλιστα με διαγραφή ακινήτων ?

Αν το δεχθεί προφανώς θα υπάρχει πρόστιμο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στέλνω ανεξαρτήτως ΑΦΜ και ημερομηνία υποβολής.

και εγώ,αφού και να θέλω είναι αδύνατο

να τηρήσω τα ΑΦΜ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω το ιδιο κάνω με τα ΑΦΜ και αν σκεφτούν να κάνουν καμιά πλάκα καταστράφηκα όποτε δεν έχω τίποτα να χάσω......αυτοί θα μας βάλουν απέναντι τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχιζω την αποχη.Δηλωσεις μετα τις 26/08.Οι πελατες εχουν ενημερωθει για τις τυχον συνεπειες.Κατα τα αλλα

η αγωγη μας μαρανε.Ειμαστε για τα μπαζα.

Υ/Γ ....και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι  με ληγμενα  ασχολουμαστε... και την 31/8/13  θα δωθει η παραταση  ....

 

τοτε λοιπον  θα πρεπει  ολοι να πιουμε ληγμενα  για να .......  μην πω τιποτα παραπανω  ΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΑ.......!!!!!

 

Καλη δυναμη  σε εργαζομενους  και μη........

 

 

Γιαν + 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κατάσταση είναι γελοία και τραγική ταυτόχρονα.

 

Και όλα αυτά για να μην δώσουν μια παράταση μέχρι 30/09/2013 τουλάχιστον.

Να παίρνεις τηλέφωνο Κυριακάτικα να ρωτήσεις κάτι και να ακούς το κύμα από το ακουστικό…!!!!!

Καπάκι έρχεται η ερώτηση καλά και σήμερα δουλεύεις ?

Πρέπει να συνεχιστεί η πίεση για παράταση έστω και τώρα μπας και μας δει και λίγο ο ήλιος.

 

Είναι πραγματικά γελοίο να είσαι στην Ελλάδα με το ελληνικό καλοκαίρι σε πλήρη εξέλιξη

και εσύ να ιδρώνεις σε ένα γραφείο για να ΣΩΣΕΙΣ ΛΕΕΙ την χώρα διότι οι δανειστές δεν δίνουν παράταση….!!!!!!!!

 

Έχετε ακούσει ποτέ ξανά ποιο μεγάλη μ@λ@κια ?????

 

Ποιο γελοία ηλιθιότητα από αυτό δεν νομίζω να υπάρχει

 

Φαντάσου δηλαδή σαν να είσαι στην Γερμανία με τον χειμώνα σε πλήρη εξέλιξη

με 2 μέτρα χιόνι στους -20 και να σε έχουν έξω να δουλεύεις

διότι θα διαλυθεί η χώρα…..και εμείς τους ανεχόμαστε....!!!!!

 

Σήμερα εδώ στο φόρουμ η συμμετοχή

δεν έχει πέσει κάτω από το 1500

από το πρωί και όλη μέρα φανταστείτε τι γίνεται σε όλη την Ελλάδα.

 

Αντί να κάνουμε καμία βόλτα να χαλάσουμε

και κανένα ευρώ να γίνει τζίρος καθόμαστε εδώ μέσα.

Βαλε πόσο μπορεί να χαλάσει μια οικογένεια σε ένα Σαββατοκύριακο

επί πόσους λογιστές και θα δούμε πόσο τζίρο φπα κλπ κλπ

χάνει η οικονομία από μια λάθος απόφαση.

 

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΩΡΑ ΑΜΕΣΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιδια τις εχω τελειωσει ολες!!!!!! Αφιερωμενο αποκλειστικα.!!! Ξεκιναω τα Ε9 .ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΣΚΙ ΣΤΙΣ ΑΛΠΕΙΣ !!!!!

Οποιος θελει να ερθει μαζι,υπαρχει ειδικο group με μειωμενες τιμες για Λογιστες τις Ελλαδας !!!!

Σημερα εκανα το πρωτο μου μπανιο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και θυμηθηκα οτι υπαρχει και η αλλη πλευρα της ζωης!!!!!!!!!!!!!!! ΑΑ!! Αποσταση απο θαλασσα περιπου 100 μετρα !! χαχαχαχαχ!!

 

Γιαννης

Κυκλαδες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιδια τις εχω τελειωσει ολες!!!!!! Αφιερωμενο αποκλειστικα.!!! Ξεκιναω τα Ε9 .ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΣΚΙ ΣΤΙΣ ΑΛΠΕΙΣ !!!!!

Οποιος θελει να ερθει μαζι,υπαρχει ειδικο group με μειωμενες τιμες για Λογιστες τις Ελλαδας !!!!

Σημερα εκανα το πρωτο μου μπανιο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και θυμηθηκα οτι υπαρχει και η αλλη πλευρα της ζωης!!!!!!!!!!!!!!! ΑΑ!! Αποσταση απο θαλασσα περιπου 100 μετρα !! χαχαχαχαχ!!

 

Γιαννης

Κυκλαδες .

Είπαμε να πάρουμε τα βουνά, Γιάννη, αλλά όχι και έτσι ! Στις Αλπεις; Γιατί όχι στο Σαμονί...

Δεν μας βλέπω καλά, αρχίσαμε να λαλάμε  :o  :o  :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...