Προς το περιεχόμενο

Παράταση στις δηλώσεις φυσικών προσώπων-Πότε έχουν σκοπό να την ανακοινώσουν?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά γιατί θα μας τρελάνουν! Ήρθε μια γυναίκα σήμερα να της κάνω την δήλωση(κάλιο αργά παρά ποτέ)! Της είπα ότι έχει περάσει η προθεσμία και μου είπε ότι της είπε ο δικηγόρος της ότι πήραν παράταση μέχρι την Παρασκευή! Ισχύει κάτι τέτοιο?? 

Ο καθείς κι ο νους του! Ο δικηγόρος να κοιτάξει τα πινάκια των δικαστηρίων μπας και κάνει καμιά δουλειά.

 

Πια παράταση??? Εδώ δεν υπολογίζεται ο 049 λέμε.

 

Μην ακούμε ότι κατέβει στην γκλάβα του καθενός γιατί θα τρελαθούμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά γιατί θα μας τρελάνουν! Ήρθε μια γυναίκα σήμερα να της κάνω την δήλωση(κάλιο αργά παρά ποτέ)! Της είπα ότι έχει περάσει η προθεσμία και μου είπε ότι της είπε ο δικηγόρος της ότι πήραν παράταση μέχρι την Παρασκευή! Ισχύει κάτι τέτοιο?? 

Καλησπέρα, δε νομίζω να άλλαξε κάτι! εδώ πράγματι παίζουν με τον 049! παράταση πήρε η πληρωμή ΦΕΦΠ και ΦΑΠ, όχι οι δηλώσεις. Τι να πει κανείς! Ας του πει κάποιος του δικηγόρου: "Ο καθένας στο είδος του και ο ..Λουμίδης στους καφέδες του"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά γιατί θα μας τρελάνουν! Ήρθε μια γυναίκα σήμερα να της κάνω την δήλωση(κάλιο αργά παρά ποτέ)! Της είπα ότι έχει περάσει η προθεσμία και μου είπε ότι της είπε ο δικηγόρος της ότι πήραν παράταση μέχρι την Παρασκευή! Ισχύει κάτι τέτοιο?? 

 

 

Ας την κάνει ο δικηγόρος της τότε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά γιατί θα μας τρελάνουν! Ήρθε μια γυναίκα σήμερα να της κάνω την δήλωση(κάλιο αργά παρά ποτέ)! Της είπα ότι έχει περάσει η προθεσμία και μου είπε ότι της είπε ο δικηγόρος της ότι πήραν παράταση μέχρι την Παρασκευή! Ισχύει κάτι τέτοιο?? 

 

 

αν στειλει τη δηλωση ο δικηγορος εχει προθεσμια μεχρι τη Παρασκευη. Αν τη στειλει κρεοπωλης, μεχρι το Σαββατο και αν τη στειλει περιπτερας μεχρι 30/09. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμια παραταση παιδες...ουτε καν σιωπηρη...πηρα τηλεφωνο και ρωτησα γιατι ειχα κι εγω εναν πελατη που τωρα θυμηθηκε οτι δεν εχει κανει δηλωση...οποτε εκπροθεσμοι και με τη παπικη βουλα!!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έστειλλα δήλωση & το ποσό πληρωμής που βγάζει πριν την υποβολή, το υπολογίζει με αγνόηση του 049. Άρχισαν οι εκπρόθεσμες μάλλον................

Μα καλά θα τρελαθούμε .....τι λέμε εδώ μέσα τόσες ώρες....πάει δεν υπάρχει!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλά θα τρελαθούμε .....τι λέμε εδώ μέσα τόσες ώρες....πάει δεν υπάρχει!!!!!

Συγγνώμη ρε συνάδελφε αλλά λόγω οικογενειακού θέματος(ξαφνικός θάνατος συγγενούς) χθές δεν έστειλα δήλωση, ούτε μπήκα στο forum.Μη βαράς & εσύ, φτάνει ο Θεοχάρης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη ρε συνάδελφε αλλά λόγω οικογενειακού θέματος(ξαφνικός θάνατος συγγενούς) χθές δεν έστειλα δήλωση, ούτε μπήκα στο forum.Μη βαράς & εσύ, φτάνει ο Θεοχάρης.

 

 

Οχι θα σε βαρεσουμε ολοι μαζι. Τι μπραβοι ειμαστε, αλλωστε? Τα συλλυπητηρια μου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΩ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΚΡΙΝΩ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙ ΚΟΣΤΟΣ ΕΙΧΕ ΑΥΤΟ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΦΕΛΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΟΣ ΕΜΑΣ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ 1) ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΝΑΣ ΔΥΟ 2) ΔΙΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Ο ΑΛΛΟΣ ΚΑΙ 3) ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΝΑ ΠΡΥΤΑΝΕΥΣΕΙ Η ΛΟΓΙΚΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΟΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΦΕΤΟΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kgeor | Σεπτεμβρίου 4, 2013 10:03 π.μ. | Reply

Τωρα συμπληρωσαμε Μηπωςνα πηγαινουμε να μετραμε τη ΔΕΗ και το νερο στις ελευθερες ωρες μας?

Αποφασισαν να κλεισουν το κρατος και την δουλεια να την κανουμε αμισθι εμεις
Εμεις τι κανουμε ειναι το θεμα

 

ΣΩΣΤΟΣ

 

Εμείς θα κάνουμε την δουλειά τσάμπα

και αυτοί θα μας ελέγχουν για να μας ρίχνουν τα πρόστιμα

που δεν τα κάνουμε όλα τέλεια…!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη ρε συνάδελφε αλλά λόγω οικογενειακού θέματος(ξαφνικός θάνατος συγγενούς) χθές δεν έστειλα δήλωση, ούτε μπήκα στο forum.Μη βαράς & εσύ, φτάνει ο Θεοχάρης.

Χίλια συγνώμη από έμενα, ντρέπομαι γιά ότι με έχουν κάνει....και πάλι χίλια συγνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη ρε συνάδελφε αλλά λόγω οικογενειακού θέματος(ξαφνικός θάνατος συγγενούς) χθές δεν έστειλα δήλωση, ούτε μπήκα στο forum.Μη βαράς & εσύ, φτάνει ο Θεοχάρης.

Βρε θηρίο... κατάφερε να σε βαρέσει το σαμιαμίδι??? Θα πάω να πάρω το αίμα μας πίσωωωωωωωωωωωωω!

 

Παρεπιπτόντως, συλλυπητήρια για την απώλειά σου.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kgeor | Σεπτεμβρίου 4, 2013 10:03 π.μ. | Reply

Τωρα συμπληρωσαμε Μηπωςνα πηγαινουμε να μετραμε τη ΔΕΗ και το νερο στις ελευθερες ωρες μας?

Αποφασισαν να κλεισουν το κρατος και την δουλεια να την κανουμε αμισθι εμεις

Εμεις τι κανουμε ειναι το θεμα

 

ΣΩΣΤΟΣ

 

Εμείς θα κάνουμε την δουλειά τσάμπα

και αυτοί θα μας ελέγχουν για να μας ρίχνουν τα πρόστιμα

που δεν τα κάνουμε όλα τέλεια…!!!!!

 

Οχι θα σε βαρεσουμε ολοι μαζι. Τι μπραβοι ειμαστε, αλλωστε? Τα συλλυπητηρια μου....

Ρε χαμένο κορμί.... μέσα σ' όλες τις βρωμοδουλειές είσαι εεεε? Γι αυτό κλώτσησες εχθές που σε πρόλαβε ο Ολύμπιος! Ου να μου χαθείς!

 

 

Προτείνω ΔΕΗ κλπ να τα πηγαίνει ο Θέμης! Κονομήσανε!!!!:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε μηδενικη δηλωση που υπεβαλλα πριν λιγο , πηρε το 049 και εμφανιστηκε και η εκκαθαριση οτι ειναι μηδενικη...βεβαια η διαφορα με τις εμπροθεσμες ειναι οτι πριν μου εδινε τη δυνατοτητα να εκτυπωσω προσωρινο εκκαθαριστικο ενω τωρα οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άνθρωπος έχει "κάψει" εγκεφαλικά κύτταρα λέμε....

 

http://www.newsbeast.gr/financial/arthro/577799/endehomeno-na-min-epivlithoun-prostima-se-osous-upovaloun-ekprothesma-to-e9/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άνθρωπος έχει "κάψει" εγκεφαλικά κύτταρα λέμε....

 

http://www.newsbeast.gr/financial/arthro/577799/endehomeno-na-min-epivlithoun-prostima-se-osous-upovaloun-ekprothesma-to-e9/

Όχι μωρέ..... απλά έχει ΠΟΛΥ ΦΑΝΤΑΣΙΑ!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χίλια συγνώμη από έμενα, ντρέπομαι γιά ότι με έχουν κάνει....και πάλι χίλια συγνώμη.

Δεν υπάρχει θέμα,ή ένταση της ημέρας, τα λόγια του παππά που έλεγε & η Μπουμπού στη γνωστή ελληνική ταινία. 

Και μη ντρέπεσαι ρε συνάδελφε, απλά ρίξε τα βόλια σου σε εκείνους που προσπαθούν να μας κάνουν κάπως..............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν κρίνω από αυτό που βλέπω εγώ υπάρχουν αρκετές δηλώσεις που δεν έχουν υποβληθεί ακόμα.Δε ξέρω τι άθροισμα θα βγάλουν στο τέλος αλλά και εγώ αν και τελείωσα εντος των προθεσμιών μου έχουν μείνει 6 που ήρθαν τελευταία στιγμή και το ήξεραν ότι θα είναι εκπρόθεσμοι.Και δυστυχώς είναι μη έχοντες και η επιβάρυνση του 049 είναι σημαντική!!!Δε ξέρω αν ισχύουν τα νουμερα που λένε οι συνάδελφοι για δηλώσεις που δε προλαβαν να υποβάλλουν αλλά αν ισχύουν τότε μιλάμε για αρκετές δηλώσεις.Κρίμα γιατί η υπερπροσπάθεια μας όλο το καλοκαίρι δεν αναγνωρίσθηκε....Εδώ έχουμε υποβαλλει δηλώσεις από αρχες Ιουλιόυ και εκκαθαριστικό άφαντο ,το να χαρακτηριστουν δηλώσεις εκπρόθεσμες τους έκαιγε...Αλλαζονία και εγωισμός νομίζω ότι χαρακτηρίζει την ηγεσία του ΥΟ (βλέπε Θεοχάρης).Έχει ο καιρός γυρίσματα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μακάρι συνάδελφε να αρχίσουν & άλλοι να κάνουν τέτοιες "τραβηγμένες σκέψεις".Τότε θα φανεί φως στο τούνελ.Χαίρομαι που αρχίζει το μυαλό μας να κινείται & να ξεχωρίζει, τι μας συμβαίνει, γιατί μας συμβαίνει & το σπουδαιότερο να ψάξουμε πως θα βρούμε διέξοδο.Τα λέμε κάποιοι αλλά δυστυχώς οι περισσότεροι πιεσμένοι απο τα προβλήματα αναζητούν μόνο παρατάσεις, χωρίς να καταλαβαίνουν ότι παράταση μονο του επαγγελματικού μας θανάτου παίρνουμε,τα μικρά λογιστικά γραφεία & οι αυτοαπασχολούμενοι.Ελπιδοφόρες οι σκέψεις σου & "τράβηξε τες & παραπέρα"

 

 

Μακάρι συνάδελφε να αρχίσουν & άλλοι να κάνουν τέτοιες "τραβηγμένες σκέψεις".Τότε θα φανεί φως στο τούνελ.Χαίρομαι που αρχίζει το μυαλό μας να κινείται & να ξεχωρίζει, τι μας συμβαίνει, γιατί μας συμβαίνει & το σπουδαιότερο να ψάξουμε πως θα βρούμε διέξοδο.Τα λέμε κάποιοι αλλά δυστυχώς οι περισσότεροι πιεσμένοι απο τα προβλήματα αναζητούν μόνο παρατάσεις, χωρίς να καταλαβαίνουν ότι παράταση μονο του επαγγελματικού μας θανάτου παίρνουμε,τα μι

Υποβολή προσωρινής δήλωσης Φ.Μ.Υ. κάθε μήνα από τον επόμενο μήνα

Tελικά καλέ μου συνάδελφε μάλλον δεν κάνουμε λάθος.....και είναι αυτό που λές κάθε φορά πανηγυρίζουμε και νιώθουμε πως ακόμα μια φορά τα καταφέραμε "αν" προλάβουμε τις υποχρεώσεις μας χωρίς πρόστιμα (με πολύ μεγαλύτερη προσπάθεια από την προηγούμενη και με κόστος για τον καθένα μας ξεχωριστό) μέχρι την επόμενη που θα ναι δυσκολότερη και αν δεν έχει ήδη έρθει θα έρθει με μαθηματική ακρίβεια πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αποθηκεύω συνέχεια στο σύστημα δηλώσεις....προσπαθώ να τις τελειώσω και να τις έχω αποθηκευμένες στο ταχις....μέχρι και πρίν από 

20 λεπτά τον 049 δεν τον υπολογίζει στην εκκαθάριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε χαμένο κορμί.... μέσα σ' όλες τις βρωμοδουλειές είσαι εεεε? Γι αυτό κλώτσησες εχθές που σε πρόλαβε ο Ολύμπιος! Ου να μου χαθείς!

 

 

Προτείνω ΔΕΗ κλπ να τα πηγαίνει ο Θέμης! Κονομήσανε!!!! :P

 

 

 

Μα σε ολες!!!!! Εχθες ειπαμε, ειχα πελατη!!!! Οσο για τη ΔΕΗ, δε ξερω για εσας, παντως εγω σιγουρα θα κονομησω......

 

υ.γ.: Εισαι κακουργα, το ξερεις?

;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...