Προς το περιεχόμενο

Παράταση στις δηλώσεις φυσικών προσώπων-Πότε έχουν σκοπό να την ανακοινώσουν?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω 4-5 ξεχασμενες η που δεν τις ειδα η που ειχαν καιριες εκκρεμοτητες που δεν ειχα ειδοποιησει εγκαιρως επειδη δε προλαβα . 

θεωρω αθλο αυτο που εκανα φετος αλλα δε σταματω να συμπασχω με τους συναδελφους που η ζημια ειναι μεγαλυτερη . 

 

δε φταιμε και δε φροντισαμε να ενημερωσουμε το κοσμο οτι δε φταιμε . 

 

μια χρονια που θα επρεπενα ειχαμε παραπανω χρονο απο καθε αλλη χρονια μας εδωσαν οχι μονο παραπανω αλλα λιγοτερο απο το μισο ! (καθαρος χρονος τοσος ειναι )

μας μπερδευαν μας παραγκονιζαν και μας καθυστερουσαν 

 

κατι πρεπει να γινει με τους συναδελφους αυτους που δε προλαβαν το ξαναλεω ! ΔΕΝ ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ δεν πρεπει να πληρωσουμε εμεις !!!!

 

ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ! 

 

ακομα και αν οι "ανικανοι" δεν μπορεσουν να κανουν κατι ...(σιγα μη μπορεσουν) πρεπει κατι να σκεφτουμε . 

 

αν μπορουσαμε ολοι οι συναδελφοι να κανουμε κατι ...εστω αυτοι που αισθανοντε μια σταλια αλληλεγγυη ακομα και σε χρημα να προσφερουμε με καποιο τροπο ..... σε καποιο κοινο ταμειο .

 

σκεφτομαι ετσι και ας φαινεται γελοιο γιατι αν με ειχε πιασει ενα κρυολογημα η καποιο αλλο προβλημα μεσα στο καλοκαιρι πολυ απλα θα ειχα μεινει κ γω με καμμια 20-30 στο χερι τωρα .... 

 

ας στειλουμε ολες τις εναπομειναντες δηλωσεις στην ΠΟΦΕΕ και να δημιουργησουμε ενα ταμειο να εισφερουμε ολοι και να υποβληθουν .δεν ειναι δυνατον να αφησουμε συναδελφους να επιβαρυνθουν ακομα και να καταστραφουν . 

 

παρακληση σε εκεινουν που δε καταλαβανουν που λενε οτι ας παιρναμε υπαλληλους να μην αναλαβουμε νεους πελατες κτλ

 

αν δεν νιωθετε αλληλεγγυη μη σχολιαζετε .... καποια στιγμη αφου ειστε σε αυτο το επαγγελμα θα ρθειτε σε αυτη τη θεση και εσεις .... τοτε την αλληλεγγυη θα την εχετε αναγκη . επεισης εχετε υ[π οψη οτι πολυ πιθανο να μη ξερετε τη πραγματικη κατασταση αυτης της δουλειας η του καθε που δε προλαβε .σαφως θα ειχαν κανει ολοι αλλο προγραμματισμο αν ξεραμε ολα αυτα που εγιναν ...και δεν εννοω μονο τη συρικνωση του χρονου ..... 

 

για αυτο λοιπον καντε μας τη χαρη εχετε την αποψη σας απλα μην τη γραφετε  θα επρεπε να ξερετε οτι δε μας βοηθα και ειναι ατοπη παντελως 

Δεν είναι γελοίο. Έβγαλα όλο τον Ιούλιο με πυρετό, κάνοντας διάγνωση μόνη μου, χαμένη σε έναν χοροχρόνο που δεν καταλάβαινα το τι μου γίνοταν. Στις 8 Αυγούστου, αργά τη νύχτα, έρχεται η από μηχανής Θεός, μια πελάτισσά μου που μένοντας ακριβώς απέναντι από το γραφείο, έβλεπε το τι γινόταν όλο αυτό το διάστημα. Η γυναίκα με αγκαλιάζει και μου λέει: Για όνομα του Θεού, καίγεσαι ολόκληρη, θα πεθάνεις, πήγαινε σπίτι σου και κάλεσε γιατρό. Και τελικά ως ηλίθια έμεινα εως το ξημέρωμα, αλλά το πρωί συνειδητοποίησα το τι μου είπε και κάλεσα γιατρό. Βρογχίτιδα με εντολή να μείνω σπίτι. Και η ηλίθια την επόμενη μέρα, χαπακώθηκα ήρθα στο γραφείο, ξεσυνέδεσα τον υπολογιστή τον πήρα σπίτι, και προσπαθούσα να υποβάλλω δηλώσεις Φυσικά ο πυρετός δεν έπεφτε/  Εως ότου γύρισε η κόρη μου από διακοπές στις 13 του μήνα, μπάινει μέσα,χωρίς να πει κουβέντα, κλείνει τον υπολογιστή και μου λέει: ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΣΕ ΘΕΛΩ ΖΩΝΤΑΝΗ; Πες του να πάνε ....... 

Ξέρω ότι δεν είναι σωστό να βγάζουμε στην επιφάνεια τα προβλήματά μας. Αλλά κουράστηκα πια, κουράστηκα. 

Την υγεία σας παιδιά, την υγεία σας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΜΗΠΩΣ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΗ-ΘΕΟΧΑΡΙΚΗ-ΤΡΟΙΚΑΝΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΟΥ ΚΛΑΔΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ ΜΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΜΕ ΥΠΟΥΛΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΕΜΕΙΣ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ .ΚΑΝΕΝΑΝ ΕΛΕΓΧΟ ΣΤΑ Ε9 ,ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΜΕΤΑΒΟΛΕΣ ΤΟ 2012 ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ ΚΛΠ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΛΑΒΑΜΕ.

 

κανονικα δε πρεπει να υποβαλουμε τιποτα πριν μας δωθει ευλογο περιθωριο !!!!!!!!!!!!

 

εμ δεν εχουμε χρεωσει σωστα τα Ε9 γιατι το προγραμμα και οι οδηγιες ανοιξαν καθυστερημενα ... που ηξερα εγω οτι για μια διαγρφη αγροτεμχιου θα πρεπει να βρω καεκ δεη και κουραφεξαλα και στην ουσια θα φαω τον πενταπλασιο χρονο . 

 

δεν εχω πληρωθει για να το κανω αυτο ...και δε φταιω εγω φταιει το υπουργειο που δεν με ενημερωσε ποιες ειναι οι υποχρεωσεις για το Ε9 '13 .... αλλα στο πελατη φταιω εγω του ειπα η δηλωση με το Ε9 κανει τοσο ... πληρωθηκα ..παει.... 

 

Ε ΟΧΙ να μην εχω ομως και το σωστο χρονο να τα κανω ...με την ανεση μου δηλαδη !!! 

 

 

 

ps 

 

δυστυχως και μακαρι να βγω ψευτης .... 

ουτε καν τις μεταβολες δε θα προλαβουμε...

ποσα εχουν μεινει πισω ολο το καλοκαιρι λογω του φορτου!! απο υποχρεωσεις λεω ... 

εχουμε και φπα .... και το βαρβατο 3μηνο ... 

και τα ιδια θα ξαναγινουν ... 

αυτο λεει η ιστορια ... 

τα ιδια παντελακι μου........ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΟΝΤΡΑ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕ ΕΜΑΣ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΠΟΥ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΛΑΜΒΑΝΕΙ ΧΩΡΑ ΝΥΧΘΗΜΕΡΟΝ ΚΑΙ ΑΔΙΑΛΕΙΠΤΩΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΑΝΑΑΚΟΥΣΩ ΓΙΑ ΣΤΗΡΗΞΗ ΤΩΝ ΜΙΚΡΟΜΕΣΑΙΩΝ

θα κανω το συνηγορο του διαβολου και θα πω οτι μεχρι και το πρωι οτι στελναμε τα επαιρνε κανονικα , ειμαι σιγουρος οτι στην εκκαθαριση γι'αυτες τις δηλωσεις ο κωδικος 049 θα ληφθει υποψιν. μετα την επιθετικη ανακοινωση της ομοσπονδιας προφανως δοθηκε εντολη να κλεισει το συστημα στις 4 . εμενα μου εμειναν 2 που δεν εστειλα και αλλες 14 που θα πρεπει να κανω τροποποιητικες. κι εγω παντως αν ημουν στη θεση του θεοχαρη ( κακως το προσωποποιω) το ιδιο θα εκανα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή τις μεταβολές θα τις προλάβουμε μέχρι 15/9? 

ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΟΧΙ ,ΑΛΛΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΝΑ ΑΝΤΙΙΔΡΑΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ (ΟΧΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΑΠΟΧΗ ΣΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ) ΠΡΙΝ ΜΑΣ ΔΩΣΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΣΗ ΤΩΝ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΩΝ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΗΠΩΣ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΗ-ΘΕΟΧΑΡΙΚΗ-ΤΡΟΙΚΑΝΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΟΥ ΚΛΑΔΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ ΜΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΜΕ ΥΠΟΥΛΑ?

οτι πιο σωστο εχει ειπωθει τελευταια !! και γω ετσι σκεφτομαι !

οταν σου την φερουν υπουλα πρεπει να απαντησεις με τον ιδιο τροπο ... 

 

 

edit για να μη κανω και αλλο ποστ 

 

αλλα αυτο θελει στρατηγους με @@@@@@ 

 

οχι στρατηγους που ενω σε βομβαρδιζουν ....σου λενε.......  "προτεινω" να μαζεψουμε "πετραδακια" θα αξιολογησουμε [μετα τον βομβαρδισμο] αν τα πεταξουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κανείς αντικλείδι από το Taxis, να

πάω να ενεργοποιήσω τον κωδικό 049. 

 

Θυμάστε οι παλιοί, την ταινία

"Η φανέλα με το νούμερο εννιά" , 

Την ξαναγύρισαν με τίτλο

" Η φανέλα με το νούμερο σαράντα εννιά" .

 

Πρωταγωνιστής "Χάρης Θεοχάρης".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να δώσω συγχαρητήρια σε όλους τους συναδέλφους ελεύθερους επαγγελματίες που :

 

 

1) "κατέβασαν" τα ρολά την εβδομάδα εκείνη , όπου οι ενώσεις λογιστών ανά την Ελλάδα πήραν τη συγκεκριμένη απόφαση να κάνουν λευκή απεργία.

 

Ναί σωστά καταλάβατε , δέν κυριολεκτώ , αλλά μιλάω ειρωνικά. 

 

 

2) πολλά μπράβο επίσης , σε όλους εκείνους , που ειδικά τον Αύγουστο , ξεσκίστηκαν στις δηλώσεις , παραμελώντας τους εαυτούς τους και τις οικογένειές τους.

 

Ετσι ώστε ο Κύριος Θεοχάρης να πιάσει το στόχο των Χ-Ψ χιλιάδων υποβληθέντων δηλώσεων που είχε προ-υπολογίσει.

 

 

Αφού το παιδί από το κολέγιο , έπιασε τους στόχους (όπως τον έμαθαν στο μάθημα της στατιστικής) , δέν υπάρχει λόγος για ... " any action at all "  !!!

 

 

Μπράβο συνάδελφοι , που καταφέρατε με τον τρόπο σας να δείξετε , πόσο ΜΗ-υπολογίσιμος κλάδος είμαστε.

 

....

 

Τώρα "σκλαβάκια" καθίστε και κλαψουρίστε όσο θέλετε.

Ευχομαι μόνο , η επόμενη χρονιά , να μήν είναι πολύ χειρότερη από την τωρινή.

 

 

Το μετάνιωσα που δέν ακολούθησα τη νομική , τώρα θα είχα συναδέλφους με @@ ... και όχι το αντίστροφο.

 

 

 

Υ.Σ. 1

Που είναι ο φίλτατος 1953 να πετάξει ένα καλό βιντεάκι με κότες ?

 

Υ.Σ. 2

*Από την τοποθέτησή μου , εξαιρούνται οι μισθωτοί λογιστές και βοηθοί τους , για προφανείς λόγους ανωτέρας βίας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΘΗΜΑ ΜΕ ΤΑ Ε1 ΝΑ ΜΑΣ ΓΙΝΕΙ ΜΑΘΗΜΑ ΓΙΑ ΤΑ Ε9 κτλ ΝΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΑΛΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΑΝ ΔΕΝ ΔΩΣΟΥΝ ΕΥΛΟΓΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΟΧΙ 14/09 ΠΡΟΣ ΠΑΣΑ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΕΝΟΩΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε αδικώ και τα λεγόμενα σου δεν είναι άτοπα αλλά μην χρησιμοποιείς τέτοιες εκφράσεις

 

Τώρα "σκλαβάκια" καθίστε και κλαψουρίστε όσο θέλετε. 

 

η τουλάχιστον μην τις χρησιμοποιείς εκ του ασφαλούς!!!!!

 

Δεν με ξέρεις, δεν σε ξέρω , σε σέβομαι, δεν μας σέβεσαι......

 

καλύτερα είναι να ζητήσεις συγνώμη και να συνεχίσουμε παρέα....αν θέλεις!!!!! 

 

 

Εγώ θα συνεχίσω την κατάθεση , θα τσεκάρω τον κωδικό 023 .

Αν γίνει έλεγχος τότε το πολύ πολύ να χάσω το αφορολόγητο. 

Βέβαια είναι μία ύπουλη σκέψη!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα "σκλαβάκια" καθίστε και κλαψουρίστε όσο θέλετε. 

+

Υ/Γ  Και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έμειναν 50+ (οι συγγενικές, φίλων, η δική μου και όσων προσπάθησα να ξεσκαρτάρω που δεν θα με κρεμάσουν)

Η ζημιά μου είναι πάνω από 10.000 ευρώ με έναν πρόχειρο υπολογισμό.

Μιλούσα με δυο συναδέλφους φίλους, ο ένας στη Βέροια έχει 40 και ο άλλος στη Μυτιλήνη 70.

Με δυο 2-3 ημέρες ακόμη, θα τελειώναμε και οι υπόλοιποι. 

Παντού είμαστε τα ίδια!

Δεν είχα χρόνο να γράψω. Σας παρακολουθούσα όμως. Τώρα που η ζημιά έγινε, παίρνω μια ανάσα ... και λέω τον πόνο μου.

Δεν έχω να πληρώσω αυτά τα χρήματα. 

Η ομοσπονδία είναι απλά ανύπαρκτη, δεν περιμένω κάτι και δεν έχω κουράγιο ούτε να τους βρίσω.

Ούτε για φτύσιμο δεν είναι (πάει χαμένο το σάλιο).

 

Κρίμα τον κόπο μας, τα ξενύχτια μας και την υγεία μας που κλονίζεται.

 

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΛΗΣΤΕΙΑ ΚΑΙ Η ΛΗΣΤΕΙΑ ΔΙΩΚΕΤΑΙ ΠΟΙΝΙΚΑ.

 

Το δικό μας "έγκλημα" ήταν που δουλέψαμε μέρα νύχτα.

 

Κάποια νομική οδός θα υπάρχει, και το χρωστάω στη γυναίκα μου και τα παιδιά μου που έχουν δυο μήνες να με δουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να καταλαβω μεχρι να βγαλει την ανακοινωση η ΠΟΦΕΕ το συστημα

ηταν ανοιχτο.......μετα μας τραβηξε το αυτι ο κυριος Θεοχαρης και

εκλεισε το συστημα για να μας δειξει ποσο δυναμη εχει? και ποσο

τελικα μας υπολογιζουν στο υπουργειο του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι πιο σωστο εχει ειπωθει τελευταια !! και γω ετσι σκεφτομαι !

οταν σου την φερουν υπουλα πρεπει να απαντησεις με τον ιδιο τροπο ... 

 

 

edit για να μη κανω και αλλο ποστ 

 

αλλα αυτο θελει στρατηγους με @@@@@@ 

 

οχι στρατηγους που ενω σε βομβαρδιζουν ....σου λενε.......  "προτεινω" να μαζεψουμε "πετραδακια" θα αξιολογησουμε [μετα τον βομβαρδισμο] αν τα πεταξουμε 

 

ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ge0,

 

ΤΟ ΑΓΓΟΥΡΙ ΤΟΥ Ε1 ΤΟ ΦΑΓΑΜΕ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΟ,

 

ΑΣ ΕΡΘΟΥΜΕ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ, ΕΩΣ 15/9 ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΑΓΓΟΥΡΙ ΤΟΥ Ε9 ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΕΚΠΛΗΡΩΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΡΕΧΟΥΣΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑΝ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΥΝΤΟΜΑ (ΚΕΠΥΟ, ΦΠΑ, ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΦΑΠ 2011-2012 ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΟ "ΜΗΝΙΑΙΟ ΚΕΠΥΟ" ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΜΑΣ ΦΟΡΤΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ).

 

ΔΡΑΣΕΙΣ ΣΥΛΛΟΓΙΚΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΣΤΡΑΤΗΓΟΥΣ ΜΕ ΑΡΧ@@@@ ΑΛΛΑ ΣΥΝΑΔΕΡΦΟΥΣ ΜΕ ΑΡΧ@@@ ΟΠΩΣ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΑΝΕΦΕΡΕ ΚΑΙ Ο TASOS ΠΙΟ ΠΑΝΩ.

ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΥΠΟΥΛΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟ ΜΑΣ ΧΩΡΟ ΚΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ, ΜΕ ΟΠΛΟ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΜΑΣ, ΤΟΝ Η/Υ ΜΑΣ ΕΝΑΝΤΙΩΝ ΤΟΥ TAXIS.

 

ΦΙΛΙΚΑ

 

ΥΓ1. ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ, ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΑΝ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΕΓΚΑΙΡΩΣ ΤΑ Ε1, ΤΟΥΣ ΣΥΜΠΟΝΩ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΑ Ε9.

 

ΥΓ2. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ Η ΖΩΗ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΩΝ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ (Ή ΝΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΣΤΕΡΟΥΝ) ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΖΟΥΜΕ.

 

ΥΓ3. ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΟΛΑ, ΣΥΛΛΟΓΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΤΟΜΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΑΡΧ@@@@ ΜΟΥ ΦΟΥΣΚΩΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΡΕΛΛΑ ΓΑΜ@@@ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝ ΜΟΥ ΣΤΕΡΕΙ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΒΟΥΛΗΣΗΣ ΚΑΙ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ, ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ, ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 21 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΧΟΡΤΑΣΑ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ 18 ΜΗΝΕΣ, ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω βλεπω 87 να διαβαζουν το θεμα φανταζομαι οτι ενδιαφερονται πολλοι περισσοτεροι Αν εχουν κατατεθεί 5660000 περιμεναν 6000000 λειπουν 340000 Ειμαστε σοβαροι

Εστω και τωρα απο τις ενωσεις γινεται καποια κινηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έμειναν 50+ (οι συγγενικές, φίλων, η δική μου και όσων προσπάθησα να ξεσκαρτάρω που δεν θα με κρεμάσουν)

Η ζημιά μου είναι πάνω από 10.000 ευρώ με έναν πρόχειρο υπολογισμό.

Μιλούσα με δυο συναδέλφους φίλους, ο ένας στη Βέροια έχει 40 και ο άλλος στη Μυτιλήνη 70.

Με δυο 2-3 ημέρες ακόμη, θα τελειώναμε και οι υπόλοιποι. 

Παντού είμαστε τα ίδια!

Δεν είχα χρόνο να γράψω. Σας παρακολουθούσα όμως. Τώρα που η ζημιά έγινε, παίρνω μια ανάσα ... και λέω τον πόνο μου.

Δεν έχω να πληρώσω αυτά τα χρήματα. 

Η ομοσπονδία είναι απλά ανύπαρκτη, δεν περιμένω κάτι και δεν έχω κουράγιο ούτε να τους βρίσω.

Ούτε για φτύσιμο δεν είναι (πάει χαμένο το σάλιο).

 

Κρίμα τον κόπο μας, τα ξενύχτια μας και την υγεία μας που κλονίζεται.

 

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΛΗΣΤΕΙΑ ΚΑΙ Η ΛΗΣΤΕΙΑ ΔΙΩΚΕΤΑΙ ΠΟΙΝΙΚΑ.

 

Το δικό μας "έγκλημα" ήταν που δουλέψαμε μέρα νύχτα.

 

Κάποια νομική οδός θα υπάρχει, και το χρωστάω στη γυναίκα μου και τα παιδιά μου που έχουν δυο μήνες να με δουν!

ΕΓΩ ΜΕ 110 ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΦΥΛΑΚΗ. ΚΑΝΑ ΤΣΙΓΑΡΑΚΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ ΜΕ 110 ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΦΥΛΑΚΗ. ΚΑΝΑ ΤΣΙΓΑΡΑΚΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ.

Πόσες είχες συνολικά δηλαδή?. Εμείς 2 άνθρωποι κάναμε περίπου 820 και μου έμεινε 1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως το σαββατο εχει εγκαινια στη ΔΕΘ , εγω θα ειμαι εκει.

κι εγω θα ειμαι, καθε χρονο ειμαι εκει.

και τι εγινε? μας ξερει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΘΗΜΑ ΜΕ ΤΑ Ε1 ΝΑ ΜΑΣ ΓΙΝΕΙ ΜΑΘΗΜΑ ΓΙΑ ΤΑ Ε9 κτλ ΝΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΑΛΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΑΝ ΔΕΝ ΔΩΣΟΥΝ ΕΥΛΟΓΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΟΧΙ 14/09 ΠΡΟΣ ΠΑΣΑ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΕΝΟΩΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΑΣ

 

 

και γιατι οι της ποφεε, να μη τους πουν οτι αν δεν  θεωρηθουν εμπροθεσμες ολες ε9, φαπ ταυτ.πληρωμης κλπ δε βλεπουν ? αυτο ειναι μετρο πιεσης , και αμα βγουν και στα καναλια να το πουν θα σου πω εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατι οι της ποφεε, να μη τους πουν οτι αν δεν  θεωρηθουν εμπροθεσμες ολες ε9, φαπ ταυτ.πληρωμης κλπ δε βλεπουν ? αυτο ειναι μετρο πιεσης , και αμα βγουν και στα καναλια να το πουν θα σου πω εγω

ΛΕΟΝΤΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑΜΕ ! ΜΕ 100 ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΨΙΛΑ , ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΦΥΛΑΚΗ . ΚΑΝΑ ΤΣΙΓΑΡΑΚΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΜΑΔΕΛΦΟΥΣ ΜΟΝΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω θα ειμαι, καθε χρονο ειμαι εκει.

και τι εγινε? μας ξερει κανεις?

καιρος να μας μαθουν! θα μπορουσαμε , αν υπαρχει συμμετοχη , να κανουμε δικο μας μπλοκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...