Προς το περιεχόμενο

Παράταση στις δηλώσεις φυσικών προσώπων-Πότε έχουν σκοπό να την ανακοινώσουν?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις δοκίμασα να στείλω εκπρόθεσμη (χωρίς εισόδημα, μόνο ιδιοκατοίκηση) και ο 049 δεν λαμβάνεται υπόψιν. 

σιγουρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι ......καλά νέα που μας έφερες?

Ενημέρωσα ΑΜΕΣΩΣ για τους συναδέλφους που έχουν ακόμη το ράφι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα το ξανασκεφτείς έχει και την καλή του πλευρά το νέο.....δεν

πιεζόμαστε πλέον χρονικά για τις υπόλοιπες δηλώσεις!!!!!

έτσι για να γελάσουμε λίγο!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα το ξανασκεφτείς έχει και την καλή του πλευρά το νέο.....δεν

πιεζόμαστε πλέον χρονικά για τις υπόλοιπες δηλώσεις!!!!!

έτσι για να γελάσουμε λίγο!!!!!

Και φυσικά με το πάσο μας θα τις στείλουμε.Ετσι,θ αργήσουν και οι εκκαθαρίσεις κύριε Θεοχάρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΕΤΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΟΛΟΙ ?  ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΤΟΥ 049. ΤΟ ΕΝΑ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ .....ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΣΕΙ ΟΛΟΙ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πω αυτο που ειπα και περσυ θελουν δηλωσεις σωστες και εκκαθαρισιμες αμεσα ή όποτε ..... Αυτο ειναι το θεμα

ΥΓ: Μου εμειναν συγγενικες και φιλων (13) Διακοπες δεν πηγα, Ενοχες δεν εχω αλλα στενοχωριεμαι γιατι κανεις δεν εχει τα προστιμα (μικροσυνταξιουχοι και ανεργοι)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ 049 ΤΕΛΟΣ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ 30 ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΑΚΟΜΑ .ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΝ ΟΧΙ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΞΑΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ.

Κι εγώ κάπου τόσες έχω. Αλλά δεν αγχώνομαι πλέον. Το είχα ήδη πάρει απόφαση, επομένως, μάλλον ψύχραιμα το δέχομαι.....(λέμε τώρα)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή δύναμη σ'αυτούς που τους έμειναν δηλώσεις. Για το Ε9 έχουμε κανένα νέο? κοιμάμαι 3 μέρες τώρα και δεν έχω συνέλθει. Πως θα τη βγάλουμε? Κανένα κουράγιο για δουλειά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειλικρινα αν καποιον μπορω να βοηθησω απογευματα και φυσικα αφιλοκερδως, θα το κανω με χαρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως τον 049 δεν τον λαμβανει υποψιν και χρονικα απο τη στιιγμη που ΔΗΜΟΣΟΠΟΙΗΘΗΚΕ η ανακοινωση της ΠΟΦΕΕ, λες ο χαρουλης να θελει να παει κοντρα με το συνδικαλιστικο οργανο....  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως τον 049 δεν τον λαμβανει υποψιν και χρονικα απο τη στιιγμη που ΔΗΜΟΣΟΠΟΙΗΘΗΚΕ η ανακοινωση της ΠΟΦΕΕ, λες ο χαρουλης να θελει να παει κοντρα με το συνδικαλιστικο οργανο....  

 

 

 

για να υπαρξει κοντρα χρειαζεται πρωτα να συναντησεις αντισταση και να ειναι γερη. ο κυριος Θεοχαρης και η κυβερνηση δε συναντησαν καμιας μορφης αντισταση απο τους λογιστες μαζικα και ΟΛΟΙ μαζι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την ανακοίνωση της Π.Ο.Φ.Ε.Ε.

 

 

"Συνάδελφε Μέλος ή Μη της Π.Ο.Φ.Ε.Ε.

Διεκδικήσαμε τα αυτονόητα όπως μας το ζήτησες. :blink:
:blink:

Λάβαμε υποσχέσεις που δεν τηρήθηκαν ενώ ο Κλάδος υπερέβαλε των δυνατοτήτων του."

 

 

Τι να θέλει άραγε να πεί ο ποιητής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω 4-5 ξεχασμενες η που δεν τις ειδα η που ειχαν καιριες εκκρεμοτητες που δεν ειχα ειδοποιησει εγκαιρως επειδη δε προλαβα . 

θεωρω αθλο αυτο που εκανα φετος αλλα δε σταματω να συμπασχω με τους συναδελφους που η ζημια ειναι μεγαλυτερη . 

 

δε φταιμε και δε φροντισαμε να ενημερωσουμε το κοσμο οτι δε φταιμε . 

 

μια χρονια που θα επρεπενα ειχαμε παραπανω χρονο απο καθε αλλη χρονια μας εδωσαν οχι μονο παραπανω αλλα λιγοτερο απο το μισο ! (καθαρος χρονος τοσος ειναι )

μας μπερδευαν μας παραγκονιζαν και μας καθυστερουσαν 
 

κατι πρεπει να γινει με τους συναδελφους αυτους που δε προλαβαν το ξαναλεω ! ΔΕΝ ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ δεν πρεπει να πληρωσουμε εμεις !!!!

 

ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ! 

 

ακομα και αν οι "ανικανοι" δεν μπορεσουν να κανουν κατι ...(σιγα μη μπορεσουν) πρεπει κατι να σκεφτουμε . 

 

αν μπορουσαμε ολοι οι συναδελφοι να κανουμε κατι ...εστω αυτοι που αισθανοντε μια σταλια αλληλεγγυη ακομα και σε χρημα να προσφερουμε με καποιο τροπο ..... σε καποιο κοινο ταμειο .

 

σκεφτομαι ετσι και ας φαινεται γελοιο γιατι αν με ειχε πιασει ενα κρυολογημα η καποιο αλλο προβλημα μεσα στο καλοκαιρι πολυ απλα θα ειχα μεινει κ γω με καμμια 20-30 στο χερι τωρα .... 

 

ας στειλουμε ολες τις εναπομειναντες δηλωσεις στην ΠΟΦΕΕ και να δημιουργησουμε ενα ταμειο να εισφερουμε ολοι και να υποβληθουν .δεν ειναι δυνατον να αφησουμε συναδελφους να επιβαρυνθουν ακομα και να καταστραφουν . 

 

παρακληση σε εκεινουν που δε καταλαβανουν που λενε οτι ας παιρναμε υπαλληλους να μην αναλαβουμε νεους πελατες κτλ

 

αν δεν νιωθετε αλληλεγγυη μη σχολιαζετε .... καποια στιγμη αφου ειστε σε αυτο το επαγγελμα θα ρθειτε σε αυτη τη θεση και εσεις .... τοτε την αλληλεγγυη θα την εχετε αναγκη . επεισης εχετε υ[π οψη οτι πολυ πιθανο να μη ξερετε τη πραγματικη κατασταση αυτης της δουλειας η του καθε που δε προλαβε .σαφως θα ειχαν κανει ολοι αλλο προγραμματισμο αν ξεραμε ολα αυτα που εγιναν ...και δεν εννοω μονο τη συρικνωση του χρονου ..... 

 

για αυτο λοιπον καντε μας τη χαρη εχετε την αποψη σας απλα μην τη γραφετε  θα επρεπε να ξερετε οτι δε μας βοηθα και ειναι ατοπη παντελως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως τον 049 δεν τον λαμβανει υποψιν και χρονικα απο τη στιιγμη που ΔΗΜΟΣΟΠΟΙΗΘΗΚΕ η ανακοινωση της ΠΟΦΕΕ, λες ο χαρουλης να θελει να παει κοντρα με το συνδικαλιστικο οργανο....  

ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΟΝΤΡΑ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕ ΕΜΑΣ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΠΟΥ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΛΑΜΒΑΝΕΙ ΧΩΡΑ ΝΥΧΘΗΜΕΡΟΝ ΚΑΙ ΑΔΙΑΛΕΙΠΤΩΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΑΝΑΑΚΟΥΣΩ ΓΙΑ ΣΤΗΡΗΞΗ ΤΩΝ ΜΙΚΡΟΜΕΣΑΙΩΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την ανακοίνωση της Π.Ο.Φ.Ε.Ε.

 

 

"Συνάδελφε Μέλος ή Μη της Π.Ο.Φ.Ε.Ε.

Διεκδικήσαμε τα αυτονόητα όπως μας το ζήτησες. :blink: :blink:

Λάβαμε υποσχέσεις που δεν τηρήθηκαν ενώ ο Κλάδος υπερέβαλε των δυνατοτήτων του."

 

 

Τι να θέλει άραγε να πεί ο ποιητής?

εμενα το ....... θα αξιολογησουμε τη κατασταση και το δραση αντιδραση μου χτυπαει πιο πολυ 

 

Δυστυχως τον 049 δεν τον λαμβανει υποψιν και χρονικα απο τη στιιγμη που ΔΗΜΟΣΟΠΟΙΗΘΗΚΕ η ανακοινωση της ΠΟΦΕΕ, λες ο χαρουλης να θελει να παει κοντρα με το συνδικαλιστικο οργανο....  

παραξενη συμπτωση ..... κοντρα ομως η συνενοηση ? ??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως τον 049 δεν τον λαμβανει υποψιν και χρονικα απο τη στιιγμη που ΔΗΜΟΣΟΠΟΙΗΘΗΚΕ η ανακοινωση της ΠΟΦΕΕ, λες ο χαρουλης να θελει να παει κοντρα με το συνδικαλιστικο οργανο....  

ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ. ΕΠΙΣΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΞΑΝΑ ,ΟΠΩΣ ΠΕΡΥΣΙ .ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ ΔΗΛΑΔΗ .ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΕΜΕΙΣ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ .ΚΑΝΕΝΑΝ ΕΛΕΓΧΟ ΣΤΑ Ε9 ,ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΜΕΤΑΒΟΛΕΣ ΤΟ 2012 ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ ΚΛΠ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΛΑΒΑΜΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω 4-5 ξεχασμενες η που δεν τις ειδα η που ειχαν καιριες εκκρεμοτητες που δεν ειχα ειδοποιησει εγκαιρως επειδη δε προλαβα . 

θεωρω αθλο αυτο που εκανα φετος αλλα δε σταματω να συμπασχω με τους συναδελφους που η ζημια ειναι μεγαλυτερη . 

 

δε φταιμε και δε φροντισαμε να ενημερωσουμε το κοσμο οτι δε φταιμε . 

 

μια χρονια που θα επρεπενα ειχαμε παραπανω χρονο απο καθε αλλη χρονια μας εδωσαν οχι μονο παραπανω αλλα λιγοτερο απο το μισο ! (καθαρος χρονος τοσος ειναι )

μας μπερδευαν μας παραγκονιζαν και μας καθυστερουσαν 

 

κατι πρεπει να γινει με τους συναδελφους αυτους που δε προλαβαν το ξαναλεω ! ΔΕΝ ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ δεν πρεπει να πληρωσουμε εμεις !!!!

 

ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ! 

 

ακομα και αν οι "ανικανοι" δεν μπορεσουν να κανουν κατι ...(σιγα μη μπορεσουν) πρεπει κατι να σκεφτουμε . 

 

αν μπορουσαμε ολοι οι συναδελφοι να κανουμε κατι ...εστω αυτοι που αισθανοντε μια σταλια αλληλεγγυη ακομα και σε χρημα να προσφερουμε με καποιο τροπο ..... σε καποιο κοινο ταμειο .

 

σκεφτομαι ετσι και ας φαινεται γελοιο γιατι αν με ειχε πιασει ενα κρυολογημα η καποιο αλλο προβλημα μεσα στο καλοκαιρι πολυ απλα θα ειχα μεινει κ γω με καμμια 20-30 στο χερι τωρα .... 

 

ας στειλουμε ολες τις εναπομειναντες δηλωσεις στην ΠΟΦΕΕ και να δημιουργησουμε ενα ταμειο να εισφερουμε ολοι και να υποβληθουν .δεν ειναι δυνατον να αφησουμε συναδελφους να επιβαρυνθουν ακομα και να καταστραφουν . 

 

παρακληση σε εκεινουν που δε καταλαβανουν που λενε οτι ας παιρναμε υπαλληλους να μην αναλαβουμε νεους πελατες κτλ

 

αν δεν νιωθετε αλληλεγγυη μη σχολιαζετε .... καποια στιγμη αφου ειστε σε αυτο το επαγγελμα θα ρθειτε σε αυτη τη θεση και εσεις .... τοτε την αλληλεγγυη θα την εχετε αναγκη . επεισης εχετε υ[π οψη οτι πολυ πιθανο να μη ξερετε τη πραγματικη κατασταση αυτης της δουλειας η του καθε που δε προλαβε .σαφως θα ειχαν κανει ολοι αλλο προγραμματισμο αν ξεραμε ολα αυτα που εγιναν ...και δεν εννοω μονο τη συρικνωση του χρονου ..... 

 

για αυτο λοιπον καντε μας τη χαρη εχετε την αποψη σας απλα μην τη γραφετε  θα επρεπε να ξερετε οτι δε μας βοηθα και ειναι ατοπη παντελως 

Είναι πολύ εύστοχη και με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο η άποψη σου......όλοι μας έχουμε κάνει άθλο......έγω έχω τρία παιδιά , οχτώ, πέντε και ενός έτους, τα βλέπω την ημέρα περίπου 20 λεπτά, η μητέρα μου εδώ και τρείς μέρες έπεσε και έσπασε το πόδι της και εγώ μόλις πρίν από λίγες ώρες της μίλησα, έχω ξεχάσει σπίτι, γυναίκα, τα πάντα......προσοχή για μερικούς κακοπροαίρετους, δεν κλαίγομαι, είναι η πραγματικότητα που αντιμετωπίζω και θα την αντιμετωπίσω. Δεν ζήτησα από κανέναν τίποτα και ποτέ.....αυτός που κλαίγεται στο τέλος πάντα κάτι ζητάει!!!!! Δικαιούμαστε όμως μέσα από όλη αυτή την προσπάθεια χρόνο για να κάνουμε σωστά τη δουλειά μας.......θέλω και εγώ να συμβάλλω στο ΣΩΣΤΟ νοικοκύρεμα της χώρας μας αλλά αυτό δεν μπορεί να γίνει από την μία μέρα στην άλλη. Τα έχετε γράψει, τα ξαναλέω και εγώ.....δεν μπορώ να κατηγορήσω κανέναν από τη ΠΟΦΕΕ διότι πιστεύω ότι δεν είχαν τον τελευταίο λόγο....κάποιοι που το κάνατε ίσως ξέρετε κάτι παραπάνω....δεν το αμφισβητώ.....το θέμα είναι τώρα τι κάνουμε....με τις υπόλοιπες δηλώσεις, με το Ε9 , το Α21, ΚΕΠΥΟ, και άλλα πολλά. Δεν έχω ξαναγράψει τόσα μηνύματα εδω μέσα ποτέ....πάντα διάβαζα την άποψη σας και μου άρεσε....θεωρούσα ότι έχετε φτιάξει μία παρέα και σήμερα που έλαβα μέρος στο θέμα ένιωσα λιγότερο μόνος....μου δώσατε κουράγιο μέσα από τα δικά σας προβλήματα.....ελπίζω ότι αν καταφέρουμε και κάνουμε καθολική αποχή από τα καθήκοντα μας, όλα τα γραφεία , τότε θα ακουστούμε!!!!!! Είναι πολύ βαρύ, αλλά μπορεί να κερδίσουμε αρκετά!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...