Προς το περιεχόμενο

Παράταση στις δηλώσεις φυσικών προσώπων-Πότε έχουν σκοπό να την ανακοινώσουν?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εδω ειμαστε αλλα δεν πολυφαινομαστε γιατι δε μας εχει μεινει κουραγιο!

[/quote

ΕΔΩ ΜΗΝ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΜΟΝΑΞΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ας ελπίσουμε ότι στην παράταση θα σωθεί ο αγώνας.

Κανείς δεν πρέπει να μείνει με εκπρόθεσμες δηλώσεις

μετά από ένα τόσο δύσκολο καλοκαίρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχω υπολογισεί σωστά πιστεύω ότι θα μας μείνουν για μετά τις 30/08 30-40 δηλώσεις ....... Δεν φεύγουν ..... Μετά το 15αυγουστό παραπάνω από 5-6 δηλώσεις την μερά είναι αδύνατο !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • »

     

    ΧΑΙΡΕΤΙΖΩ ΚΑΙ ΓΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ, ΤΙ διακοπες θελουμε βρε παιδια , ζουμε στη καλυτερη χωρα του κοσμου, φαι μεχρις στιγμης εχουμε, μη τα θελουμε κι ολα δικα μας  χαχα, γεια σας γιαννηδες

Καλημερα  στο Βολο.....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας  εχουν κυριολεκτικα διαλυσει να μην τα ξαναγραψω( ωραρια κλπ , μαλωματα για το Α21  κλπ κλπ ) 

να δειτε που στο τελος θα βγουν ( Θεοχαρης και ΣΙα ) θα πουν ειδατε που τα ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ

ενοοντας φυσικα τους εαυτους  τους αντε και το συστηματους που αντεξε .ειδατε που οι προθεσμιες τηρηθηκαν ( αντε να δωσουν και 2 -3 μερες παραταση .

Ξεχνοντας οτι  φυσικα τα ολα τα παραπανω  τα  κανανε  τα   ζωα (οπως για να ευστοχα το διατυπωσε ενας φιλος στο site ),

γιατι μη μου πειτε οταν εχεις την προθεσμια να  σε περιμενει  30/08 αντε με διαταγη μεχρι 02/9 7 πμ οχι 14 - 16 18 αλλα

και 20 ωρες θα εργαστεις  προκειμενου να προλαβεις   .

Αυτο που μενει για μενα (απο ολο αυτο τον φετινο  κακο χαμο ,  προσωπικα εχω τελειωσει ) ειναι οτι τα   ζωα  ουτε οταν τα πνιγουν αντιδρουν  γιατι  σαν ζωα μονο

βελαζουν , μουγκιζουν, ..... (ή  βαλτε οτι αλλο θελετε εσεις  ) 

ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ .... τους ΒΑΡΕΘΗΚΑ ....  καλα που εχουμε και το site και τα λεμε

 

 

ΥΓ broster ερχομαι στα μερη σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...................

 

 

ΥΓ broster ερχομαι στα μερη σου

 

Καλοδεχούμενος ... Ειδικά αν έχεις και λαπτοπ !!!!!!!! :D  :D  Στείλε μήνυμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μη νιωθω μοναξια υπαρχει κανεις που φτιαχνει δηλωσεις ακομα.......   και δεν το βλεπω να τελειωνω στις 1/9.

Εδώ είμαστε κι εμείς οι πληβείοι συνάδερφε..... Στον αγώνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 %CE%A5%CE%A0%CE%9F%CE%A5%CE%A1%CE%93%CE%                       Αφιερωμένο....

Στίχοι:  
Μουσική:  

Δηλώσεις, που μείνανε δηλώσεις......

Μέσα στο πόνο τα παράπονα κι εγώ
γι’ αλλού με πήρες, μα με έφερες εδώ,
που ‘ναι η αγάπη που μου είπες θα μου δώσεις.
Δηλώσεις, που μείνανε δηλώσεις.......

Μέσα στη νύχτα τα ξενύχτια μου μετρώ
πόσα θα μου ‘δινες τι σου ‘δωσα εγώ,
τα απομεινάρια της αγάπης σου της τόσης.
Δηλώσεις, που μείνανε δηλώσεις..........

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 %CE%A5%CE%A0%CE%9F%CE%A5%CE%A1%CE%93%CE%                       Αφιερωμένο....

Στίχοι:  
Μουσική:  

Δηλώσεις, που μείνανε δηλώσεις......

Μέσα στο πόνο τα παράπονα κι εγώ

γι’ αλλού με πήρες, μα με έφερες εδώ,

που ‘ναι η αγάπη που μου είπες θα μου δώσεις.

Δηλώσεις, που μείνανε δηλώσεις.......

Μέσα στη νύχτα τα ξενύχτια μου μετρώ

πόσα θα μου ‘δινες τι σου ‘δωσα εγώ,

τα απομεινάρια της αγάπης σου της τόσης.

Δηλώσεις, που μείνανε δηλώσεις..........

 

Ακριβώς! :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΡΝΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΚΕΤΟΙ ,ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΜΕΝΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ.

Όλοι μας μια χαρά πάμε.

Αυτοί που είναι "από πάνω" και δίνουν εντολές δεν είναι καθόλου καλά. Αλλά αυτό δεν είναι και τίποτα καινούριο εδώ που τα λέμε... Απλά φέτος το παραξήλωσαν το πράγμα! :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι μας μια χαρά πάμε.

Αυτοί που είναι "από πάνω" και δίνουν εντολές δεν είναι καθόλου καλά. Αλλά αυτό δεν είναι και τίποτα καινούριο εδώ που τα λέμε... Απλά φέτος το παραξήλωσαν το πράγμα! :angry:

 

ΠΟΛΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΑΣ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ ΣΥΝΕΧΩΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι δηλώσεις δε γίνεται να τελειώσουν μέχρι τέλος του μήνα.....φύση αδύνατον..... Τα χάσαμε όλα φέτος......οικογένεια....ξεκούραση......ένα μπάνιο στη θάλασσα.....ο΄τε ζώα να ήμαστε.................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, 

Και εγώ στην παρέα. Δεν ξέρω αν προλάβω όλες τις δηλώσεις έως 30/08. Αδυνατώ να ακολουθήσω τα ωράρια του προηγούμενου χρονικού διαστήματος που παραλίγο να με στείλουν αδιάβαστη. Άλλωστε το παιχνίδι το έχουμε χάσει προ πολλού. Όλοι οι πολίτες αυτής της χώρας. Απλά θα ξαναγράψω κάτι που έγραψα πριν 3 βδομάδες. 

Συνάδελφοι/ες, ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΣΑΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ. Μην περιμένετε να ακούσετε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ από κανέναν. Προέχει η υγεία μας, μόνο αυτό. Για να μπορέσουμε να συνεχίσουμε το παιχνίδι του παραλόγου που μας επέβαλλαν, αλλά πάνω από όλα ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΟΥΜΕ. Η Ελλάδα μας χρειάζεται ΖΩΝΤΑΝΟΥΣ!!!

Καλή δύναμη και καλή συνέχεια σε όλους/ες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί τρελαίνεστε όλοι με τις δηλώσεις?ας μην δώσουν ούτε μέρα παράταση

για να ησυχάσουμε,δεν θα μας τρελάνουν επιτέλους,όσοι πρόλαβαν έχει καλώς.

Εχουν μάθει όλοι να τους παίρνουμε τριακόσια τηλέφωνα για να τελειώσουμε μιά δήλωση,ας κλείσει

ο Θεοχάρης την εφαρμογή και τώρα.

Πιέστε καμιά μπύρα η κρασάκι δροσερό και δεν πάνε στο διάολο οι δηλώσεις κλπ,η δουλειά δεν τελειώνει 

ποτέ ,είτε έχουμε συνέχεια παρατάσεις είτε όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικία μου απορία είναι αν το σύνθημα της ΠΟΦΕΕ ...." καμία δήλωση εκπρόθεσμη"  έχει και αυτή προθεσμία έως 30/08 ..... :)

 

ΥΓ1  Αλήθεια που χάθηκαν τα παιδιά αυτά ? :)

 

ΥΓ 2 Συνάδελφε Καβοντόρος πέφτεις και εσύ στη παγίδα της παράτασης ? Δεν νομίζω κανείς από μας να θέλει να έχει σύνεχεια παράτασεις , απλά θέλουμε να ξέρουμε από πριν και όχι να ανακαλύπτουμε πράγματα , για μένα δεν έχει δωθεί καμία παράταση στις δηλώσεις , απλά έχει γίνει haircut (για να είμαι στο κλίμα) στο χρόνο υποβολή και τεχνηέντως μας το πέρασαν πάνω μας , άρα λοιπόν δεν μιλάμε καν για παράταση , αλλά για καταπάτηση νόμων από το ίδιο το Κράτος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικία μου απορία είναι αν το σύνθημα της ΠΟΦΕΕ ...." καμία δήλωση εκπρόθεσμη"  έχει και αυτή προθεσμία έως 30/08 ..... :)

 

ΥΓ1  Αλήθεια που χάθηκαν τα παιδιά αυτά ? :)

 

ΥΓ 2 Συνάδελφε Καβοντόρος πέφτεις και εσύ στη παγίδα της παράτασης ? Δεν νομίζω κανείς από μας να θέλει να έχει σύνεχεια παράτασεις , απλά θέλουμε να ξέρουμε από πριν και όχι να ανακαλύπτουμε πράγματα , για μένα δεν έχει δωθεί καμία παράταση στις δηλώσεις , απλά έχει γίνει haircut (για να είμαι στο κλίμα) στο χρόνο υποβολή και τεχνηέντως μας το πέρασαν πάνω μας , άρα λοιπόν δεν μιλάμε καν για παράταση , αλλά για καταπάτηση νόμων από το ίδιο το Κράτος .

Καλημέρα Αποστόλη, καλημέρα Γιάννη. Θα συμφωνήσω με σένα Αποστόλη στο θέμα των "παρατάσεων" και - κυρίως - στο θέμα της "βροντερής" απουσίας της ΠΟΦΕΕ από τα τεκταινόμενα. Ποια παράταση , όταν το ίδιο το ΥΠΟΙΚ ανακοινώνει ότι "συμπιέστηκε" ο χρόνος των δηλώσεων. Και γιατί, Γιάννη, να δεχθούμε αμαχητί την λήξη των δηλώσεων, όταν αυτό θα έχει κόστος στους πελάτες , που τελικά θα ακούσουν τα πρωϊνάδικα , ότι φταίμε εμείς για την μη έγκαιρη υποβολή της δήλωσης και θα πέσουν να μας φάνε; Και θα μας ζητάνε και τα ρέστα; Μπορεί κάποιοι συνάδελφοι να τέλειωσαν τις δηλώσεις τους και μπράβο τους, αλλά ας μη βγαίνουν να λένε ότι δεν χρειάζεται να σκάμε για παράταση...

Και δεν λέω να παρακαλάμε για παράταση. Να απαιτήσουμε τήρηση του χρονοδιαγράμματος που ο νόμος ορίζει.

 Οσο για την ΠΟΦΕΕ, ασφαλώς , αν κάτι γνωρίζει , θα βγει την 30/8 και θα μιλήσει για "συντονισμένες ενέργειες" που θα φέρουν σιωπηρή παράταση ολίγων ημερών. Και γιατί, διάολε, αν συμβαίνει αυτό , να μη το λένε από σήμερα, από χθες ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικία μου απορία είναι αν το σύνθημα της ΠΟΦΕΕ ...." καμία δήλωση εκπρόθεσμη"  έχει και αυτή προθεσμία έως 30/08 ..... :)

 

ΥΓ1  Αλήθεια που χάθηκαν τα παιδιά αυτά ? :)

 

ΥΓ 2 Συνάδελφε Καβοντόρος πέφτεις και εσύ στη παγίδα της παράτασης ? Δεν νομίζω κανείς από μας να θέλει να έχει σύνεχεια παράτασεις , απλά θέλουμε να ξέρουμε από πριν και όχι να ανακαλύπτουμε πράγματα , για μένα δεν έχει δωθεί καμία παράταση στις δηλώσεις , απλά έχει γίνει haircut (για να είμαι στο κλίμα) στο χρόνο υποβολή και τεχνηέντως μας το πέρασαν πάνω μας , άρα λοιπόν δεν μιλάμε καν για παράταση , αλλά για καταπάτηση νόμων από το ίδιο το Κράτος .

Τα ίδια λέμε, με άλλα λόγια,αρκεί να μην βλέπουμε μόνο το τυρί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα Αποστόλη, καλημέρα Γιάννη. Θα συμφωνήσω με σένα Αποστόλη στο θέμα των "παρατάσεων" και - κυρίως - στο θέμα της "βροντερής" απουσίας της ΠΟΦΕΕ από τα τεκταινόμενα. Ποια παράταση , όταν το ίδιο το ΥΠΟΙΚ ανακοινώνει ότι "συμπιέστηκε" ο χρόνος των δηλώσεων. Και γιατί, Γιάννη, να δεχθούμε αμαχητί την λήξη των δηλώσεων, όταν αυτό θα έχει κόστος στους πελάτες , που τελικά θα ακούσουν τα πρωϊνάδικα , ότι φταίμε εμείς για την μη έγκαιρη υποβολή της δήλωσης και θα πέσουν να μας φάνε; Και θα μας ζητάνε και τα ρέστα; Μπορεί κάποιοι συνάδελφοι να τέλειωσαν τις δηλώσεις τους και μπράβο τους, αλλά ας μη βγαίνουν να λένε ότι δεν χρειάζεται να σκάμε για παράταση...

Και δεν λέω να παρακαλάμε για παράταση. Να απαιτήσουμε τήρηση του χρονοδιαγράμματος που ο νόμος ορίζει.

 Οσο για την ΠΟΦΕΕ, ασφαλώς , αν κάτι γνωρίζει , θα βγει την 30/8 και θα μιλήσει για "συντονισμένες ενέργειες" που θα φέρουν σιωπηρή παράταση ολίγων ημερών. Και γιατί, διάολε, αν συμβαίνει αυτό , να μη το λένε από σήμερα, από χθες ;;;

Καλημέρα Γιάννη,εγώ λέω οτι δεν χρειάζεται καμιά παράταση ,οταν εκ των προτέρων παίζουμε με

καθαρά χαρτιά,όσο για την ΠΟΦΕΕ ,εμείς ,τρόπος του λέγειν,την διαλέξαμε να παίζει αυτόν τον 

ρόλο,τον ρόλο της παράτασης που ακόμη και σήμερα ζητάμε.Ε όχι άλλος είναι ο ρόλος της και εμείς

όλοι πρέπει να της επιβάλουμε να τον παίξει.

Και αν συνέχεια λέμε ότι δεν προλαβαίνουμε και ζητάμε παρατάσεις,δύο είναι οι εκδοχές.

1,Η προσλαμβάνουμε και άλλους υπαλλήλους για να προλάβουμε η

2,Δεν γκρινιάζουμε για πτυχία-σπουδές και αφήνουμε τον κάθε κοτζαμπάση να αποφασίζει,

να κάνει δηλώσεις και τον λογιστή ο κάθε πικραμένος ,που απέτυχε στην δική του την δουλειά.

Γιαυτό καμιά φορά οι ισορροπίες είναι πολύ λεπτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα Γιάννη,εγώ λέω οτι δεν χρειάζεται καμιά παράταση ,οταν εκ των προτέρων παίζουμε με

καθαρά χαρτιά,όσο για την ΠΟΦΕΕ ,εμείς ,τρόπος του λέγειν,την διαλέξαμε να παίζει αυτόν τον 

ρόλο,τον ρόλο της παράτασης που ακόμη και σήμερα ζητάμε.Ε όχι άλλος είναι ο ρόλος της και εμείς

όλοι πρέπει να της επιβάλουμε να τον παίξει.

Και αν συνέχεια λέμε ότι δεν προλαβαίνουμε και ζητάμε παρατάσεις,δύο είναι οι εκδοχές.

1,Η προσλαμβάνουμε και άλλους υπαλλήλους για να προλάβουμε η

2,Δεν γκρινιάζουμε για πτυχία-σπουδές και αφήνουμε τον κάθε κοτζαμπάση να αποφασίζει,

να κάνει δηλώσεις και τον λογιστή ο κάθε πικραμένος ,που απέτυχε στην δική του την δουλειά.

Γιαυτό καμιά φορά οι ισορροπίες είναι πολύ λεπτές.

Καλημέρα Γιάννη και όλο το φόρουμ.

Επαναλαμβάνω αυτό που είπε ο Γιάννης SARAKINOS: Κανένας μας δεν μιλάει για παράταση. Για απλή εφαρμογή του νόμου μιλάμε και για καταπάτησή του απ' το Υπουργείο. Καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα Γιάννη και όλο το φόρουμ.

Επαναλαμβάνω αυτό που είπε ο Γιάννης SARAKINOS: Κανένας μας δεν μιλάει για παράταση. Για απλή εφαρμογή του νόμου μιλάμε και για καταπάτησή του απ' το Υπουργείο. Καλή συνέχεια.

Συμφωνώ απόλυτα ,αλλά πρέπει κάποιος να τρέξει,να πιέσει, δυστυχώς σε τούτη την χώρα για να 

γίνει το αυτονόητο και η ΠΟΦΕΕ ασχολείται μόνο με παρατάσεις,ενώ άλλος είναι ο ρόλος της ,να μην

περιμένει να της δώσουν την φέτα απο το πεπόνι,αλλά να πάρει και δικό της και να πάρει και μαχαίρι να το

κόψει.

Καλή σου μέρα ,καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...