Προς το περιεχόμενο

Παράταση στις δηλώσεις φυσικών προσώπων-Πότε έχουν σκοπό να την ανακοινώσουν?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και σε μένα , σε 4 σήμερα δεν έβγαλε εκκαθαριστικό ενώ έπρεπε να βγάλει

 

Μήπως τελικά , το μέχρι τέλος Αυγούστου δεν θα υπάρχουν εκπρόθεσμες δηλώσεις είναι για να αποφύγουν τις όποιες αντιδράσεις ;

 

Αν υπάρχει συνάδελφος που να έστειλε "εκπρόθεσμα" δήλωση και να του έβγαλε εκκαθαριστικό καλό θα  ήταν να μας το πει

Εστειλα τωρα με ΑΦΜ 4. Εβγαλε ενδεικτικό εκκαθαριστικό με επιστροφή φόρου μάλιστα, που οφειλεται σε περσινή προκαταβολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παίρνει και το 3 εμπρόθεσμα. Κάποιο λάθος έκανες από το άγχος σου Βαγγελιώ.

κυριε σταυρουλακη , επειδη ειμαι στα προθυρα εγκεφαλικου και εχω εμπιστοσυνη μονο σε εσενα θα ηθελα τη γνωμη σου. να κανω 3και4 ή να αρχισω τα 5και 6 μηπως και σωσω τιποτε? απο την ποφεε με παρεπεμψαν στο συλλογο μου και ο προεδρος μου ανεφερε οτι δεν εχει καποιο νεο και το μονο νεωτερο ειναι η ανακοινωση της γγπς. εχθες με συναδελφο απο δ.ς. αλλου συλλογου μου ανεφερε να στελνω κανονικα ολα τα αφμ γιατι δεν υπαρχει περιπτωση να θεωρηθουν εκπροθεσμες. δεν ξερω τι να πω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο παιδιά , έτσι ... δείξτε πυγμή και σθένος.

 

Αντε , να ξεπεράσετε το ρεκόρ των 197.000 δηλώσεων.

 

 

Μπράβο , μπράβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως πρέπει να χτίσουμε και ένα αγαλμα στον αγαπητό κύριο Χάρη Θεοχάρη

αφου μας έκανε την χάρη να αφησει ανοιχτό το σύστημα και να πάιρνει 1,2,3 και 4

 

Εξυμνούμε σε αγαπητε Γενικέ

 

Μεγάλη η χάρη σου Χάρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μην ψαρωνετε !!!

Τις παιρνει ολες κανονικοτατα !!!!

Για την κοπελα παραπανω που της βγαζει διαφορα, κατι δεν εχει βαλει σωστα στο προγραμμα της

 

Ποτε εβγαλε 400 ευρω προστιμο για εκπροθεσμη ????

Βγαινει μονο προσαυξηση στον φορο

 

Σκεφτειτε λιγο ψυχραιμα, μην πανικοβαλεστε.

Μήπως είναι κάτω τον 30 ετών και το εισόδημά της είναι άνω των 9,000€ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωστή ο πολίτης και χωρίς το εκκαθαριστικό βλέπει την εκκαθάριση οπότε γνωρίζει ότι είναι εμπρόθεσμο

 

Το θέμα είναι να βρεθεί ένα "εκπρόθεσμο" εκκαθαριστικό γιατί πλέον δεν τους έχω καμία εμπιστοσύνη

Έχεις ρε μπαγάσα πελάτες που ξέρουν να διαβάζουν το εκκαθαριστικό????

Αυτό πρέπει να το γιορτάσουμε, πάμε για μπύρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως είναι κάτω τον 30 ετών και το εισόδημά της είναι άνω των 9,000€ ?

Ακρη με την συγκεκριμενη δεν μπορώ ακόμη να βγάλω.

Αλλες δυο-τρεις που εστειλα είναι εντάξει,μονο που δεν βγάζει εκκαθαριστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακρη με την συγκεκριμενη δεν μπορώ ακόμη να βγάλω.

Αλλες δυο-τρεις που εστειλα είναι εντάξει,μονο που δεν βγάζει εκκαθαριστικό.

είναι κάτω των 30 ετών?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριε κύριε έστειλα μια δήλωση με αφμ του υπόχρεου να λήγει σε 8

της μάνας του σε 6

της γυναίκας του σε 9

της πεθεράς του σε 5

του μπατζανάκη του σε 3

και για ΤΖΟΚΕΡ έβαλα το 7 κερδίζω κάτι ?? (αναμένω απάντηση στο twitter..!!!)

 

Γιατί κύριε και εμένα η δήλωση μου δεν είναι εμπρόθεσμη ??

 

Με το μέλλον της χώρας μας παιδί μου δεν παίζουμε”.. απλά το κάνουμε αντικείμενο αισχρής εκμετάλλευσης.

Κλαίνε οι φορολογούμενοι, που οι δηλώσεις δεν είναι εμπρόθεσμες σύμφωνα με μια ακόμα “εφιαλτική” εκδοχή που απεικονίζει την νέα τρομοκρατική μαύρη κυβέρνηση.

 

Μια χαρά πάντως φαίνεται το σχέδιο, αν εξαιρέσεις το γεγονός ότι ο γραμματέας κάνει σαν ηλίθιος φέρνοντας γυροβολιές από παράθυρο σε παράθυρο και από chat σε chat λέγοντας πέρα δώθε ότι του κατέβει στην κούτρα. Αγνοώντας όμως ο δύσμοιρος ότι όταν έρθει ο λογαριασμός αυτοί που τον έβαλαν να τα κάνει αυτά θα είναι οι πρώτοι που θα τον αδειάσουν και θα που ότι αυτός άλλα του λέγαμε και άλλα έκανε.

 

Η σκηνοθεσία πάντως πάσχει…  Έπρεπε να χρησιμοποιήσουν μετα-αποκαλυπτικό τοπίο, τα πάντα διαλυμένα, λογιστές σκελετωμένους να στέλνουν δηλώσεις μεταμεσονύκτια, γριές να κλαίνε που δεν εμπρόθεσμες, νέους να περιμένουν το επίδομα των παιδιών με τον ταχυδρόμο να λέει σαδιστικά φταίει ο λογιστής, και όλοι αυτοί να φοράνε προβιές ζώων αντί για ρούχα.

 

Αυτό είναι το μέλλον τη χώρας και της ανάπτυξης που θέλει η κυβέρνηση για εμάς

 

Αλλά φταίμε εμείς που τους ακούμε και δεν ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ μια υπεύθυνη απάντηση από τους αρμόδιους και δει το υπουργείο γραπτά για να λήξει μια και καλή αυτό το σήριαλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο παιδιά , έτσι ... δείξτε πυγμή και σθένος.

 

Αντε , να ξεπεράσετε το ρεκόρ των 197.000 δηλώσεων.

 

 

Μπράβο , μπράβο.

Επαυξάνω...

Νομίζω στην παρούσα φάση πως πρέπει να συνεχίζουμε ακάθεκτοι και με ρυθμο (που δεν θα επιτρέπει λάθη) να υποβάλουμε ανεξαρτήτως αφμ μέχρι τέλος Αυγούστου όπου προυπολογιστικά θα έχουμε ξεπεράσει τα 5 με 5,5 εκ δηλώσεις. Μετά αρχές Σεπτεμβρίου με παράταση όχι πανω απο πεντε μέρες θα υποβληθεί οτι απέμεινε. Και στο τελικό μπαράζ ( 15/9) θα κλείσει το σύστημα χωρίς πλεον να αφήνει κανένα περιθώριο. Μετά θα μείενει ανοικτό ώς τελους του έτους για να παραλαμβάνει εκπρόθεσμες.

Προσωπικά δεν λαμβάνω υπόψη ότι γράφεται και ακούγεται. Πολύ ορθά ο κΘεοχάρης τηρεί την στάση που παρακολουθούμε και διαβάζουμε και ας μου επιτραπεί ( τον συγχαίρω) γιατί διαφορετικά δεν πρόκειται να αφυπνήσει τους φορολογούμενους της τελευταίας στιγμής. Φανταστείτε να ανακοίνωνε επίσημα 31/08 ανεξαρτήτως ΑΦΜ και μετά τις 20 Αυγούστου να μας  έρχονται ακόμη για δηλώσεις. Πότε θα τους διεκπεραιώσουμε, όταν θα ξανάεχουμε ΑΠΔ ενδοκοινοτικές και ΦΠΑ.

Αρα λοιπόν τα κεφάλια μέσα, και με ροή αποστολή ΟΡΘΩΝ δηλώσεων ανεξαρτήτως ΑΦΜ.

Αυτό που με στεναχωρεί φέτος είναι ότι πέρασε το καλοκαίρι και είμαι ακόμα εδώ.

Ας δανειστώ και αυτό που έγραψε GUS για πραγματα που γραφονται και δεν γίνονται και πράγματα που γίνονται και δεν γράφονται. Στο τέλος θα κάνουμε ταμείο.

ΚΟΥΡΑΓΙΟ......

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ,  ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ.

ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαυξάνω...

Νομίζω στην παρούσα φάση πως πρέπει να συνεχίζουμε ακάθεκτοι και με ρυθμο (που δεν θα επιτρέπει λάθη) να υποβάλουμε ανεξαρτήτως αφμ μέχρι τέλος Αυγούστου όπου προυπολογιστικά θα έχουμε ξεπεράσει τα 5 με 5,5 εκ δηλώσεις. Μετά αρχές Σεπτεμβρίου με παράταση όχι πανω απο πεντε μέρες θα υποβληθεί οτι απέμεινε. Και στο τελικό μπαράζ ( 15/9) θα κλείσει το σύστημα χωρίς πλεον να αφήνει κανένα περιθώριο. Μετά θα μείενει ανοικτό ώς τελους του έτους για να παραλαμβάνει εκπρόθεσμες.

Προσωπικά δεν λαμβάνω υπόψη ότι γράφεται και ακούγεται. Πολύ ορθά ο κΘεοχάρης τηρεί την στάση που παρακολουθούμε και διαβάζουμε και ας μου επιτραπεί ( τον συγχαίρω) γιατί διαφορετικά δεν πρόκειται να αφυπνήσει τους φορολογούμενους της τελευταίας στιγμής. Φανταστείτε να ανακοίνωνε επίσημα 31/08 ανεξαρτήτως ΑΦΜ και μετά τις 20 Αυγούστου να μας  έρχονται ακόμη για δηλώσεις. Πότε θα τους διεκπεραιώσουμε, όταν θα ξανάεχουμε ΑΠΔ ενδοκοινοτικές και ΦΠΑ.

Αρα λοιπόν τα κεφάλια μέσα, και με ροή αποστολή ΟΡΘΩΝ δηλώσεων ανεξαρτήτως ΑΦΜ.

Αυτό που με στεναχωρεί φέτος είναι ότι πέρασε το καλοκαίρι και είμαι ακόμα εδώ.

Ας δανειστώ και αυτό που έγραψε GUS για πραγματα που γραφονται και δεν γίνονται και πράγματα που γίνονται και δεν γράφονται. Στο τέλος θα κάνουμε ταμείο.

ΚΟΥΡΑΓΙΟ......

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ,  ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ.

ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ........

εχεις απολυτο δικιο ως προς το οτι καλο ειναι να κινητοποιουνται οι φορολογουμενοι. το ζητημα ειναι οτι εμεις εστω και ατυπα δε θα επρεπε να ξερουμε πως θα κανουμε τη δουλεια μας? εγω π.χ. αν ειχα εχθες δηλωσεις σε 3 και 4 με ελλειψεις , εχασα ολο το χρονο μου προσπαθωντας να τις ολοκληρωσω με αποτελεσμα να εχω τελειωσει μονο 10. στον αντιστοιχο χρονο θα μπορουσα να εχω κανει τουλαχιστο τις διπλασιες και να ταυτοχρονα να περιμενω 2-3 μερες τις προβληματικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι.

επειδή την πάτησα και εγώ!

Για το 2012 όσοι ήτανε κάτω των 30 και άνω των 65, είχαν αφορολόγητο 9,000€ και ο υπολογισμός του ΦΜΥ γινότανε με αφορολόγητο 9,000. 

Αν όμως το ετήσιο εισόδημα ξεπερνούσε τις 9,000 τότε πήγαινε σε αφορολόγητο 5,000.

Για αυτό και το χρεωστικό των 400€

5,000€           0%

7,000€         10%

 

ΠΟΛ 1050/24-02-2012  παράγραφος 9.

 

(9. Επίσης, όπως έχει γίνει δεκτό με την ΠΟΛ.1246/7.12.2011 εγκύκλιο και όσον αφορά τις περιπτώσεις α' - στ' της παραγράφου 5 της εγκυκλίου αυτής διευκρινίζεται, ότι οι εκκαθαριστές μισθοδοσίας θα υπολογίσουν τον ΦΜΥ που πρέπει να παρακρατείται από 1.1.2012 με βάση τα αφορολόγητα ποσά του πρώτου κλιμακίου της κλίμακας που αναφέρονται σε κάθε μία από τις περιπτώσεις αυτές λαμβάνοντας υπόψη και τις τυχόν προσαυξήσεις των αφορολογήτων αυτών ποσών λόγω ύπαρξης τέκνων που βαρύνουν τους φορολογούμενους των ανωτέρω περιπτώσεων. Για τον υπολογισμό του παρακρατούμενου ΦΜΥ τα ανωτέρω αφορολόγητα ποσά θα εξακολουθήσουν να ισχύουν για ολόκληρη τη χρήση του 2012 ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα της αναγωγής των μηνιαίων καθαρών αποδοχών σε ετήσιες καθόσον, η υπέρβαση του εισοδηματικού ορίου των εννιά χιλιάδων (9.000) ευρώ και ο περιορισμός του ποσού του φόρου που αναφέρονται στην παράγραφο 5 τηςΠΟΛ.1246/7.12.2011 εγκυκλίου αφορούν την εκκαθάριση της φορολογικής δήλωσης από τη Γ.Γ.Π.Σ. και όχι την παρακράτηση του ΦΜΥ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις ρε μπαγάσα πελάτες που ξέρουν να διαβάζουν το εκκαθαριστικό????

Αυτό πρέπει να το γιορτάσουμε, πάμε για μπύρες?

 

Έχω εφοριακούς

Πάμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις απολυτο δικιο ως προς το οτι καλο ειναι να κινητοποιουνται οι φορολογουμενοι. το ζητημα ειναι οτι εμεις εστω και ατυπα δε θα επρεπε να ξερουμε πως θα κανουμε τη δουλεια μας? εγω π.χ. αν ειχα εχθες δηλωσεις σε 3 και 4 με ελλειψεις , εχασα ολο το χρονο μου προσπαθωντας να τις ολοκληρωσω με αποτελεσμα να εχω τελειωσει μονο 10. στον αντιστοιχο χρονο θα μπορουσα να εχω κανει τουλαχιστο τις διπλασιες και να ταυτοχρονα να περιμενω 2-3 μερες τις προβληματικες.

Έτσι την πάτησα και εγώ. Η χτεσινή μερα δεν ήταν καθόλου παραγωγική λογω 1,2,3,4 και τελικά δεν βγήκε δουλειά. Για αυτό πρότεινα να ανασκουμπωθούμε να σηκώσουμε τα μανίκια και να δέιξουμε στον κ. Θεοχάρη τι παει να πεί ΛΟΓΙΣΤΗΣ. Και στο τέλος Αυγούστου μην κατεβάζετε μανικια...... θα χρειαστούν..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου ζήσει η κοπελάρα σου!!! ΠΑΝΕΞΥΠΝΟ ΠΑΙΔΙ!!!!!!

και τι μου λεει οτι θελει να γινει, αφου ρωτουσε οποια δουλεια της αρεσε αν θελει πανεπιστημιο, καλεληξε βενζινου, γιατι τα λεφτα τα παιρνει επιτοπου ,και οχι σαν μερικους μερικους(μου την ειπε κιολας) εγω τωρα τι νατης πω, χαχα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι σας παρακαλώ πολύ απαντήστε μου.

Έστειλα της μητέρας μου που το Α.Φ.Μ τελειώνει σε 2 ( μισθός 3000€ καθαρίστρια ) μηδέν παρακράτηση στις 3,20 π.μ σήμερα. Μηδενική και δεν έβγαλε εκκαθαριστικό, Λέτε να είναι εκπρόθεσμη και να το φάμε το 40 ρικο?

Επιπλέον στις 8,02 π.μ έστειλα του παππού μου που το Α.Φ.Μ τελειώνει σε 4, σύνταξη ΟΓΑ 6000, μηδενική, ούτε και αυτή έβγαλε εκκαθάριση. Έφαγα 20 λεπτά στην ιστοσελίδα του ΟΓΑ που κολλούσε.

Σας παρακαλώ πάω να τρελαθώ? Λέτε να μας έρθουν τα 40ρικα στο κεφάλι.

 

Υ.Γ. Δεν πιστεύω ότι επειδή τις παίρνει κανονικά, δεν πρέπει να αγχωνόμαστε. Εννοείται ότι θα τις έπαιρνε έτσι και αλλιώς. Το θέμα είναι στην εκκαθάριση τι θα γίνει.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι σας παρακαλώ πολύ απαντήστε μου.

Έστειλα της μητέρας μου που το Α.Φ.Μ τελειώνει σε 2 ( μισθός 3000€ καθαρίστρια ) μηδέν παρακράτηση στις 3,20 π.μ σήμερα. Μηδενική και δεν έβγαλε εκκαθαριστικό, Λέτε να είναι εκπρόθεσμη και να το φάμε το 40 ρικο?

Επιπλέον στις 8,02 π.μ έστειλα του παππού μου που το Α.Φ.Μ τελειώνει σε 4, σύνταξη ΟΓΑ 6000, μηδενική, ούτε και αυτή έβγαλε εκκαθάριση. Έφαγα 20 λεπτά στην ιστοσελίδα του ΟΓΑ που κολλούσε.

Σας παρακαλώ πάω να τρελαθώ? Λέτε να μας έρθουν τα 40ρικα στο κεφάλι.

 

Υ.Γ. Δεν πιστεύω ότι επειδή τις παίρνει κανονικά, δεν πρέπει να αγχωνόμαστε. Εννοείται ότι θα τις έπαιρνε έτσι και αλλιώς. Το θέμα είναι στην εκκαθάριση τι θα γίνει.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνάδελφε τα σαραντάρια είναι το πρόβλημα ή το 10% των απαιτούμενων αποδείξεων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μπας και μας μουρλάνουν στα πρόστιμα με την έκδοση των εκκαθαριστικών?????

Όχι τίποτα άλλο , αλλά να ανέβει και η δουλειά των ασφαλιστικών εταιριών που μας τα έχουν πρήξει τελευταία με τα συμβόλαια αστικής ευθύνης???????

Παρεμπιπτόντως, που βασίζονται οι συνάδελφοι που μας διαβεβαιώνουν για την 31/8?????

Από πότε μπορούμε να βασιζόμαστε σε σιωπηρές - ανείπωτές - ψιθυριστές , οδηγίες?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρχίζω να ζηλεύω τους φυλακισμένους...

Πίσω από τα σίδερα, αλλά σίγουρα πιο ελεύθεροι από τους περισσότερους από εμάς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζω συνεχεια αν οι δηλωσεις θα θεωρηθουν εκπροθεσμες κλπ !!! Μου κανει εντυπωση μεγαλη ,που καποιοι πιστευουν οτι ολες οι δηλωσεις δεν θα πανε καταληκτικα στις 31/8 !! Να ρωταγε καποιος ιδιωτης το καταλαβαινω !!Αλλα εσεις ολοι που εχετε επορια τι ακριβως δεν καταλαβαινετε ?

Τα Φπα τα τελειωσατε ?Το Ικα και τις ΑΠΔ τα τελειωσατε ? Τα βιβλια τα εκτυπωσατε ?Εχετε πληρωσει τις υποχρεωσεις των πελατων σας !! Δεν θελω να σας πω και αλλα πολλα.

Τρεξτε λοιπον τις δηλωσεις, οταν εχετε τελειωσει τα παραπανω,που ειναι εξισου σημαντικα .Δεν υπαρχει ουτε μια περιπτωση να μην καταληξει η υποβολη δηλωσεων ,εμπροθεσμα μεχρι τελος Αυγουστου !!!

Ειναι δυνατον καποιο λογιστικο γραφειο να εχει τελειωσει με ολα αυτα και ταυτοχρονα το 1,2,3,4, ?? Σε λιγο θα ειναι το 5,6 !!Μην τρελαθουμε τωρα !!!! Αντε λοιπον χαλαρωστε και καντε τις δηλωσεις με ηρεμια (για να μην κανετε και κανενα λαθος)!!!!

Α!! ΜΗΝ ΞΑΝΑΡΩΤΗΣΕΤΕ ΤΟΝ ΘΕΟΧΑΡΗ  ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΕΙ !!! ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΧΕΤΕ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΕΤΕ ΔΗΛΩΣΕΙΣ !!!! Αυτο βεβαια εμενα προσωπικα καλο μου κανει.

Γιατι ?Γιατι αυτος κανει την δουλεια του μπλοφαροντας και θα τρεχει η υποβολη δηλωσεων και στο τελος θα πει ολα οκ ρε παιδια ουτε γατα ουτε ζημια !Ολα μια χαρα .

Και ποιος θα εχει βγει χαμενος τελικα ??? Ολοι εσεις που τρεχατε πισω απο το τυρακι του ! Αρχικα επεσα και εγω στην τρυπα ! Τελος ομως εδω και καιρο !! Βλεπω μονο την 31/8 χωρις νουμερα ΑΦΜ !!

 

 

Γιαννης Κυκλαδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...