Προς το περιεχόμενο

Παράταση στις δηλώσεις φυσικών προσώπων-Πότε έχουν σκοπό να την ανακοινώσουν?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  1. @ htheoharis καλημέρα, υπεβληθη δηλωση σημερα στις 7:51 θεωρειται εμπροθεσμη?

     

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλείνω 25 ώρες άυπνη για να προλάβω.Απ΄τη μια φοβόμουν γύρω στις 3:00 κι απ΄την άλλη έλεγα ότι θα τα καταφέρω και θα τελειώσω.

Μου έμειναν καμιά δεκαριά σε 3-4 και έρχεται ο άλλος μετά για να πει ότι θα είναι εκπρόθεσμα.Δεν φτάνει που μας έχουν φορτώσει τα πάντα στις ίδιες ημερομηνίες μας απειλούν κιόλας με το εκπρόθεσμο.

Καλημέρα και καλή δύναμη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε υποβολή Ε1 σήμερα για ΑΦΜ 3 στις 7:51

Βγάζει αριθμό υποβολής ....... /30/7/12  23:53.

Χαλασμένο είναι το ρολόι τους, η βλέπουν πολύ μπροστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα μου έμειναν 3-4 δηλώσεις για ΑΦΜ με 3 & 4 τι θα γίνει θα πουν τίποτα ή θα παίζουν με τα νεύρα μας. Εγώ πάντως θα προσπάθησω να τις στείλω το απόγευμα γιατί έχω ΤΟ τρέξιμο σήμερα είμαι σίγουρη ότι θα τις πάρει αλλά το εκπρόθεσμο είναι το θέμα. Αλήθεια οι συλλόγοι γιατί είναι εξαφανισμένοι ??? καμία ανακοίνωση ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΔΥΟ ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΚΑΤΑΛΗΚΤΙΚΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ;ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΓ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΣΕ ΕΡΤΗΜΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥ ΟΤΙ ΤΟ 3-4 ΕΚΛΕΙΣΕ ΣΗΜΕΡΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

  1. @ htheoharis καλημέρα, υπεβληθη δηλωση σημερα στις 7:51 θεωρειται εμπροθεσμη?

     

 

 

 

  1. @htheoharis δεν θεωρειται εμπροθεσμη μέχρι το άνοιγμα της επομενης εργάσιμης;

     
     
    2:56 AM - 30 Jul 13 · Details
  2. @GioMil81 διάβασα εκπρόθεσμη σορυ!

     
     
    3:23 AM - 30 Jul 13 fro

 

Καλημέρα καλή δύναμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή για να καταλάβω. Όταν ρώτάτε τον τύπο στο τουίτερ και σας απαντάει, αισθάνεσται καλυμμένοι/νες?

Τί να πώ ρε γαμώ την τύχη μου μέσα για συνάφι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

έχω τέτοια κούραση που νομίζω θα καταρεύσω!!!!!  :(

 

 

και έχεις και τον tweety.. έμπα ψυχή έβγα ψυχή μ΄αυτή την @@@@παράταση!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή για να καταλάβω. Όταν ρώτάτε τον τύπο στο τουίτερ και σας απαντάει, αισθάνεσται καλυμμένοι/νες?

Τί να πώ ρε γαμώ την τύχη μου μέσα για συνάφι....

Αυτά βλέπει ο Σαμαράς μάλλον και θέλει να τον αντικαταστήσει!!!!!!  :P  :P  :P  :D

 

Κοντός ψαλμός αλληλούια!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προεκυψε σοβαρο προβλημα υγειας συγγενικου προσωπου και ισα ισα που προλαβα τα 1-2 ( εκτος απο 3 που δεν τις εφεραν). απο το 3 και 4 δεν εκανα παρα ελαχιστες. σε συνομιλια με μελος δ.ς. του συλλογου μου ειπε να μην αγχωνομαι και να στελνω μεχρι 31-8 χωρις προβλημα. μπαινοντας στα διαφορα  site και forum διαπιστωνω την αγωνια και απογνωση μερικες φορες και αλλων συναδελφων. ποτε κρυο ποτε ζεστη , μια το συστημα ειναι ανοιχτο μια εκλεισε το 3 και το 4. με ενοχλει οτι υπαρχει επιλεκτικη ενημερωση . δε μπορουν οι κατα τοπους συλλογοι να ενημερωσουν τα μελη τους ατυπα? δεν αντεχω αλλο , ηδη το ζαχαρο εφτασε 170 και η πιεση της καρδιας 10 . αρχισα να αγχωνομαι υπερβολικα και φοβαμαι , σκεφτομαι να τα παρατησω ολα !  πιο πολλες εργατοωρες ξοδευουμε στο να αλλαζουμε την αρχειοθετηση των δηλωσεων συμφωνα με το αφμ παρα να δουλευουμε! συγγνωμη που σας κουραζω αλλα θεωρω οτι για την κατασταση μου δεν ειμαι αποκλειστικα υπευθυνος εγω , καλη συνεχεια και καλη δυναμη σε ολους και θα ξαναδωσω μια ευχη. ελπιζω και ευχομαι ο σεπτεμβρης να μας βρει ολους εδω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φταίει αυτός που απαντάει αλλά οι βλ@...ες που ρωτάνε βλακείες

και αυτός τι να κάνει να παλεύει με την βλ@κεια που είναι ανίκητη όχι φυσικά

καλά κάνει ο άνθρωπος και λέει κάτι να περνάει η ώρα

 

το πρόβλημα δεν είναι αυτός που απαντάει αλλά ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΡΩΤΑΕΙ.......................

 

τελικά δεν είναι περίεργο που φτάσαμε σε αυτό το χάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες και ξερουμε.... Αυτοι ειναι ικανοι να πουνε οτι ολες ειναι εκπροθεσμες να τσιμπησουν οι Τροϊκανοι το 500αρι με το ετσι θελω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά είναι ανοιχτά τα ΑΦΜ από 1-4;

άμα έχουν @@@@ ας το κλείσουν!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή για να καταλάβω. Όταν ρώτάτε τον τύπο στο τουίτερ και σας απαντάει, αισθάνεσται καλυμμένοι/νες?

Τί να πώ ρε γαμώ την τύχη μου μέσα για συνάφι....

 

ΚΦΕ Άρθρο 62

ε)

...

Ειδικά οι δηλώσεις που υποβάλλονται ηλεκτρονικά μέσω διαδικτύου μπορούν να υποβάλλονται μέχρι την έναρξη του ωραρίου λειτουργίας των δημόσιων υπηρεσιών της επόμενης ημέρας από την ημέρα λήξης της προθεσμίας τους.

...

 

Συμφωνώ με τον συνάδελφο που γράφει ότι το πρόβλημα δεν είναι αυτός που απαντάει αλλά, αυτοί που ρωτάνε.

Όχι μόνο γιατί δεν γνωρίζουν -γιατί κανείς δεν τα γνωρίζει όλα- αλλά, αλλά γιατί δεν ψάχνουν και δεν διαβάζουν ...

Περιμένοντας από τον γενικό να απαντήσει σε στοιχειώδη ερωτήματα ...

 

Θεωρώ ότι κανένας άλλος δεν θα απαντούσε σε ερωτήσεις τέτοιου είδους.

Τουλάχιστον αυτό, είναι προς τιμήν του ...

 

Καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν "πράγματα" που λέγονται χωρίς να γίνονται και πράγματα που γίνονται χωρίς να λέγονται .....

 

Μετά το τέλος την υποβολής των δηλώσεων ίσως... λέω ίσως.... να  μαθευτεί ο λόγος που δεν μπορεί να "ανακοινωθεί" ή να δοθεί παράταση.

 

Συνάδελφοι καλημέρα. Εγώ εμπιστεύομαι την άποψη των δύο συναδέλφων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι καλημέρα. Εγώ εμπιστεύομαι την άποψη των δύο συναδέλφων.

καλημερα, αρα συνεχιζουμε να δινουμε κανονικα, και στο τελος ταμειο που λενε? αυτο νομιζω και γω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προεκυψε σοβαρο προβλημα υγειας συγγενικου προσωπου και ισα ισα που προλαβα τα 1-2 ( εκτος απο 3 που δεν τις εφεραν). απο το 3 και 4 δεν εκανα παρα ελαχιστες. σε συνομιλια με μελος δ.ς. του συλλογου μου ειπε να μην αγχωνομαι και να στελνω μεχρι 31-8 χωρις προβλημα. μπαινοντας στα διαφορα  site και forum διαπιστωνω την αγωνια και απογνωση μερικες φορες και αλλων συναδελφων. ποτε κρυο ποτε ζεστη , μια το συστημα ειναι ανοιχτο μια εκλεισε το 3 και το 4. με ενοχλει οτι υπαρχει επιλεκτικη ενημερωση . δε μπορουν οι κατα τοπους συλλογοι να ενημερωσουν τα μελη τους ατυπα? δεν αντεχω αλλο , ηδη το ζαχαρο εφτασε 170 και η πιεση της καρδιας 10 . αρχισα να αγχωνομαι υπερβολικα και φοβαμαι , σκεφτομαι να τα παρατησω ολα !  πιο πολλες εργατοωρες ξοδευουμε στο να αλλαζουμε την αρχειοθετηση των δηλωσεων συμφωνα με το αφμ παρα να δουλευουμε! συγγνωμη που σας κουραζω αλλα θεωρω οτι για την κατασταση μου δεν ειμαι αποκλειστικα υπευθυνος εγω , καλη συνεχεια και καλη δυναμη σε ολους και θα ξαναδωσω μια ευχη. ελπιζω και ευχομαι ο σεπτεμβρης να μας βρει ολους εδω!

συναδελφε μια απο τα ιδια ! και το ζαχαρο και η πιεση στα υψη. υποσχεθηκα στον εαυτο μου οτι ειναι η τελευται χρονια που περναω αυτο εγω και η οικογενεια μου ! ενα πιατο φαγητο χρειαζομαι και πολλυ χαμογελο! αυτη την περιοδο δεν εχω ουτε το ενα ουτε το αλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον συνάδελφο που γράφει ότι το πρόβλημα δεν είναι αυτός που απαντάει αλλά, αυτοί που ρωτάνε.

Όχι μόνο γιατί δεν γνωρίζουν -γιατί κανείς δεν τα γνωρίζει όλα- αλλά, αλλά γιατί δεν ψάχνουν και δεν διαβάζουν ...

Περιμένοντας από τον γενικό να απαντήσει σε στοιχειώδη ερωτήματα ...

 

Θεωρώ ότι κανένας άλλος δεν θα απαντούσε σε ερωτήσεις τέτοιου είδους.

Τουλάχιστον αυτό, είναι προς τιμήν του ...

 

Καλημέρα

Πέστα ρε χρυσόστομε, αυτό με τον Θεοχάρη έχει καταντήσει γελοίο.

Ο άνθρωπος απαντάει σε κάθε παπαριά και τα ακούει και από πάνω.

Έπρεπε να μην απαντάει καθόλου, εκεί θα είχε τρομερή πλάκα.

Υ.Γ.

Μόνο αυτό δεν τον ρώτησαν ακόμη:

Έστειλα στην δήλωση μου με ΑΦΜ που λήγει σε 3 σήμερα στις 08:02 είναι εμπρόθεσμη ή εκπρόθεσμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...