Προς το περιεχόμενο

Παράταση στις δηλώσεις φυσικών προσώπων-Πότε έχουν σκοπό να την ανακοινώσουν?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά ,

 

Έλεος με αυτήν την ανάλωση κεφαλαίου , Όλοι την θέλουν φέτος!!! Πως το αντιμετωπίζεται,Στέλνετε Ε1 και μετά με ησυχία το έντυπο? Ή το φτιάχνεται και αυτό πριν την δήλωση? Τρώω μεγάλη καθυστέρηση με αυτό.

 

Φεύγω καληνύχτα σε όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

του χρονου θα ειναι ολα πολυ καλυτερα, ο μονος οργανισμος πιστευω που θα εχει ουρα για να εξυπηερετηθεις θα ειναι ο ΟΑΕΔ, ολα τα αλλα θα δουλευουν ρολοι, διοτι θα εχουν διωξει το 90% των δημοσιων υπαλληλων, μικρομεσαιες επιχειρησεις θα κλεισουν μολις ακουσουν τι εχουν να πληρωσουν οποτε δε θα κανουν δηλωση καθολου, οι υπολοιποι ανεργοι, και θα ζουμε ολοι μαζι για να ειμαστε χρεωμενοι. ειμαι πολυ αισιοδοξος :) αλλα δε θα εχουμε αγχος για ημερομηνιες.

 

Μέχρι του χρόνου εκτός από το επίδομα τέκνων μπορεί να βγάζουμε  και τα οικογενειακά επιδόματα, τα επιδόματα ανεργίας τις βεβαιώσεις για τις δηλώσεις των φορολογουμένων κι η Παναγιά μαζί μας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι θα γίνει αν το μέτρο του ανοίγματος των μαγαζιών την Κυριακή  επεκταθεί και στις ...  Δ.Ο.Υ.; Θα τρέχουμε και το Σάββατο;  Ε;;;

 

ΜΠΑΑΑΑα, καθομαστε ? καθομαστε ? :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ, ΣΤΟΝ Κο ΣΑΦΑΡΗ Θ., ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΟΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΑΦΜ ΚΑΙ

ΤΗΣ ΣΥΖΥΓΟΥ, Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΠΑΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟ ΟΧΙ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΧΡΕΟ. ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΔΩΣΕ. ΜΑΚΑΡΙ

ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΟΥΝ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ, ΑΝΕΥ ΑΦΜ, ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΩΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕ

ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ, ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΥΓΙΕΙΑΣ, ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.

 

 

ΠΟΛ.1154/26.6.2013

Παράταση προθεσμίας υποβολής με τη χρήση ηλεκτρονικής μεθόδου δήλωσης φορολογίας εισοδήματος (Ε1) οικον. έτους 2013.

..........

αποφασίζουμε:

1. Η προθεσμία υποβολής των ετήσιων δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος για τους υπόχρεους του άρθρου 62 του ΚΦΕ, που γίνεται υποχρεωτικά με τη χρήση της ηλεκτρονικής μεθόδου επικοινωνίας μέσω διαδικτύου και λήγει στις 30 Ιουνίου 2013, παρατείνεται ανάλογα με το τελευταίο ψηφίο του αριθμού φορολογικού μητρώου του φορολογουμένου ως εξής:  (δικια μου προσθηκη : ΟΧΙ του υποχρεου , του φορολογουμενου , και φορολογουμενοι ειναι και οι 2 συζυγοι )

για το ψηφίο: 1 και 2 έως και την 22α Ιουλίου 2013,

για τα ψηφία: 3 και 4 έως και την 29η Ιουλίου 2013, κλπ κλπ

 

ΕΔΩ ειναι η βαση στηριξης αυτων που ακουτε

ΔΙΑΦΩΝΩ, (νομιζω οτι - αν και δεν ειμαι νομικος-  αααααλλα λεει ο νομος και δεν μπορει να αλλαξει με ΠΟΛ) αλλα εκει το στηριζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν βρήσκουν αρ παροχής τι να κάνω εισπράτουν ενοικιο ? δεν αντεχω

αυριο καντο. Τα ..σπιτια με παροχη ΔΕΗ ... λειτουργουν και Σαββατο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ,

 

Έλεος με αυτήν την ανάλωση κεφαλαίου , Όλοι την θέλουν φέτος!!! Πως το αντιμετωπίζεται,Στέλνετε Ε1 και μετά με ησυχία το έντυπο? Ή το φτιάχνεται και αυτό πριν την δήλωση? Τρώω μεγάλη καθυστέρηση με αυτό.

 

Φεύγω καληνύχτα σε όλους!

ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΝΤΥΠΟ.ΤΗΡΩ  ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΜΟΥ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι του χρόνου εκτός από το επίδομα τέκνων μπορεί να βγάζουμε  και τα οικογενειακά επιδόματα, τα επιδόματα ανεργίας τις βεβαιώσεις για τις δηλώσεις των φορολογουμένων κι η Παναγιά μαζί μας....

Aν ζούμε μέχρι τότε!!!!!!!!!(είδατε το νέο Ε9, αυτό δεν είναι Ε9 αλλά Ε69...ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΟΥΝ με το Α ή Β ΤΡΟΠΟ να το ξανά,ξανά, ΞΑΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΠΑΛΙ, τέτοιο ΣΚΟΡΠΟΧΩΡΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυριο καντο. Τα ..σπιτια με παροχη ΔΕΗ ... λειτουργουν και Σαββατο

τηλ δεη 11770 σου δίνει τηλεφωνικα τον αρ παροχης αφου πεις  αφμ ή ονοματεπωνυμο και διευθυνση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν βρήσκουν αρ παροχής τι να κάνω εισπράτουν ενοικιο ? δεν αντεχω

τηλ δεη 11770 σου δίνει τηλεφωνικα τον αρ παροχης αφου πεις  αφμ ή ονοματεπωνυμο και διευθυνση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EXEI ΘΕΜΑ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΟΥ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΥ?????

 

ΠΡΟΣΠΑΘΩ 3 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ ΛΟΓ/ΣΜΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ERROR 500...... ΚΛΠ ΚΛΠ.

 

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EXEI ΘΕΜΑ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΟΥ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΥ?????

 

ΠΡΟΣΠΑΘΩ 3 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ ΛΟΓ/ΣΜΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ERROR 500...... ΚΛΠ ΚΛΠ.

 

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ???

Ενεργοποίησα μόλις έναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω να δώσω κατάσταση φορολογικής αναμόρφωσης σε αγροτη καν.καθεστώτος και

μου βγάζει error 500.Μήπως δεν άνοιξε ακόμη η εφαρμογή? Ξέρει κανείς συνάδελφος

κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΙΛΗΣΑ ΧΘΕΣ  ΜΕ ΓΓΠΣ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΦΟΡΟΛ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗΣ 2013  ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΞΕΙ ΑΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΜΑ

Ευχαριστώ συνάδελφε.Εχω φορολ.αναμόρφωση για αγρότη καν.καθ.(μη υποχρέωση υποβολής Ε3) που λήγει σε 1

και η εφαρμογή οταν πάω να τη δώσω μου βγάζει error 500.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...