Προς το περιεχόμενο
  • 0

προσληψη για πρακτικη ασκηση σε καφενειο


dodos

Ερώτηση

παραδοσιακο καφενειο ,χωρις προσωπικο αυτην την στιγμη,

του ζητητσε ο ιδιοκτητης του χωρου να παρει το γιο του για πρακτικη (τουριστικων επαγγελματων )

επειδη δεν εχω ξανακανει την διαδικασια ?

1.χρειαζεται κανονικη προσληψη ,αναγγελια στον οαεδ κτλ?

2.κανονικα να θεωρησει πορτοκαλι βιβλιο και να τον καταγραψει?

3.εισφορες ικα οπως τους μαθητες απο της σχολες μαθητειας του οαεδ?

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

παραδοσιακο καφενειο ,χωρις προσωπικο αυτην την στιγμη,

του ζητητσε ο ιδιοκτητης του χωρου να παρει το γιο του για πρακτικη (τουριστικων επαγγελματων )

επειδη δεν εχω ξανακανει την διαδικασια ?

1.χρειαζεται κανονικη προσληψη ,αναγγελια στον οαεδ κτλ?

2.κανονικα να θεωρησει πορτοκαλι βιβλιο και να τον καταγραψει?

3.εισφορες ικα οπως τους μαθητες απο της σχολες μαθητειας του οαεδ?

 

ευχαριστω

 

 

Καλημέρα

Ρωτησες στον ΟΑΕΔ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

παραδοσιακο καφενειο ,χωρις προσωπικο αυτην την στιγμη,

του ζητητσε ο ιδιοκτητης του χωρου να παρει το γιο του για πρακτικη (τουριστικων επαγγελματων )

επειδη δεν εχω ξανακανει την διαδικασια ?

1.χρειαζεται κανονικη προσληψη ,αναγγελια στον οαεδ κτλ?

2.κανονικα να θεωρησει πορτοκαλι βιβλιο και να τον καταγραψει?

3.εισφορες ικα οπως τους μαθητες απο της σχολες μαθητειας του οαεδ?

 

ευχαριστω

 Ντόντο καλημέρα , η μαγική μου σφαίρα μου λέει ότι η πρακτική είναι ή από ΤΕΙ  ή από ΙΕΚ ή από σχολές μαθητείας ΟΑΕΔ ή από το πρόγραμμα «ΕΠΙΤΑΓΗ ΕΙΣΟΔΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ , ΝΕΩΝ ΕΩΣ 29 ΕΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ» τα γνωστά πεντάμηνα .

 Υπάρχουν σύνεφα και δεν μπορώ να δω καλά , μα στάσου καθαρίζουν λίγο λίγο . Μου δείχνει ότι είναι από το πρόγραμμα με τα πεντάμηνα , έχει δίκιο ή κανει λάθος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

χαχαχαχα

 

Τα θεματικά πεδία των προγραμμάτων που περιλαμβάνονται στη συγκεκριμένη δράση είναι: Αγροτικά, Οικονομία-Διοίκηση, Παιδαγωγικά, Περιβάλλον, Ενέργεια, Μεταποίηση-Εμπόριο, Πολιτισμός-Αθλητισμός-Επικοινωνίες, Τεχνικά-Μεταφορές, Υγεία-Πρόνοια-Κοινωνική Φροντίδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 Ντόντο καλημέρα , η μαγική μου σφαίρα μου λέει ότι η πρακτική είναι ή από ΤΕΙ  ή από ΙΕΚ ή από σχολές μαθητείας ΟΑΕΔ ή από το πρόγραμμα «ΕΠΙΤΑΓΗ ΕΙΣΟΔΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ , ΝΕΩΝ ΕΩΣ 29 ΕΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ» τα γνωστά πεντάμηνα .

 Υπάρχουν σύνεφα και δεν μπορώ να δω καλά , μα στάσου καθαρίζουν λίγο λίγο . Μου δείχνει ότι είναι από το πρόγραμμα με τα πεντάμηνα , έχει δίκιο ή κανει λάθος ?

Eιναι απο σεμιναριο απο ιεκ.

ο πελατης μου λεει οτι δεν εχει καμμια υποχρεωση σαν επιχειρηση ,απλα θα απασχολειται μερικες ωρες στα πλαισια του σεμιναριου ...

ειναι λογικο ? ρωταω αν σας εχει ξανατυχει τετοια περιπτωση ...

και αν εχει καποια υποχρεωση η επιχειρηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ηπως ειναι αλλη κατηγορια , Συγγενης Α βαθμου,

oxi δεν μου εχει ξανατυχει παντως εμενα ,ειναι απο σεμιναριο σε κεκ ,και πανε λεει για πρακτικη .η επιχειρηση δεν εχει καμμια δεσμευση καμμια υποχρεωση.

 

ειναι δυνατον? να ειναι αλα καρτ τελειως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

oxi δεν μου εχει ξανατυχει παντως εμενα ,ειναι απο σεμιναριο σε κεκ ,και πανε λεει για πρακτικη .η επιχειρηση δεν εχει καμμια δεσμευση καμμια υποχρεωση.

 

ειναι δυνατον? να ειναι αλα καρτ τελειως?

λοιπον εγω εχω παροιμοιο θεμα, πηγα στο ικα και μου ειπαν  οτι δεν εχει οντως καμια υποχρεωση η επιχειρηση προς το ικα, ουτε καν εγγραφη στο πορτοκαλι βιβλιο, σε περιπτωση ελεγχου, απο το ικα θα δειξεις το συμφωνητικο που εχει υπογραψει η επιχειρηση με το ασκουμενο. οσον αφορα το σωμα επιθεωρησης εργασιας εκει ειχα τηλεφωνικη επικοινωνια κ δεν ηξεραν κατι για το προγραμμα. εαν εχεις καποια αλλη πληροφορια ενημερωσε με! Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

λοιπον εγω εχω παροιμοιο θεμα, πηγα στο ικα και μου ειπαν  οτι δεν εχει οντως καμια υποχρεωση η επιχειρηση προς το ικα, ουτε καν εγγραφη στο πορτοκαλι βιβλιο, σε περιπτωση ελεγχου, απο το ικα θα δειξεις το συμφωνητικο που εχει υπογραψει η επιχειρηση με το ασκουμενο. οσον αφορα το σωμα επιθεωρησης εργασιας εκει ειχα τηλεφωνικη επικοινωνια κ δεν ηξεραν κατι για το προγραμμα. εαν εχεις καποια αλλη πληροφορια ενημερωσε με! Ευχαριστω!

αυριο μεθαυριο θα το εχω και θα σου πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Eιναι απο σεμιναριο απο ιεκ.

ο πελατης μου λεει οτι δεν εχει καμμια υποχρεωση σαν επιχειρηση ,απλα θα απασχολειται μερικες ωρες στα πλαισια του σεμιναριου ...

ειναι λογικο ? ρωταω αν σας εχει ξανατυχει τετοια περιπτωση ...

και αν εχει καποια υποχρεωση η επιχειρηση

εχεις δικιο τελικα τι υποχρεωσεις εχει ο εργοδοτης?

ειναι συμβαση μεταξυ του ατομου του κεκ και τριτος αντισυμβαλομενος η επιχειρηση.

ο τιτλος του προγραμματος ειναι ' επιταγη εισδοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους εως 29 ετων'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 Ντόντο καλημέρα , η μαγική μου σφαίρα μου λέει ότι η πρακτική είναι ή από ΤΕΙ  ή από ΙΕΚ ή από σχολές μαθητείας ΟΑΕΔ ή από το πρόγραμμα «ΕΠΙΤΑΓΗ ΕΙΣΟΔΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ , ΝΕΩΝ ΕΩΣ 29 ΕΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ» τα γνωστά πεντάμηνα .

 Υπάρχουν σύνεφα και δεν μπορώ να δω καλά , μα στάσου καθαρίζουν λίγο λίγο . Μου δείχνει ότι είναι από το πρόγραμμα με τα πεντάμηνα , έχει δίκιο ή κανει λάθος ?

 Ρε ντόντο αφού σου είπα από την αρχή , η μαγική μου σφαίρα δεν κάνει λάθος . Τι μου λες για ΙΕΚ κτλ κτλ .

 Με τρομαξες  γιατί μόλις εχθές πλήρωσα και την έκανα αναβάθμιση και λέω είναι δυνατόν να κάνει λάθος ?

 Α ρε ντοντο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 Ρε ντόντο αφού σου είπα από την αρχή , η μαγική μου σφαίρα δεν κάνει λάθος . Τι μου λες για ΙΕΚ κτλ κτλ .

 Με τρομαξες  γιατί μόλις εχθές πλήρωσα και την έκανα αναβάθμιση και λέω είναι δυνατόν να κάνει λάθος ?

 Α ρε ντοντο

καλημερα ,χιλια δικια παλι ειχε η σφαιρα,μιλησα και με το κεκ και με το ικα .ολες τις υποχρεωσεις απεναντι στον μαθητευομενο τις αναλαμβανει το κεκ.

η επιχειρηση την μονη υποχρεωση που εχει ειναι για ενα καφε (φραπε ,φρεντο οτι θελει ο μαθητευομενος ),και ενα σαντουιτς ...

οχι δεν θα ρωτησω τι σαντουιτς ...γιατι το σκεφτηκατε μερικοι εδω μεσα οτι θα ανοιγα θεμα  γι αυτο ....

καλημερα παιδια καλη συνεχεια και καλη δυναμη σε ολους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημερα ,χιλια δικια παλι ειχε η σφαιρα,μιλησα και με το κεκ και με το ικα .ολες τις υποχρεωσεις απεναντι στον μαθητευομενο τις αναλαμβανει το κεκ.

η επιχειρηση την μονη υποχρεωση που εχει ειναι για ενα καφε (φραπε ,φρεντο οτι θελει ο μαθητευομενος ),και ενα σαντουιτς ...

οχι δεν θα ρωτησω τι σαντουιτς ...γιατι το σκεφτηκατε μερικοι εδω μεσα οτι θα ανοιγα θεμα  γι αυτο ....

καλημερα παιδια καλη συνεχεια και καλη δυναμη σε ολους

Είδες που τελικά βρήκες λύση , καλημέρα ντοντο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημερα ,χιλια δικια παλι ειχε η σφαιρα,μιλησα και με το κεκ και με το ικα .ολες τις υποχρεωσεις απεναντι στον μαθητευομενο τις αναλαμβανει το κεκ.

η επιχειρηση την μονη υποχρεωση που εχει ειναι για ενα καφε (φραπε ,φρεντο οτι θελει ο μαθητευομενος ),και ενα σαντουιτς ...

οχι δεν θα ρωτησω τι σαντουιτς ...γιατι το σκεφτηκατε μερικοι εδω μεσα οτι θα ανοιγα θεμα  γι αυτο ....

καλημερα παιδια καλη συνεχεια και καλη δυναμη σε ολους

k απο το σωμα επιθεωρησης εργασιασ δε κανυμε τπτ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...