Προς το περιεχόμενο

Νέο πρόγραμμα ρύθμισης οφειλών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

 

Σύμφωνα με το πρόγραμμα της νέας ρύθμισης που βγήκε σήμερα αναφέρονται σαν απαιτούμενα "Στοιχεία-πληροφορίες που πρέπει να δηλώνονται" τα εξής:

1)Στοιχειοθέτηση οικονομικής αδυναμίας

2)Στοιχειοθέτηση βιωσιμότητας ρύθμισης

3)Περιουσιακά στοιχεία

 

Μπορεί να μου διευκρινίσει κανείς τα Νο 1 και Νο 2 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

 

Σύμφωνα με το πρόγραμμα της νέας ρύθμισης που βγήκε σήμερα αναφέρονται σαν απαιτούμενα "Στοιχεία-πληροφορίες που πρέπει να δηλώνονται" τα εξής:

1)Στοιχειοθέτηση οικονομικής αδυναμίας

2)Στοιχειοθέτηση βιωσιμότητας ρύθμισης

3)Περιουσιακά στοιχεία

 

Μπορεί να μου διευκρινίσει κανείς τα Νο 1 και Νο 2 ;

απλα μας δουλευουν

εχουμε λεφτα στα μπαουλα και δεν πληρωνουμε τα χρεη στην εφορια και μας βαζουν τοκους για να γουσταρουμε αυτα για το 1)

και για να αποδειξουμε οτι θα ειναι βιωσιμη η ρυθμιση θα πρεπει να τους πουμε που εχουμε κρυψει το μπαουλο και να τους δωσπυμε και το κλειδι αυτο για το 2) οσο για το τριτο θελουν το Ε9 για το μπαουλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπαμε;

 

Θα περιμένουμε την επόμενη ρύθμιση...

 

Σε αυτή δε υπάρχει περίπτωση να μπει κανείς.

 

Αααα και το ωραίο σήμερα μου είπαν ότι όλα θα τα κάνουμε εμείς οι λογιστές.

 

Ωραίο το ανέκδοτο εεε;

 

Που θα υποβάλουμε χαρτιά υ/δ κτλ δεν μου είπαν βέβαια αλλά τέλοσπάντων.

 

Είπαμε δεν θέλουνε λεφτά...

 

Δεν εξηγείται αλλιώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια από τι εξαιρέσεις ουσιαστικά ακυρώνει στην πράξη σχεδόν όλη την προσπάθεια 

 

 
(ii) ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΕΙ Ή ΕΧΕΙ ΑΣΚΗΘΕΙ ΚΑΤ’ ΑΥΤΩΝ ΠΟΙΝΙΚΗ ΔΙΩΞΗ ΓΙΑ ΦΟΡΟΔΙΑΦΥΓΗ.
 
Μα είναι γνωστό οτι για οφειλές που προέρχονται από καταλογισμό (ΦΠΑ κτλ) αλλα και στις περιπτώσεις προστίμων 
συνέπεια παράβασης απο ΣΔΟΕ (πχ μη έκδοση παραστατικού) ασκείτε αυτόματα και ποινική δίωξη 
 
ΑΡΑ ποιοι έμειναν ???
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε 8-μάλακες τι βιωσιμότητα και παπαριές μας λέτε.

 

Πείτε βρε τσιράκια ότι φουσκώνουμε εικονικούς φόρους για να αρπάξουμε ακίνητα γιατί μας το λένε οι πιστωτές και μεις είμαστε στα 4 και κάνουμε...

 

Ο άλλος ο  επαναστάτης του γλυκού νερού ο Ντουκάκης τα έβαλε με τους "υπαλλήλους" γενικά και αόριστα  που δεν θέλουν να εισπράξουν φόρους.

 

Ποιούς εννοείς επανάστατη της δεκάρας ? αυτόν που κόβει τα διπλότυπα ή τον υπουργό-υφυπουργό -γραμματείς και συμβουλάτορες των τροιακών?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα μας δουλευουν

εχουμε λεφτα στα μπαουλα και δεν πληρωνουμε τα χρεη στην εφορια και μας βαζουν τοκους για να γουσταρουμε αυτα για το 1)

και για να αποδειξουμε οτι θα ειναι βιωσιμη η ρυθμιση θα πρεπει να τους πουμε που εχουμε κρυψει το μπαουλο και να τους δωσπυμε και το κλειδι αυτο για το 2) οσο για το τριτο θελουν το Ε9 για το μπαουλο

πολύ καλή τοποθέτηση!!!!!!!!!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΧΘΕΣ ΔΙΑΒΑΖΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΕΑ ΡΥΘΜΙΣΗ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΑΛΛΟΙ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΕΛΑΤΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΣΥΝΑΡΤΗΣΗ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΡΗΜΑΤΑ

ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΡΗΜΑΤΑ.ΚΑΙ Ο ΤΙΡΑΜΟΛΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΩΧ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙ.ΕΧΩ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΑΙΖΟΥΝΕ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΜΟΥ.ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΤΟΥΣ ΓΡΑΦΩ ΟΛΟΥΣ ΠΑΩ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΟΥΝΕ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΛΩΣ ΕΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝΕ ΚΑΚΟ ΤΟΥ ΚΕΦΑΛΙΟΥ ΤΟΥΣ.ΟΤΙ ΠΡΟΛΑΒΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΘΑ ΕΞΗΓΗΘΩ ΣΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ.ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μια από τι εξαιρέσεις ουσιαστικά ακυρώνει στην πράξη σχεδόν όλη την προσπάθεια 

 

 
(ii) ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΕΙ Ή ΕΧΕΙ ΑΣΚΗΘΕΙ ΚΑΤ’ ΑΥΤΩΝ ΠΟΙΝΙΚΗ ΔΙΩΞΗ ΓΙΑ ΦΟΡΟΔΙΑΦΥΓΗ.
 
Μα είναι γνωστό οτι για οφειλές που προέρχονται από καταλογισμό (ΦΠΑ κτλ) αλλα και στις περιπτώσεις προστίμων 
συνέπεια παράβασης απο ΣΔΟΕ (πχ μη έκδοση παραστατικού) ασκείτε αυτόματα και ποινική δίωξη 
 
ΑΡΑ ποιοι έμειναν ???

 

 

Κάπου σε ένα άλλο θέμα που συζητούσαμε όταν βγήκε ο Νόμος οδηγηθήκαμε στο συμπέρασμα ότι φωτογραφίζει όλους όσους χρωστάνε....

 

τέλη κυκλοφορίας.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...