Προς το περιεχόμενο

ντροπη ντροπη και παλι ντροπη ...οτι ωρα και να παμε πια στο γραφειο το taxis δεν δουλευει ..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά τη λήξη, για να "πέσουν" τα σχετικά πρόστιμα και οι προσαυξήσεις... :P:angry:

Από εβδομάδα λένε νεότερα δημοσιεύματα. :angry:

 

Υ.Γ.

Ανοίξαμε και σας περιμένουμε...

 

@#$%$@^#%%&@#$%@#$^@%$#$^%@

 

rant2.gifrant2.gifrant2.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω αλλους χαρακτηρισμους για το @#^@&^$#&^% taxis.

 

Μου τελείωσαν....

 

ΠΕΤΑΞΤΕ ΤΟ !!!!

 

Παλι δεν δουλευει

 

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.  ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ. ΤΑ ΟΡΙΑ ΜΑΣ ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ. ΤΕΛΟΣ ΑΙ ΚΑΙ....................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδελφοι καλημερα.

Μια υπεροχη μερα σημερα, Σαββατο με απιστευτο ηλιο και ζεστη...

Επειδη εχω μεινει αρκετα πισω με την υποβολη των δηλωσεων αποφασισα να ερθω στο γραφειο να βγαλω δουλιτσα. Αφηνω την οικογενεια σπιτι αφου καυγαδισα λιγο γιατι παλι θα ειμαι Σαββατοκυριακο στο γραφειο και οχι μαζι τους σε καποια παραλια και να μαι...

Προσπαθω επιμονα να εισελθω στον λογαριασμο πελατη μου και δεν ξενερωνω με τιποτα καθοτι αποφασισμενος να καταφερω να βγαλω οσο περισσοτερη δουλεια το συντομοτερο μπας και καταφερω να ελευθερωθω το απογευμα..

Τα καταφερνω και μπαινω στο λογαριασμο...Προσπαθω επισης αρκετες φορες να μπω στην εφαρμογη Ε1 κτλ και επιτελους τα καταφερα!!! Ηδη εχει περασει το πρωτο τεταρτο!!!

Συμπληρωνω επι 45 λεπτα περιπου το Ε2, με αρκετα ακινητα, μπολικες εναλλαγες ενοικων, με μπερδεμενα ποσοστα συνιδιοκτησιας και αφου επιτελους τα ελεγχω και τα συμφωνω παταω την υποβολη δηλωσης!!!!!

 

Τι λετε να εγινε???

 

Error :

οΏ½οΏ½οΏ½οΏ½οΏ½οΏ½ οΏ½οΏ½οΏ½οΏ½οΏ½οΏ½ : com.gsis.security.exceptions.DatastoreException

 

Ενταξει, νομιζω πως πρεπει επιτελους καποιος να μας εκπροσωπησει σοβαρα εδω περα και να ΑΠΑΙΤΗΣΕΙ παραταση επι αοριστου και για τα παντα μεχρι να δουλεψουνε σωστα οι εφαρμογες του υπουργειου.

Για αυτους τους λογους και εγω, και ειμαι σιγουρος οτι και πολλοι συναδελφοι, περα απο το ατελειωτο χασιμο χρονου ο οποιος τελικα δεν αρκει, υποπεφτουμε σε λαθη και παραλειψεις οι οποιες κοστιζουν και χρημα ειτε αμεσα με επιβολη προστιμων κλπ που θα επιβαρυνουν εμας και τα γραφεια μας ειτε εμμεσα με μειωση της ανταμοιβης των εργατοωρων μας.

 

ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΑ ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΜΕΡΙΣΜΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΤΑΙΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΑ ΠΡΟΧΕΙΡΑ ΚΑΙ ΦΘΗΝΑ ΣΤΗΜΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδελφοι καλημερα.

Μια υπεροχη μερα σημερα, Σαββατο με απιστευτο ηλιο και ζεστη...

Επειδη εχω μεινει αρκετα πισω με την υποβολη των δηλωσεων αποφασισα να ερθω στο γραφειο να βγαλω δουλιτσα. Αφηνω την οικογενεια σπιτι αφου καυγαδισα λιγο γιατι παλι θα ειμαι Σαββατοκυριακο στο γραφειο και οχι μαζι τους σε καποια παραλια και να μαι...

Προσπαθω επιμονα να εισελθω στον λογαριασμο πελατη μου και δεν ξενερωνω με τιποτα καθοτι αποφασισμενος να καταφερω να βγαλω οσο περισσοτερη δουλεια το συντομοτερο μπας και καταφερω να ελευθερωθω το απογευμα..

Τα καταφερνω και μπαινω στο λογαριασμο...Προσπαθω επισης αρκετες φορες να μπω στην εφαρμογη Ε1 κτλ και επιτελους τα καταφερα!!! Ηδη εχει περασει το πρωτο τεταρτο!!!

Συμπληρωνω επι 45 λεπτα περιπου το Ε2, με αρκετα ακινητα, μπολικες εναλλαγες ενοικων, με μπερδεμενα ποσοστα συνιδιοκτησιας και αφου επιτελους τα ελεγχω και τα συμφωνω παταω την υποβολη δηλωσης!!!!!

 

Τι λετε να εγινε???

 

Error :

οΏ½οΏ½οΏ½οΏ½οΏ½οΏ½ οΏ½οΏ½οΏ½οΏ½οΏ½οΏ½ : com.gsis.security.exceptions.DatastoreException

 

Ενταξει, νομιζω πως πρεπει επιτελους καποιος να μας εκπροσωπησει σοβαρα εδω περα και να ΑΠΑΙΤΗΣΕΙ παραταση επι αοριστου και για τα παντα μεχρι να δουλεψουνε σωστα οι εφαρμογες του υπουργειου.

Για αυτους τους λογους και εγω, και ειμαι σιγουρος οτι και πολλοι συναδελφοι, περα απο το ατελειωτο χασιμο χρονου ο οποιος τελικα δεν αρκει, υποπεφτουμε σε λαθη και παραλειψεις οι οποιες κοστιζουν και χρημα ειτε αμεσα με επιβολη προστιμων κλπ που θα επιβαρυνουν εμας και τα γραφεια μας ειτε εμμεσα με μειωση της ανταμοιβης των εργατοωρων μας.

 

ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΑ ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΜΕΡΙΣΜΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΤΑΙΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΑ ΠΡΟΧΕΙΡΑ ΚΑΙ ΦΘΗΝΑ ΣΤΗΜΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ. 

Συνάδελφε και συνονόματε Γιάννη, ότι παθαίνεις , παθαίνουμε όλοι, αλλά είπαμε όχι παράταση ! Τον κλεμμένο χρόνο να μας επιστρέψουν και να αφήσουν τα κόλπα για την επιβολή των προστίμων. Οχι παράταση επαναλαμβάνω, πιστή τήρηση του νόμου που οι ίδιοι ψήφισαν. Μόνο αυτό ζητάμε, τίποτε άλλο. Την ζωή μας πίσω, τις χαμένες ώρες πίσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην προλάβουμε εως 14/07

ΕΓΩ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΜΕΤΡΑΩ ΕΙΔΗ ΤΑ ΠΡΟΣΤΙΜΑ, ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ .ΕΧΩ ΕΡΘΕΙ ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ,ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πόσο μα πόσο μικροπρεπή ανθρωπάκια είναι εκεί στο ΤΑΧIS

Πριν από λίγο μου έφερε πελάτης μου πρόστιμο 100,00 ευρώ για περσινή μηδενική δήλωση από αυτές που δεν προλάβαμε και υποβάλαμε μετά τις 2/9/2013

Του το έστειλε η Δ.Ο.Υ. σπίτι χτες. Στην έκθεση της Δ.Ο.Υ. γράφει ότι το επιβάλλει μετά από την υπ. αρ. τάδε εντολή της Δ.ΗΛΕ.Δ 

Επεξηγούν ότι είναι πρόστιμο του 2523/1997 (από 117,00 ευρώ) αλλά πάει στα 100,00 βάσει του Ν 4174/2013

Αν το είχαν στείλει μέσα στο 2013 θα συμβιβαζόταν και θα ήταν 50άρικο. Αλλά από 1/1/2014 δεν έχουμε το 1/3

 

ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΗΝ ΑΛΗΤΕΙΑ ΤΟΥΣ ?

Επίτηδες τα θυμήθηκαν φέτος!!!

 

Δυστυχώς έχω καμιά 10αριά τέτοια.  

ΜΑ ΤΙ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ !!!!!!! ΕΤΣΙ ΣΩΖΕΤΑΙ Η ΠΑΤΡΙΔΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΠΟΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ

ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ . ΣΑΒΒΑΤΟ ΣΗΜΕΡΑ… ΗΜΙΑΡΓΙΑ . ΜΟΝΟ ΤΑ ΡΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΟΙ Μ@@@@ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ . ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΣ ΡΟΛΟΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ, ΑΛΛΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ ….  :huh:  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωί πάλι υπολειτουργούσε , τώρα είναι πολύ καλύτερα , το πρόβλημα είναι ότι ΔΕΝ έχουμε μόνο δηλώσεις και δεν μπορούμε να έιμαστε καρφωμένοι στις οθόνες μας για το πότε θα δουλεύει το ταξις , ειδικά ο Ιούλιος είναι υπερβολικά φορτωμένος , από ΦΠΑ , ΦΜΥ , ΑΠΔ αλλά και εποχιακές προσλήψεις , βάλτε και το χάος με τα ΕΝΦΙΑ και θα δέσει το γλυκό , είναι αδύνατον να τα προλάβουμε .

Εμείς σαν γραφείο θα έχουμε πάρα πολλές δηλώσεις όχι μόνο για μετά τις 14/07 , αλλά και για μετά το τέλος Ιουλίου , γιατί πολύ απλά και να δοθεί παράταση έως 25/07 ή τέλος , τι να την κάνουμε αφού θα έχουμε όλο το υπόλοιπο χάος .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είδατε ούτε καν αναφέρω συγκεντρωτικές 2014 , προσωπικά για μένα δεν υπάρχουν στο φορολογικό ημερολογίο .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

" Καλά δεν υπάρχεις, πως είσαι έτσι;", μου είπε πρωί πρωί που κατέβαινα από το σπίτι για το γραφείο φυσικά, μια γειτόνισσα.

" Α δεν τάμαθες" Απαντάω. " Είναι το νέο μακιγιάζ του Υ.Ο., μας το παρέχει δωρεάν σε όλους του λογιστές. Προετοιμασία για τους ρόλους του νέου επεισοδίου θρίλερ που γυρίζεται τον τελευταίο χρόνο. Καλά θα γελάσετε όλοι με την ψυχή σας. Εμείς να δεις, τι γέλια θα κάνουμε".

Τι να πει η κοπέλα. Τσιμουδιά δεν έβγαλε. Θα σκέφτηκε ότι τρελλάθηκα εντελώς!!! Αν και δεν αργεί πλέον... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωί πάλι υπολειτουργούσε , τώρα είναι πολύ καλύτερα , το πρόβλημα είναι ότι ΔΕΝ έχουμε μόνο δηλώσεις και δεν μπορούμε να έιμαστε καρφωμένοι στις οθόνες μας για το πότε θα δουλεύει το ταξις , ειδικά ο Ιούλιος είναι υπερβολικά φορτωμένος , από ΦΠΑ , ΦΜΥ , ΑΠΔ αλλά και εποχιακές προσλήψεις , βάλτε και το χάος με τα ΕΝΦΙΑ και θα δέσει το γλυκό , είναι αδύνατον να τα προλάβουμε .

Εμείς σαν γραφείο θα έχουμε πάρα πολλές δηλώσεις όχι μόνο για μετά τις 14/07 , αλλά και για μετά το τέλος Ιουλίου , γιατί πολύ απλά και να δοθεί παράταση έως 25/07 ή τέλος , τι να την κάνουμε αφού θα έχουμε όλο το υπόλοιπο χάος .......

 

Εσύ παιδί μου, εισαι εκτός συναγωνισμού. 

Μς δηλώσεις θα ασχολείσαι???

Εχεις πιαστεί με μεγαλογιατρούς .....!!!!!  ;)    :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είδατε ούτε καν αναφέρω συγκεντρωτικές 2014 , προσωπικά για μένα δεν υπάρχουν στο φορολογικό ημερολογίο .....

Αλήθεια Αποστόλη, εξήγησέ μου κάτι : Πως θα κάνουμε τις συγκεντρωτικές του 2014 αφού οι συγκεντρωτικές του 2013 θα γίνουν τον Οκτώβριο; Με ποια λογική στέκει αυτό ;

Μη μου αναφέρεις τον νόμο κ.λ.π. γιατί τάχω ήδη παίξει, θα με αποτρελάνεις...

Υ.Γ. Μα για ποιους μεγαλογιατρούς σε ... καρφώνει ο Πατρινός ?  :)  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ωρα ειναι 11,20 αλλα το taxis αρνειται να λειτουργησει.

Συμβαινει και σε σας ή το προβλημα ειναι δικο μου ?

 

Error 404--Not Found From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1: 10.4.5 404 Not Found

The server has not found anything matching the Request-URI. No indication is given of whether the condition is temporary or permanent.

If the server does not wish to make this information available to the client, the status code 403 (Forbidden) can be used instead. The 410 (Gone) status code SHOULD be used if the server knows, through some internally configurable mechanism, that an old resource is permanently unavailable and has no forwarding address.

Παρηγορήσου ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11.43'  !!!!

 

Error 404--Not Found    From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1: 10.4.5 404 Not Found

The server has not found anything matching the Request-URI. No indication is given of whether the condition is temporary or permanent.

If the server does not wish to make this information available to the client, the status code 403 (Forbidden) can be used instead. The 410 (Gone) status code SHOULD be used if the server knows, through some internally configurable mechanism, that an old resource is permanently unavailable and has no forwarding address.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...