Προς το περιεχόμενο

ντροπη ντροπη και παλι ντροπη ...οτι ωρα και να παμε πια στο γραφειο το taxis δεν δουλευει ..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ως 31 ιουλιου ατυπως πρεπει να το αφησουν ανοικτο,ειδικα αν κολλαει ετσι, Για ταυτοτητες οφειλης ειναι ανοικτο (!),αλλα για υποβολες οχι, λογικα θα επανελθει λιαν συντομως... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πόσο μα πόσο μικροπρεπή ανθρωπάκια είναι εκεί στο ΤΑΧIS

Πριν από λίγο μου έφερε πελάτης μου πρόστιμο 100,00 ευρώ για περσινή μηδενική δήλωση από αυτές που δεν προλάβαμε και υποβάλαμε μετά τις 2/9/2013

Του το έστειλε η Δ.Ο.Υ. σπίτι χτες. Στην έκθεση της Δ.Ο.Υ. γράφει ότι το επιβάλλει μετά από την υπ. αρ. τάδε εντολή της Δ.ΗΛΕ.Δ 

Επεξηγούν ότι είναι πρόστιμο του 2523/1997 (από 117,00 ευρώ) αλλά πάει στα 100,00 βάσει του Ν 4174/2013

Αν το είχαν στείλει μέσα στο 2013 θα συμβιβαζόταν και θα ήταν 50άρικο. Αλλά από 1/1/2014 δεν έχουμε το 1/3

 

ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΗΝ ΑΛΗΤΕΙΑ ΤΟΥΣ ?

Επίτηδες τα θυμήθηκαν φέτος!!!

 

Δυστυχώς έχω καμιά 10αριά τέτοια.  

ΜΑ ΤΙ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ !!!!!!! ΕΤΣΙ ΣΩΖΕΤΑΙ Η ΠΑΤΡΙΔΑ

καλημερα ηρθε κ σε δικο μου πελατη την προηγουμενη βδομαδα βεβαια εν γνωση της ειχε κανει δηλωση στις 29/10/13.πηγε εφορια κ πληρωσε 51 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα ηρθε κ σε δικο μου πελατη την προηγουμενη βδομαδα βεβαια εν γνωση της ειχε κανει δηλωση στις 29/10/13.πηγε εφορια κ πληρωσε 51 ευρω.

 

 Στην Β' Περιστερίου μου είπαν ότι δεν συμβιβάζεται στο 1/3 εφόσον μπήκε μέσα στο 2014 και έχουν βεβαιώσει ήδη 100,00 ευρώ

Ναι μεν μπαίνει το παλιό πρόστιμο επειδή αφορά το 2013 (από 117,00-1170,00) χωρίς συμβιβασμό και περιορίζεται στα 100,00 σύμφωνα με τον  4174/2013 

Αν είχε έρθει μέσα στο 2013 θα μπορούσαμε να πληρώσουμε 50.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ωρα ειναι 11,20 αλλα το taxis αρνειται να λειτουργησει.

Συμβαινει και σε σας ή το προβλημα ειναι δικο μου ?

 

 

Δικό σου είναι....

 

 

Παρακαλούνται οι της γάμα-γάμα πι και φι σίγμα, όταν πάει 10 η ώρα να μας το πούνε και μας μπας και στείλουμε καμιά δήλωση....................

 

 

Γιατί τώρα μας έπιασε το αίσθημα της φορολογικής συμόρφωσης και της αλληλεγγύης............. Μετά θα μπορεί να μας περάσει, ποτέ δεν ξέρεις................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

• Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 7/7/2014, έως 7:00 π.μ. θα είναι διαθέσιμη η εφαρμογή Φόρου Εισοδήματος Φ.Π. καθώς και οι λοιπές εφαρμογές TaxisNet για λόγους συντήρησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι γινεται συναδελφοι

ακομη τιποτα?

από το taxisnet μου είπαν ότι μάλλον προσπαθούν να ανεβάσουν την τροποποιητική γι' αυτό και δεν έχει ανοίξει ακόμα...καλά κρασιά και εις άλλα με υγεία!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι Άγγλοι πάντως στα "ραντεβού" τους μαζί μας.Ας λέγαν ότι για σήμερα θα ήταν κλειστό το ρημάδι να τελειώνουμε.Μπες-βγες κάθε λίγο..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ
Νίκης 5-7
10180 Αθήνα

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ
Tηλ.:210-3332553/4
Fax: 210-3332559
e-mail: [email protected]

Δευτέρα, 07 Ιουλίου 2014
Δελτίο Τύπου

Το Υπουργείο Οικονομικών σε σχέση με την υποβολή των φορολογικών δηλώσεων εισοδήματος οικονομικού έτους 2014 ανακοινώνει τα ακόλουθα:

Μέχρι και χθες Κυριακή είχαν υποβληθεί 4,7 εκατ. δηλώσεις και εκτιμάται ότι εκκρεμούν να υποβληθούν ακόμη περίπου 1 εκατομμύριο. Την ίδια στιγμή 450 χιλ. δηλώσεις έχουν αποθηκευτεί προσωρινά στο σύστημα.

Την προηγούμενη εβδομάδα και μετά την παράταση που δόθηκε, σημειώθηκε μείωση στον ρυθμό υποβολής των δηλώσεων. Ο στόχος της υποβολής των φορολογικών δηλώσεων για το σύνολο των φορολογουμένων μέχρι και την ερχόμενη Δευτέρα 14 Ιουλίου είναι επιτεύξιμος.

Καλούμε τους Έλληνες φορολογούμενους και τους επαγγελματίες Λογιστές και Φοροτεχνικούς στο χρόνο που απομένει να σπεύσουν και να υποβάλουν τις φορολογικές δηλώσεις διότι νέα παράταση δεν πρόκειται να δοθεί και οι εκπρόθεσμες δηλώσεις επισύρουν την επιβολή προστίμων.

Υπενθυμίζεται ότι οι ώρες στις οποίες το φορτίο είναι χαμηλό και είναι πολύ πιο άμεση η ανταπόκριση του TAXIS ΕΊΝΑΙ:

• Μέχρι τις 9:30 το πρωί
• Από τις 14:00 μέχρι τις 17:00
• Μετά τις 21:30 το βράδυ

http://taxheaven.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΟΣΟΧΗ!! Ο ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΣ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗΣ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΓΙΑ ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ.ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ

 

Μηδενική έφυγε...χρεωστική πιστωτική...τίποτα...γι αυτές δε λειτουργεί ο μηχανισμός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΤΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ (Ε1) ΑΠΕΤΥΧΕ.
ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΜΗ ΕΠΙΤΡΕΠΤΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΣΤΑ ΠΟΣΑ ΤΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ.

 

ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΧΡΗΣΗΣ ΠΑΚΕΤΩΝ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΤΟΥ.
Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ BROWSERS INTERNET EXPLORER ΚΑΙ MOZZILA FIREFOX.

 

ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΞΑΝΑ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικό σου είναι....

 

 

Παρακαλούνται οι της γάμα-γάμα πι και φι σίγμα, όταν πάει 10 η ώρα να μας το πούνε και μας μπας και στείλουμε καμιά δήλωση....................

 

 

Γιατί τώρα μας έπιασε το αίσθημα της φορολογικής συμόρφωσης και της αλληλεγγύης............. Μετά θα μπορεί να μας περάσει, ποτέ δεν ξέρεις................

Αν και καθυστερημενα ειναι αληθεια, οτι δεν ηθελα να παραδεχθω οτι το προβλημα ειναι δικο μου και εψαχνα απενοχοποιηση

Καλη συνεχεια στον αγωνα που δεν δικαιωνεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και καθυστερημενα ειναι αληθεια, οτι δεν ηθελα να παραδεχθω οτι το προβλημα ειναι δικο μου και εψαχνα απενοχοποιηση

Καλη συνεχεια στον αγωνα που δεν δικαιωνεται..

 

Ποιος αγώνας....?????

 

Εμένα μου πέρασε το αίσθημα πάντως.....

 

Αύριο πάλι................ και να δούμε...............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Ξέρει κάποιος τι είναι αυτό όταν πάω να ανοίξω το οικ. 2012!!!

 

 

εκτός του ότι έχουν μπερδέψει τα μπούτια τους? δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. 

σε όλους το ίδιο γίνεται   στο οικονομικό 2012, σε όσα τουλάχιστον άνοιξα εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ φευγουν δηλώσεις με τίποτα....

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!! Ο ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΣ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗΣ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΓΙΑ ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ.ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ

 

Αυτή η παπαριά κολλάει τα πάντα...

 

Κάποιος καμιά λύση????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτός του ότι έχουν μπερδέψει τα μπούτια τους? δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. 

σε όλους το ίδιο γίνεται   στο οικονομικό 2012, σε όσα τουλάχιστον άνοιξα εγώ.

 

 

ΔΕΝ φευγουν δηλώσεις με τίποτα....

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!! Ο ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΣ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗΣ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΓΙΑ ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ.ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ

 

Αυτή η παπαριά κολλάει τα πάντα...

 

Κάποιος καμιά λύση????

 

Λέω να τα στείλουμε ταχυδρομικώς όπως παλιά. Έχω βρει και κάτι φακέλους "σόυπερ":

 

00000000000oooo.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικοινώνησα με την ΓΓΠΣ το πρόβλημα είναι της ΓΓΠΣ και εμφανίζεται σε ορισμένους Υπόχρεους, αρκετούς θα έλεγα. Μου είπαν να κάνω υπομονή και να προσπαθήσω αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε οποιο πελατη και αν μπηκα ειναι ετσι ........... δεν μπορει να μπει καν στο οικ13 και στα υπολοιπα μου βγαζει ν κανω τροποιποιηση με το ζορι οποτε τα παταω .... ετσι παμε γερα .... ειναι σιγουρο πλεον οτι για την καθυστερηση της διαδικασιας φταινε οι φορολογουμενοι !! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ελεγα οτι η κατασταση στο taxis ειναι μπουρδ... αλλα τα τελευταία με τον χαρακτηρισμο αυτο θα τα υποτιμησω γιατι σε αυτα υπαρχει συστημα, μεθοδος, κλπ δεν λειτουργουν στην τυχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει καμια επισημη ανακοινωση για ολα αυτα ??? για το ταξιςνετ μιλαμε !! αφορα ολους τους ελληνες ! και δεν ειναι αμυντικο συστημα να διεπεται απο μυστικοτητα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει καμια επισημη ανακοινωση για ολα αυτα ??? για το ταξιςνετ μιλαμε !! αφορα ολους τους ελληνες ! και δεν ειναι αμυντικο συστημα να διεπεται απο μυστικοτητα 

Επιμένεις συνάδελφε για επίσημη ανακοίνωση!!! Καλά δεν σου κάνει η νέα φρέσκια σημερινή;;; 

 

 

Νέα παράταση δεν πρόκειται να δοθεί» αναφέρει το Υπ. Οικονομικών για τις φορολογικές δηλώσεις
[07.07.2014]
 

 

 

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ

Νίκης 5-7

10180 Αθήνα

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

Tηλ.:210-3332553/4

Fax: 210-3332559

e-mail: [email protected]

Δευτέρα, 07 Ιουλίου 2014

Δελτίο Τύπου

Το Υπουργείο Οικονομικών σε σχέση με την υποβολή των φορολογικών δηλώσεων εισοδήματος οικονομικού έτους 2014 ανακοινώνει τα ακόλουθα:

Μέχρι και χθες Κυριακή είχαν υποβληθεί 4,7 εκατ. δηλώσεις και εκτιμάται ότι εκκρεμούν να υποβληθούν ακόμη περίπου 1 εκατομμύριο. Την ίδια στιγμή 450 χιλ. δηλώσεις έχουν αποθηκευτεί προσωρινά στο σύστημα. 

Την προηγούμενη εβδομάδα και μετά την παράταση που δόθηκε, σημειώθηκε μείωση στον ρυθμό υποβολής των δηλώσεων. Ο στόχος της υποβολής των φορολογικών δηλώσεων για το σύνολο των φορολογουμένων μέχρι και την ερχόμενη Δευτέρα 14 Ιουλίου είναι επιτεύξιμος. 

Καλούμε τους Έλληνες φορολογούμενους και τους επαγγελματίες Λογιστές και Φοροτεχνικούς στο χρόνο που απομένει να σπεύσουν και να υποβάλουν τις φορολογικές δηλώσεις διότι νέα παράταση δεν πρόκειται να δοθεί και οι εκπρόθεσμες δηλώσεις επισύρουν την επιβολή προστίμων. 

Υπενθυμίζεται ότι οι ώρες στις οποίες το φορτίο είναι χαμηλό και είναι πολύ πιο άμεση η ανταπόκριση του TAXIS ΕΊΝΑΙ: 

• Μέχρι τις 9:30 το πρωί 

• Από τις 14:00 μέχρι τις 17:00

• Μετά τις 21:30 το βράδυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...