Προς το περιεχόμενο

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΕΝΟΙΚΙΩΝ ΣΤΟ Ε3


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο μόνο Ε3 που οριστικοποίησα με τελική αποστολή Ε5 (στο τσάκ εκτύπωσα την ταυτότητα πληρωμής, μετά κοκκάλωσε το σύστημα), όταν ολοκλήρωσα την καταχώρηση των ενοικίων, πάτησα Μεταφορά στη Δήλωση και τα μετέφερε κανονικά. Μετά πάτησα το σύμβολο του Αθροίσματος και επαλήθευσα το σωστό άθροισμα στον κωδικό.

 

Και σε μένα το πρόγραμμα της Prosvasis παρουσιάζει προβλήματα με Ε3 και με Ε1. Μάλλον οφείλεται στις τροποποιήσεις στο Taxisnet. Άρα συμπέρασμα: ΠΑΛΙ χειρόγραφη αποστολή δηλώσεων και φέτος....

 

Όταν τα γράφω στο Θεοχάρη (έρμο τουιτερ)  .......

Του έχω γράψει εδώ και ένα μήνα να μας αφήσει να πάμε στις ΔΟΥ γιατί ποιός ο λόγος να τις στέλνουμε σε ένα σύστημα που δε δουλεύει αλλά ακόμη και στις λοιπές δηλώσεις ποιός ο λόγος να τις στέλνουμε ηλεκτρονικά όταν μας ζητά στις περισσότερες περιπτώσεις έλεγχο δικαιολογητικών σε 15 μέρες (όταν μάλιστα δεν υπάρχει καν εγκύκλιος για το ποιές θα πάνε για έλεγχο και πως και στις ΔΟΥ δεν έχουν ιδέα!!!!) ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη πορεία θα τα φτιάξουν όλα και θα δουλεύουν ρολόι.

Καλησπέρα

μια γνώμη παρακαλώ τα έστειλα και με mail στο helpdesk θα απαντήσουν λέτε?

 

στον πινάκα E του Ε3 είχα αποθηκεύσει τα ΑΦΜ τον εκμισθωτών χωρίς να έχω αναγράψει τα ποσά.
 Πάω τώρα να τα συμπληρώσω, μετά την αναβάθμιση του συστήματος και δεν μου τα μεταφέρει στον πίνακα βγάζοντας μου το παρακάτω μήνυμα 
 
Παρακαλώ αν μπορείτε να σβήσετε την παλιά καταχώρηση ώστε να μπορεί το σύστημα να μου μεταφέρει τα ενοίκια από τον πινάκα 
 
ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΈΡΩΝ 
Error 500--Internal Server Error From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1: 10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα

μια γνώμη παρακαλώ τα έστειλα και με mail στο helpdesk θα απαντήσουν λέτε?

 

στον πινάκα E του Ε3 είχα αποθηκεύσει τα ΑΦΜ τον εκμισθωτών χωρίς να έχω αναγράψει τα ποσά.
 Πάω τώρα να τα συμπληρώσω, μετά την αναβάθμιση του συστήματος και δεν μου τα μεταφέρει στον πίνακα βγάζοντας μου το παρακάτω μήνυμα 
 
Παρακαλώ αν μπορείτε να σβήσετε την παλιά καταχώρηση ώστε να μπορεί το σύστημα να μου μεταφέρει τα ενοίκια από τον πινάκα 
 
ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΈΡΩΝ 
Error 500--Internal Server Error From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1: 10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

 

 

Το σχόλιο μου ήταν ειρωνικό και αναφερόμουν στην ταλαιπωρία που τραβάμε κάθε χρόνο για να κάνουμε την δουλειά μας.

 

Προσωπική πάντα άποψη και χωρίς να θέλω να πάρω κανένα στο λαιμό μου. Πιστεύω, με βάση την εμπειρία των προηγούμενων ετών, ότι όσο πλησιάζουμε στην λήξη της κάθε προθεσμίας λύνονται και περισσότερα προβλήματα.

 

Τώρα πότε θα κάνει ο καθένας υποβολή, όπως έχω πει και σε άλλο θέμα θέλει συνδυασμό ικανοτήτων Πυθίας και φακίρη.

 

Καλή δύναμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα βλέπω τώρα ότι μου τρώνε τα ονοματεπώνυμα των εκμισθωτών και τον πίνακα Δ με τα στοιχεία του δηλούντος!!!!!! και φυσικά και τον 905!!!!! Στο λογισμικό που χρησιμοποιώ είναι όλα συμπληρωμένα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πινακας ενοικιων στο Ε3 , με την αλλαγη του Τaxis εχει πλεον γινει ΚΙΤΡΙΝΟΣ.

Αυτο σημαινει οτι συμπληρωνεται ( σωστα) μονο με το πατημα του + κατω δεξια στον πινακα ενοικιων

Προγραμματα αυτοματης συμπληρωσης καταφερνουν να ανεβασουν με το παλιο συστημα , αλλα αν προσεξετε, θα δειτε οτι,  αν και τα αφμ ειναι συμπληρωμενα, τα ονοματεπωνυμα ΔΕΝ αναγνωριζονται

το κολπο με το 0,01 του συναδελφου δεν νομιζω οτι ειναι σωστο.

 

ΜΕΧΡΙ να τελειωσει τις αλλαγες h ΓΓΠΣ και να δωσει τον "τροπο" στις εταιρειες λογισμικων , ΤΑ ΕΝΟΙΚΙΑ στο Ε3 ΠΡΕΠΕΙ να τα συμπληρωσετε με το χερι, αφου ανεβασει το προγραμμα σας ολα τα υπολοιπα στο Ε3

Το ιδιο ισχυει νομιζω και για Κ.Φ.Α οσον αφορα τα αυτοκινητα

ΤΑ ΠΕΔΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΙΚΑ, ανεβαζονται με πινακα για ...διασταυρωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ούτε χειρόγραφα το παίρνει ......... Γενικά δεν το μεταφέρει στο πίνακα ενώ φαίνεται στο κίτρινο είτε με πρόγραμμα είτε χειρόγραφα .

Η ουσία είναι ότι δεν μπορεί η ΓΓΠΣ να αλλάζει το τρόπο υποβολής εν μέσω παραγωγικής λειτουργίας(λέμε τώρα) το κλείνει το αλλάζει δίνει στις εταιρείες το κόλπο και όλα καλά .... Απλά ενημέρωση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Προγραμματα αυτοματης συμπληρωσης καταφερνουν να ανεβασουν με το παλιο συστημα , αλλα αν προσεξετε, θα δειτε οτι,  αν και τα αφμ ειναι συμπληρωμενα, τα ονοματεπωνυμα ΔΕΝ αναγνωριζονται

το κολπο με το 0,01 του συναδελφου δεν νομιζω οτι ειναι σωστο.

 

 

Εχεις δίκιο, ενώ μεταφέρει τον ΑΦΜ δεν φέρνει το ονοματεπώνυμο

Το αποτέλεσμα όμως είναι σωστό

Η υποβολή της δήλωσης γίνεται χωρίς πρόβλημα

Οπότε

Σ.Α.Μ …………………………. (HARYK μορς)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η διασταύρωση με τι γίνεται με το μικρό όνομα,με το επίθετο ή το Α.Φ.Μ.?

 

το πινακάκι αυτό τι διαφορά έχει από του εντύπου? και δεν τα βάζανε μόνοι τους αν θέλανε για διασταύρωση?

 

αυτό θα έχει νόημα αργότερα όταν τα μισθωτήρια είναι όλα ηλεκτρονικά ,ώστε να μην παρεμβαίνει χέρι από ιδιοκτήτες-ενοικιαστές. όπου θα πρέπει να κατατίθενται και οι μεταβολές -διακοπές μισθώσεων.

 

Τώρα αν το βάλανε για να τα έχουμε ΄έτοιμα για του χρόνου ,ισχύει το 3 λαλούν και 2 τον παίζουν αφού όλοι έχουμε προγράμματα και τα ενοίκια είναι στο 90% 1-2 γραμμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δίκιο, ενώ μεταφέρει τον ΑΦΜ δεν φέρνει το ονοματεπώνυμο

Το αποτέλεσμα όμως είναι σωστό

Η υποβολή της δήλωσης γίνεται χωρίς πρόβλημα

Οπότε

Σ.Α.Μ …………………………. (HARYK μορς)

ΣΥΜΒΟΥΛΗ για ελεγχο

Ναι ανεβαινει , αλλα ...

Εγω την πρωτη φορα ( αφου μπηκα στον συμπληρωματικο πινακα κανονικα κλπ) την αποθηκευσα προσωρινα , και οταν ξαναμπηκα ειχε τα ενοικια χωρις τα ,00 και στη θεση τους ειχε βαλει την υποδιαστολη 2 θεσεις πιο μπροστα

δλδ το 547,00 το ειχε κανει 5,47

στην συνεχεια ξαναμπηκα αστον πινακα( ηταν σωστος) , ξανα μεταφορα, και ηρθαν μετα οκ

μετα εκανα την οριστικη υποβολη, πηγα εκτυπωσα και τα ειχε σωστα

Προβλημα θα δημιουργηθει σιγουρα οταν εχετε επιπλεον γραμμη να συμπληρωσετε , διοτι στον νεο τροπο συπληρωσης , εχουμε και ΚΛΙΚ στο κουτακι συνολο ενοικιων , πανω δεξια απο τον πινακα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ ΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΑ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΛΛΟ....

ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΔΕΝ ΤΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΣΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ...........

ERROR 500

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπληρώνουμε τα στοιχεια του εκμισθωτή στο 'παραθυρακι' που ανοίγει πατωντας ''εισαγωγη ενοικιων'' και στην περιπτωαη της δωρεαν παραχωρησης ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με Chrome τα κατάφερα, έστειλα Ε3 / Ε5, εκτύπωσα Ε5, αλλά... ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΥΘΕΝΑ επιλογή εκτύπωσης για το Ε3 & δεν θυμάμαι & τπτ από πέρσυ!!!

Θα μπορούσε κάποιος συνάδελφος να με βοηθήσει??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με Chrome τα κατάφερα, έστειλα Ε3 / Ε5, εκτύπωσα Ε5, αλλά... ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΥΘΕΝΑ επιλογή εκτύπωσης για το Ε3 & δεν θυμάμαι & τπτ από πέρσυ!!!

Θα μπορούσε κάποιος συνάδελφος να με βοηθήσει??????

Καλημέρα,

 

Αν μπείτε με τους κωδικούς της εταιρίας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

Αν μπείτε με τους κωδικούς της εταιρίας?

Καλημέρα,

η εκτύπωση του γίνεται Ε3 από την επιλογή "Υπηρεσίες προς Πολίτες" και Υποβολή Ε1 κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

η εκτύπωση του γίνεται Ε3 από την επιλογή "Υπηρεσίες προς Πολίτες" και Υποβολή Ε1 κλπ...

Kαλημέρα,

 

Νομίζω ότ ο συνάδελφος ρώτησε πως να βρει το ε3 εταιρίας που έχει στείλει ήδη ε3 και ε5.

Για αυτό του έγραψα ότι νομίζω ότι πρέπει να μπει με τους κωδικούς της εταιρίας για να δει το ε3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με Chrome τα κατάφερα, έστειλα Ε3 / Ε5, εκτύπωσα Ε5, αλλά... ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΥΘΕΝΑ επιλογή εκτύπωσης για το Ε3 & δεν θυμάμαι & τπτ από πέρσυ!!!

Θα μπορούσε κάποιος συνάδελφος να με βοηθήσει??????

 

 

Καλημέρα,

 

Αν μπείτε με τους κωδικούς της εταιρίας?

 

 

Kαλημέρα,

 

Νομίζω ότ ο συνάδελφος ρώτησε πως να βρει το ε3 εταιρίας που έχει στείλει ήδη ε3 και ε5.

Για αυτό του έγραψα ότι νομίζω ότι πρέπει να μπει με τους κωδικούς της εταιρίας για να δει το ε

 

Ακριβώς έτσι είναι συνάδελφε, με τους κωδικούς της εταιρείας θα μπει όπως το έγραψες.

Εγώ απάντησα συμπληρωματικά στο ότι δεν βρίσκει επιλογή εκτύπωσης, βλέπεις κι εγώ 

δεν το θυμόμουνα φέτος από πέρισυ και ψαχνόμουνα :D

 

Καλή μας ημέρα και καλό μας κουράγιο!!! :D  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπληρώνουμε τα στοιχεια του εκμισθωτή στο 'παραθυρακι' που ανοίγει πατωντας ''εισαγωγη ενοικιων'' και στην περιπτωαη της δωρεαν παραχωρησης ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Συμπληρώνουμε τα στοιχεια του εκμισθωτή στο 'παραθυρακι' που ανοίγει πατωντας ''εισαγωγη ενοικιων'' και στην περιπτωαη της δωρεαν παραχωρησης ???

 

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=80227&p=560413

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 years later...

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...