Προς το περιεχόμενο

Σταματά απόψε το σήμα της κρατικής ραδιοτηλεόρασης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλά έχω κουραστεί πραγματικά από τους "εξοργισμένους" οι οποίοι βλέπουν προδότες, χαφιέδες, πουλημένους και χουντικούς και μιλούν για σχέδια εξόντωσης και εκποίησης της χώρας, όταν όλο το προηγούμενο διάστημα συμμετείχαν στην πορεία προς τον κατήφορο είτε με ενεργή συμμετοχή είτε με ανοχή. Και όπως η σιωπή τους ήταν εκκωφαντική τότε, έτσι εκκωφαντικά φωνάζουν και τώρα και σηκώνονται από τον καναπέ και είναι μπροστά στον αγώνα. Και κατηγορούν τους "άλλους" του καναπέ.

 

Τελοσπάντων, η κουβέντα δεν είναι καθόλου ανούσια, απλά δεν είναι η στιγμή να γίνει τώρα. Σταματώ κι εγώ εδώ.

σε ότι με αφορά συνάδελφε απλά δεν σου επιτρέπω 

μιλώ και εγώ για σχέδια εξόντωσης και εκποίησης της χώρας , δεν τους έχω ψηφίσει ποτέ και είμαι πάντα στο πεζοδρόμιο 

γιαυτό δεν σου επιτρεπω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 473
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Απλά έχω κουραστεί πραγματικά από τους "εξοργισμένους" οι οποίοι βλέπουν προδότες, χαφιέδες, πουλημένους και χουντικούς και μιλούν για σχέδια εξόντωσης και εκποίησης της χώρας, όταν όλο το προηγούμενο διάστημα συμμετείχαν στην πορεία προς τον κατήφορο είτε με ενεργή συμμετοχή είτε με ανοχή. Και όπως η σιωπή τους ήταν εκκωφαντική τότε, έτσι εκκωφαντικά φωνάζουν και τώρα και σηκώνονται από τον καναπέ και είναι μπροστά στον αγώνα. Και κατηγορούν τους "άλλους" του καναπέ.

 

Τελοσπάντων, η κουβέντα δεν είναι καθόλου ανούσια, απλά δεν είναι η στιγμή να γίνει τώρα. Σταματώ κι εγώ εδώ.

 

Και εγώ έχω κουραστεί από κάποιους άλλους, που ξαφνικά ξυπνήσανε και ήρθαν να μας κάνουν μαθήματα περί αντίστασης, μόνο και μόνο για να δικαιολογήσουν τη δική τους αδράνεια η βόλεμα, όπως θέλεις πάρτο.

Αφίσες του Αλευρά πάντως δεν κολλήσαμε...

Και ναί, ούτε και εγώ σου επιτρέπω... Το γιατί στο είπα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι ελάχιστοι συμφωνούν με τον τρόπο που έγινε όλο αυτό.

 

Αλλά για το αποτέλεσμα, υπάρχουν αρκετές απόψεις. Και προσωπικά δεν στεναχωριέμαι ιδιαίτερα για το αποτέλεσμα, παρά μόνο για τον τρόπο, που δείχνει ότι έπεται και συνέχεια (ο ευαγγελισμός ίσως όπως είπε και ένας συνάδερφος παραπάνω).

 

Αυτό που έγινε είναι ένα ξεκάθαρο πολιτικό παιχνίδι, όχι απλό όμως.

 

Επιστρέφω στις δηλώσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μίλησα για κάποιον προσωπικά, ως εκ τούτου δεν ζητώ και την άδεια κανενός.

 

Με την ευρεία έννοια, κι εγώ δεν επιτρέπω σε κανένα να ρίχνει λίθο... παρά μόνο στους αναμάρτητους.

 

 

Υ.Γ. Πάντως, οι θιγμένοι δεν κάνατε τον κόπο να μπείτε στην ουσία όσων είπα. Έχει άραγε ένας - τυχόν - φοροφυγάς το δικαίωμα να οργίζεται για την κατάσταση της χώρας και να κατεβαίνει στο δρόμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακολουθω ολη τη μερα μια προσπαθεια απο ορισμενους να επιβληθουν μεσω της αποψης τους, στους αλλους .

Μη φτανουμε σε τετοιο σημειο.

Ο καθενας το βλεπει απο δικη του σκοπια , και φυσικα οι προτεραιοτητες του καθενος ( οσον αφορα το τι και το ποιος φταιει) ειναι διαφορετικες.

 

Πολλα πραγματα μπορει να τα βλεπουμε διαφορετικα , ΟΧΙ ομως και τα γεγονοτα , σκετα τα γεγονοτα , οπως ακριβως εχουν συμβει

 

Το οτι υπαρχουν οι βολεμενοι ειναι αληθεια, οπως εξισου αληθεια ειναι το οτι υπαρχουν και οι φυσιολογικα εργαζομενοι στην ΕΡΤ

Το οτι οι δημοσιογραφοι δεν μιλουσαν για ολα αυτα που ΤΩΡΑ μιλανε ειναι εξισου αληθεια, οπως αληθεια ειναι και το οτι οποιος μιλουσε  την ειχε ασχημα ( μεχρι απολυση)

Το οτι για το χάλι αυτο ειναι υπευθυνο ολο το πολιτικο κατεστημενο ( και αυτοι που κλεισανε την ΕΡΤ και αυτοι που διαρηγνυουν τα ιματια τους για το κλεισιμο, και οι ..υπολοιποι ) , ειναι γεγονος , οπως γεγονος ειναι και η δυσκαμψια των συνδικαλιστων της ΕΡΤ να προσαρμοστουν στα νεα δεδομενα εδω και 1+ χρονο.

Το οτι ο τροπος που εκλεισε η ΕΡΤ , θυμιζει ...αλλες καταστασεις ειναι επισης γεγονος.

Η μεγαλη σημασια της καθημερινης υπαρξης της Δημοσιας Τηλεορασης ειναι επισης αληθεια

 

Για το ποιος και το τι εφταιξε θα βρουμε πολλες αποψεις.

Για το αν θα ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ το ιδιο , στο "νεο" φορεα και πως θα το αποφυγουμε , καμμια αποψη εχουμε ?

 

Γιατι εγω συμφωνα με αυτα που ακουσα και διαβασα, περιμενω μια ΕΡΤ στα προτυπα της ZDF και του BBC.( ξερω ξερω, ονειρα...)

Και θα διαλεξει ΠΟΙΟΣ τους εργαζομενους ? Παλι καποια ...επιτροπη ?  Καποιο ..μπιλιετακι ? Το ΑΣΕΠ ? ( εδω γελαμε) Παλι ..οι ιδιοι οι προηγουμενοι ?

Η μηπως θα φωναξουμε προσωπαρχες απο το BBC και τη ZDF για να διαλεξουν  οι ..ειδικοι ?

 

Σκοπος μου δεν ειναι να ξεκινησω μια νεα διαμαχη ..αποψεων

Απλα θελω να δω αν σας απασχολησε

...γιατι  εγω βλεπω ...παλι στα ιδια να καταληγουμε τουλαχιστον απο πλευρας ...διοικητικου,.. ισως αλλαξει η παραταξη που θα κερδισει την επομενη Π.Ο.Σ.Π.Ε.Ρ.Τ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφε, δεν μπορούμε να συγκρίνουμε τους θεσμούς με την αλλαγή ημερομηνίας του ΦΠΑ. 

Όλοι αυτοί που αντιδρούν σε όλο τον κόσμο - και δεν είναι μόνο ομογενείς - δεν είναι δημοσιογράφοι. Εγώ το καλοκαίρι θα πάω στην Ιθάκη, θα πρέπει να πάρω ΝΟVA; Δεν το ξέρεις ότι όλοι οι αναμεταδότες στην επαρχία είναι της ΕΡΤ;

 

Το ότι η ΕΣΗΕΑ όπως και ο ΔΣ είναι ισχυρά σωματεία σε αντίθεση με εμάς, δεν σημαίνει ότι πρέπει να τους κάνουμε σαν τα μούτρα μας. Εμείς πρέπει να ανέβουμε, όχι να κατέβουν αυτοί. Δεν ζητάμε από τον άξιο - ότι και να σημαίνει αυτή η λέξη-  να γίνει ανάξιος για να μην νοιώθουμε εμείς άσχημα.

1ον η ΕΣΗΕΑ δεν ειναι ισχυρο σωματειο ειναι καθεστωτικη συντεχνια η οποια μας εχει βαλει (με νομους)και την πληρώνουμε  και την  υπηρετούμαι 

αυτο που βλεπουμε στην ΕΡΤ ειναι συγκρουση καθεστωτικων δυναμεων και δεν ειναι αξιοσύνη το να εχεις διαμορφωσει σαν συντεχνια  χαρακτηριστικα  καθεστωτικης νομεκλατουρας  αποκομμένη απο την υπολοιπη κοινωνια με δικα σου ασφαλιστικα ταμεια και παροχες απο την ιδιωτικη υγειονομικη περιθαλψη 

τα σωματεια αγαπητη ειρηνη αποκτουν τη δυναμη τους απο την αλληλεγγύη μεταξυ των μελων σε συνεργασια με την ευρύτερη  κοινωνια   και οχι με νομους και διαταγματα  οπως συμβαινει με την ΕΣΗΕΑ 

2ον Αν δεν ειναι θεσμικο θεμα η αναμορφωση της φορολογικης νομοθεσιας σαν αναπτυξιακο εργαλειο  η οποια ταλαιπωρει μια ολοκληρη κοινωνια εδω και δεκαετιες , τοτε τι ειναι θεσμος μονο η καθεστωτικη ΕΣΗΕΑ  -ΕΡΤ ;

Γι αυτο και τα ευρυτερα λαικα στρωματα δεν εχουν και σε ιδιαιτερη υποληψη τους δημοσιογραφους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ο Σαμαρας ειπε οτι δεν κλεινει η ερτ.... τι π@π@ριες λετε οτι εκλεισε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΙΤΕ τη ΛΙΣΤΑ με τις προσλήψεις της κυβέρνησης Σαμαρά στην ΕΡΤ [Όλα τα ποσά!]

 

Δείτε τους μισθούς που δίνουν σε συμβούλους και εκλεκτούς τους!

Ποιος φεσώνει την ΕΡΤ κύριε Σαμαρά;

Οι απλοί εργαζόμενοι ή αυτοί που προσλαμβάνουν συμβούλους και παρασυμβούλους με παχυλούς μισθούς;

 

 

ert_proslipseis.jpg

 

 

http://www.tsantiri.gr/politiki/dite-ti-lista-me-tis-proslipsis-tis-kivernisis-samara-stin-ert-ola-ta-posa.html

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...........................

Αν θες απάντηση ΄'ομως ....

 

Έχεις εξετάσει ποία τα αίτια της φοροδιαφυγής έτσι ώστε να εξαληφθεί και να δούμε από που εκπορεύεται ή απλά βλέπεις και εσύ τα αποτελέσματα της ???

 

Ανούσια η κουβέντα και τη σταματώ εδώ .... Σαν επιχείρημα είναι ας το πω ευγενικά νηπιακού επιπέδου ......

 

 

..................................

 

Υ.Γ. Πάντως, οι θιγμένοι δεν κάνατε τον κόπο να μπείτε στην ουσία όσων είπα. Έχει άραγε ένας - τυχόν - φοροφυγάς το δικαίωμα να οργίζεται για την κατάσταση της χώρας και να κατεβαίνει στο δρόμο?

 

Απάντησε εσύ σε παρακαλώ στο παραπάνω που σου έγραψα και τα ξαναλέμε ....

 

Επίσης .... Αυτή τι στιγμή δεν υπάρχει άνθρωπος στο πλανήτη γή που να μην είναι φοροφυγάς ..........

 

Από την άλλη ακόμη και αν δε δήλωσες πχ 1000 ευρω έχει δικαίωμα ο κάθε αχυράνθρωπος (σαμαράς) να σου γαμήσει το σπίτι ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον η ΕΣΗΕΑ δεν ειναι ισχυρο σωματειο ειναι καθεστωτικη συντεχνια η οποια μας εχει βαλει (με νομους)και την πληρώνουμε  και την  υπηρετούμαι 

αυτο που βλεπουμε στην ΕΡΤ ειναι συγκρουση καθεστωτικων δυναμεων και δεν ειναι αξιοσύνη το να εχεις διαμορφωσει σαν συντεχνια  χαρακτηριστικα  καθεστωτικης νομεκλατουρας  αποκομμένη απο την υπολοιπη κοινωνια με δικα σου ασφαλιστικα ταμεια και παροχες απο την ιδιωτικη υγειονομικη περιθαλψη 

τα σωματεια αγαπητη ειρηνη αποκτουν τη δυναμη τους απο την αλληλεγγύη μεταξυ των μελων σε συνεργασια με την ευρύτερη  κοινωνια   και οχι με νομους και διαταγματα  οπως συμβαινει με την ΕΣΗΕΑ 

2ον Αν δεν ειναι θεσμικο θεμα η αναμορφωση της φορολογικης νομοθεσιας σαν αναπτυξιακο εργαλειο  η οποια ταλαιπωρει μια ολοκληρη κοινωνια εδω και δεκαετιες , τοτε τι ειναι θεσμος μονο η καθεστωτικη ΕΣΗΕΑ  -ΕΡΤ ;

Γι αυτο και τα ευρυτερα λαικα στρωματα δεν εχουν και σε ιδιαιτερη υποληψη τους δημοσιογραφους 

 

Το άλλα λόγια να αγαπιόμαστε, σου λέει κάτι;

Είπε κανείς ότι οι θεσμοί έχουν να κάνουν με την ΕΣΗΕΑ, η ότι η ΕΣΗΕΑ είναι θεσμός;

Και άλλο θέμα η φορολογική νομοθεσία, και άλλο η αλλαγή ημερομηνίας του ΦΠΑ, γιατί για αυτό μίλησες. Μακάρι να ήταν μόνο αυτό το πρόβλημα μας.

Τώρα αν η ΕΣΗΕΑ και ο Δ.Σ. είναι σωματεία η συντεχνίες δεν το ξέρω, αυτό που ξέρω είναι ότι όταν απεργούν ΚΑΝΕΙΣ δεν πάει στο δικαστήριο η στα ΜΜΕ αντίστοιχα, και το κυριότερο ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΝ Ο ΕΝΑΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΚΛΕΒΟΝΤΑΣ ΠΕΛΑΤΕΣ, όπως καλή ώρα του λόγου μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άλλα λόγια να αγαπιόμαστε, σου λέει κάτι;

Είπε κανείς ότι οι θεσμοί έχουν να κάνουν με την ΕΣΗΕΑ, η ότι η ΕΣΗΕΑ είναι θεσμός;

Και άλλο θέμα η φορολογική νομοθεσία, και άλλο η αλλαγή ημερομηνίας του ΦΠΑ, γιατί για αυτό μίλησες. Μακάρι να ήταν μόνο αυτό το πρόβλημα μας.

Τώρα αν η ΕΣΗΕΑ και ο Δ.Σ. είναι σωματεία η συντεχνίες δεν το ξέρω, αυτό που ξέρω είναι ότι όταν απεργούν ΚΑΝΕΙΣ δεν πάει στο δικαστήριο η στα ΜΜΕ αντίστοιχα, και το κυριότερο ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΝ Ο ΕΝΑΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΚΛΕΒΟΝΤΑΣ ΠΕΛΑΤΕΣ, όπως καλή ώρα του λόγου μας.

αν η αλλαγη της ημερομηνιας του φπα στα πλαισια τςη ασταθειας της φορολογικης νομοθεσιας δεν ειναι θεσμικο θεμα , η ΕΣΗΕΑ - ΕΡΤ δεν ειναι θεσμικο θεμα  

τοτε προφανως δεν υπαρχει θεμα θεσμων οπως αναφερθηκες 

μη συγκρινεις ανομοια πραγματα η ΕΣΗΕΑ ειναι μια καθεστωτικη συντεχνια σαρξ εκ της σαρκος του κατεστημενου και εμεις οι λογιστες εχουμε καμμια δεκαρια σωματεια που δεν εχουν καμμια σχεση με το καθεστως γιατι αν ειχαν σχεση θα ειχαν και συντεχνιακη δυναμη , γι αυτο οταν μας ριχνουν σφαλιαρες γυρναμε και το αλλο μαγουλο να φαμε και τις υπόλοιπες 

αλλωστε ο λογιστης τι απεργια να κανει , οι προθεσμιες τρεχουν τα προστιμα πεφτουν , αμα ξεχασω να στειλω το ημερολόγιο διαφημιζομενων  θα φαω το ρπστιμο για να εχουν τα εσοδα τους τα ταμεια των δημοσιογραφων στην ωρα τους και   να εχουν ξεχωριστο ταμειο  πληρωτεο και δουλεμενο απο τους υπολοιπους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς το θέμα μου δεν είναι η θεωρητική υπεράσπιση της φοροδιαφυγής.

 

Και κάποιοι έχουν ταλέντο να πετούν τη μπάλα στην εξέδρα.

 

Εγώ ρωτάω:

 

Η άγαμη θυγατέρα που δεν παντρεύεται για να μη χάσει τη σύνταξη

Ο συνταξιούχος ηλικίας πενήντα ετών (που μπορεί και να εργάζεται αδήλωτος)

Ο συνταξιούχος της ΔΕΗ με σύνταξη >3500€ μηνιαίως που του μειώθηκε σε 3.000€

Ο κλητήρας του Υπ.Οικ. με μισθό 2.000€

Ο δημόσιος υπάλληλος που διορίστηκε με ρουσφέτι

Ο υπάλληλος καθαριότητας του δήμου που γράφει υπερωρίες και βάζει το συμβασιούχο να δουλεύει

Η καθηγήτρια δημόσιου σχολείου με "επαπειλούμενη κύηση" που έμεινε έγκυος και επέστρεψε μετά από δύο χρόνια στην εργασία της

Ο καθηγητής που κάνει μαύρα ιδιαίτερα

Ο υδραυλικός, δικηγόρος, ιατρός, εστιάτορας που δεν κόβει συστηματικά αποδείξεις

Ο εφοριακός που "τα πήρε"

Ο αγοραστής ακινήτου που έβαλε στο συμβόλαιο την αντικειμενική αντί την πραγματική αξία

Ο λογιστής που συνυπέγραψε και περαίωσε "αμαρτωλές" χρήσεις

Ο...

 

μπορούν να μου το παίζουν ανεύθυνοι και να ζητάνε τα ρέστα και να το παίζουν και αγωνιστές του κ..???

 

(όλοι αυτοί και οι υπόλοιποι μαζί το γαμήσανε το σπίτι, από ένα τούβλο ο καθένας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς το θέμα μου δεν είναι η θεωρητική υπεράσπιση της φοροδιαφυγής.

 

Και κάποιοι έχουν ταλέντο να πετούν τη μπάλα στην εξέδρα.

 

Εγώ ρωτάω:

 

Η άγαμη θυγατέρα που δεν παντρεύεται για να μη χάσει τη σύνταξη

Ο συνταξιούχος ηλικίας πενήντα ετών (που μπορεί και να εργάζεται αδήλωτος)

Ο συνταξιούχος της ΔΕΗ με σύνταξη >3500€ μηνιαίως που του μειώθηκε σε 3.000€

Ο κλητήρας του Υπ.Οικ. με μισθό 2.000€

Ο δημόσιος υπάλληλος που διορίστηκε με ρουσφέτι

Ο υπάλληλος καθαριότητας του δήμου που γράφει υπερωρίες και βάζει το συμβασιούχο να δουλεύει

Η καθηγήτρια δημόσιου σχολείου με "επαπειλούμενη κύηση" που έμεινε έγκυος και επέστρεψε μετά από δύο χρόνια στην εργασία της

Ο καθηγητής που κάνει μαύρα ιδιαίτερα

Ο υδραυλικός, δικηγόρος, ιατρός, εστιάτορας που δεν κόβει συστηματικά αποδείξεις

Ο εφοριακός που "τα πήρε"

Ο αγοραστής ακινήτου που έβαλε στο συμβόλαιο την αντικειμενική αντί την πραγματική αξία

Ο λογιστής που συνυπέγραψε και περαίωσε "αμαρτωλές" χρήσεις

Ο...

 

μπορούν να μου το παίζουν ανεύθυνοι και να ζητάνε τα ρέστα και να το παίζουν και αγωνιστές του κ..???

 

(όλοι αυτοί και οι υπόλοιποι μαζί το γαμήσανε το σπίτι, από ένα τούβλο ο καθένας)

 

Είμαι λίγο αργόστροφος δεν λέω...

Αλλά το ηθικό δίδαγμα ποιο είναι?

 

"όλοι μαζί τα φάγαμε"

 

"έμα τιμί χρισύ αβγί"

 

"Χούντα, Ελλάς, Αντώνης Σαμαράς" ?

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ηθικό δίδαγμα να το βρείς μόνος σου, δεν πειράζει αν αργήσεις...

 

Το απλό, λογικό συμπέρασμα είναι ότι όλα αυτά πρέπει να διορθωθούν.

 

Και αντί να είμαστε διατεθειμένοι να τα αλλάξουμε, διαμαρτύρεται ο καθένας όταν θίγεται η πάρτη του και ζητάει τη συμπαράσταση των υπολοίπων και  πετάει και έναν "κοινωνικό αυτοματισμό" για να δένει το γλυκό.

 

Και το περίεργό είναι ότι βρίσκονται και πολλοί πρόθυμοι να βγουν στο δρόμο για να υποστηρίξουν το διαστρεβλωμένο σύστημα και τα συντεχνιακά συμφέροντα.

 

Αν νομίζεις ότι προτείνω κάτι από αυτά που αναφέρεις, σε πληροφορώ ότι κάνεις λάθος.

Αναρωτιέμαι κι εγώ ποιά είναι η διέξοδος από αυτό το χάλι.

 

Απλά πιστεύω ότι "αγώνας" χωρίς κρίση δεν μπορεί να αποτελεί λύση.

Αν ακούσω κάποιο σχέδιο, θα ακολουθήσω.

Σε συνθήματα όμως, όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς το θέμα μου δεν είναι η θεωρητική υπεράσπιση της φοροδιαφυγής.

 

Και κάποιοι έχουν ταλέντο να πετούν τη μπάλα στην εξέδρα.

 

Εγώ ρωτάω:

 

Η άγαμη θυγατέρα που δεν παντρεύεται για να μη χάσει τη σύνταξη

Ο συνταξιούχος ηλικίας πενήντα ετών (που μπορεί και να εργάζεται αδήλωτος)

Ο συνταξιούχος της ΔΕΗ με σύνταξη >3500€ μηνιαίως που του μειώθηκε σε 3.000€

Ο κλητήρας του Υπ.Οικ. με μισθό 2.000€

Ο δημόσιος υπάλληλος που διορίστηκε με ρουσφέτι

Ο υπάλληλος καθαριότητας του δήμου που γράφει υπερωρίες και βάζει το συμβασιούχο να δουλεύει

Η καθηγήτρια δημόσιου σχολείου με "επαπειλούμενη κύηση" που έμεινε έγκυος και επέστρεψε μετά από δύο χρόνια στην εργασία της

Ο καθηγητής που κάνει μαύρα ιδιαίτερα

Ο υδραυλικός, δικηγόρος, ιατρός, εστιάτορας που δεν κόβει συστηματικά αποδείξεις

Ο εφοριακός που "τα πήρε"

Ο αγοραστής ακινήτου που έβαλε στο συμβόλαιο την αντικειμενική αντί την πραγματική αξία

Ο λογιστής που συνυπέγραψε και περαίωσε "αμαρτωλές" χρήσεις

Ο...

 

μπορούν να μου το παίζουν ανεύθυνοι και να ζητάνε τα ρέστα και να το παίζουν και αγωνιστές του κ..???

 

(όλοι αυτοί και οι υπόλοιποι μαζί το γαμήσανε το σπίτι, από ένα τούβλο ο καθένας)

 

Με τιμή και περιφάνεια.έστω οτι τα κανα όλα αυτά...................So what??????????????? και μετά τα  σπαγα στα bar?????? και ευτυχώς που δε παρίστανα το λογισταρά. αφού το πράγμα ,βρώμαγε απο μακρια....................Ουτε ψήφισα transformers πολιτικούς 3 ΚΟΜΜΑΤΙΚΟΥΣ.  ούτε`` trans`` παρατρεχάμενους ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΟΥΣ. που θα μου ΚΑΘΟΡΙΣΟΥΝ πως θα ζω,  εις βάρος μου αποφάσίζαν μιά ζωή, σα ζωντόβολα , και ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ , μου ΤΡΩΓΑΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ, χωρίς να βλέπω αποτελέσματα ανταποδοτικα....

 

Τέτοιες τύψεις περί μάσας,και του ΑΟΡΑΤΟΥ ΧΡΕΟΥΣ, ,μετά τα μέτρα, είναι  ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ, για νήπια στα μυαλά......

Ας έρθει ο Γεωργι'αδς κατά δω να τραυλίζει. μπουρδολογίκες επιχειρηματολογπιες , πουλώντας και βιβλία με το κιλό......για να μας αποσυντονίζει, από το ότι,,,,,,,,,,,,,,,,,,οι ΧΟΥΝΤΕΣ ΠΕΦΤΟΥΝ, ΕΝ ΜΙΑ ΝΥΚΤΙ.....χα..αχ.χα.χα.χα.χα.χ..χ.χ.χ και γελάνε και τα κατσίκια τα παρδαλά...χα..χα.α.α.χ.αχ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τα πάντα αριθμοί, δεν είναι μόνο οι αριθμοί,

δεν μπορεί το μόνο κριτήριο να είναι οι αριθμοί που προέκυψαν

από κακοδιαχείριση  δεκάδων ετών

και

εν μια νυκτί να αποφασίζει κάποιος να ρίξει μαύρο σε μια από τις μεγαλύτερες

και εν δυνάμη κερδοφόρες επιχειρήσεις της χώρας.

 

Κάτι άλλο κρύβεται πίσω από τέτοιου είδους κινήσεις.

Θα το αντιληφθούμε όταν αποφασίσουν και την διακοπή

της διαδικτυακής επικοινωνίας ... και θα το πράξουν κι αυτό ξαφνικά!!!

 

Για το καλό μας ... 

mk83 Καλησπερα,

 

http://waves.pirateparty.gr/content/%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%B7-%CE%B7-acta-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AF%CE%BA%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%B5-%CE%BC%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%B1%CF%80%CE%B5%CE%B9%CE%BD%CF%89%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%AE%CF%84%CF%84%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%89%CF%80%CE%B1%CF%8A%CE%BA%CF%8C-%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CE%B2%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%B9%CE%BF

 

 

Ευχαριστω ,

Ελενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα Ελένη,

 

σ'ευχαριστώ για το link,

 

με όλα όσα συμβαίνουν γύρω μας, και την τρέλα των καταληκτικών / αποπνικτικών ημερομηνιών 

(νιώθω σαν λαγός που τον κυνηγούν τουλάχιστον καμιά 25αριά λαγόσκυλα...)

χάνουμε και τα ελάχιστα καλά πράγματα που συμβαίνουν - ευτυχώς ακόμη - γύρω μας.

 

Ίσως κάποια στιγμή καταλάβουμε τη δύναμή μας και τη χρησιμοποιήσουμε.

 

... για το καλό μας!!!

 

Καλή δύναμη για τη δύσκολη συνέχεια,

 

Καληνύχτα

 

Μαρία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Η πράξη νομοθετικού περιεχομένου δεν αφορά ΜΟΝΟ την ΕΡΤ ,δεν καταργεί ΜΟΝΟ την ΕΡΤ . Ξεχνάτε την πράξη νομοθετικού περιεχομένου που σε μια νύχτα κατήργησε όλα τα δικαιώματα των εργαζομένων και ακόμα και μεις εδώ στο φόρουμ ,που είμαστε  κάπως σχετικοί ,παπαγαλίζαμε για την μετενέργεια?

2.Όποιος συμφωνεί ας καθήσει στον καναπέ του να βλεπει τηλεόραση το μόνο που θα άλλαξει είναι στο τηλεκοντρόλ τα 1,2,3 (ναι όλοι εκει τα είχαμε και δεν είναι τυχαίο)

3.Όποιος διαφωνεί ας σηκωθεί από τον καναπέ του και ας βγει έξω και να  πάρει μαζί του και την τηλεόραση .Για να αντιδράσεις δεν χρειάζεται φωνή , πανό ,σημαιές χρειάζεται μόνο να μπορείς να σκεφτείς ,να κρίνεις  να τολμάς να πράττεις αυτό που πιστεύεις . Όταν μεγαλώνεις με το ΜΗ ,ΜΗ, ΜΗ , γιωργάκη μη  βγαίνεις από την γραμμή όταν βάφεις , κωστάκη μη μιλάς , μάθε το ποιήμα σου , παπαγάλισε το μάθημα σου , σκάσε και δες τον σουλειμάν και την Χουριέμ , πήγαινε για ύπνο ,είναι δύσκολο να βγεις από το μαντρί αλλά ΜΠΟΡΕΙΣ.

4.Τριάντα χρόνια ακούω δευτερο πρόγραμμα , ποτέ δεν πίστευα πως  η στέρηση αυτού του αγαθού θα με εξοργίσει τόσο πολύ . Μας έχουν πνίξει οι βλάκες αλλά όχι για πολύ ακόμα .

 

 

Χρήστο συμφωνώ μαζί σου και στα 4.

 

Οσο για τα 2 και 3 σε παραπέμπω στην παρακάτω ...υπογραφή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν η αλλαγη της ημερομηνιας του φπα στα πλαισια τςη ασταθειας της φορολογικης νομοθεσιας δεν ειναι θεσμικο θεμα , η ΕΣΗΕΑ - ΕΡΤ δεν ειναι θεσμικο θεμα  

τοτε προφανως δεν υπαρχει θεμα θεσμων οπως αναφερθηκες 

μη συγκρινεις ανομοια πραγματα η ΕΣΗΕΑ ειναι μια καθεστωτικη συντεχνια σαρξ εκ της σαρκος του κατεστημενου και εμεις οι λογιστες εχουμε καμμια δεκαρια σωματεια που δεν εχουν καμμια σχεση με το καθεστως γιατι αν ειχαν σχεση θα ειχαν και συντεχνιακη δυναμη , γι αυτο οταν μας ριχνουν σφαλιαρες γυρναμε και το αλλο μαγουλο να φαμε και τις υπόλοιπες 

αλλωστε ο λογιστης τι απεργια να κανει , οι προθεσμιες τρεχουν τα προστιμα πεφτουν , αμα ξεχασω να στειλω το ημερολόγιο διαφημιζομενων  θα φαω το ρπστιμο για να εχουν τα εσοδα τους τα ταμεια των δημοσιογραφων στην ωρα τους και   να εχουν ξεχωριστο ταμειο  πληρωτεο και δουλεμενο απο τους υπολοιπους 

 

Δεν αναέφερα μόνο την ΕΣΗΕΑ ανέφερα και το Δ.Σ. (Δικηγορικό σύλλογο) αλλά παριστάνεις το χαζό... 

Ο θεσμός είναι η Δημόσια ραδιοφωνία και τηλεόραση, στην οποία δεν εργάζονται μόνο δημοσισγράφοι...

Εσκεμμένως παραποιείς, το λόγο δεν τον γνωρίζω, εσύ ξέρεις καλύτερα...

Ξαναείπα και εγώ και πολλοί άλλοι. Άλλο να μειώνεις μισθούς, να απολύεις, και άλλο να καταργείς ένα δημόσιο αγαθό, ένα θεσμό της δημοκρατίας, επειδή είσαι ανίκανος να το διαχειριστείς.

Και επιπλέον είναι υποκρισία, από τη μια να διορίζεις τους δικούς σου, και από την άλλη να βγαίνεις και να καταγγέλλεις διαφθορά....

Σημειωτέον, ούτε εγώ έχω σε μεγάλη υπόληψη τους δημοσιογράφους, αλλά στη λίστα που δημοσιεύεται πιο πάνω, μέτρησα 9 γραμματείς!!!!

 

Υστ. Το πρόβλημα σου είναι με τα πρόστιμα η με το αγγελιόσημο; Και γιατί δεν διαμαρτύρεσαι και για το Ταμείο Νομικών που το πληρώνεις κάθε φορά που πας στο δικαστήριο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαδικτυακή μετάδοση πραγματοποιείται μέσω ενός βαν της EBU που είναι παρκαρισμένο στον προαύλιο χώρο του ραδιομεγάρου της ΕΡΤ. Εκεί οι εργαζόμενοι στέλνουν εικόνα και ήχο σε δορυφόρο που έχει παραχωρήσει η EBU προκειμένου να τη λαμβάνουν τηλεθεατές σε όλο τον κόσμο.

Η Ευρωπαϊκή Ραδιοτηλεοπτική Ένωση ενημέρωσε τους εργαζόμενους ότι προσφέρει την υπηρεσία Eurovision News Exchange  που έχει έδρα τη Γενεύη προκειμένου να μεταδίδει το live streaming της μαραθώνιας ζωντανής ενημερωτικής εκπομπής που παράγουν οι εργαζόμενοι της ΕΡΤ που βρίσκονται για δεύτερη ημέρα στο κτίριο παρά την απόφαση της κυβέρνησης να προχωρήσει στο κλείσιμο της εταιρίας.

Η επικοινωνία, μάλιστα, της EBU με τους τεχνικούς και τους δημοσιογράφους της ΕΡΤ γίνεται μέσω Facebook και των προσωπικών e-mail των εργαζομένων καθώς οι εταιρικοί λογαριασμοί έχουν διακοπεί. Για το επίγειο ψηφιακό σήμα που αποκαταστάθηκε μετά την ομιλία του πρωθυπουργού Αντώνη Σαμαρά πληροφορίες αναφέρουν ότι βρέθηκε τεχνική λύση από τους εργαζόμενους της ΕΡΤ αρχικά για περιοχές των βορειανατολικών προαστίων.

Σημειώνεται ότι ο πρόεδρος της EBU, Ζαν Πολ Φιλιπότ, καταδίκασαν την απόφαση της κυβέρνησης κάνοντας λόγο για βίαιη πράξη και το χειρότερο είδος λογοκρισίας.

Σε δήλωσή του σε βελγικό τηλεοπτικό σταθμό ο κ. Φιλιπότ είπε ότι στην Ελλάδα σίγησε βίαια η φωνή της δημοκρατίας «γιατί η κυβέρνηση έστειλε την αστυνομία να διακόψει τη λειτουργία των πομπών και να εμποδίσει τους δημοσιογράφους από το να κάνουν τη δουλειά τους».

Πηγή: protothema.gr

Διάβασε περισσότερα στο: Πώς βγήκε η ΕΡΤ ξανά στον «αέρα» | gazzetta.gr 

Follow us: @gazzetta_gr on Twitter | gazzetta.gr on Facebook

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αναέφερα μόνο την ΕΣΗΕΑ ανέφερα και το Δ.Σ. (Δικηγορικό σύλλογο) αλλά παριστάνεις το χαζό... 

Ο θεσμός είναι η Δημόσια ραδιοφωνία και τηλεόραση, στην οποία δεν εργάζονται μόνο δημοσισγράφοι...

Εσκεμμένως παραποιείς, το λόγο δεν τον γνωρίζω, εσύ ξέρεις καλύτερα...

Ξαναείπα και εγώ και πολλοί άλλοι. Άλλο να μειώνεις μισθούς, να απολύεις, και άλλο να καταργείς ένα δημόσιο αγαθό, ένα θεσμό της δημοκρατίας, επειδή είσαι ανίκανος να το διαχειριστείς.

Και επιπλέον είναι υποκρισία, από τη μια να διορίζεις τους δικούς σου, και από την άλλη να βγαίνεις και να καταγγέλλεις διαφθορά....

Σημειωτέον, ούτε εγώ έχω σε μεγάλη υπόληψη τους δημοσιογράφους, αλλά στη λίστα που δημοσιεύεται πιο πάνω, μέτρησα 9 γραμματείς!!!!

 

Υστ. Το πρόβλημα σου είναι με τα πρόστιμα η με το αγγελιόσημο; Και γιατί δεν διαμαρτύρεσαι και για το Ταμείο Νομικών που το πληρώνεις κάθε φορά που πας στο δικαστήριο;

 

Ομολογω οτι το Δ.Σ. το περασα για διοικητικό  συμβουλιο και οχι για δικηγορικο συλλογο και ετσι δεν εδωσα την  απαιτουμενη προσοχη!!!

Η ΕΡΤ δεν ειναι θεσμος δημοκρατιας αλλα  εργαλειο της καθε κυβερνησης αλλωστε γι αυτο η θεαμτικοτητες ειναι σε πολυ χαμηλα επιπεδα

δλδ αν πηγαινε οποιαδηποτε κυβερνηση και απελυε αυτους 

 

ΛΥΡΙΤΖΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ- ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 324.000 -Δ/ΝΣΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ- ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΕΤΟΣ 324.000

ΧΟΥΚΛΗ ΜΑΡΙΑ -ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 218.976

ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΜΠΗΛΙΩ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 176.400

ΤΣΑΠΑΝΙΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ – 143.514

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ – 136.800

ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΣ -ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 126.000

ΖΟΥΛΑΣ ΟΔΥΣΣΕΥΣ – ΤΗΛΕΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΣ 120.000

ΝΤΑΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΣΚΗΝΟΘΕΤΗΣ 114.000

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΑΥΛΟΣ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 113.880

ΤΣΑΠΑΝΙΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ -ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ – ΕΞΑΜΗΝΟ 113.516

ΧΑΡΙΤΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ – ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΗΣ 105.600

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ -ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ -104.400

ΚΥΒΕΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ 102.002

ΛΕΩΝΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ – ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΕΚΠΟΜΠΗΣ 98.400

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ -ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 96.000

ΡΟΥΜΠΑΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ -ΣΥΝΤΗΡ.& ΑΝΑΤΥΠ.ΦΩΤΟΓΡ.ΑΡΧΕΙΟΥ ΕΤΟΣ 94.286

ΝΙΚΟΛΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 87.600

ΑΝΤΩΝΑΡΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 84.000

ΓΡΙΠΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ – ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΗΣ 84.000

ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 84.000

ΚΟΡΩΝΑΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ – 84.000

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΡΕΑ ΑΝΝΑ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 78.840

ΤΣΩΧΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 78.840

ΤΑΝΙΜΑΝΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ – ΕΙΚΟΝΟΛΗΠΤΗΣ 76.066

ΓΑΒΡΑ ΠΗΝΕΛΟΠΗ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 75.420

ΒΑΡΒΙΤΣΙΩΤΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ – ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ Η/Υ & ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ 75.000

ΚΟΥΒΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 72.000

ΚΩΣΤΑΡΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 72.000

ΠΟΛΙΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ – 72.000

ΧΡΗΣΤΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 71.520

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΡΕΑ ΑΝΝΑ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 70.956

ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 70.800

ΜΑΛΟΥΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 70.080

ΖΟΥΛΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ – ΣΥΝΤΗΡ.& ΑΝΑΤΥΠ.ΦΩΤΟΓΡ.ΑΡΧΕΙΟΥ 68.985

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ – ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ 66.000

ΖΑΦΕΙΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 66.000

ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 66.000

ΒΕΡΝΙΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 65.880 (21.960+43.920) Δ/ΝΣΗΣ ΑΘΛΗΤΙΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ

ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 64.800

ΚΥΠΟΥΡΓΟΥ ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΥ ΑΝΝΑ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 64.800

ΜΠΑΛΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 64.800

ΠΟΛΙΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 64.800 (21.600+43.200) Δ/ΝΣΗ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΩΝ ΕΚΠΟΜΠΩΝ

ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ Π.ΧΡΗΣΤ 347.659,98 – Πρόεδρος Δ/Σ

ΥΦΑΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 279.362,38 – Γενικός Διευθυντής

ΛΟΥΚΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 257.033,14 Εντετ/νος Σύμβουλος

ΚΕΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 256.174,39 Εντετ/νος Σύμβουλος

ΜΙΧΑΛΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 249.234,42 Γενικός Διευθυντής

ΑΝΔΡΙΚΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 249.161,32 Γενικός Διευθυντής

ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ-ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗ 227.626,98 Γενικός Διευθυντής

ΠΟΡΤΟΚΑΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 215.603,00 ΠΕΤ1η Ηλεκτρονικοί

ΓΟΝΤΙΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 210.002,64 Γενικός Διευθυντής

ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 153.562,50 Ειδικών Θέσεων

ΜΠΑΛΩΜΕΝΟΥ ΑΘΗΝΑ 152.363,49 – ΠΕΔ6 Δικηγόροι

ΑΔΗΛΙΝΗ ΕΥΤΥΧΙΑ 150.050,87 Ειδικών Θέσεων

ΣΚΑΛΙΣΤΗΡΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 138.600,00 Ειδικών Θέσεων

ΛΑΜΠΡΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 136.500,02 Γενικός Διευθυντής

ΣΠΥΡΙΔΟΥ ΤΑΤΙΑΝΑ 132.344,80 Ειδικών Θέσεων

ΣΑΛΕΣΙΩΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 130.773,76 ΠΕΔ1 Διοικ-Οικονομ.

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Γ.ΓΕΩΡΓ 128.524,18 Ειδικός Σύμβουλος

ΚΑΛΗΜΕΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 128.472,40 Ειδικός Σύμβουλος

ΚΑΦΑΡΑΚΗΣ ΦΩΤΙΟΣ 122.244,29 Δημοσιογράφοι Εσωτερ

ΖΟΥΛΑΣ ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ 122.066,25 ¤ Ειδικός Σύμβουλος

ΒΛΑΧΟΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ Β 121.481,67 Ειδικός Σύμβουλος

ΔΡΕΤΟΥΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 118.305,42 Ειδικών Θέσεων

ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΔΗΜ. 118.093,13 Ειδικός Σύμβουλος

ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟΥ ΜΑΡΓ-ΚΥΡ 115.621,26 Ειδικών Θέσεων

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 114.749,26 Δημοσιογράφοι Εσωτερ

ΠΕΛΕΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 112.812,50 Ειδικών Θέσεων

ΣΙΟΥΜΠΟΥΡΑΣ ΦΩΤΙΟΣ 101.427,50 Ειδικός Σύμβουλος

ΧΑΤΖΗΣ Δ.ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 101.210,00 Ειδικός Σύμβουλος

ΣΥΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 99.141,81 Δημοσιογράφοι Εσωτερ.

ΚΟΥΡΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 99.075,30 Δημοσιογράφοι Εσωτερ.

ΚΟΥΡΤΗ-ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΥ ΠΟ 98.635,92 Ειδικός Σύμβουλος

ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ 98.437,53 Δημοσιογράφοι Εσωτερ.

ΠΕΥΚΙΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 97.925,00 102.786,56 ¤ Ειδικός Σύμβουλος

ΠΑΠΑΔΡΙΑΝΟΥ ΑΔΡΙΑΝΗ 95.143,64 ΠΕΔ6 Δικηγόροι

ΚΑΒΑΔΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 92.634,38 Ειδικών Θέσεων

ΛΟΥΡΙΔΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 90.023,49 ΠΕΔ1 Διοικ-Οικονομ.

ΚΑΚΑΒΟΥΛΗΣ ΙΩΣΗΦ 89.434,41 ΤΕΤ1α Ηλεκτρονικών

ΓΑΖΙΔΕΛΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 88.917,77 ΠΕΤ1θ Ηλεκτρολόγοι

ΣΦΕΤΣΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 86.861,43 ΚΤΕΠ6β Ηχολήπτες Κ/Φ

ΔΗΜΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 86.356,68 Ειδικών Θέσεων

ΜΙΧΑΛΙΤΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 86.022,49 ΠΕΤ1θ Ηλεκτρολόγοι

ΤΖΟΥΒΕΛΕΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 85.974,65 ΤΕΤ1α Ηλεκτρονικών

ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ 85.584,06 86.661,78 ¤ Δημοσιογράφοι Εσωτερ

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΕΡΙΚΛ 84.265,45 ΚΤΕΠ2α Δ/ντές Παραγ.

ΦΑΚΛΗ-ΣΠΑΝΟΥΔΗ ΔΕΣΠΟ 83.307,23 ΠΕΔ1 Διοικ-Οικονομ.

ΠΙΣΚΕΡΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 83.114,99 ΔΕΔ1 Διοικ-Οικονομ.

ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 82.547,29 Δημοσιογράφοι Εσωτερ

ΚΡΗΤΙΚΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 81.275,80 ΠΕΤ1β Πολιτικοί Μηχ.

ΡΗΓΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 81.210,43 ΠΕΔ1 Διοικ-Οικονομ.

ΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 81.181,27 Δημοσιογράφοι Εσωτερ

ΜΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 80.526,40 ΤΕΤ1α Ηλεκτρονικών

ΜΟΥΧΤΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 80.518,57 Ειδικών Θέσεων

ΠΑΠΑΛΕΩΝΙΔΑΣ ΛΕΩΝΙΔ. 80.093,07 Ειδικών Θέσεων

ΚΟΡΟΜΑΝΤΖΟΥ ΜΥΡΣΙΝΗ 79.800,00 Ειδικών Θέσεων

ΑΡΩΝΗ ΕΛΕΝΗ 78.498,82 Δημοσιογράφοι Εσωτερ.

ΔΟΥΡΙΔΑ ΜΑΤΙΛΝΤΑ-ΜΑΡ 78.096,34 Ειδικών Θέσεων

ΡΙΖΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 76.943,76 Ειδικός Σύμβουλος

ΜΠΡΑΜΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 76.932,53 Ειδικών Θέσεων

ΜΙΧΕΛΙΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 76.764,18 Δημοσιογράφοι Εσωτερ

ΧΑΛΒΑΤΖΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 76.683,80 Δημοσιογράφοι Εσωτερ

ΚΑΡΑΜΙΝΤΖΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΑ 76.683,78 Δημοσιογράφοι Εσωτερ

ΤΑΒΟΥΛΑΡΗ ΧΡΥΣΑ 76.463,79 – Δημοσιογράφοι Εξωτερ

ΚΑΘΑΡΟΣΠΟΡΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ 76.463,76 Δημοσιογράφοι Εσωτερ

ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ ΒΛΑΔΙΜΗΡΟΣ 76.422,64 Ειδικών Θέσεων

ΦΛΕΣΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 76.285,76 Δημοσιογράφοι Εσωτερ.

ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 76.243,57 Ειδικών Θέσεων

ΛΑΒΔΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 73.303,71 ΤΕΤ1α Ηλεκτρονικών

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ ΦΑΝΟΥ 70.902,69 ΠΕΤ1η Ηλεκτρονικοί

ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΘΕΟΦΑΝΗ 70.216,83 Δημοσιογράφοι Εξωτερ.

ΖΩΓΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 70.100,92 ΚΤΕΠ1α Σκηνοθέτες

ΦΕΡΕΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 69.750,03 Δημοσιογράφοι Εσωτερ.

ΑΛΑΦΟΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟ 69.512,55 Δημοσιογράφοι Εσωτερ

ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 69.121,04 ΠΕΔ6 Δικηγόροι

ΤΡΙΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 68.710,30 Δημοσιογράφοι Εξωτερ

ΑΡΓΥΡΗ ΕΛΕΝΗ 68.509,37 Δημοσιογράφοι Εσωτερ

ΦΑΡΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ 68.305,59 Δημοσιογράφοι Εσωτερ

ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ 68.251,60 ΠΕΤ1δ Μηχανολόγοι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΟΥ ΚΩΝ/ΝΤΙΑ 67.923,13 Δημοσιογράφοι Εσωτερ.

ΜΠΟΥΓΙΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 67.921,90 Δημοσιογράφοι Εσωτερ.

ΦΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ 67.720,85 ΠΕΔ1 Διοικ-Οικονομ.

ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 67.500,00 Ειδικών Θέσεων

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Σ.ΔΗΜ. 67.403,38 Ειδικών Θέσεων

ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 66.900,97 Δημοσιογράφοι Εσωτερ.

ΑΣΠΡΑΔΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 66.605,94 ΤΕΤ1α Ηλεκτρονικών

ΚΑΛΑΒΡΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 66.454,35 ΠΕΔ6 Δικηγόροι

ΓΥΠΑΡΗ ΜΑΡΙΑ 66.440,16 Δημοσιογράφοι Εξωτερ.

ΜΑΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 66.343,26 ΠΕΔ1 Διοικ-Οικονομ.

ΜΠΑΓΙΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 66.035,63 ΔΕΔ1 Διοικ-Οικονομ.

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟ 65.846,71 ΠΕΔ6 Δικηγόροι

ΛΙΝΑΡΔΑΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 65.529,79 Δημοσιογράφοι Εσωτερ

ΦΡΑΣΤΑΝΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 65.414,54 ΚΤΕΠ-Μ1 Εικονολ. (Μ)

ΠΑΤΣΙΑΝΤΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 64.493,78 ΠΕΔ6 Δικηγόροι

ΚΑΠΑΤΑΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 64.091,27 Δημοσιογράφοι Εσωτερ.

ΤΡΟΥΠΗΣ ΚΙΜΩΝ 63.984,39 Δημοσιογράφοι Εσωτερ.

ΛΑΛΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 63.848,06 ΠΕΔ6 Δικηγόροι

ΒΑΛΙΟΥΛΗΣ ΕΥΔΟΞΙΟΣ 63.731,27 Δημοσιογράφοι Εσωτερ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠ 63.295,46 ΔΕΔ1 Διοικ-Οικονομ.

ΧΑΤΖΗΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΚΩΝ/Ν 63.100,72 ΤΕΤ1α Ηλεκτρονικών

ΜΑΚΡΗΣ Ι. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 62.800,25 ΔΕΤ1α Ηλεκτρονικών

ΚΟΡΔΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 62.741,29 Δημοσιογράφοι Εξωτερ.

ΤΣΑΚΙΡΗΣ Χ. ΚΩΝ/ΝΟΣ 62.699,76 ΠΕΤ1θ Ηλεκτρολόγοι

ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 62.384,19 Σκηνοθέτες

ΒΑΡΣΑΜΑΚΙΔΟΥ ΑΦΕΝΤΡΑ 61.875,04 Δημοσιογράφοι Εσωτερ.

ΠΡΩΤΟΠΑΠΑ ΕΥΔΟΚΙΑ 61.380,07 ΔΕΔ1 Διοικ-Οικονομ.

ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΤΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ 60.955,66 ΠΕΔ1 Διοικ-Οικονομ.

ΣΚΛΑΒΟΥΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 60.581,55 Δημοσιογράφοι Εσωτερ.

ΚΟΚΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 60.507,19 ΠΕΔ6 Δικηγόροι

ΣΚΙΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙ 60.224,53 Δημοσιογράφοι Εσωτερ

ΜΑΓΓΑΝΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 60.171,42 ΠΕΔ1 Διοικ-Οικονομ.

ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛ 59.625,01 Ειδικών Θέσεων

ΠΡΕΔΑΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 59.467,40 ΠΕΔ1 Διοικ-Οικονομ.

ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 59.325,11 ΤΕΤ1α Ηλεκτρονικών

ΜΑΡΓΙΩΡΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 59.062,53 Δημοσιογράφοι Εσωτερ.

ΓΛΙΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 58.923,62 ΠΕΤ1η Ηλεκτρονικοί

ΓΙΑΚΟΥΜΕΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡ. 58.791,48 ΤΕΤ1α Ηλεκτρονικών

ΜΑΓΓΕΡΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 58.376,57 ΤΕΤ1α Ηλεκτρονικών

ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 57.937,55 ΠΕΔ5 Γιατροί

ΚΤΙΣΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 57.936,80 ΠΕΔ1 Διοικ-Οικονομ.

ΠΙΕΤΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 57.906,20 ΠΕΔ5 Γιατροί

ΜΠΑΧΑΡΙΔΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ 57.703,09 ΠΕΔ1 Διοικ-Οικονομ.

ΛΕΤΣΙΟΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ 57.667,50 ΔΕΤ-Μα Ηλεκτρονικών

ΚΑΤΣΟΥΔΑΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ 57.656,25 Ειδικών Θέσεων

ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 57.565,06 ΤΕΤ1α Ηλεκτρονικών

ΚΑΠΑΜΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 57.381,93 ΠΕΔ1 Διοικ-Οικονομ.

ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ (ΕΞΑΜΗΝΟ)64.547

ΜΑΝΤΟΥΒΑΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 64.500

ΜΠΟΓΙΑΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 64.200

ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ – ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣΕΚΠΟΜΠΗ 63.600

ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ(ΕΞΑΜΗΝΟ)63.072

ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ (ΕΞΑΜΗΝΟ) 63.000

ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ(ΕΞΑΜΗΝΟ) 63.000

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 63.000

ΑΜΥΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΤΗΛΕΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΣ 62.400

ΤΣΙΤΣΙΜΠΙΚΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ – ΤΗΛΕΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΣ 62.400

ΚΑΝΑΒΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ – ΟΡΓ.ΣΧΕΔ.ΠΡΟΩΘΗΣΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΩΝ 61.800

ΚΟΤΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 61.320

ΣΚΑΛΙΣΤΗΡΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ – ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ 60.160

ΒΕΛΑΝΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ – ΣΚΗΝΟΘΕΤΗΣ 60.000

ΚΩΣΤΑΒΑΡΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ – 60.000

ΛΙΑΤΣΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΗΣ-ΡΙΑ 60.000

ΣΤΕΦΑΝΕΑΣ ΠΕΤΡΟΣ – ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ 60.000/ΕΚΠΟΜΠΗ

ΛΕΥΚΟΒΙΤΣ ΣΤΕΛΙΟΣ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ (ΔΕΚΑΜΗΝΟ) 59.000

ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣΕΤΟΣ 58.800

ΚΟΝΤΟΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ – ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΧΟΡΩΔΙΑΣ 58.799

ΖΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 58.428

ΤΡΙΛΙΚΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ (ΕΞΑΜΗΝΟ) 57.300

ΠΑΚΑΘΕΟΔΩΡΑ ΜΙΧΑΗΛ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ (ΔΕΚΑΜΗΝΟ) 57.000 

 

και συνεχιζε να λειτουργει η ΕΡΤ κανονικα θεωρεις οτι το προβλημα θα ειχε λυθει 

 

 

ΥΓ εγω ειμαι εναντιον και του αγγελιοσημου και των φορων στις συναλλαγές στα δικαστηρια αλλα δυστυχως δε ρωτανε το λαο , αποφασιζουν τι θα πληρωσει χωρις να ρωτηθει  --- η δημοκρατια των συντεχνιων --- 

εφοσον οποιαδηποτε καθεστωτικη συντεχνια θελει δικο της ταμειο να το κανει με τις δικες τις εισφορες οπως οι λογιστες πληρωνουν καθε μηνα τον ΟΑΕΕ και δεν χρεωνουν τους υπολοιπους για καθε συναλλαγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς το θέμα μου δεν είναι η θεωρητική υπεράσπιση της φοροδιαφυγής.

 

Και κάποιοι έχουν ταλέντο να πετούν τη μπάλα στην εξέδρα.

 

Εγώ ρωτάω:

 

Η άγαμη θυγατέρα που δεν παντρεύεται για να μη χάσει τη σύνταξη

Ο συνταξιούχος ηλικίας πενήντα ετών (που μπορεί και να εργάζεται αδήλωτος)

Ο συνταξιούχος της ΔΕΗ με σύνταξη >3500€ μηνιαίως που του μειώθηκε σε 3.000€

Ο κλητήρας του Υπ.Οικ. με μισθό 2.000€

Ο δημόσιος υπάλληλος που διορίστηκε με ρουσφέτι

Ο υπάλληλος καθαριότητας του δήμου που γράφει υπερωρίες και βάζει το συμβασιούχο να δουλεύει

Η καθηγήτρια δημόσιου σχολείου με "επαπειλούμενη κύηση" που έμεινε έγκυος και επέστρεψε μετά από δύο χρόνια στην εργασία της

Ο καθηγητής που κάνει μαύρα ιδιαίτερα

Ο υδραυλικός, δικηγόρος, ιατρός, εστιάτορας που δεν κόβει συστηματικά αποδείξεις

Ο εφοριακός που "τα πήρε"

Ο αγοραστής ακινήτου που έβαλε στο συμβόλαιο την αντικειμενική αντί την πραγματική αξία

Ο λογιστής που συνυπέγραψε και περαίωσε "αμαρτωλές" χρήσεις

Ο...

 

μπορούν να μου το παίζουν ανεύθυνοι και να ζητάνε τα ρέστα και να το παίζουν και αγωνιστές του κ..???

 

(όλοι αυτοί και οι υπόλοιποι μαζί το γαμήσανε το σπίτι, από ένα τούβλο ο καθένας)

 

Μάλλον άλλοι πετάνε τη μπάλα στην εξέδρα .....

Σου απάντησα και εσύ κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις .......

Σε κάθε επιχειρήμα σου το πρόβλημα είναι η αιτία και όχι το αποτέλεσμα , αυτά τα επιχειρημάτα έχουν όλοι οι περιέργοι αυτοί τύποι που έγιναν βουλευτές της συγκυβέρνησης ......

 

Επαναλαμβάνω ότι τα επιχειρηματά σου είναι παντελώς νηπιακού επιπέδου ......

 

Και κάτι τελευταίο η εξάλειψη της φοροδιαφυγής στα μικρομεσαία στρώματα είναι απλό να ανιμετωπιστεί , πρέπει να βασίζεται στο τρίπτυχο: χαμηλή αναλόγική φορολογία , μέγιστη ανταποδοτικότητα , αυστήρη τιμωρία στους παραβάτες και όχι στην απάνθρωπη φορολογία , εξαντλητική τιμωρία και άθλια ανταποδοτικότητα ....... Αυτά γιατί είμαστε και του επαγγελματος .

 

ΥΓ Εσύ μάλλον νομίζει ότι πρέπει να κάνουμε μια ιδεατή κοινωνία ή ένα παράδεισο ... Να σε πληροφορήσω ότι οι άνθρωποι έχουμε 1000 καλά αλλά έχουμε και αδυναμίες .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...