Προς το περιεχόμενο

Σταματά απόψε το σήμα της κρατικής ραδιοτηλεόρασης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια είδηση από το κοντινό μας μέλλον

Ημερομηνία: 12/06/2013 10:59

 

«Την προσωρινή διακοπή των εργασιών του Νοσοκομείου Ευαγγελισμός ανακοίνωσε ο αρμόδιος υπουργός...» - του Πέτρου Κατσάκου

 

Την προσωρινή διακοπή των εργασιών του Νοσοκομείου Ευαγγελισμός ανακοίνωσε ο αρμόδιος υπουργός.

Σύμφωνα με την απόφαση του υπουργού το Γ.Ν. Ευαγγελισμός, από σήμερα δεν θα δέχεται νέους ασθενείς.

«Το νοσοκομείο θα επαναλειτουργήσει σε εύλογο χρονικό διάστημα και με λιγότερο προσωπικό» τόνισε ο κ. Υπουργός.
Η κυβέρνηση αποφασισμένη να πατάξει τα φαινόμενα διαφθοράς και τα κυκλώματα που λυμαίνονται τον ιδρώτα του φορολογούμενου πολίτη θέτει τέρμα στη λειτουργία του αμαρτωλού νοσοκομείου.

Ο αρμόδιος υπουργός σε μία σκληρή ανακοίνωση με αποδέκτες τις «ιερές αγελάδες» του συστήματος υγείας τονίζει πως ο ελληνικός λαός απαλλάσσεται πλέον από:

   

     Τα υψηλά μισθολόγια του προσωπικού.

    Το καθεστώς των αδιαφανών προμηθειών.

    Τα «φακελάκια».

    Τους λαθρομετανάστες που συνοδεύουν και φροντίζουν παράνομα ηλικιωμένους ασθενείς.

    Την σπατάλη των διοικητών που διορίζονταν με αδιαφανή κριτήρια.

«Βάζουμε τέρμα στις ουρές και τα ράντζα» συμπλήρωσε ο υπουργός διαβεβαιώνοντας τον ελληνικό λαό πως κατά την διάρκεια της αναστολής λειτουργίας του νοσηλευτικού ιδρύματος, θα μπορούν να εξυπηρετούνται από τα κοντινότερα ιδιωτικά θεραπευτήρια.

 

http://left.gr/news/mia-eidisi-apo-kontino-mas-mellon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 473
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Εγώ δεν είπα ποιός διαφθείρει ποιόν. Παρατήρησα το αποτέλεσμα.

 

Η απάντηση είναι η κατάσταση στην οποία περιήλθαμε.

 

Τώρα, μόνο διαχείριση της κατάστασης μπορεί να γίνει.

Η λύση απαιτεί Παιδεία και αυτό παίρνει χρόνια.

 

Όποιος βλέπει οχτρούς και προδότες και συνομότες και κατοχές, το κάνει γιατί αυτό είναι το εύκολο. Το δύσκολο είναι να κοιτάξεις στον καθρέπτη και να αναγωνρίσεις τα δικά σου λάθη.

 

 

Κατ΄αρχάς δεν έχω να αναγνωρίσω δικά μου λάθη στο συγκεκριμένο θέμα. Ούτε εγώ κυβέρνησα, ούτε τους ψήφισα, ούτε περιουσία έχω, αλλά αυτό δεν είναι το ζητούμενο.

 

Και όχι δεν είναι καθόλου εύκολο να βλέπεις ότι σε κυβερνούν προδότες, είναι οδυνηρό αν αναλογιστείς τα χρόνια που έζησες, και ευτυχώς η δυστυχώς κουβαλάω μισό αιώνα μαζί μου.

 

Εύκολο και βολικό είναι να δίνεις άλλοθι στην προδοσία, με τη δικαιολογία ότι προέχει η "διαχείριση" της κρίσης. Δεν αγιάζει ο σκοπός τα μέσα, πόσο μάλλον όταν δεν "διαχειρίζεσαι" καν την κρίση αλλά την δημιουργείς.

 

Επιμένω, έχοντας πλήρη επίγνωση αυτών που λέω, είναι ΠΡΟΔΟΤΕΣ!!!

Δεν τους ενδιαφέρει να σώσουν την Ελλάδα, δεν τους ενδιαφέρουν οι πολίτες αυτής της χώρας. 

Είχαν πολύ χρόνο στη διάθεση τους, ειδικά οι 2 να το κάνουν αν αυτό επιθυμούσαν.

Είναι ΑΙΣΧΟΣ και ΝΤΡΟΠΗ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν οι κυβερνώντες διαφθείρουν τους θεσμούς, δεν καταργούμε τους θεσμούς αλλά τους κυωβερνώντες. Η κρατική τηλεόραση και ραδιοφωνία είναι (η μάλλον θα έπρεπε να είναι για να ακριβολογούμε) κοινωνικό αγαθό, είναι ένα από τα σύμβολα της δημοκρατίας. Ο ίδιος ο κος Κεδίκογλου, όχι μόνο δεν ξέφυγε από την πεπατημένη και δόρισε τους δικούς του αυλοκόλακες, αλλά είχε αρνηθεί και την εξυγνίαση αυτού του οργανισμού, ο οποίος παρεμπιπτόντως δεν εισπράττει από τον κρατικό προυπολογισμό, αντίθετα συνεισφέρει. Και δεν θα με πείσει ότι δήθεν τον έπιασε ο καημός και η συμπόνοια για τους κακόμοιρους τους έλληνες πολίτες που πληρώνουν τόσα χρόνια την ΕΡΤ.

Αυτοί που δημιούργησαν τη διαφθορά, δεν δικαιούνται να ομιλούν. Αν όντως τους ένοιαζε που πάνε τα χρήματα του ελληνικού λαού, ας προχωρούσαν σε δραστική μείωση των μισθών και περικοπή των συνοδών τους σε κάθε περιοδεία τους. Ένα ολόκληρο χρόνο έιχαν στη διάθεση τους...

Την ιατρική συνταγή, πονάει κεφάλι κόβω κεφάλι, να την εφαρμόσουν στο δικό τους.

Αλλά, άλλα είναι τα σχέδια τους. Τα υπόλοιπα είναι προδοτικές υποκρισίες!!!

δουλευομαστε και μεταξυ μας τωρα , τους κυβερνώντες ποιος τους ψηφιζει ή μηπως αυτο ψηφίζονται 

το οτι εκλεισαν χιλιαδες επιχειρησεις δεν ενοχλει κανενα

το οτι εχουμε 2 εκατομ ανεργους δεν ενοχλει κανενα

μολις πειραξαν τους καθεστωτικους αρχισαν τα οργανα η "δημοκρατικη"  ΕΣΗΕΑ (που την πληρωνουμε με το αγγελιοσημο και τρεχουμε να υποβαλουμε το ημερολογιο μη φαμε προστιμο) εχει ξεσηκωσει τους παντες .

Μας εχουν υποχρεωσει με νομο να υπηρετουμε (με εξτρα εργασια) τα ταμεια των δημοσιογραρων

αγαπητη ειρηνη δε φταινε μονο οι κυβερνωντες καπου βαζουν και οι αλλοι το χερακι τους π.χ. και βοηθανε τη συντεχνια τους 

μονο εμεις οι λογιστες ειμαστε της σφαλιαρας και για να υπηρετουμε (χωρις πληρωμη)  τους υπολοιπους

πηγαν και αλλαξαν την ημερομηνια υποβολης του φπα χωρις να ρωτησουν κανενα απο το συναφι μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ ότι δεν τους ενδιαφέρουν οι πολίτες, αλλά οι πελάτες.

 

Εγώ δεν βλέπω αλλαγή στη στάση των κυβερνώντων, πάντα την πελατεία τους κοιτούσαν όπως και τώρα.

Όσο προδότες ήταν τότε, είναι και τώρα. Απλώς τώρα τελειώσαν τα λεφτά και κάποιοι το αισθάνονται πιο έντονα από τους άλλους.

 

Ούτε τότε έπρεπε να σωπαίναμε, ούτε τώρα να στριγκλίζουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και πάλι απο newsit, σε συνέχεια των προηγουμένων δημοσιεύσεων μου.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Μετά τις ραγδαίες πολιτικές εξελίξεις που προκάλεσε το κλείσιμο της ΕΡΤ και το μπαράζ απεργιακών κινητοποιήσεων η τρόικα αποφάσισε να μην πραγματοποιηθεί η συνάντηση που ήταν προγραμματισμένη για το απόγευμα της Τετάρτης με τον υπουργό Οικονομικών, Γιάννη Στουρνάρα.

Η αναβολή της συνάντησης έγινε εξαιτίας του γεγονότος πως οι τροικανοί φοβούνται τις απεργιακές κινητοποιήσεις μιας και την Πέμπτη θα αναχωρούσαν για την Ρώμη, όπου θα συνεδριάσει το Euro Working Group.

Εκεί στη Ρώμη το αντικείμενο της σύσκεψης είναι η καταβολή της δόσης των 3,3 δισεκατομμυρίων ευρώ στην Ελλάδα, και άρα η παρουσία των τροικανών είναι απαραίτητη για να επιβεβαιώσουν πως η Ελλάδα έχει εκπληρώσει τα προαπαιτούμενα.

Ως νέα πιθανή ημερομηνία νέων επαφών στην Ελλάδα με τα κυβερνητικά στελέχη αναμένεται να είναι το ερχόμενο Σάββατο, αλλά χωρίς προς το παρόν να έχει προσδιοριστεί επίσημο ραντεβού.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

μήπως ....άρχισαν τα όργανα....?

 

ή να αρκεστούμε το ΙΙΙΙΙΙΣΩΣ επανέλθουν το Σαβατο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δουλευομαστε και μεταξυ μας τωρα , τους κυβερνώντες ποιος τους ψηφιζει ή μηπως αυτο ψηφίζονται 

το οτι εκλεισαν χιλιαδες επιχειρησεις δεν ενοχλει κανενα

το οτι εχουμε 2 εκατομ ανεργους δεν ενοχλει κανενα

μολις πειραξαν τους καθεστωτικους αρχισαν τα οργανα η "δημοκρατικη"  ΕΣΗΕΑ (που την πληρωνουμε με το αγγελιοσημο και τρεχουμε να υποβαλουμε το ημερολογιο μη φαμε προστιμο) εχει ξεσηκωσει τους παντες .

Μας εχουν υποχρεωσει με νομο να υπηρετουμε (με εξτρα εργασια) τα ταμεια των δημοσιογραρων

αγαπητη ειρηνη δε φταινε μονο οι κυνερνωντες καπου βαζουν και οι αλλοι το χερακι τους π.χ. και βοηθανε τη συντεχνια τους 

μονο εμεις οι λογιστες ειμαστε της σφαλιαρας και για να υπηρετουμε (χωρις πληρωμη)  τους υπολοιπους

πηγαν και αλλαξαν την ημερομηνια υποβολης του φπα χωρις να ρωτησουν κανενα απο το συναφι μας

 

Συνάδελφε, δεν μπορούμε να συγκρίνουμε τους θεσμούς με την αλλαγή ημερομηνίας του ΦΠΑ. 

Όλοι αυτοί που αντιδρούν σε όλο τον κόσμο - και δεν είναι μόνο ομογενείς - δεν είναι δημοσιογράφοι. Εγώ το καλοκαίρι θα πάω στην Ιθάκη, θα πρέπει να πάρω ΝΟVA; Δεν το ξέρεις ότι όλοι οι αναμεταδότες στην επαρχία είναι της ΕΡΤ;

 

Το ότι η ΕΣΗΕΑ όπως και ο ΔΣ είναι ισχυρά σωματεία σε αντίθεση με εμάς, δεν σημαίνει ότι πρέπει να τους κάνουμε σαν τα μούτρα μας. Εμείς πρέπει να ανέβουμε, όχι να κατέβουν αυτοί. Δεν ζητάμε από τον άξιο - ότι και να σημαίνει αυτή η λέξη-  να γίνει ανάξιος για να μην νοιώθουμε εμείς άσχημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ ότι δεν τους ενδιαφέρουν οι πολίτες, αλλά οι πελάτες.

 

Εγώ δεν βλέπω αλλαγή στη στάση των κυβερνώντων, πάντα την πελατεία τους κοιτούσαν όπως και τώρα.

Όσο προδότες ήταν τότε, είναι και τώρα. Απλώς τώρα τελειώσαν τα λεφτά και κάποιοι το αισθάνονται πιο έντονα από τους άλλους.

 

Ούτε τότε έπρεπε να σωπαίναμε, ούτε τώρα να στριγκλίζουμε...

 

Δεν σωπαίνανε όλοι τότε, ούτε όλοι τώρα στριγκλίζουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια είδηση από το κοντινό μας μέλλον

Ημερομηνία: 12/06/2013 10:59

 

«Την προσωρινή διακοπή των εργασιών του Νοσοκομείου Ευαγγελισμός ανακοίνωσε ο αρμόδιος υπουργός...» - του Πέτρου Κατσάκου

 

Την προσωρινή διακοπή των εργασιών του Νοσοκομείου Ευαγγελισμός ανακοίνωσε ο αρμόδιος υπουργός.

Σύμφωνα με την απόφαση του υπουργού το Γ.Ν. Ευαγγελισμός, από σήμερα δεν θα δέχεται νέους ασθενείς.

«Το νοσοκομείο θα επαναλειτουργήσει σε εύλογο χρονικό διάστημα και με λιγότερο προσωπικό» τόνισε ο κ. Υπουργός.

Η κυβέρνηση αποφασισμένη να πατάξει τα φαινόμενα διαφθοράς και τα κυκλώματα που λυμαίνονται τον ιδρώτα του φορολογούμενου πολίτη θέτει τέρμα στη λειτουργία του αμαρτωλού νοσοκομείου.

Ο αρμόδιος υπουργός σε μία σκληρή ανακοίνωση με αποδέκτες τις «ιερές αγελάδες» του συστήματος υγείας τονίζει πως ο ελληνικός λαός απαλλάσσεται πλέον από:

   

     Τα υψηλά μισθολόγια του προσωπικού.

    Το καθεστώς των αδιαφανών προμηθειών.

    Τα «φακελάκια».

    Τους λαθρομετανάστες που συνοδεύουν και φροντίζουν παράνομα ηλικιωμένους ασθενείς.

    Την σπατάλη των διοικητών που διορίζονταν με αδιαφανή κριτήρια.

«Βάζουμε τέρμα στις ουρές και τα ράντζα» συμπλήρωσε ο υπουργός διαβεβαιώνοντας τον ελληνικό λαό πως κατά την διάρκεια της αναστολής λειτουργίας του νοσηλευτικού ιδρύματος, θα μπορούν να εξυπηρετούνται από τα κοντινότερα ιδιωτικά θεραπευτήρια.

 

http://left.gr/news/mia-eidisi-apo-kontino-mas-mellon

:o :o Για αυτο και για κατι τετοια , πρεπει επιτελους να βγη ολη η Ελλαδα στους δρομους τι περιμενουμε αν κλεισουν και τα Νοσοκομεια?κατα τα αλλα ο Βενιζελος και Κουβελης δεν...συμφωνουν μεν αλλα μενουν θεατες δε γιατι δεν το διαλυουν επιτελους  το μαγαζι μηπως....και σωθει και...κατι? !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σωπαίνανε όλοι τότε, ούτε όλοι τώρα στριγκλίζουν....

 

Δηλαδή όλοι οι λογιστές εδώ μέσα που είναι έτοιμοι να ΑΓΩΝΙΣΤΟΥΝ κατά της ΚΑΤΟΧΗΣ δεν έχουν ανεχθεί ποτέ τη φοροδιαφυγή και την έχουν καταγγείλει όποτε την αντιλήφθηκαν, ώστε τώρα έχουν αγανακτήσει από τους άλλους τους προδότες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καθίστε ρε παιδιά , πού ήταν οι 3000 εργαζόμενοι της ΕΡΤ όταν απολύθηκε η αδελφή μου , ο φίλος μου , ο γείτονας μου , κτλ .ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΤΑ Α@@@@ΙΑ  ΜΑΣ ΕΙΧΑΝ ΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ , σειρά μας τώρα !

 

Στείλτε δηλώσεις και κόβετε αποδείξεις για να λειτουργεί ο υγιείς ανταγωνισμός .Θα ενημερώσω τον θεοχάρη να αναγράφουμε τηλέφωνο και αριθμός  ΑΠΥ και ποσό στην δήλωση , σε εσάς το λέω που δουλεύεται μαύρα ΛΑΜΟΓΙΑ , ΤΕΛΕΙΩΝΕΤΕ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://streema.com/radios/ERA_Aegean

 

ΕΡΑ Αιγαίου-- Το μόνο που παίζει ,κι αυτό επειδή τα παιδιά χτες στην Μυτιλήνη πήγαν και ένωσαν τα καλώδια που έκοψε η διοίκηση μετά τα γνωστά γεγονότα με την ΕΡΤ.

 

Αν σταματήσει κι αυτό ,θ'ακούμε μόνο τούρκικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή όλοι οι λογιστές εδώ μέσα που είναι έτοιμοι να ΑΓΩΝΙΣΤΟΥΝ κατά της ΚΑΤΟΧΗΣ δεν έχουν ανεχθεί ποτέ τη φοροδιαφυγή και την έχουν καταγγείλει όποτε την αντιλήφθηκαν, ώστε τώρα έχουν αγανακτήσει από τους άλλους τους προδότες?

 

Τώρα τι σχέση έχει η απάντηση σου με αυτό που είπα εγώ, ένας Θεός το ξέρει...

 

Δεν σωπαίνανε όλοι τότε, ούτε όλοι τώρα στριγκλίζουν....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ ότι έπρεπε να γίνει ένα ξεκαθάρισμα αλλά όχι με αυτό τον τρόπο, όχι με το να κλείσει η ΕΡΤ.

 

Έπρεπε να βρουν τα λαμόγια και αυτούς που τρώνε χρόνια τώρα μέσα στην ΕΡΤ και να τους διώξουν και να παραμείνουν οι απλοί εργαζόμενοι, αλλά να παραμείνει και ανοιχτός ο σταθμός.

 

Δεν υπάρχει ούτε μία ευρωπαική χώρα χωρίς κρατική τηλεόραση και κρατικό ραδιόφωνο. Στην Ελλάδα το κατάφεραν κι αυτό.

 

Σκοπός είναι να γίνουν όλα ιδιωτικά-γερμανικά ώστε να μην υπάρχει πλέον τίποτα το κρατικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα τι σχέση έχει η απάντηση σου με αυτό που είπα εγώ, ένας Θεός το ξέρει...

 

Ειρήνη, στην πλειοψηφία τους αυτοί είναι που τώρα εξανίστανται με ορμή, οι ίδιοι που τότε σωπαίνανε και, σε μεγάλο βαθμό, συμμετείχαν ή/και υποστήριζαν ή/και ανέχονταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε εδώ την ΕΡΤ!

Παρακουλουθείστε ζωντανά το πρόγραμμα της ΕΡΤ, όπως βγαίνει από το στούντιο στο ραδιομέγαρο της Αγίας Παρασκευής και εκπέμπεται αποκλειστιά στο διαδίκτυο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'ΒΟΜΒΑ''

06/12/2013 - 18:02

  12

 
 

tiepolo-trojan-horse2%20%281%29.jpg

Μήπως οι κύριοι Βενιζέλος και Κουβέλης μας δουλεύουν και προσπαθούν να δείξουν προς τα έξω, για τα λεγόμενα ψηφαλάκια ότι αντιστέκονται; Μάλλον πιάστηκαν αδιάβαστοι, ή μήπως όχι;
 
Η δέσμευση της κυβέρνησης ότι θα κλείσει ή θα συγχωνεύσει οργανισμούς βρίσκεται γραμμένη στο Μνημόνιο το οποίο ρητά προσδιορίζει από πού θα γίνουν οι απολύσεις και θα μειωθεί ο δημόσιος τομέας.
 
 
mnimonio.jpeg

   

 
Η ΑΡΧΗ ΕΓΙΝΕ
Η ΕΡΤ EINAI H AΡΧΗ...
ΤΙ ΕΡΧΕΤΕ ΜΕΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ......
ΜΗΠΩΣ ΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΜΕΝΟ?????
ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΟΤΙ Η GAZPROM ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΠΑ ΗΞΕΡΕ ΚΑΤΙ ????
 
ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΟΙΞΕ ΡΟΥΘΟΥΝΙ....
ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ & ΑΛΛΟΙ ΜΙΣΟΙ ΟΧΙ....
ΕΚΕΙ ΜΑΣ ΚΑΤΑΝΤΙΣΑΝ ΝΑ ΣΤΡΑΦΟΥΜΕ Ο ΕΝΑΣ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟΝ....
ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΤΗΣ ΕΑΣ & ΤΗΣ ΕΛΒΟ....
 
ΠΑΝΤΩΣ ME ΟΤΙ ΜΑΣ ΨΕΚΑΖΟΥΝ ΕΔΩ & ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ -_- -_- -_-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καθίστε ρε παιδιά , πού ήταν οι 3000 εργαζόμενοι της ΕΡΤ όταν απολύθηκε η αδελφή μου , ο φίλος μου , ο γείτονας μου , κτλ .ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΤΑ Α@@@@ΙΑ  ΜΑΣ ΕΙΧΑΝ ΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ , σειρά μας τώρα !

 

Στείλτε δηλώσεις και κόβετε αποδείξεις για να λειτουργεί ο υγιείς ανταγωνισμός .Θα ενημερώσω τον θεοχάρη να αναγράφουμε τηλέφωνο και αριθμός  ΑΠΥ και ποσό στην δήλωση , σε εσάς το λέω που δουλεύεται μαύρα ΛΑΜΟΓΙΑ , ΤΕΛΕΙΩΝΕΤΕ !!!

 

Φίλε forotexnike, κατά την προσωπική μου άποψη, ΑΥΤΑ ΜΑΣ ΦΑΓΑΝ, στο ΕΛλάντα......  Γιατί να ασχοληθώ, αφού δεν ασχολήθηκε και αυτός,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Το ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΜΕΝΟ ΠΡΟ ΠΟΛΛΟΥ,, με το διαίρε και βασίλευε.......και δήθεν ΑΟΡΑΤΟ χρέος μεγάλο,ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ, σαν αυτό ,που φτιάχνεται σε έναν ισολογισμό................ 

Οπότε άξιοι της μοίρας μας , θα είμαστε διαρκώς..................

 

Η ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ,,,,,,,,,,,,,,,Πάλι με ψευτο-διλλήματα , ΧΟΥΝΤΕΣ, ΠΤΩΧΕΥΣΕΙΣ ,θα μας σύρουν σε εκλογές, θα τρομοκρατήσουν γέρους, -νέους- ασχέτους και παιδιά, .............αλλά πλέον την επόμενη μέρα θα είμαστε χωρίς ψωμί-παιδεία-υγεία- και ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ.............Βοήθεια μας μετά αν θα αναγράφεται το ΑΠΥ του μαύρου και του μπανιστηρτζή...

 

Η λύση είναι δυνατή, μόνο αν το συνειδητοποιήσουμε, ΝΩΡΙΣ και δε φοβόμαστε σα ποντικοί,,,,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή όλοι οι λογιστές εδώ μέσα που είναι έτοιμοι να ΑΓΩΝΙΣΤΟΥΝ κατά της ΚΑΤΟΧΗΣ δεν έχουν ανεχθεί ποτέ τη φοροδιαφυγή και την έχουν καταγγείλει όποτε την αντιλήφθηκαν, ώστε τώρα έχουν αγανακτήσει από τους άλλους τους προδότες?

 

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Αυτολογοκρίνομαι συνάδελφε γιατί αν απαντήσω νομίζω ότι θα με παρεξηγήσεις ..... Σε παρακαλώ όμως ξανασκέψου αυτό το επιχείρημα ......

 

Αν θες απάντηση ΄'ομως ....

 

Έχεις εξετάσει ποία τα αίτια της φοροδιαφυγής έτσι ώστε να εξαληφθεί και να δούμε από που εκπορεύεται ή απλά βλέπεις και εσύ τα αποτελέσματα της ???

 

Ανούσια η κουβέντα και τη σταματώ εδώ .... Σαν επιχείρημα είναι ας το πω ευγενικά νηπιακού επιπέδου ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καθίστε ρε παιδιά , πού ήταν οι 3000 εργαζόμενοι της ΕΡΤ όταν απολύθηκε η αδελφή μου , ο φίλος μου , ο γείτονας μου , κτλ .ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΤΑ Α@@@@ΙΑ  ΜΑΣ ΕΙΧΑΝ ΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ , σειρά μας τώρα !

 

Στείλτε δηλώσεις και κόβετε αποδείξεις για να λειτουργεί ο υγιείς ανταγωνισμός .Θα ενημερώσω τον θεοχάρη να αναγράφουμε τηλέφωνο και αριθμός  ΑΠΥ και ποσό στην δήλωση , σε εσάς το λέω που δουλεύεται μαύρα ΛΑΜΟΓΙΑ , ΤΕΛΕΙΩΝΕΤΕ !!!

 

Μόνο ως κακή αίσθηση του χιούμορ το εκλάμβανω διαφορετικά επείδη θίγομαι προσωπικά μπορώ εύκολα να σε στολίσω ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΜΑΣ ΨΕΚΑΖΟΥΝ ΕΔΩ & ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ -_- -_- -_-

 

 

Προφανώς προσωπικα έχω αναπτύξει ένα είδος αυτοάμυνας καί γλιτώνω από τους ψεκασμούς :ph34r:

Ίσως μελετώντας Δαρβίνο να μπορέσω να βρώ μια λογική εξήγηση για αυτό... B)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Γιώργος Κογιάννης, πρώην διευθυντής ειδήσεων της ΕΡΤ , επιτίθεται στον Σίμο Κεδίκογλου, μέσω Twitter. «Ποιος έβαλε τον Λιάτσο στην ΕΡΤ;» τον ρωτά. «Ποιος διόρισε την Ανθή Σαλαγκούδη με 3.500 ευρώ το μήνα;», συνεχίζει.

 

Ιδού τα tweets:

 

Σίμο Κεδ. τον Λιάτσο ποιος τον έβαλε στην ΕΡΤ για να τη μετατρέψει σε Πετρούλα TV;; ΕΣΥ!!.. Ξυπνήστε...

 

Σίμο Κεδ. την Ανθή Σαλ. που δεν μπορούσε να πει ούτε το "καλημέρα" ποιος τη διόρισε με 3500 € το μήνα; ΕΣΥ!!.. Ξυπνήστεεε...

 

Σίμο Κεδ τη Ματίνα Ρέτσα ποιός την έβαλε στην ΕΡΤ με 4000 το μήνα και την έχεις να σηκώνει τα τηλεφωνα στο γραφείο σου;.. Ξυπνήστε!!!...

 

Σίμο Κεδ όταν όλοι είμαστε διμηνήτες συμβασιούχοι ποιός με παρέμβαση του πατέρα του υπέγραψε συμβαση αορίστου χρόνου στην ΕΡΤ; ΕΣΥ! Ξυπνήστε

 


 

 

O Κογιάνης στο ραδιόφωνο είπε συνεχίζοντας το twitt πως ο Σίμος Β. Κεδίκογλου ήταν ο μοναδικός εκείνη την εποχή που υπέγραψε σύμβαση αορίστου χρόνου ώστε μετά να μπορεί να πάρει υποτροφία από την ΕΡΤ και να πάει για μεταπτυχιακές σπουδές στο CNN.

Όταν γύρισε πήγε για δουλειά στο Μεγα με την Κορομηλά.

 

 

Ο Σίμος είναι γιός του Βασίλη Κεδίκογλου βουλευτή και υπουργού του Πασοκ επί Ανδρέα και ξάδελφος του άλλου Κεδίκογλου βουλευτή του Πασοκ (Συμεών Αγγελου Κεδίκογλου)

 

 

Ποιος έφαγε Σίμο λεφτά από την ΕΡΤ και έκανε μεταπτυχιακά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανούσια η κουβέντα και τη σταματώ εδώ .... Σαν επιχείρημα είναι ας το πω ευγενικά νηπιακού επιπέδου ......

 

Απλά έχω κουραστεί πραγματικά από τους "εξοργισμένους" οι οποίοι βλέπουν προδότες, χαφιέδες, πουλημένους και χουντικούς και μιλούν για σχέδια εξόντωσης και εκποίησης της χώρας, όταν όλο το προηγούμενο διάστημα συμμετείχαν στην πορεία προς τον κατήφορο είτε με ενεργή συμμετοχή είτε με ανοχή. Και όπως η σιωπή τους ήταν εκκωφαντική τότε, έτσι εκκωφαντικά φωνάζουν και τώρα και σηκώνονται από τον καναπέ και είναι μπροστά στον αγώνα. Και κατηγορούν τους "άλλους" του καναπέ.

 

Τελοσπάντων, η κουβέντα δεν είναι καθόλου ανούσια, απλά δεν είναι η στιγμή να γίνει τώρα. Σταματώ κι εγώ εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...