Προς το περιεχόμενο

ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΕΛΑΤΩΝ-ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟ 2012


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 350
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καμια επισημη ανακοινωση απο το ΥΟ θα βγει ? αλλιως να αρχισουμε να μετραμε προστιμα...

Βρε δεν πάνε να μαμηοούν τα φασισταριά....τα πρόστιμα στεφάνια για τις κηδείες τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ αυτοί οι κύριοι της ΠΟΦΕΕ.....

 

Πραγματικά έχω πολλές απορίες, θα αναφέρω τις εξής:

Αφού  δε μπορούν, δεν το  'χουν......... γιατί μας παραμυθιάζουν και μας παίρνουν στο λαιμό τους????????

 

Χωρίς να είναι σίγουροι γιατί προβαίνουν σε ανακοινώσεις αυτού του τύπου?????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σκεφτομουν να ριξω ποφεε για την ενοτητα του κλαδου.............δε λεω τι θα παρουν , σεβομαι τους κανονες του φορουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικα απογοητευση...........

 

Δεν ειναι μόνο το πρόστιμο που προσωπικά θα πληρώσω, γιατί ας πρόσεχα να μην μου ξέφευγε θα πείτε. Είναι το οτι κάποιοι πατάνε την δουλειά μας, την ηθική ας και την αξιοπρέπεια μας για τα δικα τους συμφεροντα και τα πολιτικά τους θέλω. 

 

Ειναι γιατί αυτό το γ......... μπ....... που θέλει να λέγεται "ΚΡΑΤΟΣ", ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ. Γιατί όσοι το κυβερνάνε ΒΡΩΜΑΝΕ.

 

ΟΧΙ "ΚΥΡΙΟΙ" ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΓΑΖΕΤΕ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΝ 22/11/13 ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΦΜ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 28/11/13 ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΓΕΝΙΚΟΣ ΝΑ ΤΟΥΙΤΑΡΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΠΟΦΕΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΦΑΝΤΗ!

Μας κοροιδέψατε ολοι μαζι για αλλη μια φορά! ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!

 

ΣΑΠΙΛΑ.

ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΝΕΝΑ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ

ΦΠΑ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ !!!!!

 

ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΩΡΑ !!!!!!

 

 

 

 

ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΤΣΟΥΖΕΙ.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατασταση Εκτακτης Αναγκης.Κοκκινη καρτα στους Εκπροσωπους του κλαδου Λ/Φ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικα απογοητευση...........

 

Δεν ειναι μόνο το πρόστιμο που προσωπικά θα πληρώσω, γιατί ας πρόσεχα να μην μου ξέφευγε θα πείτε. Είναι το οτι κάποιοι πατάνε την δουλειά μας, την ηθική ας και την αξιοπρέπεια μας για τα δικα τους συμφεροντα και τα πολιτικά τους θέλω. 

 

Ειναι γιατί αυτό το γ......... μπ....... που θέλει να λέγεται "ΚΡΑΤΟΣ", ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ. Γιατί όσοι το κυβερνάνε ΒΡΩΜΑΝΕ.

 

ΟΧΙ "ΚΥΡΙΟΙ" ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΓΑΖΕΤΕ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΝ 22/11/13 ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΦΜ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 28/11/13 ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΓΕΝΙΚΟΣ ΝΑ ΤΟΥΙΤΑΡΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΠΟΦΕΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΦΑΝΤΗ!

Μας κοροιδέψατε ολοι μαζι για αλλη μια φορά! ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!

 

ΣΑΠΙΛΑ.

ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ

Μαρία, χθες απαντώντας σε άλλους συναδέλφους έγραψα :

 Ισως θα έπρεπε να ερωτηθεί η ΠΟΦΕΕ από που άντλησε την πληροφορία για άνοιγμα όλων των ΑΦΜ έως 28 Νοέμβρη, την στιγμή που σύμφωνα με σημερινά δημοσιεύματα, το ΥΠΟΙΚ ετοιμάζει τα πρόστιμα των 600 & 900 ευρώ σε όσους δεν υπέβαλαν τις καταστάσεις που έληξαν την 21/11. Και μέχρι αυτή την στιγμή δεν διαβάζω τίποτα για άνοιγμα όλων των ΑΦΜ, ενώ σε λίγο λήγει η προθεσμία για τα ΑΦΜ έως το 9 και έληξε η παραλαβή των αντίστοιχων Ισοζυγίων από τις Δ.Ο.Υ..

Μου κάνει εντύπωση η βεβαιότητα της ανακοίνωσης της Ομοσπονδίας, που εύχομαι να επαληθευθεί, διαφορετικά ένας δρόμος μένει: Της παραδοχής του λάθους και της παραίτησης...

Και κατηγορήθηκα από τον συνάδελφο COSTAS για άδικη επίθεση και έλλειψη εγκράτειας, και μάλιστα μου ζήτησε την δική μου παραίτηση , αν δοθεί η παράταση. Απάντησα σήμερα πάλι, δεν την επαναλαμβάνω εδώ, αλλά επιμένω στα παραπάνω. Μιλάω πάντα για την σοβαρότητα της ανακοίνωσης της Ομοσπονδίας και την διασταύρωση της πληροφορίας. Τώρα , αν όπως παραπάνω κάποιοι συνάδελφοι το θεωρούν προεκλογικό τερτίπι, δεν θέλω να μιλήσω για Μαυρογιαλούρους. Απλά περιμένω και εγώ , σαν απλός συνάδελφος, από τους ηγέτες μας μια υπεύθυνη και σοβαρή απάντηση γιατί και πως φθάσαμε εδώ. Θυμάμαι ότι συνέβη το ίδιο με τις δηλώσεις μετά τις 2/9 που έδωσαν ουσιαστικά προθεσμία, έπειτα από δυο μήνες και που τέλειωσε χθες. Και τότε με προτροπή της ΠΟΦΕΕ αρκετοί συνάδελφοι δεν περιέλαβαν τον 049, γιατί ήταν "παγίδα". Τα αποτελέσματα γνωστά... 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που γινεται ειναι αλητεια και τρομοκρατια . Να πληρώσουμε προστίματα για το τίποτα . Παίζουν με τις ζώες μας , μα το Θεο ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τότε τί ακριβώς έστειλε ο κύριος Θεοχάρης στις 17 Νοεμβρίου?

 

 

Έχουμε πρόβλημα με τις καταστάσεις ΚΕΠΥΟ, με την ημερομηνία.Θα λυθεί σήμερα?

 

@Raniaa1984 το έστειλα.

 
 
Ακόμα και να βιάστηκε η ΠΟΦΕΕ να βγάλει την ανακοίνωση,  
 
γιατί δεν πρέπει να είναι είδηση η παραδοχή του Θεοχάρη πως έστειλε την παράταση,  
 
που μάλιστα την επόμενη μέρα γράφει..  
 
  1. Ρε γατάκια @Missirlou @golfari καμιά παράταση δεν θα ζητήσετε για Συγκ.Τιμ. από τον @htheoharis; #peftw_apo_ta_synefa :-Ρ

     
     
    9:14 ΠΜ - 18 Νοε 13 από Ελλάς · Λεπτομέρειες
  2. @diama15 Δεν παρακολουθείς το tl μου! @Missirlou @golfari

     
    κάποιοι θέλουν να πάρουμε την ποφεε με τις ντομάτες είναι ολοφάνερο.
    το γεγονός πως δεν δίνουν λύση  μετά το όλο φιάσκο,το επιβεβαιώνει.
     Ποιος σοβαρός υπουργός ή όποιος τέλος πάντων,δεν θα έδινε λύση σε μια τέτοια κατάσταση?   
     
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει μπλοκαρει ο υπουργος την αποφαση , προσπαθουνε....

 

να δειτε που στο τελος θα τα καταφερουν ....για το καλο μας.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να καταλάβω γιατί μου αγχώνεσαι ???   :wub:

 

Καθολου......που το ειδες? 

 

απλα παρακολουθω με μεγαλο ενδιαφερον....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε πάλι τα ίδια με τους λογιστές.

 

Αυτή τη φορά σε διαφορετικό θέμα ... και κάθε φορά που θα προκύπτει κάτι αντίστοιχο ... πάλι τα ίδια θα έχουμε.

 

Το παιχνίδι χάθηκε φέτος το καλοκαίρι , τώρα "είναι αργά για δάκρυα Στέλλα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...........τώρα "είναι αργά για δάκρυα Στέλλα".

 

 

παραμεγαλωσε και η Στελλα...

 

οταν την τραγουδουσαμε ηταν  " νωρις για δακρυα Στελλα "...  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε πάλι τα ίδια με τους λογιστές.

 

Αυτή τη φορά σε διαφορετικό θέμα ... και κάθε φορά που θα προκύπτει κάτι αντίστοιχο ... πάλι τα ίδια θα έχουμε.

 

Το παιχνίδι χάθηκε φέτος το καλοκαίρι , τώρα "είναι αργά για δάκρυα Στέλλα".

 

Επιστροφή στη βάση ,μια από τα ιδια ,μου θυμίζει το καλοκαίρι με τις δηλώσεις

Μου έχουν μείνει 2 συγκεντρωτικές  με αξία πάνω από  15.000 ευρω τις οποίες πραγματικά θα τις είχα στείλει αν δεν είχα δει την ανακοίνωση της ΠΟΦΕΕ( όχι ότι δεν εχω καμιά ευθηνή εγω ,αλλά θα καθόμουν το ΣΚ  και τις είχα στείλει  πραγματικά)

Το θεμα είναι τώρα τι κάνουμε ,να στέλλουμε όλοι μέσω twiter  στον Θεοχάρη  παράκληση για παράταση που ουτε καν παράταση δεν είναι  ?( κάτι μου θυμίζει αυτό αλλά το καλοκαίρι  από ότι είδατε είχε και αποτέλεσμα  )η  να φάμε το ξύλο και τα πρόστιμα και τα κεφάλια μέσα

Παντός  παιδιά εγω θελω να αλλάξω επάγγελμα δεν τι παλεύω άλλο ,χαρίζω τους πελάτες  μου ( έτσι και αλλιώς δεν με πληρώνουν )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ την πάτησα με την ανακοίνωση της ΠΟΦΕΕ και σήμερα που πήγα να τις στείλω βρήκα το σύστημα κλειδωμένο! Καλά να πάθω κι εγώ που πιστεύω λόγια του αέρα αλλά ... ακόμα κάνω δηλώσεις ξεχασμένων ... αιτήσεις Α21 και αιτήσεις για το επίδομα θέρμανσης, χωρίς φυσικά να πληρώνομαι και τώρα καλούμαι να πληρώσω και πρόστιμα για χάρη της ΠΟΦΕΕ. Κάποιος από τους admin μήπως γνωρίζει κάτι παραπάνω μπας και γλιτώσουμε το εγκεφαλικό;;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ φταίω που ενώ θα τα έστελνα είδα την ανακοίνωση και έδωσα σε ΑΠΔ προτεραιότητα

 

Δεν ξέρω τι να πω ....Δε ξέρω........

 

Άντε πάλι να είμαστε στα πρόθυρα εγκεφαλικού

 

Τι να κάνουμε???? Απελπίστηκα πια....

 

Μην ανησυχείτε τουλάχιστον αν ξεχάσουμε κάποιον εργαζόμενο σε ΑΠΔ το πρόστιμο είναι μόνο 10.550 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπουμε εικόνες από το κοντινό μέλλον. Απλά τότε θα έχει χαθεί κάθε ελπίδα...

 

Αφιρωμένο στις ξεχασμένες συγκεντρωτικές.

 

http://www.youtube.com/watch?v=kqVeDuZR2_8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρρυ νόμιζα ότι το ειχα συμπεριλάβει:

 

http://www.toxrima.gr/prostima-mechri-900-evro-gia-osous-den-ipevalan-sigkentrotikes-pelaton-promithefton/

Απαράδεκτο δημοσιευμα ,ας βγει έστω κ ένας να μας πει αν έχει επιβληθεί τέτοιο πρόστιμο . Οι είδησεις που κυκλοφορούν στο ιντερνετ και στο επάγγελμα μας είναι πολλές φορές σκόπιμα λανθασμένες . Απορώ που κανεις δεν λέει τπτ κ δεν αντιδρα .Η μόνη αλήθεια είναι ότι  μας ψεκάζουν.

 Όσο για την παράταση να κάνετε υπομονή  ,Γκοντ σειβ δε ακαουνταντς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...