Προς το περιεχόμενο

Μέχρι πότε θέλετε να πάρει παράταση η υποβολή δηλώσεων φυσικών προσώπων (για να γελάσουμε και λίγο)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνάδελφοι επειδή εγώ ξεκίνησα το θέμα , θα έλεγα οτι μια λογική ημερομηνία ειναι η 31/10.


 


Το συστημα θα ανοιγε Φεβρουαριο και θα εμενε ανοιχτο μεχρι τελη Ιουνιου δηλαδη 5 μηνακια.


Ανοιξε τελη Μαιου και δουλεύει με δόσεις αρα και χουβαρδας είμαι που λέω 31/10.


 


Βασικα αυτο που με ανησυχει ειναι οτι θελω μετα απο 1 χρονο να παω και λιγες διακοπες και βλεπω το ονειρο να γκρεμιζεται. Τα κλασσικα θα γινουν , θα μας πανε πιπ.... κωλ....  μεχρι 30/6 απογευμα και θα δωσουν μια παραταση 15 ημερων οπου και παλι θα μας πανε κωλ....ντζα και θα δωσουν μεχρι 31/7 και ουτω καθ εξης.......χαχαχαχαχαχαχαχα.


Απο την αλλη δεν θλεω να χασω και τον πελατη επειδη θα ειμαι διακοπες ουτε ειναι σωστο απεναντι σε αυτους που μας εμπιστευονται (ετσι τους βλεπω τους φορολογουμενους της της περιοδου) να τους κρεμασω για να παω διακοπες ενω αυτοι θα εχουν αγχος τι θα γινει με την δηλωση .


 


Ελευθερα εκφραστειτε και βγαλτε τα σωψυχα σας


 


 


Πραγματικα τι ψυχανεμιζεστε? 


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλώσεις φυσικών προσώπων???

Τι είναι αυτο???

Άσε να έρθει ο Σεπέμβρης,να επιστρέψουμε από διακοπές,να ανοίξουν τα σχολεία,να έχει έρθει η αάπτυξη(να έχουν βγάλει και καμία οδηγία) και βλέπουμε.Χαλαρά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμια παραταση

 

κι οσοι προλαβαν  την εκαναν

 

ας τα βρουν οι πολιτες με το κρατος

 

ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Συνάδελφοι επειδή εγώ ξεκίνησα το θέμα , θα έλεγα οτι μια λογική ημερομηνία ειναι η 31/10.

 

Το συστημα θα ανοιγε Φεβρουαριο και θα εμενε ανοιχτο μεχρι τελη Ιουνιου δηλαδη 5 μηνακια.

Ανοιξε τελη Μαιου και δουλεύει με δόσεις αρα και χουβαρδας είμαι που λέω 31/10.

 

Βασικα αυτο που με ανησυχει ειναι οτι θελω μετα απο 1 χρονο να παω και λιγες διακοπες και βλεπω το ονειρο να γκρεμιζεται. Τα κλασσικα θα γινουν , θα μας πανε πιπ.... κωλ....  μεχρι 30/6 απογευμα και θα δωσουν μια παραταση 15 ημερων οπου και παλι θα μας πανε κωλ....ντζα και θα δωσουν μεχρι 31/7 και ουτω καθ εξης.......χαχαχαχαχαχαχαχα.

Απο την αλλη δεν θλεω να χασω και τον πελατη επειδη θα ειμαι διακοπες ουτε ειναι σωστο απεναντι σε αυτους που μας εμπιστευονται (ετσι τους βλεπω τους φορολογουμενους της της περιοδου) να τους κρεμασω για να παω διακοπες ενω αυτοι θα εχουν αγχος τι θα γινει με την δηλωση .

 

Ελευθερα εκφραστειτε και βγαλτε τα σωψυχα σας

 

 

Πραγματικα τι ψυχανεμιζεστε? 

 

σε συζητηση με υπαλληλο της εφοριας, ο συναδελφος του απο τα κεντρικα του υπουργειου του πε για καλον οκτωβρη..!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα ήθελα να έκλεινε τώρα το σύστημα (που είναι κλειστό).Να άνοιγε όταν όλοι οι συνταξιούχοι είχαν ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ τους τις βεβαιώσεις, όταν είχαν ανακοινωθεί οι διευκρινήσεις με τους τόκους και όταν θα είμαστε σίγουροι ότι δεν θα σκαρφιστούν κάτι καινούριο αυτήν την περίοδο.Μετά θα έπρεπε λογικά να παραμείνει ανοικτό για 4 μήνες.

Αυτό που γίνεται τώρα , να έχουν οι μισοί τις βεβαιώσεις και οι άλλοι μισοί να έρχονται  ή να τηλεφωνούν και να αγωνιούν που οι δηλώσεις είναι μέχρι τις 30/6 , το ΙΚΑ να κάνει λάθη, το ΝΑΤ να είναι συνέχεια εκτός σύνδεσης, κλπ, κλπ δεν λέγεται περίοδος υποβολής δηλώσεων, κάπως αλλιώς λέγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι θα δώσουν 30/08 το πολύ όμως...

30/8????????????????????????????????

 

ΕΓΩ ΠΕΡΣΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑ 4/8 ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΤΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ ΜΕΧΡΙ 30/9!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω να πάει μετά τα Χριστούγεννα, για να μην αγχώνεται ο Στέλιος, η Μαρία και οι υπόλοιποι συνάδελφοι με τις δηλώσεις τους, όταν θα είμαστε all together στη Γαλλική Πολυνησία!!!

 

 

 

bora-bora-tahiti-french-polynesia.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι 31/8 πιστεύω ότι θα πάει (τουλάχιστον) μιας και το σύστημα μπάζει από παντού. Το θέμα είναι ότι τις παρατάσεις θα μας τις δίνουν με το σταγονόμετρο και θα είμαστε μόνιμα με την ψυχή στο στόμα. Και γω θέλω-κυρίως φέτος που μου τύχαν πολλά-να κάνω διακοπές. Όχι σε νησί ή κάτι παρόμοιο μιας και δεν υπάρχουν λεφτα αλλά να χαλαρώσω σπίτι μου. Δεν το βλέπω όμως με τα μπάζα που έχουμε μπλέξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως θέλω να τελειώνω μέχρι 31/7 το πολύ... γιατί πρέπει να είμαστε υποχρεομένοι να σκάμε μέσα στα γραφεία καλοκαιριάτικα...?

 

και ούτε θα μπορούσα να κλείσω ενδιάμεσα εάν δοθεί μέχρι 30/8 ή 30/9..

 

θέλω τον Αύγουστο να κάτσω σπίτι μου, να δω τα παιδιά μου, να ποτίσω τα λουλούδια μου, ...πολλά ζητάω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω να πάει μετά τα Χριστούγεννα, για να μην αγχώνεται ο Στέλιος, η Μαρία και οι υπόλοιποι συνάδελφοι με τις δηλώσεις τους, όταν θα είμαστε all together στη Γαλλική Πολυνησία!!!

 

 

 

bora-bora-tahiti-french-polynesia.jpg

 

Μπράβο Νατάσα που μας σκέφτεσαι και μας προσέχεις !!!  :wub:

 

Εμείς να δεις τι θα κάνουμε ... θα τρέχουμε πανικόβλητοι για γάλατα και pampers !!!  ;)  :)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως θέλω να τελειώνω μέχρι 31/7 το πολύ... γιατί πρέπει να είμαστε υποχρεομένοι να σκάμε μέσα στα γραφεία καλοκαιριάτικα...?

 

και ούτε θα μπορούσα να κλείσω ενδιάμεσα εάν δοθεί μέχρι 30/8 ή 30/9..

 

θέλω τον Αύγουστο να κάτσω σπίτι μου, να δω τα παιδιά μου, να ποτίσω τα λουλούδια μου, ...πολλά ζητάω??

 

 

Συγνώμη Σοφάκι αλλά ...

 

ποιον ρώτησες που έκανες παιδιά ???  :blink:

 

έχεις και κήπο ....  :huh:

 

 

Τι να πει κανείς με το θράσος των σημερινών νέων !?!?!?!?  :angry:

 

τσ τσ τσ τσ τς ...  :P  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

έχεις και κήπο ....  :huh:

 

 

 

και κήπο και μπαξέ!!! :P  :D

 

στείλε διεύθυνση με p.m. να σου στείλω ντοματούλα πρώτης τάξης ;)  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κήπο και μπαξέ!!! :P  :D

 

στείλε διεύθυνση με p.m. να σου στείλω ντοματούλα πρώτης τάξης ;)  :)

ποσο παει το κιλο? η αν θες καλυτερα ανταλλαφη με λαδι...!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο παει το κιλο? η αν θες καλυτερα ανταλλαφη με λαδι...!!!

δεν το πουλάω το ζαρζαβάτι Τάσο, είναι για ιδία χρήση.. ;)

τώρα για ανταλλαγή, θέλω, αλλά πόσα κιλά ντομάτες και πιπέρια να σου στείλω για να πατσίσουμε? νταλίκα? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κήπο και μπαξέ!!! :P  :D

 

στείλε διεύθυνση με p.m. να σου στείλω ντοματούλα πρώτης τάξης ;)  :)

 

Σοφάκι 

 

να σου στείλω διεύθυνση κι όταν με το καλό κατέβεις Αθήνα να έρθεις να τα πούμε από κοντά.

 

Ευχαριστώ πολύ για την προσφορά σου, αλλά αν και Αθήνα (άκρη όμως)

έχουμε κι εμείς παραγωγή ντομάτας, πιπεριάς, μελιτζάνας και σχετικών

καθώς και βερίκοκων, κερασιών, λεμονιών κλπ  (για ιδία χρήση).

 

Τώρα που το σκέφτομαι, μήπως να αλλάξουμε επάγγελμα ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω σιχαθεί τις παρατάσεις..

 

30/6 και όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε.. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω Μαρία, δεν είναι καθόλου άσχημη ιδέα...

 

και μεις καλέ έχουμε τα δεντράκια μας!

 

Τάσοο, μπορούμε ξέρεις να κάνουμε μια άλλη ανταλλαγή, εσύ λάδι, εγώ μαρμελαδίτσα σπιτική και βιολογική!!

 

Γειά σου Δημήτρη..

 

καλό βράδυ σε όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΙΑ ΝΙΚΗ.......

ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΜΠΙΠ...... ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΝΤΥΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΟΥΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ....ΠΑΛΙ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΤΗΝ ΦΑΜΕ...ΤΙ ΜΠΟΡΔΕΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ.....ΛΕΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΧΩΡΑ.....

ΔΕΝ ΓΑΜ.....ΤΑΙ ΚΑΙ Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΜΑΖΙ....ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝΕ ΣΚΙΣΕΙ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΕ ΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΥΤΕ ΕΜΑΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΘΡΑΣΣΟΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ....ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΟΚΟΥΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΩΝ ΓΙΑ  ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΕΚΝΩΝ ΓΙΑ ΤΟ Ε9 ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΠΑΡΟΧΗΣ ΤΗΣ ΔΕΗ ΓΙΑ ΤΑ ΑΜΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΤΟ ΚΩΛΟΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟ

ΑΝΟΙΞΑΝΕ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΔΕΚΑ ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΜΕΡΕΣ....ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΙΣΔΙΑΣΤΑΤΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΕΧΟΥΝΕ ΦΟΡΤΩΣΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΥΟ ΩΡΕΣ ΣΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΨΥΧΑΝΑΛΥΣΗ....ΜΕ ΚΟΙΤΑΖΟΥΝ ΣΑΝ ΘΕΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΞΕΡΩ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΡΙΟ....ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΚΑΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ΑΣ ΠΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΥΝΧΩΡΕΣΕΙ ΤΙΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΤΟΥΣ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΛΑΟΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31/08 σίγουρα αλλά γιατί να μην μπορώ να επιλέξω ΕΓΩ πως θα οργανώσω το χρόνο μου, το κερατό μου.

 

Πρέπει να περιμένω να πάρει μπροστά κάθε λογής δημόσια υπηρεσία για να μπορέσω να ξεκινήσω τη δουλειά μου;

 

Μετά πρέπει να περιμένω να πάρει μπροστά κάθε λογής ηλεκτρονική δημόσια υπηρεσία για να μπορέσω να τα υποβάλλω;

 

Αι σιχτήρ πια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...