Προς το περιεχόμενο

ΚΩΔΙΚΟΙ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΣΤΟ TAXIS ΠΕΛΑΤΗ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΕΙ ΛΟΓΙΣΤΗ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια απορια εχω....

 

συναδελφος λογιστης δεν μου παραδιδει για πελατη του και λεω οτι σωστα το κανει

ας παραδωσει στον πελατη του με μια τυπικη διαδικασια και τελειωσε.....

του ζητησα κωδικους προσβασης και σωστα δεν τους εδωσε σε μενα !!!!! αν και ειχε εντολη

απο τον πρωην πελατη του .ΤΟ θεμα ειναι οτι δεν δινει τους κωδικους ουτε στον πρωην πελατη του

και του ειπε να πεις στον λογιστη να σου φτιαξει νεους .....ελα που εχει παρει και τον

κλειδαριθμο.ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΑΚΑΣΙΑ ΤΗς ΕΠΑΝΕΓΓΡΑΦΗς?????????

 

Απαραδεκτα πραγματα μεταξυ συναδελφων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια απορια εχω....

 

συναδελφος λογιστης δεν μου παραδιδει για πελατη του και λεω οτι σωστα το κανει

ας παραδωσει στον πελατη του με μια τυπικη διαδικασια και τελειωσε.....

του ζητησα κωδικους προσβασης και σωστα δεν τους εδωσε σε μενα !!!!! αν και ειχε εντολη

απο τον πρωην πελατη του .ΤΟ θεμα ειναι οτι δεν δινει τους κωδικους ουτε στον πρωην πελατη του

και του ειπε να πεις στον λογιστη να σου φτιαξει νεους .....ελα που εχει παρει και τον

κλειδαριθμο.ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΑΚΑΣΙΑ ΤΗς ΕΠΑΝΕΓΓΡΑΦΗς?????????

 

Απαραδεκτα πραγματα μεταξυ συναδελφων

Μήπως τον έχει φεσώσει; Για ερεύνησέ το λίγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον τον έχει φεσώσει και μάλλον εσύ είσαι ο επόμενος με φούντα φέσι :), γι'αυτό ψάξτο καλά πριν τον αναλάβεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως τον έχει φεσώσει; Για ερεύνησέ το λίγο...

 

Ακριβώς!!

Ρώτησε τον προηγούμενο λογιστή αν ισχύει κάτι τέτοιο μήπως τα .......φαινόμενα απατούν και μετά το ίδιο πρόβλημα θα αντιμετωπίσεις και συ!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΗΡΘΕ ΠΕΛΑΤΗΣ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΗΘΕΛΕ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ Η ΞΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ .

 

Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΒΓΑΛΕ ΝΕΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΤΟ E-MAIL  ΤΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ

 

ΚΑΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ. ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΤΑ ΞΑΔΕΡΦΙΑ , ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ

 

ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΝΕΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην επανεγγραφή δεν ζητά να δηλώσουν νεο e-mail οπότε μένει του γραφείου και ποτέ δεν τον διαγράφουν και σου έρχονται μετά όλα τα μηνύματα που τους αφορούν και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι γίνεται όταν κλικάρουμε "απενεργοποίηση λογαριασμού".

Το πιο σωστό νομίζω είναι να ζητήσουμε το mail του επόμενου συναδέλφου και να αλλάξουμε μόνοι μας

τα στοιχεία.Μετά μπορούμε να δώσουμε τους κωδικούς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή , πριν δώσουμε τους κωδικούς ας διαγράψουμε το mail του γραφείου μας από τα στοιχεία του πελάτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ  χάσει αμέτρητες ώρες στο μητρώο για να βγάλω κλειδαρίθμους για τους πελάτες και το έκανα σαν παροχή του γραφείου. Οταν έρχεται νεος πελάτης πάλι παω και του βγάζω νεο κλειδάριθμο. Το ίδιο να κάνει και ο επόμενος από μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπική γνώμη μου είναι ότι μεταξύ των συναδέλφων θα πρέπει να υπάρχει συνεννόηση (υπάρχουν περιπτώσεις που υπάρχουν οφειλές στον προηγούμενο λογιστή κτλ τα οποία είναι πολύ σημαντικά ζητήματα),όμως για μένα συνάδελφοι δεν πρέπει να ξεχνάμε και το γεγονός ότι τα αντίγραφα των δηλώσεων, οι κλειδάριθμοι και οτιδήποτε άλλο είναι ιδιοκτησία και περιουσία των φορολογουμένων, στα γραφεία μας τα κρατάμε για να διευκολύνουμε την δική μας παροχή υπηρεσιών προς αυτούς.Πως σας φαίνεται όταν ένας δημόσιος υπάλληλος οικειοποιείται το φωτοτυπικό της υπηρεσίας που δουλεύει,ενώ είναι δημόσια περιουσία.Νομίζω ότι με λίγη καλή θέληση από όλες τις πλευρές τα ζητήματα αυτά θα πρέπει να ξεπερνιούνται και να μην μας δημιουργούν περαιτέρω προβληματισμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την ταπεινή μου άποψη ο νέος λογιστής καλύτερα να κάνει επανεγγραφή για έκδοση νέου κλειδαρίθμου γιατί δεν ξέρεις ποτέ το μέλλον τι επιφυλάσσει....τόσο για τον νέο όσο και για τον παλιό λογιστή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι κωδικοί ανήκουν στον φορολογούμενο 

 

μας τους παραχώρησε για να διεκπεραιώνουμε τις δικές του φορολογικές υποχρεώσεις

 

αν δεν μας πληρώνει σταματάμε να τον εξυπηρετούμε

 

αλλά δεν έχουμε κανένα μα κανένα δικαίωμα να κρατάμε τους κωδικούς του (όπως και κάθε τι άλλο δικό του) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινω [email protected]. Μολις το δοκιμασα και το παιρνει :-)

 

Το οτι θα πάρει ότι του βάλεις είναι το ένα θέμα.

 

Το σημαντικότερο είναι οτι μόλις θα αποσταλεί μια ειδοποίηση στο νέο e-mail και γυρίσει μήνυμα μη εύρεσης διευθύνσεως, τότε ΑΥΤΟΜΑΤΑ γυρνά το e-mail στο προηγούμενο δηλωθέν.

 

There4 ήττα φρομ δε λοκερρουμ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/13969

 

Σημαντική είδηση για τον κλάδο είναι το γεγονός ότι ο κος Τσαβδάρης αποδέχθηκε δύο προτάσεις της Ε.Φ.Ε.Ε.Α. και δεσμεύθηκε για την υλοποίησή τους :

- Την προσωπική ενημέρωση του Λ/Φ μετά το πέρας των δηλώσεων, με αποστολή στο e-mail του, κατάστασης με τις υποβληθείσες δηλώσεις που θα καλείται να επιβεβαιώσει.. Το συγκεκριμένο επίμαχο ζήτημα απασχολεί από πέρυσι τον κλάδο για τη διασφάλιση από φαινόμενα υποκλοπής και υποβολής δηλώσεων από τρίτους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι θα πάρει ότι του βάλεις είναι το ένα θέμα.

 

Το σημαντικότερο είναι οτι μόλις θα αποσταλεί μια ειδοποίηση στο νέο e-mail και γυρίσει μήνυμα μη εύρεσης διευθύνσεως, τότε ΑΥΤΟΜΑΤΑ γυρνά το e-mail στο προηγούμενο δηλωθέν.

 

There4 ήττα φρομ δε λοκερρουμ....

 

 

Τσεκαρισμενο αυτο?

Αν ειναι ετσι να φτιαξω ενα ''κουβα'' skoupidiatoutaxis@gmail να το χουμε για την περιπτωση. Σιγα μη φαμε ηττα απο το λακερδορουμ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σας,

Σήμερα θέλω να σας πώ κάτι που μ’ εκανε να αισθανθώ πολύ ηλίθια…

Είμαι λογίστρια στον ιδιωτικό τομέα και κάθε χρόνο κάνω κάποιες δηλώσεις δωρεάν σε συγγενείς και φίλους .  Φέτος μου ζήτησε και η αλλοδαπή που έρχεται και μου κάνει τις δουλειές, να κάνω τη δική της. Αποδείξεις δεν είχε. Οταν της ζήτησα αποδείξεις , δέστε απάντηση που πήρα : «Στο λογιστή που την κάναμε, όπως και όλοι οι δικοί μας, δεν δίναμε αποδείξεις, είχε αυτός δικές του και τον πληρώναμε € 20,00. Όταν όμως η δήλωση ήταν να πληρώσουμε, του δίναμε € 40,00 και την έβγαζε μηδενική !  Και για να ολοκληρώσω, τελικά δεν μπόρεσα να την υποβάλλω γιατί «ο συνάδερφος»  τους είχε δώσει λάθος κωδικούς για το taxis .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις κόψεις τις τσάμπα δηλώσεις, θα δεις πόσοι είναι σωστοί "συγγεγνείς" και "φίλοι". Διδάγματα ζωής.

Προσωπικά, το ξέκοψα αυτό το τροπάρι στον πρώτο φίλο μου που μου το ζήτησε και δεν τόλμησε να το ξαναζητήσει κανείς.

 

Υποθέτω οτι έχουν και απαιτήσεις οι παραπάνω συγγενείς και φίλοι... Και αν ξεχάσεις κάποιον από αυτούς, να δείς που "Θα γίνει μεγάλο πατιρντί σε λέω, μεγάλο πατιρντί".

 

Πάντως θα είχε μεγάλη πλάκα να δεις και την "απόδειξη" του άλλου λογιστή, που μάλλον για 865 Τ.ΕΝ.ΕΦ. τον κόβω ;) , οπότε ψάχνεις για την πουλάδα του. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...