Προς το περιεχόμενο

Ε.Φ.Ε.Ε.Θ. - Αίτημα για παράταση δημοσίευσης ισολογισμών και υποβολής οικονομικών καταστάσεων Α.Ε. & Ε.Π.Ε.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τα υπόλοιπα λέω ότι πρέπει να περιμένουμε την τροπολογία.

Εάν θες την γνώμη μου Θεωρώ ότι όλες οι προθεσμίες πρέπει να τηρηθούν (σύνταξη οικονομικών καταστάσεων , ανάρτησή τους σε ιστοσελίδα ή δημοσίευση σε εφημερίδα έως την 10η Ιουνίου) .

Και μόνο η αποστολή στο ΓΕΜΗ των παραπάνω δικαιολογητικών θα παραταθεί .

Θα πρέπει κατά την γνώμη μου η τροπολογία να αλλάξει την διάταξη στο άρθρο 232 του 4072/2012

"Προθεσμίες που συνδέονται με δημοσίευση σε άλλα έντυπα μέσα εκτός από το ΦΕΚ/ΤΑΕ-ΕΠΕ και Γ.Ε.ΜΗ. λογίζεται ότι εκκινούν ή λήγουν από την ημέρα που η εταιρεία ανακοίνωσε στο οικείο μητρώο την ανάρτηση στην ιστοσελίδα."

αλλιώς θα μπλέξουμε .

Εν τέλει δεν γνωρίζω τι έχει στο μυαλό του το Υπ.Ανάπτυξης .

Αγαπητέ Κώστα, συγνώμη αν δεν καταλαβαίνω κάποια πράγματα στα οποία επανέρχομαι. Γράφεις ότι "Θεωρώ ότι όλες οι προθεσμίες πρέπει να τηρηθούν (σύνταξη οικονομικών καταστάσεων , ανάρτησή τους σε ιστοσελίδα ή δημοσίευση σε εφημερίδα έως την 10η Ιουνίου)". Μα τότε ποιο το νόημα της παράτασης, αφού δόθηκε λόγω της 1061 και της 1125, που δίνει το δικαίωμα σύνταξης του Ισολογισμού μέχρι την 28/6/2013, κατά παράταση. Πως θα αναρτηθούν οι οικον.καταστάσεις μέχρι την 10/6, αφού δεν θα έχουν συνταχθεί; Τι φαύλος κύκλος είναι αυτός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχάς  επαναλαμβάνω ότι αυτά που γράφω είναι προσωπική μου άποψη .

Δεύτερον,  Δεν νομίζω ότι η παράταση δόθηκε για λόγω της 106 ή της 1125 (δεν μένει παρά να το δούμε) (όμως η ανακοίνωση γράφει για πρόστιμα)

Σαφώς μπορεί και να κάνω λάθος , αλλά επαναλαμβάνω αυτή είναι η προσωπική μου άποψη , και απλά και εγώ όπως και εσύ θα περιμένουμε την τροπολογία .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράταση ενός μηνός για τη δημοσίευση ισολογισμών στο ΓΕΜΗ

Τροπολογία που κατατέθηκε χθες από το υπουργείο Ανάπτυξης στο νομοσχέδιο για τη ρύθμιση των ενυπόθηκων δανείων δίνει παράταση ενός μηνός για τη δημοσίευση των οικονομικών καταστάσεων των επιχειρήσεων στο Γενικό Εμπορικό Μητρώο (ΓΕΜΗ). Η τροπολογία προβλέπει ότι οι επιχειρήσεις έχουν τη δυνατότητα να δημοσιεύσουν τους ισολογισμούς τους στο ΓΕΜΗ μέχρι τις 10 Ιουλίου 2013, αντί της 10ης Ιουνίου 2013. Μετά, βεβαίως, τη 10η Ιουλίου 2013, θα επιβάλλονται στις επιχειρήσεις που δεν τήρησαν την υποχρέωση δημοσίευσης τα προβλεπόμενα από τον νόμο πρόστιμα. Ο νόμος προβλέπει ακόμη ότι εάν δεν τηρηθούν οι προθεσμίες, η απόφαση έγκρισης του ισολογισμού καθίσταται ακυρώσιμη. Υπενθυμίζεται ότι βάσει των αλλαγών που έγιναν στη σχετική νομοθεσία για τη δημοσίευση των ισολογισμών το 2012 δεν υφίσταται πλέον υποχρέωση δημοσίευσής τους στα έντυπα ΜΜΕ. Πέρα από το ΓΕΜΗ και την Εφημερίδα της Κυβερνήσεως, οι επιχειρήσεις μπορούν να δημοσιεύουν τους ισολογισμούς τους στην ιστοσελίδα τους και μόνο σε περίπτωση που δεν διαθέτουν τέτοια, τους δημοσιεύουν σε μια ημερήσια οικονομική εφημερίδα πανελλαδικής κυκλοφορίας.

Η παράταση κρίθηκε σκόπιμο να χορηγηθεί, καθώς υπήρχε σχετικό αίτημα από τα επιμελητήρια, αλλά και από τον κλάδο των φοροτεχνικών. Οπως είχαν επισημάνει οι φοροτεχνικοί, το γεγονός ότι δόθηκε πριν από μερικές ημέρες παράταση από το υπουργείο Οικονομικών για τη σύνταξη των ισολογισμών της χρήσης 2012 και την υποβολή δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος Α.Ε. & ΕΠΕ έως και τις 28/6/2013, οι εταιρείες αυτές, οι οποίες είναι η πλειοψηφία, αδυνατούσαν να υποβάλουν για έγκριση οικονομικές καταστάσεις και να δημοσιεύσουν τους ισολογισμούς με τα σχετικά πιστοποιητικά μέχρι 10/6/2013.

 

απο καθημερινη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παράταση ενός μηνός για τη δημοσίευση ισολογισμών στο ΓΕΜΗ

Τροπολογία που κατατέθηκε χθες από το υπουργείο Ανάπτυξης στο νομοσχέδιο για τη ρύθμιση των ενυπόθηκων δανείων δίνει παράταση ενός μηνός για τη δημοσίευση των οικονομικών καταστάσεων των επιχειρήσεων στο Γενικό Εμπορικό Μητρώο (ΓΕΜΗ). Η τροπολογία προβλέπει ότι οι επιχειρήσεις έχουν τη δυνατότητα να δημοσιεύσουν τους ισολογισμούς τους στο ΓΕΜΗ μέχρι τις 10 Ιουλίου 2013, αντί της 10ης Ιουνίου 2013. Μετά, βεβαίως, τη 10η Ιουλίου 2013, θα επιβάλλονται στις επιχειρήσεις που δεν τήρησαν την υποχρέωση δημοσίευσης τα προβλεπόμενα από τον νόμο πρόστιμα. Ο νόμος προβλέπει ακόμη ότι εάν δεν τηρηθούν οι προθεσμίες, η απόφαση έγκρισης του ισολογισμού καθίσταται ακυρώσιμη. Υπενθυμίζεται ότι βάσει των αλλαγών που έγιναν στη σχετική νομοθεσία για τη δημοσίευση των ισολογισμών το 2012 δεν υφίσταται πλέον υποχρέωση δημοσίευσής τους στα έντυπα ΜΜΕ. Πέρα από το ΓΕΜΗ και την Εφημερίδα της Κυβερνήσεως, οι επιχειρήσεις μπορούν να δημοσιεύουν τους ισολογισμούς τους στην ιστοσελίδα τους και μόνο σε περίπτωση που δεν διαθέτουν τέτοια, τους δημοσιεύουν σε μια ημερήσια οικονομική εφημερίδα πανελλαδικής κυκλοφορίας.

Η παράταση κρίθηκε σκόπιμο να χορηγηθεί, καθώς υπήρχε σχετικό αίτημα από τα επιμελητήρια, αλλά και από τον κλάδο των φοροτεχνικών. Οπως είχαν επισημάνει οι φοροτεχνικοί, το γεγονός ότι δόθηκε πριν από μερικές ημέρες παράταση από το υπουργείο Οικονομικών για τη σύνταξη των ισολογισμών της χρήσης 2012 και την υποβολή δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος Α.Ε. & ΕΠΕ έως και τις 28/6/2013, οι εταιρείες αυτές, οι οποίες είναι η πλειοψηφία, αδυνατούσαν να υποβάλουν για έγκριση οικονομικές καταστάσεις και να δημοσιεύσουν τους ισολογισμούς με τα σχετικά πιστοποιητικά μέχρι 10/6/2013.

 

απο καθημερινη

 

Μένω σε αυτά που υπογράμμισα στο κείμενο που ανέβασε η καλή συνάδελφος. Συνεπώς θα είναι απόφαση με νόμο και όχι ΠΟΛ ή απλή απόφαση υπουργού, όπως σωστά είχε γραφτεί εδώ μέσα. Και κάνω μια ερώτηση. έτσι για να σκεφτούμε λίγο σε ποια χώρα ζούμε : Και αν η τροπολογία απορριφθεί ή αποσυρθεί το νομοσχέδιο (όπως το αντιρατσιστικό πρόσφατα και άλλα ακόμη) , τότε τι γίνεται ; Υποθέσεις κάνουμε βέβαια, αλλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μένω σε αυτά που υπογράμμισα στο κείμενο που ανέβασε η καλή συνάδελφος. Συνεπώς θα είναι απόφαση με νόμο και όχι ΠΟΛ ή απλή απόφαση υπουργού, όπως σωστά είχε γραφτεί εδώ μέσα. Και κάνω μια ερώτηση. έτσι για να σκεφτούμε λίγο σε ποια χώρα ζούμε : Και αν η τροπολογία απορριφθεί ή αποσυρθεί το νομοσχέδιο (όπως το αντιρατσιστικό πρόσφατα και άλλα ακόμη) , τότε τι γίνεται ; Υποθέσεις κάνουμε βέβαια, αλλά...

 

Γιατί πας στο αντιρατσιστικό; Δε θυμάσαι τι έγινε με τη μείωση των εργοδοτικών εισφορών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλω πολυ καποιον συναδελφο να μου απαντησει αν με την ανακοινωση του ΥΠ.ΑΝ.δινεται παραταση και στη δημοσιευση στο ΦΕΚ.

Αρα η παραταση αφορα μονο την καταθεση στο ΓΕΜΗ.

Μηπως ξερει καποιος,ποσο ειναι το προστιμο για εκπροθεσμη καταχωρηση Ισολογισμου ΑΕ στο ΦΕΚ?

(Ελπιζω αυτη τη φορα να φιλοτιμηθει καποιος συναδελφος να μου απαντησει......)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τροπολογία κατατέθηκε εχθές  από τον Κο Καρανάσιο . Στην συνέχεια το κείμενο άλλαξε τελείως από τον κο Τζαμτζή o οποίοις τροποποίησε τελείως το κείμενο και το αποτέλεσμα είναι αυτό που βλέπετε.

 

Ουσιαστικά μετατίθεται (μπορεί να συγκληθεί ) η Γενική Συνέλευση (μετόχων ΑΕ )κατά ένα μήνα (30/7 ). Οπότε οι σχετικές ανακοινώσεις στο ΓΕΜΗ γίνονται στην ώρα τους έως την 10η Ιουλίου (20 ημέρες πριν την Γενική Συνέλευση).

Αντίστοιχα μετατίθεται και η συνέλευση για τις ΕΠΕ-ΙΚΕ έως την 31η Ιουλίου.

Τη τροπολογία την έχουμε στην κεντρική σελίδα μπορείτε να την δείτε . Είναι αυτή που τελικά ψηφίστηκε και όχι αυτή που κατατέθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα η παραταση αφορα μονο την καταθεση στο ΓΕΜΗ.

Μηπως ξερει καποιος,ποσο ειναι το προστιμο για εκπροθεσμη καταχωρηση Ισολογισμου ΑΕ στο ΦΕΚ?

(Ελπιζω αυτη τη φορα να φιλοτιμηθει καποιος συναδελφος να μου απαντησει......)

επομενως και οι οποιες δημοσιευσεις σε εφημεριδες ιστοσελιδες γεμη μεχρι 10/07

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επομενως και οι οποιες δημοσιευσεις σε εφημεριδες ιστοσελιδες γεμη μεχρι 10/07

Φυσικα.Εκτος απο ΦΕΚ.

Επανερχομαι......το προστιμο για εκπροθεσμο ΦΕΚ ποσο ειναι?Μηπως γνωριζει κανεις?Κανεις δεν γνωριζει τι ρημαδοπροστιμο πληρωνεις για εκπροθεσμη καταχωρηση στο ΦΕΚ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τροπολογία κατατέθηκε εχθές  από τον Κο Καρανάσιο . Στην συνέχεια το κείμενο άλλαξε τελείως από τον κο Τζαμτζή o οποίοις τροποποίησε τελείως το κείμενο και το αποτέλεσμα είναι αυτό που βλέπετε.

 

Ουσιαστικά μετατίθεται (μπορεί να συγκληθεί ) η Γενική Συνέλευση (μετόχων ΑΕ )κατά ένα μήνα (30/7 ). Οπότε οι σχετικές ανακοινώσεις στο ΓΕΜΗ γίνονται στην ώρα τους έως την 10η Ιουλίου ().

Αντίστοιχα μετατίθεται και η συνέλευση για τις ΕΠΕ-ΙΚΕ έως την 31η Ιουλίου.

Τη τροπολογία την έχουμε στην κεντρική σελίδα μπορείτε να την δείτε . Είναι αυτή που τελικά ψηφίστηκε και όχι αυτή που κατατέθηκε.

Δηλαδή αν έχεις ημερομηνίες σε ΕΠΕ για την  Γ.Σ. 30/3/13 και σε ΑΕ 30/6/13 και πάς τα δικαιολογητικά στο ΓΕΜΗ απο αύριο μέχρι και την 10/7 θα είσαι οκ ή πρέπει να βάλεις ημερομηνία 20 ημέρες πρίν την υποβολή τους?Μπορεί να ειναι χαζό το ερώτημα αλλα θα ήθελα την διευκρίνιση καθώς μπορεί να μεταφράζω λάθος αυτά που διαβάζω ή είμαι τόσο κουρασμένη που πλέον δεν μπορώ να τα καταλάβω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραπάνω εννοούσα να τα καταθέσεις με ημερομηνία 20 ημέρες πρίν την Γ.Σ. της ΕΠΕ / ΑΕ και να μεταθέσεις αντίστοιχα τις ημερομηνίες των Γ.Σ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραπάνω εννοούσα να τα καταθέσεις με ημερομηνία 20 ημέρες πρίν την Γ.Σ. της ΕΠΕ / ΑΕ και να μεταθέσεις αντίστοιχα τις ημερομηνίες των Γ.Σ.

20 μερες πριν τη Γ.Σ.πρεπει να τα εχεις καταθεσει.Οποτε αν δεν εχουν κατατεθει μεχρι 10/6 και τα καταθεσεις π.χ.στις 15/6, τη Γ.Σ.πρεπει να την ορισεις απο τις 5/7 εως τις 31/7.

MARIAZAK μηπως εσυ μπορεις να απαντησεις στο παραπανω ερωτημα μου?(το προστιμο για εκπροθεσμο ΦΕΚ ποσο ειναι?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 μερες πριν τη Γ.Σ.πρεπει να τα εχεις καταθεσει.Οποτε αν δεν εχουν κατατεθει μεχρι 10/6 και τα καταθεσεις π.χ.στις 15/6, τη Γ.Σ.πρεπει να την ορισεις απο τις 5/7 εως τις 31/7.

MARIAZAK μηπως εσυ μπορεις να απαντησεις στο παραπανω ερωτημα μου?(το προστιμο για εκπροθεσμο ΦΕΚ ποσο ειναι?)

Μπορείς να γίνει λίγο πιο συγκεκριμένος. Τι εννοείς εκπρόθεσμη κατάθεση στο ΦΕΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GUS,το προβλημα μου αν καταλαβες απο τις αγωνιωδεις προηγουμενες ερωτησεις μου,ειναι οτι σε μια ΑΕ δεν εχω συνταξει ακομη Ισολογισμο.Γι αυτο ρωτουσα και ξαναρωτουσα αν η τελευταια ρυθμιση (που ψηφιστηκε σημερα) θα αφορα και τις δημοσιευσεις Ισολογισμων στο ΦΕΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να γίνει λίγο πιο συγκεκριμένος. Τι εννοείς εκπρόθεσμη κατάθεση στο ΦΕΚ.

GUS,το προβλημα μου αν καταλαβες απο τις αγωνιωδεις προηγουμενες ερωτησεις μου,ειναι οτι σε μια ΑΕ δεν εχω συνταξει ακομη Ισολογισμο.Γι αυτο ρωτουσα και ξαναρωτουσα αν η τελευταια ρυθμιση (που ψηφιστηκε σημερα) θα αφορα και τις δημοσιευσεις Ισολογισμων στο ΦΕΚ.Τελικα το προστιμο ποσο ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GUS,το προβλημα μου αν καταλαβες απο τις αγωνιωδεις προηγουμενες ερωτησεις μου,ειναι οτι σε μια ΑΕ δεν εχω συνταξει ακομη Ισολογισμο.Γι αυτο ρωτουσα και ξαναρωτουσα αν η τελευταια ρυθμιση (που ψηφιστηκε σημερα) θα αφορα και τις δημοσιευσεις Ισολογισμων στο ΦΕΚ.Τελικα το προστιμο ποσο ειναι?

 

Οι δημοσιεύσεις των ισολογισμών στο ΦΕΚ γίνονται μέσω ΓΕΜΗ (μέχρι πέρσι μέσω νομαρχίας).

 

Η Υποβολή τους στο ΓΕΜΗ πρέπει να γίνει 20 ημέρες πριν την Γενική Συνέλευση.

 

Επομένως αφού με την τροπολογία η  ΓΣ μπορεί να γίνει μέχρι 31/7, η τελευταία προθεσμία κατάθεσης του Ισολογισμού (και των λοιπών), στο ΓΕΜΗ είναι η 10/7/2013.

 

Και με την ευκαιρία θυμάται κανένας συνάδελφος να έχει δοθεί ποτέ παράταση σε προθεσμίες του 2190; Το είδαμε και αυτό. 

 

Καληνύχτα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βασανίζουμε χωρίς λόγο και δεν καταλαβαίνουμε ότι η όποια λύση  από το ΥΠΑΝ δεν μπορεί να αφορά μόνο την ΑΕ  που έστησε ο μπακάλης της γειτονιάς μας απλά για να είναι η κυρά του πρόεδρος και αυτός διευθύνων σύμβουλος .

 

Είναι μια συνηθισμένη παπαριά , ο Θεοχάρης αποφάσισε (ναι για τις πράξεις ισολογισμού και όχι για την υποβολή της δήλωσης  όπως τιτιβίζει τώρα), αλλά αποφάσισε χωρίς τον ξενοδόχο και στην περίπτωση αυτή το ΥΠΑΝ και τον 2190.

 

Οπότε ας μην περιμένουμε λύση από το ΥΠΑΝ, εκτός αν ότι το πρωτόκολλο του ΓΕΜΗ ¨κάτι πάθει¨ και  ¨κολλήσει ¨ την Παρασκευή 7/6/2013 ( λέω μια ιδέα ) 

 

 

Αυτό ακριβώς έγινε Γιάννη.

 

Κόλλησε και στην ΠΟΛ 1125 έτσι αυθαίρετα το παρακάτω και τώρα γίνεται μπάχαλο.

 

 < Μετά από όλα όσα αναφέρθηκαν πιο πάνω και δεδομένου ότι με την ως άνω ΠΟΛ.1061/28.3.2013 εγκύκλιο παρατάθηκε ο χρόνος σύνταξης της απογραφής και του ισολογισμού των ΕΠΕ μέχρι το χρόνο της εμπρόθεσμης υποβολής της δήλωσης φορολογίας εισοδήματος τους χωρίς την επιβολή κυρώσεων, γεγονός που έχει ως αποτέλεσμα και τη σύγκληση της συνέλευσης των εταίρων σε μεταγενέστερη ημερομηνία από αυτήν που ορίζεται στο ν. 3190/1955,....>

 

Όσες ΠΟΛ και να βγούν από το Οικονομικών αν το Ανάπτυξης δεν μιλήσει και μάλιστα νομοθετικά, δεν γίνεται τίποτα. (Για ευνομούμενη πολιτεία μιλάμε). Βέβαια τώρα εμείς γιατί φωνάζουμε για παράταση στην  δημοσίευση,  μάλλον την απάντηση την έδωσε ο SARAKINOS " αλλά όταν σου στέλνουν χθες παραστατικά που αλλοιώνουν τις εγγραφές ισολογισμού, δεν θα τις κάνεις, αφού έχεις περιθώριο" .ή θα πρόσθετα εγώ 

αφού έχω περιθώριο για την δήλωση, ας τρέξω για κάτι άλλο και ας αφήσω τον Ισολογισμό για αργότερα.

Απλώς ξεχάστηκε ο 2190.

 

Τελικά Γιάννη όπως λέγαμε μόνο το ΥΠΑΝ θα μπορούσε να δώσει λύση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι δημοσιεύσεις των ισολογισμών στο ΦΕΚ γίνονται μέσω ΓΕΜΗ (μέχρι πέρσι μέσω νομαρχίας).

 

Η Υποβολή τους στο ΓΕΜΗ πρέπει να γίνει 20 ημέρες πριν την Γενική Συνέλευση.

 

Επομένως αφού με την τροπολογία η  ΓΣ μπορεί να γίνει μέχρι 31/7, η τελευταία προθεσμία κατάθεσης του Ισολογισμού (και των λοιπών), στο ΓΕΜΗ είναι η 10/7/2013.

 

Και με την ευκαιρία θυμάται κανένας συνάδελφος να έχει δοθεί ποτέ παράταση σε προθεσμίες του 2190; Το είδαμε και αυτό. 

 

Καληνύχτα σας.

Συναδελφε,ευχαριστω που ασχοληθηκες μαζι μου και μ εβγαλες απο μια δυσκολη κατασταση οσο και αν σου φαινεται παραξενο.Τι εννοω? Σε μια ΑΕ που εχω την επιτηρηση, η κοπελα του Λογιστηριου εφυγε εκτακτα στο εξωτερικο,αφησε εκκρεμοτητες τις οποιες καλουμαι εγω να τις κλεισω.Αναμεσα σ αυτες ειναι και η διεκπεραιωση δημοσιευσης Ισολογισμου στο ΓΕΜΗ (στην Νομαρχια μεχρι περυσι)  στο ΦΕΚ, σε εφημεριδα..... στα οποια δεν ειχα καμμια συμμετοχη.Οποτε αγνοουσα οτι η δημοσιευση στο ΦΕΚ γινοταν μεσω Νομαρχιας η ΓΕΜΗ.Ευχαριστω και παλι Αποψε στον υπνο μου θα εχω εναν εφιαλτη λιγοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά Γιάννη όπως λέγαμε μόνο το ΥΠΑΝ θα μπορούσε να δώσει λύση. 

 

να ρωτήσω και γω 

με την λύση που έδωσε (αλλαγή της τελευταίας ημερομηνίας σύγκλησης ΓΣ) και μάλιστα χτες 11/6, τι θα γίνει με τις ΑΕ που έχουν αποφασίσει και δημοσιεύσει (ως όφειλαν ) σύγκληση ΓΣ στις 30/6 και που βλέποντας την πρώτη ανακοίνωση του ΥΠΑΝ δεν κατέθεσαν τα σχετικά στο ΓΕΜΗ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να προσθέσω και γω στο προηγούμενο ερώτημα του πατριώτη μου ότι άν έχεις και λήξη θητείας Δ.Σ. 30/6/13 πως να παρατείνεις την ημερομηνία της Γ.Σ. αφού

ένα από τα θέματα της είναι και η εκλογή νέου Δ.Σ. ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...